Błękitni – Gryf 2:1 (koniec) | Stal Rz. – GKS K. 1:1 (koniec) | Skra – Stal S. W. 0:0 (koniec)
Legionovia – Widzew 0:2 (koniec) | Garbarnia – Toruń 0:0 (koniec) | Bytovia – Pogoń Sdl. 1:3 (koniec)
Górnik Ł. – Resovia 2:1 (koniec)
Skra Częstochowa
0:0 (0:0)
Stal Stalowa Wola
Sobota 07.09.2019, 16:00 • Stolzle Stadion, Częstochowa • 2. Liga • 8. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

W poprzedniej kolejce Skra poniosła porażkę 0:2 na stadionie GKS-u Katowice. Z kolei Stalówka została pokonana 1:3 w Boguchwale przez Górnika Łęczna. Wiadomo, że niezależnie od wyniku sobotniego spotkania, obie drużyny zostaną w dolnej połowie tabeli.
    Stal przegrała poprzedni mecz z Górnikiem.

Stal jest na 16. miejscu w strefie spadkowej z czterema punktami na koncie. Zespół z Podkarpacia wywalczył swoje skromne "oczka" w wygranym 1:0 meczu z Olimpią Elbląg i w bezbramkowym spotkaniu z Gryfem Wejherowo. Stal zdążyła już zmienić trenera Pawła Wtorka na Szymona Szydełko.

Skra ma siedem punktów i zajmuje najniższe bezpieczne 14. miejsce w drugoligowej tabeli. Podopieczni Pawła Ściebury potrafili dotychczas wygrać 1:0 z Górnikiem Polkowice i 1:0 z Widzewem Łódź, a także zremisować 1:1 z Elaną Toruń. Tylko jedna drużyna w lidze Gryf Wejherowo jest mniej bramkostrzelna niż Skra.

W poprzednim sezonie spotkania Stali ze Skrą były atrakcyjne. W Częstochowie gospodarze zwyciężyli 3:2, a w rewanżu na Podkarpaciu pokonali przeciwnika 4:1. Zbliżająca się konfrontacja będzie zderzeniem klubów będących w dolnej połowie tabeli.

Zapraszamy na relację na żywo z Częstochowy. Skra podejmie Stal Stalowa Wola. Paweł Dziopak rozpocznie konfrontację w ramach 8. kolejki drugoligowych rozgrywek w sobotę o godzinie 16.

1

2
    Skra Częstochowa w błękitno-granatowych strojach, a jej przeciwnik na biało z zielonymi akcentami.

3
    Michał Fidziukiewicz przedarł się w pole karne Skry Częstochowa i oddał strzał z półdystansu. Mikołaj Biegański musiał wykazać się na linii bramkowej, żeby nie skapitulować już na początku spotkania.

5
    Wrzutka z rzutu wolnego w pole karne Stali była zbyt głęboka. Nie udało się gospodarzom oddać uderzenia na bramkę Konefała.

7
    Walka na skrzydle. Nie miała ona rozstrzygnięcia. Sędzia wstrzymał grę i nakazał wznowienie od rzutu wolnego gościom.

9
    Danian Pawłas nie przedarł się na lewym skrzydle. Pierwsza próba dryblingu przeczytana przez obrońcę ze Stalowej Woli.

10
    Damian Niedojad blisko strzelenia gola! Wystartował w odpowiednim momencie do dośrodkowania z prawego skrzydła i główkował nieznacznie obok bramki Łukasza Konefała.

12
    Sędzia przyznał piłkę Stalówce po faulu Dawida Niedbały na połowie przeciwnika.

15
    Wybita z pola karnego Skry Częstochowa piłka trafiła pod nogi zawodnika Stali Stalowa Wola. Ten zdecydował się na odważne, wręcz brawurowe uderzenie. Wykonanie pozostawiało dużo do życzenia.

17
    Przechwycone dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne zespołu z Podkarpacia.

21
    Potężne uderzenie Piotra Mrozińskiego z dystansu. Piłka szybowała z dużą prędkością, jednak zabrakło jej odrobiny rotacji. Mikołaj Biegański miał sporo czasu na przygotowanie się do interwencji.

23
    Tym razem próba Roberta Dadoka prosto w dobrze rozgrzanego już bramkarza Skry Częstochowa.

26
    Odpowiedział po przeciwnej stronie boiska Piotr Nocoń. Brawa od publiczności, choć piłka po próbie ofensywnego pomocnika Skry Częstochowa ominęła bramkę Łukasza Konefała.

28
    Faul w okolicy narożnika pola karnego Stali Stalowa Wola.

29
    Danian Pawłas wykonał wrzutkę z rzutu wolnego na głowę zawodnika w białym stroju. Wybronili się po stałym fragmencie przyjezdni.

31
    Kolejne zneutralizowane zagranie Skry Częstochowa z rzutu wolnego. W powietrzu rządzą goście.

35
    Niebezpiecznie po dośrodkowaniu w pole karne Mikołaja Biegańskiego. Z kłopotami bronili gospodarze.

37
    Problem częstochowian w ataku pozycyjnym. Odbili się od gęsto ustawionych zawodników ze Stalowej Woli.

39
    Coraz mniej czasu mają zawodnicy obu klubów na otwarcie wyniku w pierwszej połowie.

39
    Michał Fidziukiewicz uderzył poza lustro bramki Mikołaja Biegańskiego. Napastnik Stali Stalowa Wola oddał najgroźniejsze uderzenie na początku meczu.

41
    Mikołaj Biegański przeciął złe podanie Michała Płonki w kierunku Michała Fidziukiewicza.

43
    Piotr Nocoń strzelił po raz drugi w tej części spotkania. Łukasz Konefał interweniował nerwowo i odbił futbolówkę na korner. Ponownie pobudził kibiców środkowy pomocnik Skry Częstochowa.

45

Piłkarze od czasu do czasu przyspieszali i dostarczali publiczności emocji, jednak takich mocnych akcentów było za mało. Po 45 minutach drużyny będące w dolnej połowie tabeli remisują bezbramkowo.

46

48
    Po przerwie akcja Stalówki z wykorzystaniem lewego skrzydła. Dośrodkowanie było nieudane i Mikołaj Biegański tylko odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko.

51
    Nieudana kombinacja zawodników z Częstochowy. Przeciwnikom udało się przerwać akcję i nie dopuścili do uderzenia.

52
    Adrian Błaszkiewicz w polu karnym przeciwnika i był blisko piłki. Z trudem wybronili się stalowowolanie po ataku środkowego defensora Skry Częstochowa.

54
    Cały czas czekamy na otwarcie wyniku. Od czasu do czasu zawodnicy stwarzają sytuacje podbramkowe.

56
    Kamil Zalewski oddał groźne uderzenie z dystansu. Futbolówka poleciała nieznacznie ponad bramką Stali Stalowa Wola, a po drodze odbiła się od przeciwnika i Skra Częstochowa miała jeszcze możliwość objęcia prowadzenia po rzucie rożnym.

57
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Niedojad, na boisku pojawia się Napora.

60
    Skra Częstochowa przeważała w kwadransie po powrocie z szatni na boisko.

62
    Łukasz Konefał zasygnalizował uraz. Potrzebna jest pomoc medyczna.

64
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Dadok, na boisku pojawia się Michalik.

65
    Łukasz Konefał zdecydował się pozostać na posterunku. Najwidoczniej kontuzja nie jest poważna. Po wznowieniu gry zablokowany strzał Piotra Noconia i gospodarze wywalczyli kolejny rzut rożny.

65
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Pietras, na boisku pojawia się Stelmach.

66
    Zaskakujące uderzenie, a piłka zmierzała niespodziewanie w kierunku narożnika bramki Skry Częstochowa. Gospodarze zostali uratowani robinsonadą Mikołaja Biegańskiego.

68
    Żwawa odpowiedź. Akcja rozegrana przez Konrada Geregę i Kamila Zalewskiego na prawej stronie. Dośrodkował ten pierwszy i już w polu karnym blisko pokonania bramkarza Stali Stalowa Wola był Piotr Nocoń.

69
    Mariusz Holik próbował pokonać Łukasza Konefała uderzeniem po miękkiej wrzutce z rzutu wolnego.

70
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Fidziukiewicz, na boisku pojawia się Zjawiński.

72
    Piłkarze zmagają się z przeciwnikami i z ulewnym deszczem.

76
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Niedbała, na boisku pojawia się Andrzejczak.

77
    Sędzia gwizdnął faul blisko linii bocznej, ale ponownie nie sięgnął po żółtą kartkę do kieszonki.

78
    Mikołaj Biegański był pod presją i ratował się wybiciem futbolówki poza boisko.

80
    Piotr Nocoń nie potrafi się wstrzelić od początku spotkania. Tym razem zapolował w dużym zamieszaniu w polu karnym Skry Stalowa Wola, ale sytuacyjne uderzenie było poza lustro bramki.

82
    Szymon Jarosz napomniany żółtą kartką za ostre wejście w nogi Andrzejczaka.

84
    Krzysztof Napora chyba strzelał. Lepiej dla autora zagrania jest tak stwierdzić, ponieważ w kategoriach dośrodkowania byłoby jeszcze niżej ocenione.

85
    Kamil Zalewski poczęstował Łukasza Konefała strzałem z dystansu. Odpowiednio rozgrzany jest zawodnik Stali.

87
    Szybuje piłka w pole karne przyjezdnych. Muszą mocno popracować w powietrzu stalowowolanie.

90
    Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

90+2
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Płonka, na boisku pojawia się Śpiewak.

90+4

W poprzednim sezonie drużyny solidnie postrzelały w bezpośrednich meczach. Tym razem przewrotnie zremisowały bezbramkowo. Skra Częstochowa podzieliła się punktami ze Stalą Stalowa Wola. Oba kluby nie poprawiły wyraźnie swojej sytuacji w tabeli. Od czasu do czasu robiło się ciekawie pod bramkami, ale tych mocnych akcentów było za mało, żeby nazwać widowisko atrakcyjnym. Skra przeważała po przerwie, ale nie potwierdziła tego golem na nasiąkniętym wodą boisku.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:52:19)

Gole:

Kartki:   82. Jarosz (SSW)

Skra Częstochowa: Biegański – Brusiło, Błaszkiewicz, Holik, Gerega – Olejnik, Zalewski – Pawłas, Nocoń, Niedbała (76. Andrzejczak) – Niedojad (57. Napora).

Zmiany: Kos – Jelonek, Mońka, Napora, Rogala, Andrzejczak, Wolny, Borycka.

Stal Stalowa Wola: Konefał – Waszkiewicz, Jarosz, Kiercz, Sobotka – Płonka (90. Śpiewak), Jopek, Mroziński, Pietras (65. Stelmach), Dadok (64. Michalik) – Fidziukiewicz (70. Zjawiński).

Zmiany: Kalinowski – Śpiewak, Witasik, Mistrzyk, Stelmach, Michalik, Ciepiela, Zjawiński.

Sędziowie: Paweł Dziopak (Tychy)