Puszcza – Miedź 0:1 (koniec)
Puszcza Niepołomice
0:1 (0:1)
Miedź Legnica
Czwartek 14.03.2019, 16:15 • Stadion Miejski, Niepołomice • Fortuna Puchar Polski • Ćwierćfinał

Ostatni ćwierćfinał Pucharu Polski nie przynosi niespodzianki. Faworyzowana Miedź Legnica pokonuje Puszczę Niepołomice 1:0. Rozstrzygające trafienie padło już w 2. minucie meczu, po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego Peteri Forsella. Dziękujemy za wspólne emocje! (18:09:09)

90+4

90+4
    Szczepaniak uderza z 10. metra wprost w Kanibołockiego! Mógł to lepiej wykończyć pomocnik gospodarzy!

90+4
    Rzut rożny dla Puszczy.

90+2
    Na pozycji spalonej wychodzący na czystą pozycję Bąk.

90+1
    Ależ groźnie było w polu karnym Puszczy! Najpierw Augustyniak, a po chwili Piasecki w dogodnej sytuacji nie potrafili oddać skutecznego strzału!

90
    Ostatnia minuta. Puszcza na coraz większym ryzyku, ale dobrze bronią się legniczanie, wybijając piłkę na uwolnienie.

88
    Dobra interwencja Kanibołockiego na przedpolu. Ostatnie dwie minuty plus to, co doliczy arbiter Dobrynin.

87
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Forsell, na boisku pojawia się Szczepaniak.

86
    Na trybunach głośny doping gospodarzy. W Niepołomicach wciąż wierzą w odwrócenie losów meczu.

85
    Nowak ładnie zgasił spadającą piłkę na 16. metrze, ale strzał z prostego podbicia sporo minął bramkę!

84
    Miedź wywalczyła rzut wolny na połowie rywali. Urywają czas goście, którzy są coraz bliżej półfinału Pucharu Polski.

83
    Coraz mniej czasu dla Puszczy. Wysoko ustawieni gospodarze szybko próbują przedostać się w okolice pola karnego Miedzi.

82
    Zaskakujący strzał z dystansu i ostrego kąta Szczepaniaka. Bez powodzenia.

80
    10 minut gry do końca. Puszcza zaczyna podejmować coraz większe ryzyko.

77
    Była szansa na gola wyrównującego! Kanibołocki broni nogami po strzale Stępnia z pola karnego!

77
    Miljković przerywa faulem kontratak Puszczy. Żółta kartka.

76
    Forsell ładnie wypatrzył wychodzącego na czystą pozycję Piaseckiego, ale w podanie wmieszali się rywale.

75
    Puszcza doszła do uderzenia głową, ale dobrze ustawiony Kanibołocki wyłapał piłkę zmierzającą w środek bramki.

74
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Tomalski, na boisku pojawia się Bąk.

73
    Miedż zdominowała środek pola. Zdecydowana przewaga w posiadaniu piłki na rzecz legniczan.

72
    Coraz mniej czasu dla Puszczy. Gospodarze muszą bardziej zaryzykować.

71
    Forsell dynamicznie wbiegł w pole karne i niewiele brakowało, by znalazł się w dogodnej sytuacji do strzału głową.

70
    Miedź przed momentem zamknęła rywali w obrębie pola karnego, ale ani Piasecki, ani Forsell nie znaleźli choćby centymetra miejsca na uderzenie.

68
    Żytek ukarany kartką za faul w środku pola na Piaseckim.

67
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Pikk, na boisku pojawia się Camara.

67
    Forsell ładnie piętką uruchomił Ojameę, ten dośrodkował w kierunku Piaseckiego. Napastnikowi Miedzi zabrakło jednak centymetrów, by sięgnąć piłkę.

65
    Krótkie rozegranie rzutu rożnego, po chwili centra i na bliższym słupku interweniuje Kanibołocki. Puszcza znów coraz śmielej poczyna sobie w ofensywie.

65
    Słaba wrzutka, ale po zamieszaniu będzie kolejny korner dla piłkarzy Puszczy.

64
    Orłowski faulowany przez Żyrę. Za moment dośrodkowanie pod bramkę Kanibołockiego.

63
    Rzut wolny dla Miedzi. Niemalże kopia sytuacji z 2. minuty, uderzenie Forsella tym razem broni bez trudu Mleczko.

62
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Stefanik, na boisku pojawia się Orłowski.

62
    Teraz wrzutka Nowaka, piłka wybita przed pole karne, skąd na wiwat huknął Szczepaniak.

62
    Dobra centra Mikołajczyka, ale zamykający akcję Żytek nie zdołał dojść do piłki. Będzie korner dla Puszczy.

60
    Godzina gry za nami. Jednobramkowe prowadzenie Miedzi i mimo przewagi przedstawiciela LOTTO Ekstraklasy, nic tutaj jeszcze nie jest rozstrzygnięte.

59
    Augustyniak ukarany żółtą kartką za faul na bramkarzu Puszczy.

59
    Utrzymali się gracze Miedzi przy piłce. Forsell prostopadle próbował uruchomić Augustyniaka, ten znalazł się przed pustą bramką, ale wcześniej sfaulował Mleczkę.

58
    Bezpośrednie uderzenie Forsella odbite od muru.

58
    Piasecki faulowany w okolicach 18. metra na wprost bramki strzeżonej przez Mleczkę. Za moment szansa dla Forsella!

57
    Miedź pewniej rozgrywa piłkę w środku pola. Wydaje się, że to na chwilę obecną klucz do utrzymania wyniku i awansu dalej.

57
    Próba kilkudziesięciometrowego przerzutu Szczepaniaka do Żytka, lecz ten uprzedzony przez obrońcę.

55
    Dobra interwencja Musy, który przerwał groźnie zapowiadającą się akcję rywali na lewym skrzydle.

54
    Piasecki na spalonym.

53
    Miedź opanowała środek pola i próbuje ataków pozycyjnych. Puszcza gra prostymi sposobami – dwa, trzy podania z kontrataku, którymi próbują wyjść na dobrą pozycję.

51
    Tomalski przez moment znalazł się na czystej pozycji, ale nie trafił czysto w piłkę. Arbiter zasygnalizował jeszcze spalonego.

50
    Ambitna postawa Piaseckiego, który z dwójką rywali walczył o piłkę na 16. metrze przed bramką Puszczy. Ostatecznie poradzili sobie defensorzy miejscowych.

49
    Dośrodkowanie na bliższy słupek, gdzie pojedynek główkowy przegrywa Bartków.

49
    Po interwencji Miljkovicia będzie rzut rożny dla Puszczy.

49
    Wysoko pressingiem atakują miejscowi. Miedź ma problemy z rozegraniem piłki.

46
    Stefanik padł przy linii bocznej po starciu z Forsellem. Mamy chwilową przerwę w grze.

46
    Rozpoczęliśmy bez roszad w obu składach.

46

Zawodnicy gotowi do rozpoczęcia drugiej odsłony spotkania!

Miedź prowadzi do przerwy z Puszczą 1:0, po golu zdobytym przez Forsella. Nie popisał się w tej sytuacji Miłosz Mleczko. Z początku meczu wydawało się, że Miedź może zdominować boiskowe poczynania, ale po kilkunastu minutach gry, Puszcza otrząsnęła się ze straconego gola i spotkanie się wyrównało. Druga połowa zapowiada się niezwykle pasjonująco! Czy kopciuszek, jakim niewątpliwie są gospodarze, będą w stanie podjąć rękawice? Zapraszamy za kwadrans!

45+1

45+1
    Zablokowany strzał Żyro sprzed pola karnego.

44
    Miedź nie podejmuje ryzyka w końcówce pierwszej połowy. Spokojnie rozgrywa piłkę.

44
    Po obwodzie grali miejscowi, a gdy spróbowali zbliżyć się do pola karnego rywali, to błyskawicznie stracili piłkę.

42
    Ładnie na jeden kontakt pograli Tomalski ze Szczepaniakiem, jednak ten drugi zwolnił akcję na prawym skrzydle. Zdołali wrócić legniczanie i oddalić zagrożenie.

41
    Od dłuższej chwili Miedź w ataku pozycyjnym, ale dobrze ustawieni w defensywie gracze Puszczy.

39
    Teraz piłka spadła na 14. metr do Żytka, który kropnął bez zastanowienia, ale w sam środek bramki. Nie miał kłopotów z interwencją bramkarz Miedzi!

39
    Dośrodkowanie Bartkowa, ale kolejny raz dobrze ustawiony Musa. Póki co radzą sobie z wrzutkami defensorzy Miedzi.

38
    Dobra odpowiedź Miedzi! Indywidualna szarża Piaseckiego na dwóch rywali, przełożył piłkę i uderzył po długim słupku – niewiele zabrakło!

37
    Niezły kontratak Puszczy. Zablokowane dośrodkowanie Tomalskiego.

36
    Dobra interwencja Kanibołockiego na przedpolu.

35
    Kolejny raz po stałym fragmencie skutecznie bronią się goście.

34
    Sporo szczęścia miał teraz Żyro! Brzydko faulował napędzającego się na 20. metrze rywala. Wydaje się, że powinna być druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka! Przymknął oko Pan Dobrynin.

34
    Miedź od dłuższej chwili zepchnięta do defensywy. Kolejne piłki spadają przed bramkę Kanibołockiego, gdzie póki co dobrze ustawieni jego partnerzy.

33
    Żyro napomniany za brzydki faul przy linii bocznej.

31
    Jednak to Nowak centrował. Interwencja Augustyniaka, piłka spada na 20. metr skąd z woleja kropnął Kotwica, ale daleko od bramki.

31
    Trzeci, w krótkim odstępie czasu rzut rożny dla Puszczy. W narożnik powędrował kolejny raz Mikołajczyk.

30
    Dwukrotnie piłkę z własnego pola karnego wybijają legniczanie. Puszcza wyraźnie przycisnęła.

30
    Cios za cios grają teraz obie ekipy. Dobra interwencja Mleczki przed bramką i szybka odpowiedź Puszczy. Sprzed pola karnego uderzał Szczepaniak, a końcówkami palców interweniował Kanibołocki!

29
    Za krótkie dośrodkowanie przed bramkę Kanibołockiego. Puszcza wreszcie coś stwarza w ofensywie, a to pozwala wierzyć gospodarzom w wyrównanie.

28
    Szczepaniak wyłożył piłkę na 6. metr do Żytki, który padł po kontakcie z Ojamaą. Arbiter nakazał grać dalej. Puszcza wznowi od rzutu rożnego.

28
    Odpowiedź Miedzi Legnica. Z ostrego kąta niewiele pomylił się Augustyniak. Zaskakujące, ale i groźne uderzenie gracza Miedzi!

27
    Nowak za długo zwlekał z piłką w polu karnym, ostatecznie zdołał odegrać do Stefanika, ale już nic z tego nie wynikło.

26
    Od kilku dłuższych chwil gra ugrzęzła w środku pola. Miedź nie jest już tak przekonywująca, jak w pierwszych minutach meczu.

24
    Puszcza jakby już otrząsnęła się po stracie gola. Miejscowi "wrócili" do gry.

22
    Teraz rzut wolny dla Puszczy. Centrował Mikołajczyk, lecz jego partnerzy nieprzepisowo walczyli o pozycję przed bramką Kanibołockiego.

20
    Nieco przycisnęła Puszcza. Kotwica dogrywał w pole karne, ale tam póki co dzielą i rządzą defensorzy z Legnicy.

19
    Dobre dośrodkowanie Mikołajczyka, ale pojedynek główkowy wygrali rywale. Jeszcze piłka spadła pod nogi Stawarczyka, który został zablokowany.

19
    Jeszcze raz próbował Szczepaniak. Zablokowane dośrodkowanie i korner dla Puszczy.

18
    Pierwsza interwencja Kanibołockiego po wstrzeleniu piłki z prawego skrzydła przez Szczepaniaka.

17
    Kolejny raz zabrakło dokładności miejscowym po przekroczeniu linii środkowej. Odebrali piłkę legniczanie i ruszyli z szybką kontrą, ale Borja Fernandez skiksował przy próbie uruchomienia prawego skrzydła.

16
    Pikk padł w polu karnym rywali, jak rażony piorunem. Zbigniew Dobrynin dopatrzył się próby wymuszenia rzutu karnego i napomniał gracza Miedzi żółtą kartką.

15
    Forsell znów zdecydował się na bezpośrednie uderzenie. Tym razem kropnął mocno, ale i wprost w Mleczkę.

15
    Stępień dobrze przechwycił długi przerzut Miljkovicia. Po chwili przewinienie gospodarzy i rzut wolny dla Miedzi nieopodal narożnika pola karnego.

14
    Sporo niedokładności w grze Puszczy. Widać wyraźnie różnicę klas pomiędzy drużynami.

13
    Dobra interwencja Mleczki na bliższym słupku.

12
    Miedź zdominowała środek pola. Teraz szybkie przejęcie piłki w kole środkowym i dogranie w pole karne do Piaseckiego, któremu jednak odskoczyła futbolówka.

10
    Jak pokazały powtórki TV – w sytuacji sprzed chwili piłka zawadziła o rękę Żyro. Była ona jednak naturalnie ułożona przy ciele. Arbitrzy nie sięgnęli po pomoc systemu VAR, zatem gramy dalej!

10
    Przeciągnięte dośrodkowanie Pikka z lewego skrzydła i nikt nie domknął tej akcji.

9
    Wrzutka w okolice 13. metra, gdzie odgwizdania rzutu karnego domagali się gospodarze. Ich zdaniem ręką zagrał jeden z defensorów Miedzi.

9
    Rzut wolny dla Puszczy, ale do bramki dość daleko. Będzie jednak szansa na dobre dośrodkowanie.

8
    Miedź wydaje się, że póki co ma ten mecz pod absolutną kontrolą. Miejscowi nie potrafią wymienić kilku podań.

7
    Niezbyt udany długi przerzut Augustyniaka. Pikk nie był w stanie przejąć piłki.

5
    Gra ugrzęzła w środku pola. Gospodarze nadal zaskoczeni tak szybko straconym golem.

2
    Gol dla Miedzi!
    Strzelcem bramki PETTERI FORSELL.

Miedź błyskawicznie otwiera wynik meczu! Mimo około 30 metrów do bramki Forsell zdecydował się na bezpośrednie uderzenie prostym podbiciem! Piłka wpadła w kozioł przed interweniującym Mleczko i kompletnie zaskoczyła golkipera Puszczy! Błąd bramkarza i źle zaczyna się ten mecz dla miejscowych!

2
    Od środka rozpoczęli gospodarze, ale szybko stracili piłkę. W odpowiedzi atak Miedzi i goście wywalczyli rzut wolny na 30. metrze.

1

Obie drużyny już na boisku. Za kilka chwil zaczynamy!

Nieco ponad kwadrans do pierwszego gwizdka arbitra, którym będzie Zbygniew Dobrynin z Łodzi.

Puszcza Niepołomice: Mleczko – Bartków, Stawarczyk, Stępień, Mikołajczyk – Szczepaniak, Kotwica, Stefanik, Nowak, Żytek – Tomalski.

Miedź Legnica: Kanibołocki – Żyro, Musa, Miljković – Pikk, Augustyniak, Borja Fernandez, Ojamaa – Santana, Piasecki, Forsell.
    I zestawienie gospodarzy:

Poznaliśmy skład Miedzi:

Zapraszamy na relację live do naszego portalu!

Faworytem meczu są legniczanie, którzy na co dzień występują w LOTTO Ekstraklasie. Dla Puszczy trwa piękna przygoda w pucharowych rozgrywkach, czy starczy umiejętności i szczęścia, by podążyć drogą Rakowa Częstochowa? Gospodarze w 1/8 finału pokazali, że nie straszni są im rywale z najwyżej półki. Puszcza wyeliminowała bowiem Wisłę Płock.
    Miedź po ligowym zwycięstwie nad Lechem chce pójść za ciosem:

W półfinałach są już Lechia Gdańsk, Jagiellonia Białystok oraz sensacyjnie Raków Częstochowa, który wczoraj po dogrywce wyeliminował Legię Warszawa.

Czas poznać ostatniego półfinalistę Pucharu Polski w sezonie 2018/19. W Niepołomicach o dołączenie do tego ekskluzywnego grona powalczą miejscowa Puszcza oraz Miedź Legnica.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:15.

Piotr

Gole: 2. Forsell

Kartki:   68. Żytek (PSZ) – 16. Pikk (MLE), 33. Żyro (MLE), 59. Augustyniak (MLE), 77. Miljković (MLE)

Posiadanie piłki: 42 % : 58 %.
    Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 9:7. Rzuty rożne: 10:0. Spalone: 2:3. Foule: 11:15.
    Puszcza Niepołomice: Mleczko – Bartków, Stawarczyk, Stępień, Mikołajczyk – Szczepaniak, Kotwica, Stefanik (62' Orłowski), Nowak, Żytek – Tomalski (74' Bąk).
    Zmiany: Przybysz – Bąk, Zagórski, Sajdak, Widejki, Orłowski, Furtak.

Miedź Legnica: Kanibołocki – Żyro, Musa, Miljković – Pikk (67' Camara), Augustyniak, Borja Fernandez, Ojamaa – Santana, Piasecki, Forsell (87' Szczepaniak).
    Zmiany: Sapela – Garguła, Szczepaniak, Bożić, Camara, Purzycki, Makuch.

Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódzki ZPN)