Polska – Serbia 0:2 (koniec)
Polska
0:2 (0:0)
Serbia
Wtorek 26.03.2019, 15:00 • Grodzisk Wielkopolski • Reprezentacja U21 • Mecz towarzyski

Koniec meczu w Grodzisku Wielkopolskim! Podopieczni Czesława Michniewicza w kiepskim stylu przegrywają z Serbią w jednym z ostatnich sprawdzianów przed Mistrzostwami Europy do lat 21. Z mojej strony to już wszystko, dziękuję za uwagę! (16:58:47)
    Przegrywamy z Serbią 0:2!

90+3

90+2
    Jeszcze cztery zmiany w reprezentacji Serbii! Murawę opuszczą: Randelović, Stevanović, Jovanović oraz Masović. W ich miejsce: Dordević, Kerkez, Calasan, a także Petrović.

90+1
    O trzy minuty przedłużony zostaje ten pojedynek. Walczą Polacy o honorowe trafienie!

90
    Zakotłowało się w polu karnym Serbów, ale bez strzału na bramkę naszych rywali.

90
    Niezbyt dokładna centra Wdowiaka. Piłki nie trafia do żadnego z jego kolegów i ląduje w objęciach Rosicia.

89
    Jeden z serbskich zawodników groźnie uderzał na nasza bramkę, ale skutecznie blokujemy.

88
    Faulował Racić na własnej połowie boiska. Rzut wolny dla Polski z okolic trzydziestego piątego metra.

86
    Gol dla Serbii!
    Podwyższają prowadzenie Serbowie! Sprezentowaliśmy rywalom okazję. Podanie w pole karne otrzymał LAZAR RANDELOVIĆ, który wysokim uderzeniem w kierunku dłuższego słupka nie dał szans Drągowskiemu!

86
    Zmiana w polskiej reprezentacji. Gąska zastępuje Stolarskiego.

85
    Mogło być już po meczu! Znakomita akcja gości, ale niedokładnie do niepilnowanego kolegi zagrywał Randelović!

84
    Ależ niewiele brakowało! Akcja Polaków lewym skrzydłem, zagranie na piąty metr do Świderskiego, który uderzał minimalnie niecelnie!

82
    Zbyt łatwo oddajemy piłkę rywalom. Niewiele trudu musza włożyć przyjezdni, aby być w posiadaniu futbolówki.

81
    Zdecydowanie za mocny przerzut na lewą stronę do Stolarskiego. Od autu Serbowie.

80
    Dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Obecnie niewiele powodów do optymizmu mogą mieć sympatycy polskiej reprezentacji.

79
    Zupełnie nieudane uderzenie Randelovicia z obrębu naszego pola karnego. Od bramki Polacy.

77
    Jakiegoś urazu doznał Terzić, opatrywany teraz przez fizjoterapeutów. Czekamy ze wznowieniem gry.

76
    Udana pułapka ofsajdowa polskiej reprezentacji. Szybko wznawia grę Drągowski.

74
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Jóźwiak, na boisku pojawia się Wdowiak.

73
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Dziczek, na boisku pojawia się Klimala.

73
    Rzecz jasna z dużo większych spokojem grają Serbowie. Goście utrzymują się przy piłce, chcąc wciągnąć Polaków na własną połowę.

73

72
    Niespełna dwadzieścia minut na odrobienie strat mają Polacy. Czy podopiecznych Czesława Michniewicza stać na doprowadzenie do remisu?

70
    Przyjezdni obejmują prowadzenie! ERHAN MASOVIĆ dopada na dziewiątym metrze do piłki odbitej przez Drągowskiego i z wielkim spokojem umieścił ją w bramce!

67
    Dobrą interwencją po centrze z prawego skrzydła popisuje się golkiper serbskiej reprezentacji.

66
    Vucić upomniany żółtą kartką za faul na Fili.

65
    Błąd Dziczka niedaleko własnego pola karnego, ale zdołał to naprawić Wieteska.

65
    Od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego podopieczni Czesława Michniewicza.

64
    Nieco spokojniejszy fragment gry za nami. Brakuje ciekawszych akcji podbramkowych. Liczymy, że gra się ożywi.

63
    Zmiana w drużynie Serbia: z boiska schodzi Joveljić, na boisku pojawia się Saponjić.

61
    Potrójna zmiana w polskiej reprezentacji. Z boiska schodzą: Piotrowski, Buksa oraz Szymański, a w ich miejsce zobaczymy Świderskiego, Kapustkę oraz Michalaka.

60
    Złe zagranie Jagiełły i od autu na naszej połowie boiska wznowią grę rywale.

58
    Zmiana w drużynie Serbia: z boiska schodzi Adżić, na boisku pojawia się Mićin.

58
    Zmiana w drużynie Serbia: z boiska schodzi Zlatanović, na boisku pojawia się Vucić.

56
    Znów nieco za mocne podanie do Jóźwiaka i piłka opuściła plac gry. Z piątego metra rozpocznie Rosić.

54
    Kolejny atak reprezentacji Serbii. Przerywa akcję rywali Wieteska i goście rozpoczną od rzutu rożnego.

53
    Groźnie atakowali Serbowie, ale nie opanował piłki na siódmym metrze Stevanović. Druga połowa lepiej rozpoczęta przez naszych rywali.

51
    Dośrodkowanie Stevanovicia z prawego skrzydła chyba nieco za głębokie i wyłapał piłkę Drągowski.

50
    Dobrze w defensywie Wieteska, który mimo presji rywala celnie odegrał do Drągowskiego.

49
    Tym razem to jeden z Serbów był faulowany. Rzut wolny w środku pola dla naszych rywali.

47
    Rzut wolny wywalczyli Polacy, ale ze spokojem wyekspediowali futbolówkę przyjezdni.

46
    Podwójna zmiana także w polskiej reprezentacji. Za Gumnego i Żurkowskiego na murawie meldują się Fila oraz Jagiełło.

46
    Zmiana w drużynie Serbia: z boiska schodzi Manoljović, na boisku pojawia się Rosić.

46

Do przerwy bez bramek w Grodzisku Wielkopolskim. Początkowo wyraźnie przeważali Serbowie, ale po 20. minucie coraz częściej do głosu zaczynali dochodzić nasi reprezentanci. Miejmy nadzieję, że Polacy zdołają coś ustrzelić po przerwie. Wracamy za kwadrans!

45+1

45
    O jedną minutę przedłużona zostaje pierwsza połowa spotkania!

44
    Bardzo dobrze z rywalem na plecach poradził sobie Dziczek, który następnie wycofał piłkę do Drągowskiego.

43
    Akcja Polaków lewym skrzydłem zakończona zablokowanym zagraniem do Buksy. Rzut rożny dla Polski.

42
    Bardzo dobrze na piętnastym metrze zachował się Jończy, który uprzedził składającego się do uderzenia Racicia.

41
    Mamy teraz krótką przerwę w grze związaną z jakimś urazem Wieteski.

41
    Kontra Serbii zakończona zablokowanym dośrodkowaniem i rzutem rożnym.
    Zdecydowanie najlepsza okazja gospodarzy:

39
    To powinien być gol! Po wrzutce Gumnego piłka trafiła do Żurkowskiego, którego strzał z woleja świetnie wybronił bramkarz Serbii!

39
    Niedokładne prostopadłe zagranie Wieteski do Buksy, ale utrzymują się przy piłce Polacy.

38
    Zamknięci niemal we własnym polu karnym są obecnie goście. Czy Polacy zdołają przypieczętować swoją obecną przewagę?

37
    Wybija piłkę jeden z Polaków po dośrodkowaniu Adżicia, ale w dalszym ciągu w posiadaniu futbolówki Serbowie.

36
    Polacy od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

34
    Zza pola karnego uderzał Buksa. Strzał Polaka został częściowo zablokowany, piłka zwolniła i spokojnie wylądowała w objęciach golkipera Serbii.

34
    Zbyt mocne zagranie Wieteski na skrzydło do Gumnego, który ocenił, że nie ma szans na zatrzymanie piłki przed linią boczną. Od autu rywale.

33
    Obiecująco zapowiadała się akcja Polaków. W końcowej fazie futbolówka trafiła przed pole karne do Żurkowskiego, który jednak przy próbie uderzenia skiksował.

32
    Uspokoiło się tempo gry. Wymieniają podania w środku pola przyjezdni.

30
    Jóźwiak wyraźnie faulowany przez Zlatanovicia. Polacy od rzutu wolnego blisko własnej bramki.

30
    Do końca pierwszej połowy spotkania pozostał kwadrans. Ostatnie minuty w wykonaniu Polaków dają powody do optymizmu. Oby tak dalej!

29
    Kąśliwa centra Gumnego ze skrzydła, ale najwyższą czujność zachował Manoljović, który przechwycił futbolówkę.

28
    Zbyt szybko wyruszył do podania Racić i arbiter odgwizdał pozycję spaloną napastnika reprezentacji Serbii.

27
    Zbyt wysokie dośrodkowanie Masovicia z prawego skrzydła. Głową wybija piłkę Gumny. Od autu Serbowie.

26
    Fauluje na wysokości linii środkowej boiska Dziczek i arbiter przerywa grę.

25
    Ożywili się Biało-Czerwoni. Ruszył lewym skrzydłem Żurkowski, którego faulem zatrzymał Randelović. Reprezentant Serbii słusznie upomniany żółtą kartką.

24
    Pierwszy korner dla Polski i od razu dobre dośrodkowanie Szymańskiego, ale żaden z jego kolegów nie zdołał przeciąć tego zagrania.

23
    Bardzo dobrze zagrał na skrzydle Jóźwiak. Skrzydłowy polskiej kadry zmusił rywala do błędu i wywalczył wrzut z autu.

22
    Defensorzy reprezentacji Polski skutecznie wybijają piłkę po dośrodkowaniu rywali z rzutu rożnego.

21
    Zbyt mocne podanie do Jóźwiaka. Młody Lechita nie miał szans na dogonienie futbolówki.

20
    Kolejna znakomita okazja Serbów, ale strzał Joveljicia świetnie obronił Drągowski!

18
    Ależ mieliśmy szczęście! Po uderzeniu Masovicia przed utratą gola ratuje nas słupek!

16
    Dośrodkowanie Szymańskiego z lewej flanki, ale poślizgnął w polu karnym Jóźwiak.

15
    Mają kłopot nasi reprezentanci z przedostaniem się pod bramkę rywali. Miejmy nadzieję, że ulegnie to zmianie.

13
    Jeszcze jeden rzut rożny dla gości. Rozpędzają się piłkarze powołani przez Gorana Dorovicia.

12
    Teraz było niebezpiecznie! Zza pola karnego płaskie uderzenie oddał Racić, ale przytomnie interweniował Drągowski! Korner dla Serbii.

11
    Faul Jóźwiaka na jednym z rywali i akcja Biało-Czerwonych zostaje przerwana przez arbitra.

10
    Dziesięć minut gry w Grodzisku Wielkopolskim już za nami. Jak na razie częściej przy piłce znajdują się przyjezdni, ale nie przekłada się to na groźne okazje podbramkowe.

8
    Długo budowali swój atak nasi rywale, ale ostatecznie znów nie są w stanie oddać celnego strzału na bramkę.

7
    Seria strat z obydwu stron. Z kontratakiem ruszają Serbowie.

7
    Zlatanović próbował dośrodkowywać w pole karne rywali, ale nie bardzo mu to wyszło.

5
    W środku pola faulowany był Szymański. Od rzutu wolnego wznawiają grę podopieczni Czesława Michniewicza.

4
    Ładna piłka za linię obrony do Jóźwiaka, który jednak nie zdołał jej sięgnąć.

3
    Raz jeszcze nieudanie w ataku Serbowie. Z piątego metra wznawia grę golkiper polskiej reprezentacji.

2
    Lewym skrzydłem atakowali goście, ale ich akcja nie zakończyła się strzałem. Zbyt mocne zagranie w pole karne i łapie piłkę Drągowski.

1
    Od środka rozpoczęli reprezentanci Serbii. Przyjezdni szybko jednak stracili futbolówkę.

1

Obecnie rozbrzmiewa hymn Serbii. Tuż po nim usłyszymy "Mazurek Dąbrowskiego".

Reprezentanci obu krajów wychodzą właśnie na murawę, niebawem usłyszymy pierwszy gwizdek arbitra!

Za pół godziny zaczynamy!

Polska:
    Drągowski – Gumny, Wieteska (C), Jończy, Stolarski – Dziczek, Żurkowski, Piotrowski, Szymański, Jóźwiak – Buksa
    Rezerwowi:
    Loska – Wiśniewski, Jagiełło, Michalak, Kapustka, Łabojko, Gąska, Wdowiak, Zawada, Świderski, Klimala, Fila

Trener: Czesław Michniewicz

Serbia:
    Manoljović – Terzić, Masović, Stevanović, Adżić, Joveljić, Racić, Jovanović (C), Babić, Zlatanović, Randelović
    Rezerwowi:
    Nikolić, Rosić – Veljckovic, Calasan, Saponjić, Kerkez, Petrović, Dordević, Mićin, Vucić

Trener: Goran Dorović

Sędzia główny: Tomasz Wajda
    Asystenci: Krzysztof Myrmus, Bartłomiej Lekki
    Sędzia techniczny: Maciej Pelka.

Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 15:00. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!
    Reprezentacja U21 została wzmocniona kadrowiczami Brzęczka:

Powołania na mecz z Serbią:

Bramkarze:
    Bartłomiej, Drągowski, Kamil Grabara, Tomasz Loska

Obrońcy:
    Krystian Bielik, Karol Fila, Robert Gumny, Dominik Jończy, Kamil Pestka, Paweł Stolarski, Mateusz Wieteska

Pomocnicy:
    Patryk Dziczek, Dominik Gąska, Filip Jagiełło, Kamil Jóźwiak, Bartosz Kapustka, Jakub Łabojko, Konrad Michalak, Jakub Piotrowski, Sebastian Szymański, Mateusz Wdowiak, Szymon Żurawski

Napastnicy:
    Adam Buksa, Karol Świderski, Paweł Tomczyk, Oskar Zawada, Patryk Klimala.

Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza przygotowują się do nadchodzących Mistrzostw Europy. Nasi rodacy kilka dni temu rozegrali pierwszy sparing, przeciwko Anglii. Biało-Czerwoni zremisowali 1:1, a przepiękną bramką z rzutu wolnego popisał się Sebastian Szymański.

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z towarzyskiego meczu młodzieżówki! Polska kadra do lat 21 zmierzy się z rówieśnikami z Serbii. Pojedynek rozegrany zostanie w Grodzisku Wielkopolskim.

Gole: 70. Masović, 86. Randelović

Kartki:   25. Randelović (SRB), 66. Vucić (SRB)