Clearex – AZS UŚ 10:4 (koniec) | Szczecin – Jagiellonia 3:2 (koniec) | Red Dragons – Zduńska Wola 4:6 (koniec)
Red Devils – Piast 3:4 (koniec) | AZS Gdańsk – Rekord 3:13 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
3:2 (0:0)
Jagiellonia Białystok
Sobota 23.03.2019, 17:00 • Hala przy Twardowskiego, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 22

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Drużyna z Białegostoku wygrała dotychczas jedno spotkanie wyjazdowe. Jej celem jest spokojne utrzymanie się w Futsal Ekstraklasie. Ze szczecinianami spotka się prawdopodobnie również w grupie spadkowej po sezonie zasadniczym.

Słoneczny Stok Białystok przyjedzie do Szczecina po zwycięstwo po trzech poniesionych z rzędu porażkach. Ostatnio nie poradził sobie z FC Toruń i we własnej hali przegrał 2:4. Na terenie Pogoni już w poprzednim sezonie zatriumfował.

Szczecinianie zdobyli w marcu siedem punktów, a to więcej niż od początku sezonu do końca lutego. Ostatnio Pogoni sprzyjał terminarz i potrafiła ona dołożyć do tego skuteczną grę. Zremisowała 3:3 z AZS UŚ Katowice, po czym zwyciężyła 4:2 z Red Devils Chojnice oraz 5:2 z AZS UG Gdańsk.

Pogoń 04 Szczecin była w tym sezonie najdłużej na dnie tabeli. Dwie kolejki temu przesunęła się na przedostatnie miejsce barażowe. Drużyna ma małą szansę na bezpośrednie utrzymanie w Futsal Ekstraklasie, choć matematycznie jest ono możliwe.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu dwóch drużyn będących w dolnej połowie tabeli Futsal Ekstraklasy. Pogoń 04 Szczecin podejmie Słoneczny Stok Białystok. Początek spotkania w sobotę o godzinie 17.

1

00:30

Pogoń '04 Szczecin: Szklarz (Wilczek) – Czyszek, Kondiuch, Gepert, Jakubiak – Sapon, Dąbrowski, Prawucki, Przygórzewski, Czepielewski, Maćkiewicz.

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Jendruczek – Lisowski, Citko, Lisniczenko, Firańczyk – Kożuszkiewicz, Osypiuk, Maciąg, Grabowski.

Sędziowie: Grabowski, Muszyński – Pondo, Sobinek.

01:10
    Mieli już okazję do wykazania się bramkarze obu klubów. Jendruczek interweniował skutecznie po płaskim uderzeniu, natomiast Szklarz wybiegł poza pole bramkowe i wybił piłkę głową.

02:05
    Pierwsze przewinienie Pogoni.

02:25
    Kolejne długie podanie Jendruczka zostało przechwycone przez aktywnego w bramce Szklarza.

03:50
    Pierwszy faul Słonecznego Stoku Białystok. Naruszenie przepisów nastąpiło w bocznym sektorze boiska.

04:30
    Akcja indywidualna Michała Maciąga na lewej stronie boiska przerwana w ostatnim momencie przez zawodników Pogoni 04 Szczecin. Po chwili faul i sędzia musi uspokoić krewkich gospodarzy.

05:10
    Daniel Szklarz uratował szczecinian. Intuicyjna interwencja bramkarza Pogoni po strzale Michała Osypiuka z czystej pozycji. Rozkojarzeni byli gospodarze w momencie szybkiego wznowienia gry z autu.

05:35
    W odpowiedzi Norbert Jendruczek popisał się paradą po uderzeniu Karola Czyszka. Czujnie i skutecznie obaj bramkarze.

06:40
    Interweniował blisko linii bramkowej golkiper Słonecznego Stoku Białystok. Utrzymał piłkę w dłoniach i nie pozwolił na jej wepchnięcie do siatki.

07:15
    Wciąż bezbramkowo, a spotkanie jest wyrównane.

07:55
    Akcja indywidualna Romana Kondiucha została zatrzymana przez zawodnika Słonecznego Stoku Białystok. Tylko wznowienie z autu przyznane gospodarzom.

08:55
    Trzeci faul Pogoni w pierwszej części spotkania.

09:25
    Adrian Citko ucierpiał wskutek wślizgu Konrada Prawuckiego. Sędzia nie zdecydował się w tej sytuacji odgwizdać faulu najskuteczniejszego zawodnika Pogoni.

10:10
    Nieznacznie niecelne uderzenie zawodnika Słonecznego Stoku po kombinacyjnym ataku. Zarysowała się przewaga pod względem posiadania przyjezdnych.

10:38
    Wycofanie z rzutu rożnego do Karola Czyszka, którego uderzenie ze znacznego dystansu było mocno niecelne.

11:35
    Marcin Firańczyk próbował zaskoczyć Daniela Szklarza uderzeniem spod linii bocznej boiska. Zabrakło odrobiny dokładności zawodnikowi z Białegostoku.

11:53
    Przerwa na żądanie szkoleniowca.

12:30
    Nieudane przyjęcie Daniela Maćkiewicza bez przykrych konsekwencji dla szczecinian.

13:40
    Więcej strzałów oddaje Słoneczny Stok Białystok. Po stracie Mateusza Jakubiaka w centrum boiska sam na sam z Danielem Szklarzem znalazł się Witalij Lisniczenko i przegrał ten pojedynek.

14:50
    Gdyby nie Daniel Szklarz i jego interwencje Pogoń nie mogłaby już pochwalić się bezbramkowym wynikiem.

15:05
    Poprzeczka bramki Słonecznego Stoku zadrżała! Pogoń odpowiedziała na serię ataków przeciwnika i była o centymetry od pokonania Norberta Jendruczka.

15:18
    Witalij Lisniczenko napomniany żółtą kartką za przewinienie na Danielu Szklarzu.

17:11
    Faul Mateusza Geperta to czwarty Pogoni w tej części spotkania. Na koncie białostoczan dwa.

19:00
    Dwa niecelne uderzenia w ostatnich momentach pierwszej połowy. Słoneczny Stok Białystok miał jeszcze szansę na zaskoczenie przeciwnika z niespodziewanego rzutu rożnego, ale szczecinianie zdążyli raptownie wrócić na swoje pozycje.

20:00

Bezbramkowe 20 minut w Szczecinie. Więcej strzałów oddał Słoneczny Stok Białystok, który zarazem dłużej utrzymuje się w posiadaniu piłki, ale nie można powiedzieć, że Pogoń nie odpowiada swojemu przeciwnikowi. Po jednym z jej uderzeń futsalówka zatrzymała się na poprzeczce.

21

22:05
    Szybki kontratak Słonecznego Stoku Białystok zakończył się uderzeniem z dystansu obok spojenia słupka z poprzeczką bramki Daniela Szklarza.

23:15
    Nadal większy wpływ na przebieg spotkania mają futsaliści z Białegostoku.

25:05
    Wymieniają podania przyjezdni i szukają sposobu na przedostanie się pod bramkę Daniela Szklarza. Udaje się sporadycznie w drugiej połowie.

25:30
    Pogoń 04 Szczecin stawia na kontrataki. Po ostatnim z nich było szalenie niebezpiecznie. Dwukrotnie interweniował Norbert Jendruczek. Trudno było kibicom uwierzyć, że zatrzymał piłkę po dobitce Mateusza Jakubiaka.

27:48
    Gol dla MOKS-u Słoneczny Stok!
    Strzelcem bramki DAMIAN GRABOWSKI.

Długo trzeba było czekać na pierwszego gola. Cierpliwi kibice z Białegostoku zostali nagrodzeni. Zatańczyła piłka blisko bramki Pogoni i potrafił ją tam wepchnąć z bliska do siatki Damian Grabowski.

28:29
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki ROMAN KONDIUCH.

Nie nacieszyli się długo prowadzeniem przyjezdni. Nie minęła minuta i Ukrainiec znalazł sposób na pokonanie Norberta Jendruczka. Spotkanie otworzyło się po długim klinczu.

30:02
    Strzelcem bramki MAKSYM SAPON.

Po raz pierwszy w tym meczu na prowadzeniu Pogoń. Dopiero po stracie gola zabrali się za prowadzenie gry i za poprawianie wyniku gospodarze. Maksym Sapon trafił do siatki po raz pierwszy w Futsal Ekstraklasie.

31:10
    Rozwiązał się worek z bramkami w Szczecinie. Po trzecim golu przerwa na żądanie szkoleniowca przyjezdnych, który miał do porozmawiania ze swoimi podopiecznymi.

32:20
    Z poświęceniem bronią gospodarze. Po bramce Maksyma Sapona była tylko jedna szansa dla Słonecznego Stoku Białystok na wyrównanie.

33:50
    Świetna interwencja Norberta Jendruczka po strzale po ziemi. Dzięki doświadczonemu bramkarzowi nadal tylko skromna przewaga podopiecznych Ołeha Zozuli.

35:45
    Przerwa na żądanie trenera Pogoni.

37:25
    Mało czasu zostało białostoczanom na zdobycie przynajmniej wyrównującego gola. Szybko przesuwają się w obronie głęboko cofnięci gospodarze.

38:10
    Krąży piłka po obrzeżach pola karnego Słonecznego Stoku Białystok.

38:44
    Strzelcem bramki DANIEL MAĆKIEWICZ.

Nikomu nie podał po przechwycie doświadczony zawodnik Pogoni 04 Szczecin i była to słuszna decyzja. Pognał przez całe boisko i pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam. To najpewniej cios nokautujący dla Słonecznego Stoku Białystok.

39:18
    Strzelcem bramki MATEUSZ LISOWSKI.

Jeszcze mogą przeprowadzić genialny finisz przyjezdni. Do odsłoniętej bramki trafił Mateusz Lisowski. Drużyna z Białegostoku ma jeszcze trochę czasu na doprowadzenie do remisu. Będzie atakować.

40:00

Po przerwie rozwiązał się woreczek z bramkami w Szczecinie. Na prowadzenie wyszedł Słoneczny Stok Białystok, jednak następne trzy gole strzeliła Pogoń i wywalczona w tym fragmencie meczu przewaga wystarczyła jej do odniesienia zwycięstwa 3:2. Drużyna znad Odry zdobyła w marcu już 10 punktów. Z kolei zespół ze wschodu Polski poniósł czwartą porażkę z rzędu.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:30:17)

Gole: 29. Kondiuch, 31. Sapon, 39. Maćkiewicz – 28. Grabowski, 40. Lisowski

Kartki:   16. Lisniczenko (SSB)

Jagiellonia Białystok: Jendruczek – Lisowski, Citko, Lisniczenko, Firańczyk – Kożuszkiewicz, Osypiuk, Maciąg, Grabowski.

Sędziowie: Grabowski, Muszyński – Pondo, Sobinek