St. Louis – Winnipeg | 3:2 (koniec) | | | Washington – Carolina | 6:0 (koniec) | | | Toronto – Boston | 2:4 (koniec) |
Finlandia – Czechy | 2:4 (koniec) | | | USA – Rosja | 6:3 (koniec) | | | Białoruś – Kanada | 1:11 (koniec) |
Słowacja – Szwecja | 1:5 (koniec) |
finał
USA
6:3
(2:2, 2:0, 2:1)
Rosja
55:33
|
Kara dla Rosja (Alexander Kirpičnikov – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).
|
|
48:03
|
Kara dla Rosja (Arsenij Gricjuk – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).
|
|
39:48
|
Kara dla USA (Owen Lindmark – 2 min., zahaczanie).
|
|
30:16
|
Kara dla Rosja (Ilja Nikolajev – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).
|
|
10:19
|
Kara dla Rosja (Jegor Spiridonov – 2 min., przeszkadzanie).
|
|
08:04
|
Kara dla Rosja (Jegor Činachov – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).
|
|
04:35
|
Kara dla USA (Cole Caufield – 2 min., zahaczanie).
|
|
02:29
|
Kara dla USA (Jack Hughes – 2 min., niebezpieczna gra wysoko uniesionym kijem).
|
Składy i statystyki:
10. J. Hughes (York, Zegras), 15. Turcotte (Boldy, Brink), 32. Boldy (Brink, Fensore), 40. Caufield (Turcotte, J. Hughes), 55. Caufield (McCarthy, Fensore), 60. Beniers (York) – 6. Činachov (Rogov), 8. Amirov (Podkolzin), 53. Spiridonov (Burenov)
Sędziowie: Brannare (Finsko), Schrader (Německo) – Haurum (Dánsko), Špůr (Česko)
Widownia: 745
Spudłowany karny!:
USA:
Knight (Rowe) – York, McCarthy, Helleson, Vlasic, Thrun, Fensore, Warren – J. Hughes (C), Zegras, Caufield (A) – Boldy (A), Turcotte, Brink – Caulfield, Beecher, Beniers – Moynihan, Farrell, Lindmark.
Zmiany:
Trener:
Rosja: Askarov (49. Skotnikov) – Rogov, Kirpičnikov, Burenov, Čisťakov (A), Vašenko, Muchamadullin – Gricjuk, Spiridonov, Činachov – Nikolajev (A), Podkolzin (C), Amirov – Gušin, Šešin, Chusnutdinov – Lichačjov, Mingačjov, Bryzgalov – Grošev.
Zmiany:
Trener:
Zmiany:
Trener:
Rosja: Askarov (49. Skotnikov) – Rogov, Kirpičnikov, Burenov, Čisťakov (A), Vašenko, Muchamadullin – Gricjuk, Spiridonov, Činachov – Nikolajev (A), Podkolzin (C), Amirov – Gušin, Šešin, Chusnutdinov – Lichačjov, Mingačjov, Bryzgalov – Grošev.
Zmiany:
Trener:
Sędziowie: Brannare (Finsko), Schrader (Německo) – Haurum (Dánsko), Špůr (Česko)
Widownia: 745