Zagłębie – Górnik 16:28 (koniec) | Gwardia – Arka 30:19 (koniec) | Energa MKS – MMTS 23:23 (po rz.)
Stal – Piotrkowianin 27:29 (koniec) | Azoty – Orlen Wisła 21:24 (koniec)
Handball Stal Mielec
27:29 (13:14)
Piotrkowianin Piotrków Tr.
Środa 03.04.2019, 19:30 • Hala MOSiR, Mielec • Orlen Superliga mężczyzn • 26. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:30.

Już jutro na mieleckie boisko Stali zawita drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego. Obie drużyny rozegrają tam swoje ostatnie spotkanie w tym sezonie!

SPR Stal Mielec
    Mielczanie od pierwszych meczy tego sezonu nie radzili sobie zbyt dobrze w lidze. Ostatecznie po rozegranych jak dotąd 25 spotkaniach, zdołali wygrać jedynie 5 z nich, tym samym plasując się na przedostatnim miejscu w tabeli. Mimo wszystko, należy wyróżnić fakt, że Stal całkiem dobrze radzi sobie w samej końcówce rozgrywek. Na 6 ostatnich spotkań Mielczanie zdołali wygrać, aż 3 z nich, tym samym dobrze prezentując się w przegranych meczach.
    Czekamy z niecierpliwością, na to, co Mielczanie pokażą jutro na boisku.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
    Piotrkowianie zajmują obecnie 8, a zarazem ostatnie miejsce w strefie "bezpiecznej". Wybrzeże Gdańsk znajdujące się od niego jedną lokatę niżej traci jednak do Piotrkowa, aż 7 punktów, co sprawia, że mogą oni czuć spokój co do jutrzejszego meczu. Bardzo niewiele zarazem dzieli jutrzejszą drużynę przyjezdnych od wskoczenia na siódmą pozycję, zastępując tym samym drużynę Chrobry Głogów. To sprawia, że Piotrkowianie w jutrzejszym meczu z pewnością postarają, by zgarnąć komplet punktów.

Na relację z jutrzejszego spotkania zapraszamy od godziny 19:30.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Ze środka boiska grę właśnie rozpoczęli gospodarze. (0:0)

1
    Faulowany podczas pierwszej akcji Kowalczyk. (0:0)

1
    Mocno uderza Mochocki jednak tylko w bramkarza. (0:0)

2
    Sobut niecelnie podaje do swojego kolegi z drużyny. Piłkę przejmuje Wiśniewski. (0:0)
    3
    Po kontrze trafia Wypych. (1:0)

3
    Żółta kartka dla SPR Stal Mielec (Tomasz Mochocki). (1:0)

4
    Czas! Mielczanie ruszają z akcją. (1:0)

5
    Mocny rzut Rutkowskiego broni Schodowski. (1:0)

5
    Dwie minuty dla Mochockiego. (1:0)

5
    Znakomicie na skrzydle odnalazł się Szopa. Trafia jednak jedynie w poprzeczkę braki Stali. (1:0)

6
    Kaźmierczak za faul na rzucającym Krępie otrzymuje żółtą kartkę. (1:0)

7
    Schodowski broni rzut karny w wykonaniu Wilka. (1:0)
    7
    Znakomicie Szopa na skrzydle! (1:1)
    8
    Ofiarnie teraz Rutkowski! Trafia! (2:1)
    8
    Fenomenalnie najpierw Kowalczyk odebrał piłkę rozgrywaną przez gości, a potem pewnie pokonał bramkarza Piotrkowianina. (3:1)

8
    Ponownie piłkę gościom odbiera Stal! (3:1)

9
    Ponownie Schodowski broni rzut karny Mielczan. Tym razem strzelał Kowalczyk. (3:1)

10
    Pacześny na kole jedynie w poprzeczkę. (3:1)

10
    Niecelnie po kontrze oddają rzut Mielczanie. (3:1)
    10
    Piotrkowianie mylą się na rozegraniu, piłka wychodzi na aut, a po kontrze trafia Wilk! (4:1)

10
    Timeout dla gości. (4:1)
    11
    Nastaj popisuje się mocnym rzutem z drugiej linii. (4:2)

11
    Ponownie znakomicie w bramce Schodowski. (4:2)
    12
    Surosz trafia po rzucie z prawej strony. (4:3)
    12
    Tuż obok słupka potężny rzut oddaje Rutkowski. Bramkarz gości bez szans! (5:3)

13
    Ponownie mylą się na rozegraniu goście. Mielczanie przed szansą. (5:3)
    13
    Po błyskawicznej akcji trafia Kowalczyk. (6:3)

14
    Wydawało się, że bez szans w starciu z tym rzutem będzie Wiśniewski... Zdołał jednak obronić! Brawa! (6:3)

14
    Rzut Kowalczyka broni Schodowski. (6:3)
    15
    Odważnie w pole bramkowe wskakuje Rusin. Trafia! (7:3)
    16
    W odpowiedzi trafia Nastaj. (7:4)

16
    Żółta kartka dla SPR Stal Mielec (Piotr Rutkowski). (7:4)

17
    Trzeci karny i trzeci raz broni Schodowski! (7:4)

17
    Znakomicie przerywa kontrę gości Rutkowski! Mielczanie dziś świetnie spisują się w obronie. (7:4)

18
    Schodowski jest dziś nie do pokonania! Ponownie oglądamy fenomenalną obronę bramkarza gości. (7:4)
    18
    Po rzucie z biodra trafia Tórz. (7:5)
    19
    Błąd w rozegraniu Mielczan wykorzystuje po kontrataku Szopa. (7:6)

19
    Timeout dla gospodarzy. (7:6)
    20
    Piotrkowianie blokują rzut Sarajlicia, a po kontrze trafia Iskra. (7:7)

21
    Rutkowski próbował swojej szansy rzutem z biodra. Nie trafia jednak w bramkę. (7:7)

21
    Popisuje się obroną. Sędzia jednak wskazuje na rzut karny. (7:7)
    22
    Pierwszy rzut karny w tym meczu dla gości wykorzystuje Swat. (7:8)
    22
    Wilk pewnie rzuca ze skrzydła. (8:8)

23
    W widowiskowy sposób próbował rzucić z biodra Iskra. Niestety nie trafia w bramkę. (8:8)

24
    Znacząco przestrzelił Wypych. (8:8)
    24
    Pacześny trafia po kontrze. Ależ zdołali odrobić straty goście. (8:9)
    25
    Błyskawicznie odpowiada Wypych. (9:9)
    25
    Piłka po rzucie Tórza musnęła ręce Wiśniewskiego jednak ostatecznie zdołała wpaść do bramki. (9:10)
    26
    Rutkowski nie trafia do bramki gości, a kontratak wykorzystuje Tórz. (9:11)
    27
    Ponownie łatwa strata Mielczan i ponownie kontra gości. Tym razem strzelcem Szopa. Oj, bardzo niedobrze Stal prezentuje się w ostatnich minutach. (9:12)

27
    Timeout dla gospodarzy. (9:12)
    27
    Z ogromnym zaangażowaniem rozpoczęli grę teraz Mielczanie Momentalnie Sarajlić oddaje rzut i pewnie trafia na bramkę gości. (10:12)

28
    Znakomicie w obronie Krępa. Mielczanie przed szansą. (10:12)
    28
    Pewnie Rutkowski po rzucie z drugiej linii. (11:12)

28
    Broni Wiśniewski. Imponują grą po timeout'cie Mielczanie. (11:12)
    29
    Sarajlić i mamy wyrównanie! (12:12)
    29
    Błyskawicznie odpowiada drużyna gości. Strzelcem Nastaj. (12:13)
    30
    Fenomenalnie na kole obrócił się Krępa. Trafia! (13:13)
    30
    W końcówce bramkę zdobywa jeszcze Nastaj. (13:14)

30
    Pierwsza połowa skończona. (13:14)

Pierwsza połowa za nami. Mielczanie zdominowali początek dzisiejszego spotkania. Po pierwszych 10 minutach meczu Stal objęła pewne; 3 bramkowe prowadzenie nad drużyną gości. Niedługo potem, swój czas miała drużyna Piotrkowianina, która zapewniła sobie również 3 bramki przewagi nad drużyną gospodarzy. W ostatecznym rozrachunku pierwszą połowę można uznać za niezwykle wyrównaną. Obie drużyny prezentują się dziś naprawdę wysoki poziom. To sprawia, że z niecierpliwością oczekujemy drugiej połowy dzisiejszego spotkania.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (13:14)

31
    Ze środka boiska drugą połowę rozpoczęli goście. (13:14)

31
    Strata gości. Mielczanie przed szansą. (13:14)
    32
    Krupa trafia z lewego skrzydła. (14:14)
    32
    Z drugiej linii trafia Iskra. Goście ponownie na prowadzeniu. (14:15)
    33
    Mylą się w ataku Mielczanie, a po kontrze trafia Szopa. (14:16)
    33
    Znakomicie na kole Piotra Krępę odnalazł Sarajlić. Ten zdołał wykorzystać szansę. (15:16)

34
    Schodowski broni. Mielczanie jednak wciąż przy piłce. (15:16)
    35
    Po raz kolejny kontrę wykorzystuje Szopa. (15:17)
    35
    W widowiskowy sposób Krupa zdołał przelobować teraz bramkarza gości po rzucie ze skrzydła. Wspaniała bramka. (16:17)
    36
    Ponownie kontra i ponownie trafia Szopa. Znakomita skuteczność tego zawodnika. (16:18)
    37
    Czwarta kontra w ciągu czterech minut dla gości i czwarta bramka Szopy. Niesamowite! (16:19)

37
    Błyskawicznie tracą Mielczanie. (16:19)

39
    Drugą karę dwóch minut w tym meczu otrzymuje Mochocki. (16:19)
    39
    Szansę na siódmym metrze wykorzystuje Swat. (16:20)

40
    Potężny rzut Sarajlicia broni Schodowski. Mielczanie jednak wciąż przy piłce. (16:20)

40
    Ponownie Sarajlić i ponownie obrona Schodowskiego. (16:20)

41
    Obroną popisuje się również bramkarz drużyny gospodarzy- Goran Andelić. (16:20)

42
    Rzut Sarajlicia broni Schodowski. Dzisiejszy mecz zdaje się nabierać schematyczności. (16:20)
    42
    Z drugiej linii trafia Surosz. (16:21)
    43
    Bliski obrony był Schodwoski! Rutkowski jednak zdołał umieścić piłkę w siatce. (17:21)
    45
    Krupa najpierw zdołał odebrać piłkę drużynie gości, a po kilku podaniach umieszcza ją również w siatce. Brawa! (18:21)

45
    Timeout dla gości. (18:21)

45
    Piłkę przechwytuje Wypych, a za faul na kontrującym Kowalskim dwie minuty otrzymuje Nastaj. (18:21)
    46
    Piąty karny w wykonaniu Mielczan i dopiero Rafał Krupa zdołał pokonać Schodowskiego w bramce. (19:21)

46
    Za rzut prosto w twarz Andelicia z siódmego metra czerwoną kartę otrzymuje Swat! (19:21)
    47
    Paweł Wilk trafia ze skrzydła. Piotrkowianie jeszcze przez 30 sekund w piątkę na boisku. (20:21)
    47
    Pacześny trafia z koła. (20:22)
    48
    Rutkowski potężnym rzutem z drugiej linii pokonuje Schodowskiego. (21:22)
    48
    Odważnie w pole bramkowe skoczył Tórz, trafia do siatki Mielczan. (21:23)

49
    Rzut Wilka ze skrzydła broni Schodowski. (21:23)

50
    Wyraźnie przestrzelił teraz Szopa. (21:23)
    50
    Z drugiej linii trafia Mochocki. (22:23)
    51
    Błyskawicznie odpowiadają goście. Strzelcem Szopa. (22:24)
    51
    Równie szybko odpowiada Paweł Wilk ze skrzydła. (23:24)

52
    Ależ huknął w słupek teraz Woynowski. Mielczanie przed szansą. (23:24)
    52
    Gra nie zwalnia tempa! Na wyrównanie z drugiej linii trafia Mochocki. (24:24)
    52
    Błyskawiczna odpowiedź Nastaja również z dziewiątego metra. (24:25)

53
    Potężnie obił słupek gości teraz Mochocki. (24:25)
    53
    Po rzucie bieżnym trafia Nastaj. (24:26)

53
    W zaciętej walce przez najbliższe dwie minuty swojej drużynie nie pomoże Sarajlić. (24:26)

54
    Strata Mielczan w ataku. (24:26)

55
    Broni Andelić. (24:26)

55
    Interweniuje również Schodowski. (24:26)
    56
    Wilk podczas kontry znakomicie odnalazł Krupa, a ten nie myli się w sytuacji sam na sam. (25:26)

57
    Strata gości w ataku. (25:26)

58
    Mochocki niecelnie podaje do Krępy na koło. Piotrkowianie przed szansą. (25:26)
    58
    Znakomicie z drugiej linii trafia Nastaj. (25:27)
    59
    Rutkowski do Krępy na koło, a ten pewnie pokonuje bramkarza gości. (26:27)
    60
    Nastaj trafia z dziewiątego metra. (26:28)

60
    Timeout dla gospodarzy. (26:28)

60
    Faulowany Krępa na kole. Sędzia wskazuje na rzut karny. (26:28)

60
    Surosz za wspominany faul ukarany dwoma minutami. (26:28)
    60
    Nie myli się na siódmym metrze Krupa. (27:28)

60
    Timeout dla gości. (27:28)
    60
    W ostatniej sekundzie trafia jeszcze Iskra. (27:29)

Koniec meczu. (27:29)

Koniec! Piotrkowianie wychodzą zwycięsko z tego niezwykle wyrównanego widowiska. W dzisiejszym meczu kibice z pewnością nie mogą narzekać na brak wrażeń, gdyż emocjonujący był właściwie każdy etap dzisiejszego spotkania. Graczem spotkania zdecydowanie zasłużenie został bramkarz drużyny gości- Marcin Schodowski, który momentami sprawiał wrażenie bycia murem nie do pokonania dla gospodarzy. (20:59:13)