Warta – GKS K. 0:1 (koniec) | Wigry – Puszcza 2:1 (koniec) | Sandecja – Raków 2:2 (koniec)
ŁKS – Chojniczanka 2:0 (koniec) | Podbeskidzie – Odra O. 3:1 (koniec) | Bytovia – Chrobry 1:1 (koniec)
Stal M. – Termalica 5:4 (koniec) | Garbarnia – Stomil 0:2 (koniec)
Warta Poznań
0:1 (0:1)
GKS Katowice
Sobota 11.05.2019, 12:15 • Stadion przy Drodze Dębińskiej, Poznań • Fortuna 1 Liga • Runda 33

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:15.

Przed nami przedostatnia seria spotkań na zapleczu LOTTO Ekstraklasy. W tej relacji zapraszamy Państwa na Stadion przy Drodze Dębińskiej do Poznania, gdzie miejscowa Warta podejmie GKS Katowice. Pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmi o 12:15.

Ciężko wskazać jednoznacznego faworyta tego meczu, choć "na papierze" bardziej zależeć powinno przyjezdnym. GKS plasuje się tuż nad "kreską". Aktualnie katowiczanie są na miejscu 15. Popularna Gieksa ma w dorobku 34 punkty – trzy straty do plasujących się na bezpiecznych miejscach Chrobrego Głogów i Stomilu Olsztyn.

Warta jest już pewna utrzymania, ale dzięki dobrym rezultatom w końcówce sezonu może jeszcze awansować z 10. na 7. lokatę (przy korzystnym układzie wyników).

W ostatnim meczu Warta zremisowała 1:1 z Chrobrym. Był to czwarty mecz bez ligowej porażki w wykonaniu "Zielonych".

Katowiczanie przegrali przed własną publiką 0:2 ze Stalą Mielec. Dla Gieksy to pierwsza porażka od ośmiu ligowych gier.

Protokół meczowy:

Warta Poznań:
    Laskowski – Kiełb (C), Napołow, Grobelny, Spławski, Jakóbowski, Szymusik, Marciniak, Kalupa, Żebrakowski, Wypych
    Rezerwowi:
    Lis – Dejewski, Jasiński, Biegański, Fadecki, Szmyt

GKS Katowice:
    Baran – Jędrych, Rzonca, Mączyński, Anon, Błąd (C), Poczobut, Puchacz, Lisowski, Dejmek, Woźniak
    Rezerwowi:
    Pawełek – Łyszczarz, Piesio, Tabiś, Śpiączka, Habusta, Wawrzyniak

Marek Opaliński (Legnica).

Zawodnicy obu drużyn są już na murawie. Za moment zaczynamy!

1

2
    Zbyt głębokie dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Warty i spokojnie łapie piłkę Laskowski.

3
    W dalszym ciągu przy piłce znajdują się katowiczanie. Widać, że GKS od samego początku chce ruszyć do przodu i jak najszybciej strzelić gola.

4
    Dwa rzuty rożne z rzędu dla przyjezdnych.

6
    Uderzenie Mączyńskiego z lewej flanki, ale futbolówka poszybowała ponad bramką.

7
    Jeszcze jeden atak drużyny gości, ale piłka ląduje w objęciach Laskowskiego.

7
    Szymusik faulowany na własnej połowie boiska. Rzut wolny dla Warty.

9
    Niecelny strzał głową Jędrycha. Od bramki rozpocznie golkiper poznańskiej drużyny.

10
    Skutecznie w defensywie poznaniacy. Warta ruszyła z kontrą, ale w czysty sposób powstrzymywany był Spławski.

11
    Ależ znakomita okazja gości! Najpierw poprzeczka uratowała Warte przed utratą gola, a chwilę później wspaniała interwencja Laskowskiego!

13
    Taktyczny faul Rzoncy na skrzydle. Rzut wolny dla gospodarzy.

15
    Zrobiło się groźnie pod bramką gości, ale Kalupa przenosi piłkę ponad poprzeczką!

16
    Mączyński ostro potraktowany przez Kalupę na lewym skrzydle. Żółta kartka dla zawodnika Warty.

17
    Rzut rożny dla katowiczan. Sporo przepychanek w polu karnym Warty.

18
    Laskowski po raz kolejny świetnie interweniuje! Jeszcze jeden korner dla GKS-u.

20
    Rozpędzone Jakóbowski faulowany przez Mączyńskiego, który zostaje indywidualnie upomniany.

20
    Potężnie huknął z woleja Jakóbowski, ale nieco zabrakło precyzji.

22
    Nieudane zagranie Woźniaka w pole karne rywali, ale utrzymują się przy piłce przyjezdni.

23
    Raz jeszcze od rzutu rożnego grę wznawiają przyjezdni ze Śląska.

24
    Nieudana próba wyprowadzenia kontrataku przez miejscowych. GKS od autu na wysokości linii środkowej boiska.

25
    Zbyt mocne zagranie do Anona. Z piątego metra grę wznowi Laskowski.

26
    Szarżujący Żebrakowski w ostatniej chwili zablokowany przez Jędrycha. Korner dla Warty.

28
    Przyjezdni spokojnie wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska.

30
    Gol dla GKS-u Katowice!
    Woźniak w pole karne do Poczobuta, ten zagrywa na piąty metr do DAVIDA ANONA, który bezbłędnie umieszcza piłkę w siatce!

32
    Katowiczanie w pełni zasłużenie objęli prowadzenie. GKS był stroną przeważającą i przełożyło się to na wynik.

33
    Nieudanie w ofensywie Mączyński i od bramki rozpocznie Laskowski.

34
    Żebrakowski faulowany przez Woźniaka, który obejrzał za swoje zagranie żółtą kartkę.

35
    Sypią się indywidualne upomnienia. Tym razem arbitrowi podpadł Grobelny.

37
    Niezbyt udane dośrodkowanie w ple karne GKS-u i łapie piłkę Baran.

38
    Utrzymują piłkę na własnej połowie boiska katowiczanie.

39
    Niedokładne podanie Żebrakowskiego przez polem karnym rywali i katowiczanie ruszają z kontrą.

41
    Huknął z linii pola karnego Szymusik, ale czujnie interweniował Baran! korner dla gospodarzy.

43
    Niecelne płaskie uderzenie Liskowskiego z większej odległości.

44
    Potężne uderzenie Błąda, ale najwyższą czujność zachował Laskowski! Korner dla GKS-u!

45
    O jedną minutę przedłużona została pierwsza połowa spotkania.

45+1

Do przerwy GKS Katowice zasłużenie prowadzi z Wartą Poznań 1:0. Dla przyjezdnych końcowy triumf byłby dużym krokiem w stronę utrzymania. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

46
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

47
    Ciekawie zapowiadała się akcja GKS-u, ale Mączyński źle dośrodkowywał.

48
    Tym razem dobrze wrzucał piłkę Mączyński, ale nie trafił w światło bramki Lisowski.

49
    Napołow faulował Lisowskiego. Od rzutu wolnego w środku pola goście.

50
    Mamy teraz przerwę w grze, gdyż jakiegoś urazu doznał Jędrych.

52
    Katowiczanie od wrzutu z autu na połowie swoich rywali.

53
    Błąd faulował rozpędzonego na prawym skrzydle Szymusika. Warta od rzutu wolnego.

54
    Tym razem z drugiej strony boiska nieprzepisowo atakowany był Anon.

55
    Tyłem ustawiony do bramki uderzył głową Woźniak, ale raz jeszcze znakomitym refleksem między słupkami popisał się Laskowski!

56
    Faul Wypycha na wysokości linii środkowej boiska.

58
    Warto dodać, że zawodnicy GKS-u od samego początku spotkania mogą liczyć na nieustanny doping swoich kibiców, którzy licznie przyjechali z Katowic.

59
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Napołow, na boisku pojawia się Fadecki.

59
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Woźniak, na boisku pojawia się Śpiączka.

60
    Niecelne uderzenie Błąda zza pola karnego.

61
    Jakieś problemy zdrowotne miał Poczubut, na szczęście wszystko jest już w porządku.

63
    Nieudane wykończenie akcji przez drużynę gości i od bramki rozpocznie golkiper Zielonych.

64
    Rzonca z daleka, ale wysoko ponad poprzeczką bramki rywali.

65
    Strzał Śpiączki z kilku metrów, ale nogami interweniuje Laskowski!

65
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Puchacz, na boisku pojawia się Tabiś.

67
    Może się podobać postawa GKS-u. Katowiczanie nie ograniczają się do obrony korzystnego rezultatu, tylko atakują i walczą o kolejnego gola.

68
    Żebrakowski w polu karnym GKS-u, ale jego uderzenie z ostrego kąta zupełnie nieudane.

70
    Z kolejnym atakiem ruszyli miejscowi, ale zablokowany został Kiełb.

71
    Niespełna dwadzieścia minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. W dalszym ciągu utrzymuje się wynik sprzed przerwy.

72
    Ależ zepsuli dobrze zapowiadającą się kontrę gospodarze. Tylko aut dla poznaniaków.

74
    Ożywili się nieco w ostatnich minutach gospodarze. Wygląda na to, że Warta chce w lepszym stylu pożegnać się z kibicami.

75
    Nie podnosi się z murawy Poczobut. Prawdopodobnie potrzebna będzie zmiana.

75
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Poczobut, na boisku pojawia się Habusta.

76
    Zbyt niska centra Kiełba z rzutu wolnego i wybijają piłkę katowiczanie.

76
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Spławski, na boisku pojawia się Biegański.

77
    Spóźnionego wejście Kiełba i kapitan Warty zostaje upomniany żółtą kartką.

79
    Niezbyt ciekawe są ostatnie minuty pojedynku w Poznaniu. Brakuje akcji, brakuje ciekawszych wymian piłki, a w zamian za to mamy sporo przewinień.

80
    Dziesięć minut do końca gry. Niedokładne dośrodkowanie w pole karne GieKSy i od bramki rozpocznie Baran.

82
    Faul Lisowskiego w okolicach czterdziestego metra od własnej bramki.

83
    Mączyński wybija piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Od autu poznaniacy.

84
    Indywidualnie Anon, ale ostatecznie uderzenie Hiszpana zostaje zablokowane.

85
    Ogromne zamieszanie pod bramką Warty po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale ostatecznie wybijają piłkę defensorzy!

86
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Żebrakowski, na boisku pojawia się Szmyt.

87
    Akcja GKS-u przerwana, gdyż we własnym polu karnym faulowany był jeden z zawodników Warty.

89
    Tabiś przerywa akcję Warty, ale jeszcze od autu poznaniacy.

90
    Późno odgwizdany ofsajd Anona.

90+1
    O trzy minuty przedłużone zostaje to spotkanie!

90+1
    Baran upomniany żółtą kartkę za opóźnianie gry.

90+2
    Przy piłce Warta, ale bardzo daleko od bramki rywali.

90+4

Spotkanie w Poznaniu dobiegło końca! Katowiczanie utrzymali prowadzenie i zgarniają niezwykle ważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty. Dziękuję za uwagę! (14:11:37)

Gole: 30. Anon

Kartki:   16. Kalupa (WAR), 35. Grobelny (WAR), 77. Kiełb (WAR) – 13. Rzonca (KAT), 20. Mączyński (KAT), 34. Woźniak (KAT), 90+1. Baran (KAT)

Laskowski – Kiełb (C), Napołow (59. Fadecki), Grobelny, Spławski (76. Biegański), Jakóbowski, Szymusik, Marciniak, Kalupa, Żebrakowski (86. Szmyt), Wypych