Finlandia – Kanada | 3:1 (koniec) | | | Rosja – Norwegia | 5:2 (koniec) | | | Stany Zjednoczone – Słowacja | 1:4 (koniec) |
Czechy – Szwecja | 5:2 (koniec) |
Boston – Carolina | 5:2 (koniec) |
finał
Rosja
5:2
(2:0, 2:0, 1:2)
Norwegia
53:21
|
Kara dla Norwegia (Mathis Olimb – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).
|
|
49:09
|
Kara dla Rosja (Ilja Kovalčuk – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).
|
|
29:45
|
Kara dla Norwegia (Michael Haga – 2 min., zahaczanie).
|
|
27:08
|
Kara dla Norwegia (Mattias Nörstebö – 2 min., uderzanie).
|
|
20:24
|
Kara dla Rosja (Jevgenij Malkin – 2 min., uderzanie).
|
|
09:04
|
Kara dla Rosja (Jevgenij Dadonov – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).
|
|
08:27
|
Kara dla Norwegia (Mathis Olimb – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).
|
Składy i statystyki:
9. Dadonov (Malkin, Kučerov), 15. Anisimov (Grigorenko, Orlov), 29. Kučerov (Sergačjov), 30. Dadonov (Malkin, N. Gusev), 42. N. Gusev (Kučerov, Chafizullin) – 57. Valkvae Olsen (Reichenberg), 58. Holös (Martinsen)
Sędziowie: Fraňo (CZE), Reneau (USA) – Kaderli (SUI), Lhotský (CZE)
Widownia: 7 698
Spudłowany karny!:
Rosja:
Vasilevskij (Georgijev) – Sergačjov, Nestěrov, Orlov, N. Zajcev, Chafizullin, Gavrikov – Dadonov, Malkin (A), Grigorenko – Kaprizov, Kuzněcov, Ovečkin (A) – Kučerov, Anisimov, N. Gusev – Barabanov, S. Plotnikov, Andronov – Kovalčuk (C).
Zmiany:
Trener:
Norwegia: Haukeland (Holm) – Holös, Lesund, Espeland, Bonsaksen, Johannesen, Nörstebö, Reichenberg, Bull – Olden, M. Olimb, P. Thoresen – Rosseli Olsen, Haga, Valkvae Olsen – Trettenes, Lindström, Martinsen – Röymark, K. Forsberg, Kristiansen.
Zmiany:
Trener:
Zmiany:
Trener:
Norwegia: Haukeland (Holm) – Holös, Lesund, Espeland, Bonsaksen, Johannesen, Nörstebö, Reichenberg, Bull – Olden, M. Olimb, P. Thoresen – Rosseli Olsen, Haga, Valkvae Olsen – Trettenes, Lindström, Martinsen – Röymark, K. Forsberg, Kristiansen.
Zmiany:
Trener:
Sędziowie: Fraňo (CZE), Reneau (USA) – Kaderli (SUI), Lhotský (CZE)
Widownia: 7 698