Szczecin – AZS Gdańsk 5:2 (koniec) | Piast – AZS UŚ 5:2 (koniec) | Jelcz-Laskowice – Red Dragons 4:2 (koniec)
Jagiellonia – FC Toruń 2:4 (koniec)
Jagiellonia Białystok
2:4 (1:2)
FC Toruń
Sobota 16.03.2019, 18:00FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 21

Serdecznie zapraszam na relację z jednego z sobotnich meczów Futsal Ekstraklasy. W Białymstoku miejscowy MOKS zmierzy się z FC Toruń. Szykuje się ciekawy pojedynek!

Po osiemnastu meczach białostoczanie mają na swoim koncie 21 punktów i zajmują ósme miejsce. MOKS ma jeszcze tylko matematyczne szanse na awans do grupy mistrzowskiej, ale ma również przewagę nad dwiema ostatnimi drużynami.

Zdecydowanie w innym położeniu znajdują się przyjezdni. Torunianie mieli na początku obecnego roku mały kryzys, ale wydaje się, że powoli z niego wychodzą. Obecnie podopieczni Łukasza Żebrowskiego z dorobkiem 38 punktów plasują się na drugim miejscu.

Pierwszy mecz pomiędzy tymi ekipami odbył się 30 listopada. Na hali w Toruniu obserwowaliśmy bardzo wyrównane zawody, które zakończyły się remisem 3:3. Jak będzie tym razem?

Obsada sędziowska:

Sędzia I: Sławomir Steczko
    Sędzia II: Wojciech Curyło
    Sędzia III: Paweł Tokarewicz
    Sędzia czasowy: Piotr Jankowski.

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 18:00. Kilkadziesiąt minut wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obydwu zespołów. Bądźcie z nami!

Za kwadrans zaczynamy!

MOKS Słoneczny Stok Białystok:
    Jendruczek, Święciński – Lisowski, Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisnychenko, Łukasiewicz, Maciąg, Firańczyk, Grabowski

FC Toruń:
    Naparło – Wojciechowski, Domański, Mikołajewicz, Zboralski, Waszak, Elsner, Spychalski, Kriezel, Cyman, Mrówczyński

Sędziowie: Obsada sędziowska:

1

2
    Ciekawa okazja torunian. Płaskie uderzenie Elsnera, jednak piłka o dobry metr mija słupek bramki rywali.

3
    Gol dla FC Toruń!
    Bardzo szybko na prowadzenie wychodzą przyjezdni! Bramkarza rywali pewnie pokonuje MARCIN MIKOŁAJEWICZ.

4
    Szybki kontratak przyjezdnych. Z lewego skrzydła uderzał Spychalski, ale niecelnie.

4
    Nieporozumienie w toruńskiej drużynie. Waszak podawał do bramkarza, mimo, że ten już brał udział w tej akcji chwilę wcześniej. Piłka dla gospodarzy.

6
    Nieudana długa piłka od Naparło do Mrówczyńskiego. Od autu rozpoczynają gospodarze.

7
    Cyman uderzał niemal z linii bocznej, ale nie miał kłopotów z interwencją golkiper białostockiej drużyny.

7
    Gol dla MOKS-u Słoneczny Stok!
    Wyrównują miejscowi! Naparło popełnia błąd przy wybiciu piłki. Do futbolówki dopada MICHAŁ OSYPIUK, który potężnym uderzeniem pod poprzeczkę umieszcza piłkę w bramce!

9
    Ależ niewiele brakowało! Kontratak torunian wyprowadzony przez Mikołajewicza. Kapitan gości długo holował piłkę, aż w końcu zdecydował się na strzał i huknął w poprzeczkę!

9
    Zablokowane uderzenie Grabowskiego z okolic dziesiątego metra. Od autu białostoczanie.

10
    Taktyczny faul Wojciechowskiego i arbiter słusznie decyduje się na pokazanie graczowi FC żółtej kartki.

10
    Dość szybko o czas prosi opiekun drużyny gości, Łukasz Żebrowski.

11
    Lisowski skutecznie blokuje centrę Mrówczyńskiego z lewego skrzydła.

12
    Groźny kontratak torunian. Z linii bramkowej wybijał piłkę Osypiuk po uderzeniu jednego z rywali!

13
    Dość czysto grają póki co obydwie ekipy. Zarówno MOKS, jak i FC mają na swoim koncie po jednym przewinieniu.

15
    Białostoczanie przy piłce, ale mają problem z rozegraniem, gdyż bardzo wysoko ustawieni są rywale.

16
    Z prawego skrzydła uderzał Lisnychenko, ale dobrze ustawiony był Naparło, który sparował piłkę na rzut rożny.

16
    Rzut wolny dla MOKS-u. Zagranie na bok do Osypiuka, który uderza w boczną siatkę.

17
    Osamotniony z przodu był Lisnychenko, a dobrą grą w defensywie popisał się Spychalski.

18
    Lisnychenko został obsłużony znakomitym podaniem na piąty metr od Lisowskiego, ale przegrał pojedynek z golkiperem rywali!

18
    Kontratak przyjezdnych zakończony bramką! Pechowo interweniował MICHAŁ MACIĄG i trafienie zakwalifikowane zostało jako samobójcze!

18
    Momentalnie o czas poprosił opiekun białostockiej drużyny.

19
    Indywidualna akcja Mrówczyńskiego zakończona uderzeniem prosto w Jendruczka!

20
    Niespełna minuta do końca pierwszej połowy spotkania. Próbują doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą miejscowi.

20
    Znakomicie w obronie zagrali teraz torunianie! Uderzenie na bramkę gości ze strony białostoczan skutecznie blokowane.

20

Do przerwy FC Toruń prowadzi z MOKS-em 2:1. Przewaga ta, szczególnie w futsalu, niczego jednak nie zapewnia. Druga połowa zapowiada się niezwykle emocjonująco. Zostańcie z nami!

21

22
    Wprost pod nogi rywala zagrał w środku pola Elsner, ale po chwili skutecznym odbiorem naprawił swój błąd.

23
    Daleko od własnej bramki odszedł Jendruczek. Golkiper gospodarzy zdecydował się na strzał z własnej połowy, ale czujnie interweniował Naparło.

24
    Ciekawa akcja gospodarzy, ale niecelnym strzałem kończy ją Maciąg.

26
    Upada na parkiet w środku pola Spychalski. To pierwsze przewinienie, jakie oglądaliśmy po zmianie stron.

27
    Rzut wolny z linii pola karnego dla MOKS-u, ale po raz kolejny bardzo dobrą interwencją popisuje się Naparło.

27
    Szarżował na lewej flance Kożuszkiewicz, ale w porę zablokował go Cyman. Białostoczanie od autu.

27
    Przerwa na życzenie trenera drużyny gości.

28
    Druga połowa jak na razie pod dyktando MOKS-u. To gospodarze przez większą część czasu znajdują się przy piłce i atakują, jednak póki co nie przekłada się to na wynik.

29
    Kriezel z autu do Wojciechowskiego, który od razu decyduje się na strzał. Nie była to jednak udana próba.

29
    Gospodarze doprowadzają do wyrównania! Miejscowi wykonywali rzut wolny niemal na linii pola karnego rywali. Podanie do boku dostał MATEUSZ LISOWSKI, który płaskim strzałem umieścił piłkę w bramce!

29
    Faule: 2-2.

31
    Z ostrego kąta uderzał Cyman, ale był naciskany przez dwóch rywali i nie zdołał strzelić celnie.

31
    Mrówczyński fauluje rozpędzonego rywala na własnej połowie boiska i arbiter sięga po kartkę.

32
    Indywidualnie Waszak, ale znakomicie jego uderzenie broni Jendruczek!

32
    Z prawego skrzydła potężnie uderzał Lisowski, ale zablokował go jeden z rywali. MOKS od autu.

33
    Dobrze pilnowany na skrzydle był Waszak, który tym samym nie zdołał utrzymać piłki w boisku. Od bramki miejscowi.

34
    Słupek chroni torunian przed utratą bramki po strzale Grabowskiego z bliskiej odległości!

35
    Chcą pójść za ciosem gospodarze i powalczyć o zwycięstwo! Podobny zamiar mają także torunianie, a więc szykuje nam się bardzo ciekawa końcówka!

36
    Na dwunastym metrze faulowany był Wojciechowski. Za moment może być groźnie pod bramką MOKS-u.

37
    Z dystansu Citko, ale dobrze blokuje go Mrówczyński. Gospodarze dalej w natarciu.

37
    Piąte przewinienie notują białostoczanie! Toruń z trzema faulami na swoim koncie.

38
    Na niecałe trzy minuty przed końcowym gwizdkiem torunianie wracają na prowadzenie! Precyzyjnym uderzeniem z lewej flanki popisał się TOMASZ KRIEZEL!

38
    Czas dla trenera białostoczan.

38
    Z lotnym golkiperem grają gospodarze. Rywale zamknięciu w futsalowym zamku.

39
    MARCIN MIKOŁAJEWICZ po raz drugi wpisuje się na listę strzelców! Tym razem kapitan przyjezdnych popisuje się celnym uderzeniem niemal z połowy boiska do pustej bramki rywali!

39
    Adrian Citko faulował wychodzącego na wolne pole Kriezela i słusznie obejrzał "żółtko".

39
    Nie wykorzystuje przedłużonego rzutu karnego Spychalski! Młody zawodnik gości z dziesięciu metrów huknął w słupek!

40
    Uderzał Citko z lewego skrzydła, ale bezbłędnie interweniował Naparło.

40

Spotkanie w Białymstoku dobiegło końca! Torunianie lepiej zagrali końcowe minuty, dzięki czemu zwyciężają z MOKS-em 4:2. Dziękuję za uwagę! (19:31:51)

Gole: 7. Osypiuk, 29. Lisowski – 3. Mikołajewicz, 18. Maciąg (sam.), 38. Kriezel, 39. Mikołajewicz

Kartki:   39. Citko (SSB) – 10. Wojciechowski (TOR), 31. Mrówczyński (TOR)