KPR G.K. – Piotrcovia 21:22 (koniec) | KPR Ruch – EKS Start 20:30 (koniec)
21:22 (8:10)
MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski
Sobota 07.09.2019, 17:00PGNiG Superliga kobiet • 1. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Po 105 dniach przerwy rusza nowa edycja zmagań w PGNiG Superlidze Kobiet. Na weekend zaplanowano trzy spotkania, w tym pojedynek KPR Gminy Kobierzyce – Piotrcovia Piotrków Trybunalski.

Interesująco zapowiada się przede wszystkim starcie na Dolnym Śląsku. Do drużyny z województwa łódzkiego dołączyły w przerwie nowe twarze, w tym dwie brazylijskie rozgrywające. W meczach kontrolnych błyszczała Vitoria Macedo, na którą zespół z Kobierzyc musi zwrócić szczególną uwagę.

- To zespół, który jest w podobnej sytuacji jak my, czyli w dużej przebudowie. Jest tam bardzo dużo nowych, ciekawych zawodniczek i na pewno dużo będzie zależało od tego, jak przepracowały okres przygotowawczy i jak się zgrały na pozycjach – ocenia szkoleniowiec Edyta Majdzińska.

Przypomnijmy, że do KPR Gminy Kobierzyce dołączyło siedem nowych zawodniczek, w tym Zorica Despodovska i Andjela Ivanović, które reprezentowały ostatnio Piotrcovię Piotrków Trybunalski.

KPR Gminy Kobierzyce: Zima, Kowalczyk – Despodovska, Ilnicka, Ivanović, Jakubowska, Janas, Koprowska, Kowalczyk, Kucharska, Mazurkiewicz, Michalak, Tomczyk, Walczak, Wesołowska, Wicik, Wiertelak.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Kolasińska, Sarnecka, Opelt – Belmas, Ciura, Dorsz, Gajewska, Joia, Klonowska, Macedo, Małecka, Oreszczuk, Podzimowska, Senderkiewicz, Sobecka, Zaleśny.

Sędziowie: Jakub Jerlecki – Maciej Łabuń.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Od środka zaczyna Piotrcovia Piotrków Trybunalski. (0:0)

1
    Przebiła się lewą stroną na szósty metr Aleksandra Oreszczuk. Mamy rzut karny! (0:0)
    1
    W pierwsze tempo, precyzyjnie Sylwia Klonowska. (0:1)

2
    Na czystej pozycji po podaniu od Martyny Michalak znalazła się Kinga Jakubowska, ale piłka po rzucie rozgrywającej zatrzymała się na poprzeczce. (0:1)

3
    Świetna interwencja Beaty Kowalczyk, a później... faul w ataku ekipy z Kobierzyc. (0:1)

4
    Agresywnie w obronie KPR Gminy Kobierzyce. Rzuca Aleksandra Oreszczuk, ale broni to Beata Kowalczyk! (0:1)
    5
    Na remis z koła Martyna Michalak. (1:1)
    6
    Mariola Wiertelak podwyższa prowadzenie gospodarzy po szybkiej kontrze. (2:1)

Rzut karny dla gości. Beata Kowalczyk versus Sylwia Klonowska. (2:1)
    6
    Górą obrotowa z Piotrkowa Trybunalskiego. (2:2)

7
    Karolina Sarnecka wyczuła Aleksandrę Tomczyk. Przy piłce wciąż jednak KPR Gminy Kobierzyce. (2:2)

8
    I jeszcze raz Karolina Sarnecka! Tym razem zatrzymała rzut z koła autorstwa Martyny Michalak. (2:2)

8
    Rzut karny dla gości. (2:2)
    9
    Nieomylna jest w tym elemencie Sylwia Klonowska! (2:3)

9
    Błędy po obu stronach boiska. W posiadaniu KPR Gminy Kobierzyce. (2:3)

10
    Miejmy nadzieję, że zawodniczki obu zespołów się jeszcze rozkręcą, bo jak na razie mamy kroki i faule ofensywne. (2:3)

11
    ...ale też świetne interwencje bramkarek! Beata Kowalczyk! (2:3)
    12
    Z lewego skrzydła po długim rogu Władysława Belmas! (2:4)

13
    Pierwsza rzutowa próba Zoricy Despodovskiej. Mocno przestrzelony rzut nowej rozgrywającej z Kobierzyc. (2:4)

14
    Sylwia Klonowska miała otwartą drogę do bramki, ale nie dała się oszukać Beata Kowalczyk! (2:4)

15
    Beata Kowalczyk broni rzut ze skrzydła. Pozazdrościła golkiperce miejscowych jednak Karolina Sarnecka i zanotowała udaną interwencję. (2:4)

Podanie w nogi otrzymała Patrycja Ciura. Piłka dla miejscowych. (2:4)

17
    Kinga Jakubowska przegrywa pojedynek z Karoliną Sarnecką. Na pierwszym planie dzisiaj bramkarki. (2:4)

17
    Timeout dla gospodarzy. (2:4)

17
    Wracamy do gry. (2:4)

18
    Kobierzyczanki wyrzucają piłkę na aut. (2:4)

18
    Z rzutem włączyła się Vitoria Macedo, ale bramkę zamurowała Beata Kowalczyk! (2:4)
    19
    Szybki i skuteczny kontratak Władysławy Belmas. (2:5)

20
    Przy piłce wciąż Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Świetny przechwyt zaliczyła Danielle Joia! (2:5)
    20
    Podwyższa prowadzenie gości rzutem z koła Lucyna Sobecka! (2:6)

20
    Danielle Joia przez dwie minuty odpocznie za faul na Zoricy Despodovskiej. (2:6)
    21
    Prawa flanka, Monika Koprowska i fatalna seria KPR Gminy Kobierzyce przerwana! (3:6)
    22
    Odpaliła na rozegraniu Zorica Despodovska. (4:6)

23
    Piotrcovia Piotrków Trybunalski już w komplecie. (4:6)
    23
    Zablokowana Zorica Despodovska, ale piłkę przejęła w porę Andjela Ivanović i zdobyła z koła bramkę kontaktową! (5:6)

23
    Mocno wyszarpana za koszulkę Andjela Ivanović. Żółty kartonik obejrzała Aleksandra Dorsz. (5:6)

23
    Timeout dla gości. (5:6)

24
    Indywidualnie poszła środkiem Danielle Joia, ale poradziła sobie z technicznym rzutem Beata Kowalczyk. (5:6)
    25
    Po szybkim ataku pozycyjnym z koła Sylwia Klonowska. (5:7)
    27
    Faul w ataku po stronie gospodyń i zabójcza kontra Władysławy Belmas. (5:8)
    27
    W odpowiedzi z lewej połówki Zorica Despodovska. (6:8)
    28
    Z prawej połówki przymierzyła Lucyna Sobecka. (6:9)

28
    Julia Walczak z dwuminutowym wykluczeniem. (6:9)
    28
    Zmniejsza straty Kinga Jakubowska. (7:9)

29
    Kinga Jakubowska zaliczyła znakomity przechwyt na środku boiska, ale nie wykorzystała kontry. Tylko poprzeczka. (7:9)
    29
    Co się nie udało Kindze Jakubowskiej, udało się Aleksandrze Kucharskiej. (8:9)
    30
    Szybki środek i trafia z koła Aleksandra Dorsz! (8:10)

30
    Pierwsza połowa skończona. (8:10)

Za chwilę druga połowa spotkania. W pierwszej wyraźnie przeważała Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Należy zauważyć, że wynik do przerwy byłby znacznie lepszy, gdyby nie znakomita postawa Beaty Kowalczyk w bramce.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (8:10)
    31
    Wynik drugiej połowy otwiera Andjela Ivanović. (9:10)

32
    Sędziowie sygnalizują grę pasywną, musiała rzucać Lucyna Sobecka. Piłkę spowolnił jednak blok i od bramki zacznie Beata Kowalczyk. (9:10)
    33
    Jeszcze raz z koła Andjela Ivanović! (10:10)

33
    Faul w ataku Aleksandry Oreszczuk. Dobrze w bramce zachowała się jednak Karolina Sarnecka. (10:10)

34
    Niesamowita jest dzisiaj Beata Kowalczyk! To już 10 interwencja bramkarki! (10:10)

34
    Rzut karny dla Kobierzyc. Wywalczyła go bardzo aktywna Andjela Ivanović. (10:10)

34
    Vitoria Macedo odpocznie na ławce kar. (10:10)
    35
    Nie pomyliła się Kinga Jakubowska! Karta zaczyna się odwracać. (11:10)
    36
    Zabiegła na koło Aleksandra Oreszczuk i umieściła piłkę w siatce. (11:11)

37
    Piotrcovia Piotrków Trybunalski w komplecie. (11:11)
    37
    Vitoria Macedo dla gości. (11:12)
    38
    Błyskawiczna i skuteczna odpowiedź Kingi Jakubowskiej. (12:12)
    39
    Defensywa miejscowych rozstąpiła się przed Sylwią Klonowską. To musiało się skończyć bramką! (12:13)

40
    Rzut karny dla KPR Gminy Kobierzyce. (12:13)
    40
    Bramka! Kinga Jakubowska pokonała Darię Opelt. (13:13)
    40
    Z prawej flanki w krótki róg Patrycja Ciura. (13:14)
    41
    Po raz kolejny, z rzutu karnego, Kinga Jakubowska! (14:14)
    43
    Pięknie złożyła się do rzutu Vitoria Macedo i pokonała Beatę Kowalczyk! (14:15)
    43
    W odpowiedzi przedarła się lewym rozegraniem Kinga Jakubowska. (15:15)
    44
    Efektownie z biodra przymierzyła Lucyna Sobecka! (15:16)
    45
    Widowiskowo, pod poprzeczkę, huknęła Aleksandra Kucharska! (16:16)
    46
    W odpowiedzi Vitoria Macedo pokonała Barbarę Zimę. (16:17)

46
    Julia Walczak zarobiła dla miejscowych rzut karny. (16:17)
    47
    Nie zmarnowała rzutu karnego Kinga Jakubowska. (17:17)

47
    Danielle Joia wędruje na ławkę kar. (17:17)
    47
    Zacięta wymiana ciosów zrobiła się nam w Kobierzycach. Ze skrzydła Patrycja Ciura i Piotrcovia Piotrków Trybunalski odzyskuje prowadzenie (17:18)

48
    Piotrcovia Piotrków Trybunalski w posiadaniu. Timeout dla gości. (17:18)

49
    Strata gości, ale też szybki powrót do obrony. (17:18)
    50
    Przebudziła się w ataku pozycyjnym Kinga Jakubowska. PIękny rzut z dziewiątego metra! (18:18)
    50
    Sylwia Klonowska z rzutu karnego. (18:19)

51
    KPR w ataku pozycyjnym. (18:19)

52
    Sędziowie odgwizdują grę pasywną. W posiadaniu Piotrcovia Piotrków Trybunalski. (18:19)

53
    Goście popełniają faul w ataku. (18:19)

53
    Słupek obija Kinga Jakubowska! (18:19)

54
    W ważnym momencie meczu pierwszą interwencję zaliczyła Barbara Zima. Czas dla Kobierzyc. (18:19)
    55
    Władysława Belmas ze skrzydła, a później Daria Opelt w bramce! W trudnej sytuacji KPR Gminy Kobierzyce. (18:20)
    56
    Wychodzi na to, że będziemy mieć emocje do samego końca. Bramka kontaktowa Kingi Jakubowskiej. (19:20)
    57
    Beata Kowalczyk wróciła do bramki, jednak nie zdołała zatrzymać znajdującej się na czystej pozycji Patrycji Ciury. (19:21)

58
    Przez ręce podawała Aleksandra Tomczyk. Przechwyciła to Vitoria Macedo. (19:21)

59
    Piotrcovia Piotrków Trybunalski wyrzuciła piłkę na aut. (19:21)

59
    Przekroczyła linię Mariola Wiertelak. (19:21)
    60
    Tutaj już się raczej nic nie zmieni. Czyżby Aleksandra Oreszczuk przypieczętowała wygraną gości? (19:22)
    60
    Wykorzystuje jeszcze rzut karny Kinga Jakubowska. (20:22)
    60
    Wynik meczu ustala Kinga Jakubowska. (21:22)

Koniec meczu. (21:22)

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na następne relacje LIVE z meczów piłki ręcznej! (19:30:04)