Tottenham – Man City 1:0 (koniec) | Liverpool – Porto 2:0 (koniec)
Liverpool F.C.
2:0 (2:0)
FC Porto
Wtorek 09.04.2019, 21:00 • Anfield, Liverpool • Liga Mistrzów UEFA • Ćwierćfinał

Liverpool pokonuje w pełni zasłużenie FC Porto 2:0. Mecz miał dwa oblicza, pierwsza połowa była prawdziwym koncertem "The Reds" i wynik 2:0 można było uznać za najmniejszy wymiar kary dla przyjezdnych. W drugiej połowie Liverpool zagrał jakby nieco zachowawczo, ale nadal dominował i miał mecz pod kontrolą. Finał, finałów, świetny rezultat dla podopiecznych Kloppa przed meczem rewanżowym. "Smoki" nie tracą nadziei, ale będą musiały wznieść się na wyżyny możliwości, by przed własną publicznością dokonać niemożliwego. Dziękujemy za wspólne emocje. (22:52:09)

90+3

90+3
    Ostatnia minuta doliczonego czasu gry.

90+1
    Dobry blok Lovrena. Obrońca "The Reds" faulowany jeszcze przez Fernando.

90
    Doliczone 3 minuty.

89
    Ładna akcja FC Porto. Brahimi poszedł na obieg, ale zorientował się we wszystkim Henderson.

88
    2 minuty plus to, co doliczy arbiter nadziei dla FC Porto. Gol kontaktowy sporo by zmienił w kontekście meczu rewanżowego.

87
    Dobrze w powietrzu poradził sobie Miliato. Liverpool szybko jednak odzyskał futbolówkę i już buduje kolejny atak pozycyjny.

86
    Interweniują defensorzy FC Porto i jeszcze raz – z narożnika boiska gospodarze.

86
    Milner wywalczył rzut rożny. Dobra akcja doświadczonego zawodnika Liverpoolu.

83
    Kolejny atak gości. Felipe upadł w polu karnym, ale arbiter pozostał niewzruszony. W odpowiedzi kontra LFC, ale Salah przegrał pojedynek z trzema rywalami.

83
    Dobrze przy krótkim słupku interweniuje Milner.

83
    Rzut rożny dla FC Porto.

82
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Roberto Firmino, na boisku pojawia się Daniel Sturridge.

80
    Kolejna sytuacja Maregi. Znów ostry kąt i znów zabrakło precyzji. Tym razem uderzył wzdłuż, zamiast do bramki.

80
    Casillas przechwytuje podanie Hendersona. Dobrze przed własną bramką spisuje się dzisiaj Hiszpan.

79
    Po odbiorze Miliato długą piłką uruchomił Maregę, ten wpadł w pole karne i z ostrego kąta uderzył nad poprzeczką.

78
    Miliato nakrył teraz "czapką" Salaha. Dobra interwencja defensora Porto.

Piotr

Gole: 5. Keïta, 26. Firmino

Kartki:   17. Tiquinho Soares (PRT), 61. Felipe (PRT), 74. J. M. Corona (PRT)

Posiadanie piłki: 64 % : 36 %.
    Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 4:5. Spalone: 4:2. Foule: 9:7.
    Liverpool F.C.: Alisson – Alexander-Arnold, Lovren, V. van Dijk, Milner – Henderson (C), Fabinho, Keïta – M. Salah, Firmino (82. Sturridge), Mané (73. Origi).
    Zmiany: Mignolet – Wijnaldum, Joe. Gomez, Sturridge, Shaqiri, Matip, Origi.

FC Porto: Casillas – M. Pereira (77. Fernando), Felipe, Militao, Telles – J. M. Corona, Danilo (C), Ó. Torres (73. B. Costa), Otávio – Marega, Tiquinho Soares (62. Brahimi).
    Zmiany: Vaná – Leite, B. Costa, Hernâni, Brahimi, A. Pereira, Fernando.

Sędziowie: Antonio Mateu – Cebrian – Diaz (ESP) – Hategan (ROM)