Warta – Podbeskidzie 2:1 (koniec) | Radomiak – Jastrzębie 2:2 (koniec) | Olimpia G. – Wigry 1:2 (koniec)
Puszcza – Zagłębie S. 0:2 (koniec) | GKS T. – Chrobry 5:1 (koniec) | GKS Bełchatów – Odra O. 1:0 (koniec)
Termalica – Stal M. 1:2 (koniec) | Chojniczanka – Miedź 0:3 (koniec) | Stomil – Sandecja 1:0 (koniec)
Olimpia Grudziądz
1:2 (1:1)
Wigry Suwałki
Środa 21.08.2019, 19:00 • Stadion Centralny, Grudziądz • Fortuna 1 Liga • 5. kolejka

Koniec meczu! Trzecia porażka Olimpii Grudziądz z rzędu stała się faktem. Podopieczni Mariusza Pawlaka przegrali na własnym stadionie z Wigrami Suwałki 1:2. Bramkę na wagę trzech "oczek" zdobył w 74. minucie Arkadiusz Najemski. (20:52:34)

90+3

90+2
    Goście są cały czas w narożniku Olimpii.

90+2
    Zmiana w drużynie Wigry Suwałki: z boiska schodzi Sauczek, na boisku pojawia się Ozga.

90+2
    Brzydki faul Wawszczyka.

90+1
    Przewrócił się Alves, ale werdykt sędziego był niekorzystny dla grudziądzan.

90+1
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego prosto w ręce Kąkolewskiego.

90
    Sędzia doliczył trzy minuty. Olimpia ma mało czasu na wyrównanie.

90
    Taktyczne przewinienie zawodnika gości.

90
    Goście krótko rozegrali rzut wolny, ale szybko stracili piłkę.

89
    Sosnowski chciał podwyższyć wynik, ale jego uderzenie zablokował jeden z defensorów Olimpii.

88
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Handzlik, na boisku pojawia się Frelek.

88
    Handzlik miał dużo przestrzeni, ale kompletnie się pogubił.

87
    Gospodarze na połowie rywala. Olimpia szuka gola na wagę podziału punktów.

86
    Twarowski podstawił nogę Piekarskiemu, ale gwizdek sędziego milczy.

85
    Akcja rezerwowych. Kamiński wrzucił piłkę na głowę Twarowskiego, ale minęła ona bramkę przyjezdnych.

84
    Łukowski dośrodkował piłkę w pole karne gości, ale prosto w ręce Kąkolewskiego.

83
    Piekielnie mocne uderzenie Łukowskiego. Strzał zablokowany, mamy korner.

82
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Ciechanowski, na boisku pojawia się Kamiński.

81
    Dośrodkowanie Aftyki ze stojącej piłki. Akcję zamykał Piekarski, lecz nie utrzymał futbolówki w boisku.

81
    Ciechanowski powalił na murawę Matuszewskiego. Mamy rzut wolny.

79
    Ostre zderzenie Alvesa i Sosnowskiego na środku boiska. Sędzia nie przerwał gry.

78
    Olimpia bezradna po stracie gola. Przyjezdni cały czas w posiadaniu piłki.

76
    Sauczek spowolnił kontrę gości, ale zdołał oddać strzał. Pewna obrona Lemanowicza.

74
    Gol dla Wigier!
    Strzelcem bramki NAJEMSKI.

Goście znowu wyszli na prowadzenie! ARKADIUSZ NAJEMSKI zdobywa gola dla Wigier!

71
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Augusto, na boisku pojawia się Twarowski.

70
    Duriska zablokował uderzenie Bartczaka.

69
    Zmiana w drużynie Wigry Suwałki: z boiska schodzi Gierach, na boisku pojawia się Sabiłło.

68
    Ważna interwencja Piekarskiego. Obrońca Wigier przejął piłkę. Za jego plecami czekał już niepilnowany Haydary.

67
    Strzał Łukowskiego z dystansu. Piłka minęła jednak poprzeczkę bramki Kąkolewskiego.

66
    Wślizg Piekarskiego zakończył szarżę Ciechanowskiego.

64
    Łukowski ośmieszył Sołdeckiego, ale skiksował. Rozczarowanie kibiców Olimpii.

63
    Kąkolewski skoczył najwyżej i pewnie złapał futbolówkę.

62
    Piekarski sfaulował rywala i otrzymał od sędziego żółty kartonik.

60
    Olimpia w posiadaniu piłki. Wydaje się, że grudziądzanie przetrwali napór przyjezdnych i teraz poszukają swojego drugiego trafienia.

57
    Centra Aftyki ze stojącej piłki minęła wszystkich piłkarzy znajdujących się w polu karnym i wyleciała poza plac gry.

56
    Ostry atak Ivana Ocenasa. Mamy żółty kartonik.

55
    Duriska zagrał piłkę do Lemanowicza. Obrona Olimpii spisuje się bez zarzutu.

54
    Z trybun słychać coraz większe poirytowanie.

54
    Spokojne minuty. Na boisku nie działo się nic godnego uwagi.

51
    Wrzutka Aftyki z rzutu rożnego. Lemanowicz wypiąstkował piłkę poza własne pole karne.

50
    Aftyka strzelał z rzutu wolnego. Piłka została skierowana prosto w mur.

48
    Dwa uderzenia gości zablokowane! Najpierw strzelał Huertas, a chwilę później Bartczak.

47
    Odważna próba Joao Augusto! Strzał nieznacznie minął bramkę Wigier.

46
    Pierwsza zmiana w szeregach gości.

46

Piłkarze wrócili na boisko.
    Olimpia Grudziądz - Wigry Suwałki 1:1.

Pierwsza połowa za nami. Olimpia Grudziądz do przerwy remisuje z Wigrami Suwałki 1:1. Już w 2. minucie na prowadzenie wyszli goście, ale miejscowi szybko wyrównali. W drugiej połowie poznamy zwycięzcę? Wracamy za 15 minut!

45

45+1
    Szczęśliwe wyjście Kąkolewskiego. Bramkarz gości wypuścił piłkę, ale zabrakło dobitki gospodarzy.

45
    Została doliczona jedna minuta.

45
    Ofiarny wślizg Łukowskiego. Goście wyszli poza własną połowę, ale nie oddali strzału.

43
    Długa piłka na Łapińskiego. Piłkarz Wigier nie opanował podania.

43
    Kolejna próba Haydary'ego. Piłka została jednak skierowana zbyt wysoko. Znaczna przewaga Olimpii w końcówce pierwszej połowy.

42
    Najemski zatrzymał rozpędzonego Handzlika. Mamy korner.

41
    Miejscowi cierpliwie rozgrywają piłkę w ostatnich minutach. Przyjezdni ustawili się na własnej połowie.

39
    Dośrodkowanie Ciechanowskiego prosto na głowę...przeciwnika. Gierach pewnie wyekspediował piłkę.

37
    Strzał Haydary'ego zza pola karnego. Uderzył jednak w środek bramki i pewnie piłkę przejął golkiper gości.

35
    Haydary powalczył po prawej stronie, ale przegrał pojedynek z rywalem.

35
    Doskonałe dośrodkowanie Aftyki z rzutu rożnego. Do piłki doszedł Najemski, ale przestrzelił.

33
    Ładna akcja Aftyki. Oszukał miejscowych i ciekawym zwodem zrobił sobie miejsce do dośrodkowania. Późniejsze zagranie zawodnika Wigier pozostawiało jednak sporo do życzenia.

32
    Kąkolewski pewnie broni strzał jednego z piłkarzy Olimpii. Jesteśmy już w ostatnim kwadransie pierwszej części gry.

30
    Haydary wywalczył korner dla swojego zespołu. Ambitna walka najlepszego strzelca grudziądzan.

29
    Przerwa w grze. Pomocy medycznej potrzebował Aftyka.

28
    Znakomita szansa gospodarzy! Tiago nie zdecydował się na strzał i wyprzedził go jeden z obrońców gości.

26
    Sosnowski zagrał piłkę w kierunku bramki Olimpii, ale dobrze ustawił się Ocenas. Stoper nie miał problemów z wybiciem futbolówki.

26
    Aftyka próbował i za trzecim razem powalił na murawę Alvesa.

25
    Efektowny wolej Łukowskiego. Piłka przeciała jednak kilka metrów od bramki gości. Pomocnik Olimpii otrzymał brawa od kibiców.

23
    Ożywiły się trybuny! Kąkolewski zdołał uprzedzić Haydary'ego. Napastnik gospodarzy prawie wyszedł "sam na sam" z bramkarzem.

23
    Dłuższa wymiana podań piłkarzy Adama Fedoruka zakończyła się pod polem karnym gospodarzy.
    Kolejna bramka snajpera Olimpii w tym sezonie. Już piąta!

20
    Bardzo szybka kontra gości. Lukas Duriska świetnie się ustawił i przeciął podanie.

19
    Znowu Ciechanowski w akcji ofensywnej. Kapitana gospodarzy zatrzymał jednak Matuszewski.

17
    Dośrodkowanie Aftyki z rzutu wolnego. Było małe zamieszanie, ale ostatecznie futbolówkę złapał Lemanowicz. Sporo dzieje się w tym meczu.

16
    Grudziądzanie znowu groźni. Haydary podał piłkę do Augusto. Napastnik Olimpii oddał celny strzał, lecz tylko w środek bramki. Takie uderzenie nie mogło zaskoczyć Kąkolewskiego.

15
    Aftyka nie opanował piłki i spokojnie przejął ją Duriska.

14
    Ciechanowski podłączył się do akcji i zagrał futbolówkę w pole karne gości. Augusto nie zdołał dojść do piłki. Olimpia spisuje się lepiej w tych pierwszych minutach.

13
    Najemski sfaulował na własnej połowie Wawszczyka. Od rzutu wolnego gospodarze.

11
    Sosnowski pokusił się na strzał z dystansu. Uderzenie leciało w światło bramki, ale dobrze ustawiony był Lemanowicz, który pewnie złapał futbolówkę.

10
    Gra trochę się uspokoiła. Wigry rozgrywają piłkę w środkowej części boiska.

9
    Piękne uderzenie Łukowskiego zza pola karnego. Piłka nieznacznie minęła poprzeczkę bramki Kąkolewskiego.

7
    Gol dla Olimpii!
    Strzelcem bramki HAYDARY.

Łukowski wrzucił piłkę z rzutu rożnego. Duże zamieszanie w polu karnym gości wykorzystał OMRAN HAYDARY, który z najbliższej odległości trafił do siatki. Szybkie wyrównanie grudziądzan!

7
    Handzlik ruszył prawym skrzydłem i wywalczył korner.

5
    Olimpia w posiadaniu piłki. Gospodarze chcą szybko zareagować na stratę gola.

2
    Wigry na prowadzeniu! Aftyka dośrodkował z rzutu rożnego prosto na głowę ARKADIUSZA NAJEMSKIEGO i mamy 1:0!

1
    Haydary przerwał akcję gości faulem.

1
    Gramy! Od środka rozpoczęli przyjezdni.

1

Olimpia zagra w swoich tradycyjnych biało-zielonych strojach, Wigry na niebiesko.

Oba zespoły wychodzą właśnie na murawę.

Jeszcze tylko kwadrans i ruszamy!

Składy wyjściowe:

Olimpia Grudziądz: Lemanowicz – Ciechanowski, Wawszczyk, Ocenas, Duriska – Kona, Handzlik, Łukowski, Alves – Haydary, Augusto.

Wigry Suwałki: Kąkolewski – Gierach, Aftyka, Sołdecki, Piekarski, Matuszewski – Matuszewski, Najemski, Łapiński, Sosnowski, Sauczek.

Jesteśmy już na stadionie w Grudziądzu. Pierwszy gwizdek sędziego już za 30 minut!

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej RELACJI LIVE! Będziemy obecni na stadionie już od 18:30 i wtedy przedstawimy składy obu ekip na środowy pojedynek. W Grudziądzu jak do tej pory padało wiele bramek. Miejmy nadzieję, że piłkarze zdołają podtrzymać tendencję i będziemy świadkami znakomitego widowiska. Do usłyszenia na lajfach!

Wigry przełamały się dopiero w poprzedniej kolejce. Piłkarze prowadzeni przez Adama Fedoruka pokonali na własnym obiekcie Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 i dzięki temu odnieśli pierwsze tegoroczne zwycięstwo. Drużyna z północno-wschodniej Polski obecnie zajmuje czternaste miejsce w lidze. Ambicje klubu sięgają znacznie wyżej, więc ekipa z Suwałk zrobi wszystko, aby wywieźć z Grudziądza komplet punktów.

Kibice z Grudziądza mają nadzieję, że kolejny raz uda się zabłysnąć Omranowi Haydary'emu i Tiago Alvesowi. Obaj są motorem napędowym beniaminka u progu sezonu. Strzelili siedem z dziewięciu bramek Olimpii i już teraz znaleźli się na celowniku drużyn PKO Ekstraklasy. Transfer jest mało realny latem, ale klub w zimowym oknie transferowym może otrzymać kilka ciekawych propozycji.

Olimpia Grudziądz rozpoczęła sezon od dwóch zwycięstw. Ostatnio podopieczni Mariusza Pawlaka nieco spuścili z tonu i zanotowali dwie porażki. Efektem tych wyników jest spadek w tabeli na dziesiąte miejsce. Beniaminek ma ambitne cele, więc musi zwyciężać na własnym terenie. – „ Celem nadrzędnym w każdym zespole jest awans do PKO Ekstraklasy. Startuje się w rozgrywkach po to, aby mierzyć wysoko i grać o najwyższe cele. Osobiście nie używam słowa "utrzymanie“ – powiedział szkoleniowiec biało-zielonych w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

Przyszedł czas na kolejne emocje z rozgrywkami Fortuna I ligi! Olimpia Grudziądz w środowy wieczór powalczy o ligowe punkty na własnym stadionie z Wigrami Suwałki. Ciężko wskazać zdecydowanego faworyta tego meczu. Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ obie drużyny potrzebują punktów. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 19:00. Będziemy obecni na stadionie i przeprowadzimy RELACJĘ LIVE!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.