Zagłębie L. – Jagiellonia 2:0 (koniec) | Piast – Cracovia 3:1 (koniec)
Zagłębie Lubin
2:0 (2:0)
Jagiellonia Białystok
Piątek 26.04.2019, 18:00 • Stadion Zagłębia, Lubin • PKO Ekstraklasa • Grupa Mistrzowska

Dobiegło końca spotkanie w Lubinie! Miedziowi w pełni zasłużenie pokonują Jagiellonię Białystok 2:0. Przyjezdni myślami są już przy nadchodzącym meczu finałowym Pucharu Polski, ale w żaden sposób fakt ten nie usprawiedliwia ich dzisiejszej postawy. Dziękuję za uwagę! (19:53:29)

90+3
    Gultan blokuje uderzenie na bramkę Zagłębia. Białostoczanie od autu.

90+2
    Ostatnie zagrania "na aferę" w wykonaniu Jagiellonii. Wszystko wskazuje na to, że rezultat nie ulegnie zmianie.

90+1
    Bardzo groźnie zza pola karnego uderzał Slisz, ale ostatecznie nie musiał interweniować Kelemen.

90
    O trzy minuty przedłużony zostaje ten pojedynek!

89
    Atakują jeszcze przyjezdni, chcąc przypieczętować zwycięstwo trzecim trafieniem.

87
    Niecelne uderzenie głową jednego z przyjezdnych z okolic szóstego metra. Od bramki Forenc.

86
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Damjan Bohar, na boisku pojawia się Patryk Szysz.

85
    Pięć minut do końca regulaminowego czasu gry. W dalszym ciągu utrzymuje się rezultat sprzed przerwy.

84
    Forenc pewnie wyłapuje piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

83
    Nie ma rzutu karnego! Guldan faulował wcześniej Klimalę i arbiter słusznie anuluje swoją decyzję o szesnastce!

82
    Arbiter czeka jeszcze na potwierdzenie z wozu VAR. Sprawdzane jest, czy we wcześniejszej części akcji lubinianie nie dopuścili się faulu.

81
    Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podchodzi Filip Starzyński.

81
    Rzut karny dla Zagłębia Lubin! Poręba przewracany w szesnastce Jagi!

80
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Filip Jagiełło, na boisku pojawia się Łukasz Poręba.

79
    Rzut wolny dla Zagłębia po faulu na lewej flance.

77
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Jesus Imaz Balleste, na boisku pojawia się Patryk Klimala.

76
    Dośrodkowanie w pole karne Zagłębia, ale lepiej radzą sobie w powietrzy lubinianie.

75
    Spotkanie w Lubinie prosto z trybun ogląda 3 022 widzów.

73
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Bartłomiej Pawłowski, na boisku pojawia się Dawid Pakulski.

72
    Długo utrzymują się przy piłce przyjezdni, ale w żadnym stopniu nie przekłada się to na okazje podbramkowe.

71
    Niespełna dwadzieścia minut do końca regulaminowego czasu gry. Czy Jaga będzie w stanie nawiązać walkę?

70
    Zamykał akcję strzałem z dystansu Kwiecień. Piłka w dalekiej odległości mija bramkę Zagłębia i golkiper lubinian rozpocznie z piątego metra.

69
    Znakomitą okazję stworzył sobie w polu karnym rywali Jakub Wójcicki, ale jego uderzenie z woleja świetnie wybronił Forenc!

68
    Wieje nudą z boiska w Lubinie. Miedziowi wymieniają bez pośpiechu podania na własnej połowie, a rywale zbytnio nie kwapią się z pressingiem.

66
    Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Pawłowski, ale wyraźnie zabrakło precyzji.

65
    Niezbyt pewnie interweniował Kelemen, ale przytomnie asekurował go jeden z kolegów z linii defensywy.

64
    Lubinianie od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

63
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Martin Košťál, na boisku pojawia się Jakub Wójcicki.

61
    Guilherme nie porozumiał się z klubowym kolegą i Jagiellonia za darmo oddaje piłkę rywalom.

60
    Nieudane uderzenie Starzyńskiego przy bardzo dobrze zapowiadającej się kontrze miejscowych, ale Miedziowi utrzymują się przy piłce.

59
    Od dłuższej chwili przyjezdni utrzymują się przy piłce na wysokości czterdziestego metra.

58
    Nieco żywiej grają w drugiej połowie białostoczanie, ale na kontaktowego gola jak na razie i tak się nie zanosi.

56
    Zbyt głębokie dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne gości i pewnie wyłapuje piłkę Kelemen.

54
    Taktyczny faul Arsenicia na rozpędzonym Pawłowskim i arbiter słusznie decyduje się na pokazanie żółtej kartki.

53
    Minimalnie niecelne uderzenie głową Imaza, to powinien być gol kontaktowy!

52
    Balić faulował na własnej połowie boiska i arbiter dyktuje rzut wolny dla Jagiellonii.

49
    Dobre wyście z pola bramkowego zanotował Forenc, który w narożniku własnej szesnastki wyłapał piłkę przed nadbiegającym rywalem.

48
    Gospodarze od rzutu wolnego nieopodal własnego pola karnego.

46
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Marko Poletanović, na boisku pojawia się Bartosz Kwiecień.

46

Piłkarze wyszli już z szatni na drugą połowę. Jedna zmiana szykuje się w drużynie gości.
    Miedziowi na dobrej drodze do końcowego triumfu:

Do przerwy wyraźna dominacja Zagłębia, które prowadzi 2:0. Jagiellonia zupełnie nie istnieje i ie stwarza sobie absolutnie żadnych sytuacji strzeleckich. Na drugą odsłonę tego pojedynku wracamy za kwadrans, zostańcie z nami!

45+1

45
    O jedną minutę przedłużona zostaje pierwsza połowa spotkania.

44
    Niewiele dzieje się także w końcowych minutach pierwszej odsłony. Obie ekipy czekają na zaproszenie do szatni.

42
    Zbyt mocne zagranie do Romanczuka i piłka wychodzi poza linię końcową. Od bramki Forenc.

41
    Ładny zwód, a następnie centra Balicia, ale wybijają piłkę przyjezdni.

40
    Pięć minut do przerwy. Zagłębie przy piłce w środkowym sektorze boiska.

38
    To mógł być gol! Balić znakomicie zagrał w pole karne, ale tam na piątym metrze skiksował Tuszyński!

37
    Faulowany na własnej połowie boiska jeden z lubinian. Blisko całej sytuacji był arbiter, który odgwizdał przewinienie.

35
    Z piętnastego metra huknął Pawłowski, ale piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką!

34
    Na pozycji spalonej złapany Tuszyński.

33
    Centrostrzał w pole karne Zagłębia, ale kontrolował lot piłki Forenc i pewnie ją wyłapał.

32
    Niedokładne zagranie do Kostala i futbolówkę w środku pola przechwytują białostoczanie.

31
    Niespełna kwadrans pozostał do końca pierwszej odsłony spotkania. Jagiellonia bez żadnego pomysłu na grę.

29
    Zagranie w pole karne do Pawłowskiego, który jednak nie opanował futbolówki i ta wylądowała w objęciach Kelemena.
    28. Patryk TUSZYŃSKI - 2:0

28
    Gol dla Zagłębia!
    Płaska centra Pawłowskiego z prawego skrzydła, piłka trafia na piąty metr skąd pewnym uderzeniem pod poprzeczkę popisuje się PATRYK TUSZYŃSKI!

26
    Zablokowane zagranie i lubinianie rozpoczną od rzutu rożnego.

25
    Faulowany na 25. metrze był Slisz, ale niezbyt udanie wykonali rzut wolny miejscowi.

23
    Niskie dośrodkowanie w szesnastkę Jagi i defensorzy bez kłopotu wybijają futbolówkę.

21
    Zagłębie od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

20
    Gra zostaje wznowiona. Lubinianie oddają futbolówkę do Kelemena.

19
    Białostoczanie wybijają piłkę na aut w geście fair-play, gdyż w jednym ze starć dość ostro ucierpiał Slisz.

17
    Przechwycili futbolówkę goście, ale nie są oni w stanie wyprowadzić jakiegoś szybszego kontrataku.

16
    Długo budują swój atak na połowie rywali lubinianie. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

15
    Kwadrans spotkania już za nami. Póki co scenariusz gry nie ulega zmianie. Powolne tempo.

13
    Miejscowi przy piłce na własnej połowie. Nie decydują się na pressing zawodnicy Jagiellonii.

11
    Dobrze zapowiadająca się akcja Zagłębia przerwana przez arbitra. Wyraźny ofsajd.

10
    Spokojnie w środku pola wymieniają się podaniami lubinianie. Dziesięć minut gry już za nami.

9
    Zbyt mocne dośrodkowanie w pole karne rywali, ale utrzymują się przy piłce gospodarze.

8
    Próbują odpowiedzieć przyjezdni, ale jak na razie ich ataki są nieskładne.
    6. Damjan BOHAR - 1:0

6
    Błyskawicznie obejmują prowadzenie Miedziowi! Na strzał zza pola karnego zdecydował się Pawłowski. Tor lotu piłki zmienił na szóstym metrze DAMJAN BOHAR, który uderzeniem głową zmylił Kelemena!

4
    Groźne uderzenie Starzyńskiego zza linii pola karnego, ale piłka w bezpiecznej odległości mija słupek bramki gości.

3
    Przy piłce białostoczanie, ale bardzo daleko od pola karnego rywali.

2
    Akcja miejscowych prawym skrzydłem i gospodarze wywalczyli rzut rożny.

1

Piłkarze są już na murawie. Za moment usłyszymy gwizdek rozpoczynający zawody!

Pełne zestawienie:

Zagłębie Lubin: Forenc – Tosik, Balić, Slisz, Guldan (C) – Pawłowski (73. Pakulski), Oko – Jagiełło (80. Poręba), Starzyński, Tuszyński – Bohar (86. Szysz).
    Rezerwowi: Leciejewski – M. Dąbrowski, Dziwniel, Mareš, Pakulski, Poręba, Szysz.

Jagiellonia Białystok: Kelemen – A. Kadlec, Arsenić, Mitrović, Böðvarsson – Poletanović (46. Kwiecień), Romanczuk (C) – Košťál (63. Wójcicki), Pospisil, Guilherme – Balleste (77. Klimala).
    Rezerwowi: Sandomierski – Wójcicki, Adamec, Twarowski, Ozga, Klimala, Kwiecień.

Sędzia główny: Mariusz Złotek
    Asystenci: Sebastian Mucha, Adam Kupsik
    Sędzia techniczny: Kornel Paszkiewicz
    VAR: Szymon Marciniak
    AVAR: Paweł Sokolnicki.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z tego pojedynku. Zaczynamy kilka chwil przed godziną 18:00. Koniecznie bądźcie z nami. Do usłyszenia!

Jagiellonia Białystok natomiast plasuje się na czwartym miejscu w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Ekipa ta wywalczyła czternaście zwycięstw, a do tego dziewięciokrotnie przegrywała i tyle samo razy notowała porażki. Jaga ma w swym dorobku 51 "oczek".

Zagłębie Lubin jest aktualnie szóstą siłą ekstraklasowych zmagań. Zespół ten ma na swoim koncie czternaście zwycięstw, pięć remisów i trzynaście porażek. Lubinianie nadal mogą poprawić swoją pozycję, ale jeśli nie będą notować triumfów, to równie dobrze mogą spaść na niższe miejsce.
    Spójrzmy na tabelę.

Trwa 33. kolejka LOTTO Ekstraklasy. Podczas tej relacji śledzić będziemy pojedynek w ramach grupy mistrzowskiej. Zagłębie Lubin zmierzy się na domowym obiekcie z białostocką Jagiellonią.

Gole: 6. Bohar, 28. Tuszyński

Kartki:   54. Arsenić (JAG)

Strzały celne: 3:1. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 3:0. Spalone: 3:0. Foule: 12:12.
    Zmiany: Leciejewski – M. Dąbrowski, Dziwniel, Mareš, Pakulski, Poręba, Szysz.

Zmiany: Sandomierski – Wójcicki, Adamec, Twarowski, Ozga, Klimala, Kwiecień.

AVAR: Paweł Sokolnicki