Miedź – Odra O. 0:0 (koniec) | Radomiak – GKS T. 2:1 (koniec) | Zagłębie S. – Podbeskidzie 1:1 (koniec)
Puszcza – Jastrzębie 0:0 (koniec) | GKS Bełchatów – Stomil 3:0 (koniec) | Wigry – Chojniczanka 1:1 (koniec)
Termalica – Sandecja 3:0 (koniec)
Wigry Suwałki
1:1 (1:1)
Chojniczanka Chojnice
Sobota 27.07.2019, 19:47 • Stadion Miejski, Suwałki • Fortuna 1 Liga • 1. runda

Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji na naszej stronie! Pozostańcie na lajfy com! (21:38:09)

Mecz w Suwałkach kończy się podziałem punktów. Z pewnością obie ekipy brałyby w ciemno taki wynik przed rozpoczęciem tego spotkania jako dobrą wróżbę na start tego sezonu.

Wigry Suwałki kończą jednak ten mecz z dużym niedosytem, gospodarze mieli dwie stuprocentowe sytuacje w drugiej połowie.

90+2

90+1
    Duże zamieszanie pod polem karnym Wigier!

90
    Sędzia dolicza dwie minuty do podstawowego czasu gry!

89
    Zmiana w drużynie Wigry Suwałki: z boiska schodzi Łapiński, na boisku pojawia się Furst.

87
    Strzał Ozgi! Ponad bramką!

85
    Żółtą kartkę otrzymuje Aftyka (Wigry Suwałki).

84
    Wigry! Kevin wyszedł z sytuacją sam na sam z bramkarzem ale sędzia odgwizduje spalonego!

82
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Wachowiak, na boisku pojawia się Sacharuk.

81
    Chojniczanka odżyła! Wigry straciły rezon z początku drugiej połowy.

80
    Zmiana w drużynie Wigry Suwałki: z boiska schodzi Sauczek, na boisku pojawia się Kevin.

77
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Drozdowicz, na boisku pojawia się Trochim.

76
    Szczęście przy Chojniczance! Wigry z fantastycznym kontratakiem ale Sabiłło nie trafił w piłkę niepilnowany na piątym metrze przed bramką Janukiewicza!

75
    Żółtą kartkę otrzymuje Wachowiak (Chojniczanka Chojnice).

74
    Zmiana w drużynie Wigry Suwałki: z boiska schodzi Huertas, na boisku pojawia się Sabiłło.

73
    Sauczek faulowany na środku boiska. Bez kartki dla przeciwnika.

72
    Żółtą kartkę otrzymuje Ozga (Wigry Suwałki).

69
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Kuzimski, na boisku pojawia się Papikyan.

65
    Wigry mają inicjatywę. Chojniczanka schowana za podwójną gardą na własnej połowie. Jakim rozstrzygnięciem zakończy się ten mecz?

62
    Wigry! To powinien być gol dla gospodarzy! Sprytny przechwyt Bartczaka, podanie w pole karne do Łapińskiego ale ten strzela obok bramki!

62
    Wigry Suwałki w ataku pozycyjnym na połowie rywala.

58
    Sosnowski bezpośrednio z rzutu wolnego! Z trudem broni Janukiewicz!

57
    Wigry przeważają! Kolejny groźny rzut wolny gospodarzy pod polem karnym przeciwników!

55
    Rzut wolny Wigier! Sauczek w pole karne do Karankiewicza ale ten strzela za słabo aby zaskoczyć bramkarza Chojniczanki!

54
    Chojniczanka powoli buduje akcję od tyłu.

50
    Chojniczanka! Gorąco pod bramką Wigier!

49
    Żółtą kartkę otrzymuje Zawistowski (Chojniczanka Chojnice).

47
    Pierwsza okazja dla gości w drugiej połowie! Dośrodkowanie wprost w ręce Kąkolewskiego!

46

Wyrównana pierwsza połowa w wykonaniu obu drużyn. Po pierwszych 45 minutach mamy 1:1 po dwóch rzutach karnych wykorzystanych przez Huertasa i Wołąkiewicza. Czekamy na emocje w drugiej połowie.

45+1

45
    Minuta doliczona do czasu pierwszej połowy przez sędziego!

45
    Strzał Drozdowicza! Obok bramki!

44
    Rzut wolny Chojniczanki z boku boiska. Będzie dośrodkowanie w pole karne Wigier.

41
    Odpowiedź Chojniczanki! Dośrodkowanie z prawego skrzydła na głowę Mikołajczaka ale napastnik gości nie trafił w bramkę!

39
    Wigry! Strzał głową Karankiewicza, wybija z linii bramkowej obrońca Chojniczanki! Wigry blisko gola!

38
    Sauczek w fantastycznym dryblingu na lewej flance! Minął rywala dośrodkował! Będzie rzut rożny!

36
    Gol dla Chojniczanki!
    Wołąkiewicz skutecznie wykorzystuje rzu karny. Posyła piłkę w środek bramki obok bezradnego Kąkolewskiego.

34
    RZUT KARNY DLA CHOJNICZANKI! Mikołajczak faulowany w polu karnym Wigier!

32
    Gol dla Wigier!
    Joel strzela pod poprzeczkę! Janukiewicz był bez szans!

32
    RZUT KARNY DLA WIGIER! Bartczak był podcinany w polu karnym!

30
    Po pierwszych 30 minutach przeważają gospodarze. Wigry nie potrafią tego udowodni bramkami.

27
    Rzut wolny Wigier wykonywany przez Sauczka ale nieudane te zagranie w pole karne!

26
    Rzut sędziowski po tym jak pojawiły się dwie piłki na boisku.

24
    Wigry! Ależ blisko gola! Fantastyczne podanie przez dwie formacje Joela do Bartczaka! Bartczak strzela ale jego uderzenie zablokowane! Będzie jeszcze rzut rożny!

23
    Chojniczanka! Wrzutka w pole karne! Ale do kogo ta piłka? Niecelne zagranie!

22
    Nareszcie składna akcja Chojniczanki! Wachowiak oddał strzał sprzed pola karnego ale piłka przeleciała wysoko ponad bramką! Brakuje skuteczności gościom!

20
    Aftyka faulowany w polu karnym Wigier. Rzut wolny wykonywany przez Kąkolewskiego po faulu na obrońcy Wigier.

18
    Mikołajczak zniszczony przez Piekarskiego! Napastnik Chojniczanki ma dzisiaj trudne życie z obrońcą Wigier!

15
    Wigry blisko gola! Akcja na prawej flance. Sauczek wycofał piłkę przed pole karne do Joela, a ten uderzył minimalnie nad bramką!

14
    Bartczak skopany po kostkach przy linii bocznej. Sędzia nieugięty.

13
    Rzut wolny Chojniczanki! Źle rozegrany! Sędzia odgwizduje spalonego!

11
    Błąd Aftyki w obronie. Wigry się bronią.

9
    Kontratak Wigier! Bartczak wychodził sam na sam ale sędzia zatrzymuje akcję, pokazuje że piłka wyszła poza boisko.

8
    Rzut wolny Chojniczanki! Dośrodkowanie Zawistowskiego ale piłka ląduje w rękach Kąkolewskiego!

7

6
    Ależ fatalne zagranie zawodnika Chojniczanki! Mudra próbował przerzutu na skrzydło ale wyrzucił piłkę poza boisko!

5
    Strzał Sosnowskiego sprzed pola karnego! Obok bramki Chojniczanki!

4
    Wigry! Przycisnęli gospodarze. Ładna akcja Karankiewicza na lewej stronie.

2
    Chojniczanka! Dośrodkowanie Kuzimskiego ale ostatecznie piłka ląduje w rękach bramkarza Wigier!

1

Minuta ciszy dla zmarłej Jadwigi Oldbryś.

Zawodnicy wychodzą na boisko.

Jedenastka Wigier:

Skład Chojniczanki

Witamy ze stadionu. Za chwilę podamy wyjściowe jedenastki.

Obie ekipy będą chciały zapunktować i dobrze wejść w sezon. Czeka nas zatem emocjonujące widowisko w Suwałkach.

Zapraszamy na mecz i na relację z tego spotkania na naszej stronie! Bądźcie z nami!

Goście z Chojnic przyjeżdżają do Suwałk w o niebo lepszych nastrojach. Chojniczanka rozegrała 8 sparingów. Łączny bilans tych spotkań to dwa zwycięstwa, pięć remisów i jedna porażka.

Klub z Suwałk rozegrał najmniej meczów sparingowych ze wszystkich zespołów Fortuna 1. Ligi bo tylko pięć. Na początek Wigry przegrały ze wspomnianą już Jagiellonią 1:2, później padł remis 1:1 z Pogonią Siedlce.

Ostatnie trzy mecze rozegrano w przeciągu ośmiu dni. Porażka 1:4 ze Stomilem Olsztyn, przegrana 0:2 z Olimpią Zambrów i jedyne zwycięstwo przyszło w ostatnim spotkaniu, Wigry wygrały 2:0 z litewską FK Palangą.

Zmiany personalne również nie ominęły Chojniczanki. Drużyna też przeszła przebudowę.

Do zespołu trafiło w sumie dziesięciu nowych zawodników. Za sterami drużyny zasiada czeski duet ojciec i syn: Josef Petrik senior i Josef Petrik junior.

Obie ekipy przeszły duże zmiany w letnim oknie transferowym. Z Wigier odeszło dwunastu zawodników, zdecydowana większość graczy wróciła z wypożyczeń. Mirosław Smyła zrezygnował z prowadzenia drużyny, a jego miejsce zajął Adam Fedoruk.

Nowi gracze przybyli do Wigier to młodzi zawodnicy na co będący w kadrach w zespołów PKO Ekstraklasy, którzy dopiero będą mieli szansę udowodnić swoje umiejętności i zaprezentować większemu gronu na boiskach I ligi w barwach Wigier.

Jak spisały się oba zespoły w poprzednim sezonie?

Wigry cudem uniknęły spadku notując się tuż nad kreską w ostatniej kolejce ligowej z liczbą 37 oczek. Chojniczanka z kolei uzbierała 42 punkty i zajęła 10 miejsce w ligowej stawce.

Zapraszamy na inaugurację nowego sezonu Fortuny I ligi dla drużyn z Suwałk i Chojnic. W Suwałkach zapowiada się emocjonujące spotkanie.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:47.