Podbeskidzie – Wigry 3:3 (koniec) | Bytovia – Raków 2:2 (koniec) | Stomil – Chrobry 0:2 (koniec)
MKS Bytovia Bytów
2:2 (1:2)
Raków Częstochowa
Czwartek 18.04.2019, 18:00 • Stadion MOSiR, Bytów • Fortuna 1 Liga • 29. kolejka

Świętowanie Rakowa przełożone! Częstochowianie nie przypieczętowali dziś awansu do Lotto Ekstraklasy, choć tak naprawdę chyba tylko kataklizm mógłby im go odebrać. Świetne zawody w barwach Bytovii rozegrał dziś Bartosz Wolski, który popisał się dwoma pięknymi trafieniami. Dziękuję za uwagę! (19:56:29)

90+5

90+5
    To była piłka meczowa! Okazji sam na sam z golkiperem rywali nie wykorzystuje Jaroch!

90+4
    Faul Monety i arbiter ponownie sięga po kartkę.

90+4
    Jeszcze rzut rożny dla częstochowian. To może być ostatnia okazja gości w tym spotkaniu.

90+3
    Żółtym kartonikiem upomniany będący już na ławce rezerwowej Wróbel, który zbyt impulsywnie zareagował na decyzję arbitra o rzucie wolnym.

90+3
    Zdaniem arbitra Burkhardt faulował rywala niedaleko własnego pola karnego. Rzut wolny dla Rakowa.

90+2
    Druga w doliczonym czasie gry pewna, bezbłędna interwencja Witana. Sporo roboty ma golkiper Bytovii.

90
    Aż o cztery minuty przedłużony zostaje ten pojedynek!

89
    Mocniej zaatakowali teraz przyjezdni, ale przytomnie z własnego pola karnego wybija piłkę Kamiński.

88
    Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Bartl, na boisku pojawia się Malinowski.

87
    Niesamowicie zapowiadała się kontra bytowian, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Kuzimski!

86
    Uderzenie głową Petraska po wrzutce z rzutu wolnego, ale tym razem ponad bramką.

85
    Pięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Czy któraś z drużyn pokusi się o strzelenie zwycięskiego gola?

84
    W środku pola faulowany Zachara. Od rzutu wolnego częstochowianie.

83
    Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Wróbel, na boisku pojawia się Kamiński.

82
    Zbyt głębokie dośrodkowanie z rzutu wolnego i piłka ląduje w objęciach Witana.

81
    Miękka centra Dampca skierowana do Kuzimskiego, który zostaje uprzedzony przez golkipera Rakowa.

80
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Figiel, na boisku pojawia się Zachara.

79
    Znakomicie interweniował Witan po uderzeniu jednego z rywali!

78
    Jeszcze jedno uderzenie na bramkę Rakowa, ale tym razem futbolówka poszybowała ponad poprzeczką.

77
    Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Kwietniewski, na boisku pojawia się Jaroch.

76
    Gol dla Bytovii!
    Bytowianie doprowadzają do wyrównania! Kolejny raz znakomicie z dystansu uderzał BARTOSZ WOLSKI, który po raz drugi wpisuje się na listę strzelców!

75
    Z kontratakiem próbowali wyjść gospodarze, ale stracił piłkę na rzecz rywala Kuzimski.

74
    Zbyt mocne zagranie w szesnastkę Bytovii i łapie piłkę Witan.

72
    Niedokładnie w ofensywie częstochowianie i od bramki rozpocznie Witan.

70
    Bliscy strzelenia gola byli miejscowi, ale Kuzimski w dogodnej sytuacji nie zdołał sięgnąć futbolówki!

69
    Przechwycili futbolówkę gospodarze i od razu próbują wyprowadzić kontratak.

68
    Przy piłce od dłuższego czasu częstochowianie, ale brakuje okazji podbramkowych.

66
    Udanie interweniuje Bardanca, ale w dalszym ciągu napierają przyjezdni.

64
    Figiel faulowany przez Wilczyńskiego. Dużo przerw w grze mamy w drugiej połowie. Miejmy nadzieję, że scenariusz gry ulegnie zmianie.

63
    Petrasek ostro potraktowany przez Kuzimskiego. Zawodnik Rakowa nie podnosi się z murawy.

62
    Nieco spokojniejszy fragment spotkania w Bytowie. Przypomnijmy, że obecny rezultat zapewnia Rakowowi awans do Lotto Ekstraklasy.

60
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Domański, na boisku pojawia się Listkowski.

59
    Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Hebel, na boisku pojawia się Burkhardt.

58
    Na wolne pole wychodził Kwietniewski, którego faulem zatrzymywał Kasperkiewicz. Zasłużone "żółtko" dla zawodnika Rakowa.

56
    Ostre zderzenie Lewickiego oraz Bardancy. Wygląda na szczęście na to, że żadnemu z nic nie stało się nic poważniejszego.

55
    Od wrzutu z autu na własnej połowie boiska bytowianie.

54
    Sporo fauli w ostatnich minutach. Tym razem w nieprzepisowy sposób na prawym skrzydle na murawę powalony został Moneta.

51
    Niecelne uderzenie na bramkę Bytovii i z piątego metra grę wznowi Witan.

50
    Raz jeszcze faulował Hebel, tym razem Górę. Zawodnik Bytovii zostaje upomniany żółtą kartką.

49
    Szczepański faulowany w środkowym sektorze boiska przez Hebla. Rzut wolny dla Rakowa.

47
    Ależ to mogło być wejście gospodarzy na drugą połowę! Po dośrodkowaniu ze skrzydła dobrą okazję miał Moneta, ale znakomicie interweniował Gliwa!

46

Do przerwy Raków prowadzi w Bytowie 2:1! Jeszcze w 38. minucie był bezbramkowy remis, ale chwilę później worek z golami został rozwiązany. To zwiastuje ogromne emocje po przerwie, a więc zostańcie z nami!

45+3

45+2
    Gol dla Rakowa!
    Bramkę do szatni zdobywają goście! Raz jeszcze sposób na golkipera rywali znalazł TOMAS PETRASEK!

45
    O dwie minuty przedłużona została pierwsza połowa spotkania.

44
    Miękko dośrodkowywał Figiel, ale pewnie wybija piłkę Wróbel.

43
    Dwie minuty do końca pierwszej połowy. Znakomite chwile za nami. Bytowianie na gola rywali zareagowali w najlepszy z możliwych sposobów.

41
    Znakomita odpowiedź gospodarzy! BARTOSZ WOLSKI strzałem z dystansu zaskakuje Gliwę!

39
    Obejmują prowadzenie goście! Skutecznym strzałem głową popisuje się TOMAS PETRASEK!

38
    Przy piłce częstochowianie, ale obecnie zbyt daleko od pola karnego rywali, aby móc oddać uderzenie.

36
    Figiel faulowany przez Hebla i arbiter odgwizduje przewinienie, co spotyka się z dużym niezadowoleniem miejscowych kibiców.

35
    Cały czas bez goli w Bytowie. Dziesięć minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry pierwszej połowy spotkania.

33
    Kuzimski podawał do Monety, ale ten nie zdołał piłki opanować i przechwytują ją rywale.

32
    Uderzenie zza pola karnego na bramkę Bytovii, ale spokojnie łapie piłkę golkiper drużyny gospodarzy.

29
    W Bytowie pojawili się także kibice z Częstochowy, chcący osobiście brać udział w tym niezwykle ważnym pojedynku.

28
    Było groźnie pod bramką Bytovii, ale uderzenie Petraska ponad poprzeczkę!

26
    Swędrowski zbyt mocno zagrywał do Hebla, który nie miał szans opanować futbolówki.

25
    Ciekawie zapowiadała się akcja gospodarzy, ale w okolicach pola karnego rywali stracił piłkę Hebel.

23
    Ucierpiał podczas jednej z interwencji Witan, na szczęście z golkiperem Bytovii wszystko jest już w porządku.

21
    Minimalnie niecelnie uderzał Lewciki! Bliscy objęcia prowadzenia byli goście.

20
    Ładne dośrodkowanie Kuna w pol karne Bytovii, ale czujnie interweniuje Wróbel.

19
    Akcja Bytovii na skrzydle, ale zagranie Wilczyńskiego blokował jeden z rywali.

18
    Z kontratakiem próbowali wyjść bytowianie, ale nieskutecznie. Goście w posiadaniu piłki.

16
    Kolejny rzut wolny dla Rakowa w środkowym sektorze boiska.

13
    Zaatakowali teraz miejscowi, ale strzał jednego z nich skutecznie zablokowany przez defensorów Rakowa.

11
    Od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska wznawiają grę przyjezdni.

7
    W środku pola faulowany był jeden z gospodarzy i arbiter dyktuje rzut wolny dla Bytovii.

5
    Od początku częściej przy piłce znajdują się przyjezdni. Częstochowianie budują obecnie atak pozycyjny na połowie rywali.

1

Pełne zestawienie:

MKS Bytovia Bytów:
    Witan – Wilczyński (C), Wróbel, Bardanca, Dampc, Moneta, Swędrowski, Hebel, Wolski, Kwietniewski, Kuzimski

Rezerwowi:
    Oszmaniec – Duda, Jaroch, Kamiński, Witkowski, Burkhardt, Hiszpański

Raków Częstochowa:
    Gliwa – Petrasek, Figiel (C), Domański, Schwarz, Kun, Góra, Bartl, Kasperkiewicz, Szczepański, Lewicki

Rezerwowi:
    Szumski – Sapala, Malinowski, Listkowski, Zacharek, Musiolik, Nojszewski

Sędziowie: Konrad Kiełczewski (Białystok).

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy z odpowiednim wyprzedzeniem. Bądźcie z nami!

Pierwszy mecz pomiędzy tymi ekipami odbył się 29 września. Mecz w Częstochowie zakończył się zwycięstwem Rakowa 2:1. Jak będzie tym razem?
    Niewiele dzieli częstochowian od wymarzonego powrotu do elity!

W zupełnie innych nastrojach do tego pojedynku podchodzą przyjezdni. Raków od dłuższego czasu przewodzi w tabeli i już dziś może zapewnić sobie awans do Lotto Ekstraklasy.
    Czy gospodarzy stać na przełamanie akurat w meczu z liderem?

Miejscowi zaangażowani są w walkę o utrzymanie. Bytovia zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, ale do dwunastej w lidze Warty Poznań traci zaledwie dwa oczka. Forma bytowian nie napawa jednak optymizmem. MKS w tym roku jeszcze nie wygrał, notując trzy remisy i cztery porażki.

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z meczu 29. kolejki zaplecza Ekstraklasy! W Bytowie miejscowa MKS Bytovia zmierzy się z Rakowem Częstochowa.

Witamy. Mecz rozpocznie się o 18:00 i będziemy informować o zmianach stanu..

Gole: 41. Wolski, 76. Wolski – 39. Petrasek, 45+2. Petrasek

Kartki:   50. Hebel (BTW), 90+3. Wróbel (BTW), 90+4. Moneta (BTW) – 58. Kasperkiewicz (RAK)

Witan – Wilczyński (C), Wróbel (83. Kamiński), Bardanca, Dampc, Moneta, Swędrowski, Hebel (59. Burkhardt), Wolski, Kwietniewski (77. Jaroch), Kuzimski