Zduńska Wola – Jelcz-Laskowice 9:4 (koniec) | AZS UŚ – Rekord 3:3 (koniec) | Red Dragons – Jagiellonia 5:2 (koniec)
Gatta Active Zduńska Wola
9:4 (1:2)
FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
Sobota 09.03.2019, 18:00 • Hala przy ul. Złotej, Zduńska Wola • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 20

Nieprawdopodobne spotkanie w Zduńskiej Woli za nami! Worek z golami został rozwiązany w drugiej połowie. Ostatecznie Gatta zwycięża 9:4 i zgarnia niezwykle cenne trzy punkty. Dziękuję za uwagę! (20:07:30)

40

40
    Rzut wolny dla przyjezdnych niemal na linii pola karnego.

39
    Gol dla Gatty Active!
    MARIUSZ MILEWSKI strzałem z własnego pola karnego umieszcza piłkę w bramce rywali!

39
    Niespełna dwie minuty do końca efektywnego czasu gry. Z lotnym golkiperem cały czas przyjezdni.

38
    Jeszcze prosi o przerwę szkoleniowiec wicemistrzów Polski.

38
    Rozpoczynają bardzo głośne świętowanie kibice gospodarzy! Znakomity mecz w wykonaniu Gatty!

37
    Gol dla Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice!
    Błyskawiczna odpowiedź gości! Strata Orła do rywali zmniejsza się dzięki trafieniu KACPRA KĘDRY!

36
    Pogrom! Bezbłędnie wykorzystuje przedłużony rzut karny DANIEL KRAWCZYK!

36
    Ostre starcie Klausa z Foglią. Arbiter uznał, że faulował zawodnik Orła. Kolejny przedłużony rzut karny!

36
    Futbolówkę przechwycił DARIUSZ SŁOWIŃSKI i strzałem na pustą bramkę rywali wpisał się na listę strzelców!

36
    Przerwa na życzenie szkoleniowca drużyny gości.

36
    No to chyba mamy po zawodach! Gatta ma już trzy bramki przewagi. Strzelcem bramki MICHAŁ MARCINIAK!

34
    DANIEL KRAWCZYK świetnie urwał się zawodnikom Orła, a następnie płaskim uderzeniem pokonał Foltyna!

34
    Ogromne emocje na hali w Zduńskiej Woli. Nieco ponad pięć minut do końca efektywnego czasu gry. Korner dla Gatty.

32
    Daniel Krawczyk z dziesięciu metrów trafia w poprzeczkę!

32
    Wojciechowski fauluje Klausa. Przedłużony rzut karny dla gospodarzy!

31
    Składna akcja zduńskowolan zakończona minimalnie niecelnym uderzeniem Marciniaka z lewej flanki!

30
    Z większej odległości mocno uderzał Foglia, ale Słowiński przytomną interwencją sparował piłkę na rzut rożny.

29
    Sobalczyk wyraźnie fauluje Walty'ego i arbiter sięga po kartkę. Pierwsze przewinienie Gatty po zmianie stron.

28
    Potężnie z dużej odległości huknął Milewski i poprzeczka ratuje Acanę przed utratą kolejnego gola!

28
    Piąte przewinienie notują na swoim koncie przyjezdni! Teraz to goście muszą uważać, aby nie faulować!

27
    Zakręcił się z piłką w polu karnym Pastars i nie zdołał oddać strzału. Z kontratakiem ruszają zduńskowolanie.

26
    Faule: 0-4.

25
    Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Sobalczyk, ale trafił w jednoosobowy mur.

25
    Tarasovych powalony na parkiet na dziesiątym metrze przez Morozova, który dodatkowo zostaje upomniany żółtą kartką.

25
    Skiksował Amantes przy próbie uderzenia z woleja po zagraniu od Foglii z rzutu rożnego.

24
    Sporo chaosu mieliśmy teraz na parkiecie. Szarpana gra z obu stron. ostatecznie atakuje Orzeł, do piłki dopada ADRIANO FOGLIA, który skutecznie pakuje piłkę do bramki!

23
    Trzecia bramka zdobyta przez gospodarzy po przerwie w niespełna trzy minuty! MICHAŁ KLAUS strzałem z prawego skrzydła podwyższa prowadzenie!

23
    Znakomite zagranie Krawczyka i MICHAŁ MARCINIAK pokonuje Foltyna!

22
    Dobre uderzenie Da Silvy, ale skuteczni zablokował go jeden z rywali. Jeszcze aut dla przyjezdnych.

22
    Po zagraniu Wojciechowskiego piłka poszła po nodze Sobalczyka i wyszła poza linię końcową. Korner dla Orła.

21
    Znakomicie rozpoczyna się druga połowa dla gospodarzy! NORBERT DREGIER strzałem z lewego skrzydła w kierunku krótszego słupka pokonuje Foltyna!

21

Bardzo ciekawa pierwsza połowa meczu za nami! Gatta przeważała i objęła prowadzenie, ale na przerwę schodzi przegrywając jedną bramką. Po przerwie szykują nam się ogromne emocje. Zostańcie z nami!

20

20
    Milewski idealnie złożył się do uderzenia po zagraniu z rzutu rożnego, ale po raz kolejny fenomenalną paradą popisał się Foltyn!

20
    Chcą zduńskowolanie zaatakować jeszcze przed przerwą. Trzydzieści sekund do końca pierwszej połowy spotkania.

19
    Foglia ponownie uderzał, ale jego strzał wybronił Słowiński. Do piłki odbitej przez golkipera rywali dopadł DA SILVA BARBOSA, który ze spokojem umieścił ją między słupkami!

19
    Mocno uderzał Foglia, ale skutecznie jego strzał przyblokował jeden z zawodników Gatty. Aut dla Orła.

19
    O czas poprosił szkoleniowiec drużyny gości.

18
    Długo na własnej połowie wymieniają się podaniami zawodnicy Orła.

17
    Zagranie Marciniaka, ale po raz kolejny fantastyczną interwencją popisuje się Foltyn!

17
    Przerwa na życzenie trenera Gatty Active.

16
    Huknął z prawego skrzydła Foglia, ale piłka odbija się od słupka!

15
    Potężnie z dystansu uderzał Milewski, ale minimalnie się mylił!

14
    Sprytne, płaskie uderzenie VICTORA ANDRADE i przyjezdni błyskawicznie doprowadzają do wyrównania!

14
    Hatakeyama faulowany na własnej połowie boiska. Przedłużony rzut karny dla gości!

14
    Dokumentują swoją przewagę miejscowi! DANIEL KRAWCZYK jako pierwszy wpisuje się na listę strzelców!

14
    Szarżował Wojciechowski lewym skrzydłem, ale skutecznie został zatrzymany. Od autu Gatta.

12
    Krawczyk do Szymczaka, ale ten naciskany przez rywala uderza zbyt lekko!

11
    Strzał Milewskiego, ale bardzo dobrą interwencją popisuje się Foltyn!

11
    Dregier przewracany nieopodal pola karnego rywali. Może być bardzo groźnie pod bramką Orła.

10
    Już pięć fauli na swoim koncie ma Gatta! Bardzo ostrożnie muszą zagrać do końca pierwszej połowy gospodarze. Przyjezdni bez przewinień.

9
    Znakomicie na lewym skrzydle urwał się Sobalczyk, ale jego płaskie zagranie w pole karne zatrzymał Foltyn. Korner dla Gatty.

9
    Zagranie "nakładką" Sobalczyka. Zduńskowolanie mają na swoim koncie trzy przewinienia.

8
    Niebezpiecznie pod bramką Gatty, ale zablokowany został Wojciechowski. Zawodnik Orła dodatkowo ucierpiał w tej sytuacji i mamy przerwę.

8
    Klaus w nieprzepisowy sposób zatrzymuje rywala na własnej połowie boiska i zostaje upomniany żółtą kartką.

7
    Foltyn przytomnie interweniuje po uderzeniu Marciniaka z większej odległości. Korner dla wicemistrzów Polski.

7
    Groźny kontratak gospodarzy, ale Krawczyk uderza niecelnie!

6
    Bardzo dobrym wyjściem poza pole karne popisał się Słowiński, który uprzedził nadbiegającego Walty'ego.

5
    Mocne uderzenie Milewskiego, ale broni to golkiper Orła! Jeszcze korner dla zduńskowolan.

4
    Dwukrotnie uderzał na bramkę Tarasovych. Najpierw skutecznie blokował go jeden z rywali, a druga próba okazała się niecelna.

3
    Szybko rozegrany rzut wolny przez przyjezdnych. Da Silva zagrywał w pole karne, ale jego zagranie przeciął jeden z zawodników Gatty.

1
    Uderzenie Szymczaka z większej odległości zablokowane przez jednego z rywali.

1

Protokół meczowy:

Gatta Active Zduńska Wola:
    Słowiński, Casillas – Dregier, Milewski, Krawczyk, Sobalczyk, Marciniak, Klaus, Szymczak, Tarasovych

Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice:
    Foltyn, Charrier – Walty, Solano, Pastars, Morozov, Hatakeyama, Amantes, Da Silva, Wojciechowski, Kędra, Andrade, Foglia

Sędzia pierwszy: Paweł Wałęga
    Sędzia drugi: Andrzej Śliwa
    Sędzia trzeci: Arkadiusz Banaszkiewicz
    Sędzia czasowy: Jan Gawle.

Spotkanie w Zduńskiej Woli rozpocznie się o godzinie 18:00. Kilkadziesiąt minut wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obydwu zespołów. Bądźcie z nami!

Pierwszy mecz pomiędzy tymi ekipami odbył się 26 listopada. Wtedy dużo lepsi okazali się zawodnicy z Jelcz-Laskowic. Orzeł do przerwy prowadził co prawda tylko 1:0, ale ostatecznie zwyciężył aż 7:2.

Obsada sędziowska:

Nieco lepiej wiedzie się przyjezdnym. Orzeł jest czwarty i o trzy oczka wyprzedza Gattę. Orzeł w ostatniej kolejce rywalizował w hitowym starciu z Cleareksem Chorzów. Beniaminek przegrał 1:4.

Miejscowi dobrze rozpoczęli rok, ale ostatnio zaliczyli kilka wpadek. Zduńskowolanie przegrali z Red Devils Chojnice 0:5, a w ostatniej kolejce ulegli MOKS-owi z Białegostoku 3:6. Ponadto, Gatta rozegrała awansem mecz z Piastem Gliwice, w którym drużyna z Górnego Śląska wygrała 5:2.

Niezwykle interesująco zapowiada się sobotnie starcie w Zduńskiej Woli. Na Hali przy ulicy Złotej miejscowa Gatta podejmie Orła Acanę Jelcz-Laskowice. Pojedynek wicemistrza z rewelacyjnym beniaminkiem powinien przynieść wiele pozytywnych emocji!

Gole: 14. Krawczyk, 21. Dregier, 23. Marciniak, 23. Klaus, 34. Krawczyk, 36. Marciniak, 36. Słowiński, 36. Krawczyk (10 m rzut karny), 39. Milewski – 14. Andrade (10 m rzut karny), 19. Da Silva, 24. Foglia, 37. Kędra

Kartki:   8. Klaus (ZDW), 29. Sobalczyk (ZDW) – 25. Morozov (JLA)

Słowiński (Casillas) – Dregier, Milewski, Krawczyk, Sobalczyk, Marciniak, Klaus, Szymczak, Tarasovych