1:3 (1:3)
Portugalia
Poniedziałek 09.09.2019, 19:00 • Ryga, Łotwa • Reprezentacja U19

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:35:45)

Druga połowa bezbramkowa. Gra w niej była wyrównana, momentami ze wskazaniem na próbujących odrobić stratę Polaków, ale ich ataki okazały się bezskuteczne. Portugalia zwyciężyła 3:1 dzięki bramkom zdobytym na początku spotkania. Biało-Czerwoni nie zaprezentowali się źle, mimo to musieli uznać wyższość przeciwnika.

40:00

39:10
    Ostatnie ataki reprezentacji Polski, ale podbudowani korzystnym rezultatem przeciwnicy nie pękają.

38:05
    Przerwa na żądanie selekcjonera reprezentacji Portugalii.

37:55
    Polska zatrzymana już wewnątrz pola bramkowego przeciwnika.

37:21
    Matrasowi nie udało się zamknąć akcji Palonka. Płaskie dośrodkowanie przecięło całe pole bramkowe reprezentacji Portugalii.

36:45
    Portugalia skoncentrowana na obronieniu swojej przewagi. Nabrała respektu do przeciwnika.

36:30
    Reprezentanci Polski domagali się rzutu wolnego, tymczasem sędzia ostudził ich impet i przyznał wznowienie futsalistom z Półwyspu Iberyjskiego.

35:40
    Tomasz Palonek sam na sam z bramkarzem. Lepszy w tym pojedynku był Figueira. Jego wejście do bramki w przerwie okazało się dużym wzmocnieniem reprezentacji Portugalii.

34:45
    Polska podejmuje ryzyko.

33:20
    Portugalia gubi się pod naporem wysokiego pressingu reprezentacji Polski. Przed momentem w pole bramkowe przeciwnika sunęło niebezpieczne dośrodkowanie, które nie doczekało się wykończenia.

32:05
    Krzysztof Iwanek triumfował w pojedynku z Nevesem. Bramkarz reprezentacji Polski utrzymał drużynę przy życiu w tej konfrontacji. Dobry instynkt i wykonanie.

31:45
    Rośnie temperatura w polu bramkowym Portugalczyków.

31:20
    Ricardo Pinto w ostatnim momencie przeciął podanie w kierunku Matlęgi. To była ważna interwencja. Nikt inny nie mógł już zatrzymać reprezentanta Polski.

30:49
    Przerwa na żądanie selekcjonera reprezentacji Polski.

30:30
    Druga połowa za półmetkiem i nadal ta część spotkania bezbramkowa.

29:50
    Płaskie uderzenie w kierunku narożnika bramki. Figueira wystawił nogę i pozostaje niepokonany w tym spotkaniu.

28:50
    Prokop zatrzymał piłkę lecącą do bramki odsłoniętej przez Krzysztofa Iwanka. Była to interwencja ratunkowa. Był ostatnią instancją reprezentacji Polski.

28:20
    Portugalia zachowuje zaliczkę. Wydaje się, że Polska przyspiesza i postanowiła zaryzykować.

27:10
    Okazja do strzelenia gola kontaktowego. Groń musiał wybrać albo uderzenie albo podanie. Huknął w Figueirę, a Jakiełek znalazł się już odrobinę za blisko bramki, żeby wykonać dobitkę.

25:30
    Trener Łukasz Żebrowski rozmawia indywidualnie z podopiecznymi i zastanawia się nad sposobem na ofensywę.

24:45
    Portugalia wyszła na drugą połowę z mocnym postanowieniem strzelenia czwartego gola. Tomas Paco oddał uderzenia, ale także on nie znalazł sposobu na trafienie do bramki Krzysztofa Iwanka.

23:50
    Kolejna próba pokonania bramkarza reprezentacji Polski przez Sevio. Ten zawodnik gra pierwsze skrzypce po powrocie z szatni na boisko.

22:20
    Sevio utrzymał się w posiadaniu piłki między kilkoma przeciwnikami i postraszył Krzysztofa Iwanka potężnym uderzeniem. Szczęśliwie dla Polaków futsalówka przeleciała obok bramki.

21:20
    Selekcjoner Portugalii zdecydował się na wymienienie bramkarza w przerwie. W bramce zameldował się Figueira.

21

Nie ułożył się dobrze ten mecz i to Portugalia jest zdecydowanie bliżej zwycięstwa. Dzięki bramce Palonka jest jednak jeszcze nadzieja na dopadnięcie przeciwnika. Po 20 minutach jest 1:3.

20:00

18:55
    Groń przejął piłkę na połowie przeciwnika i strzelił w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Bernardo Paco interweniował nogami i uratował reprezentację Portugalii.

18:30
    Ostatnie ataki w pierwszej połowie meczu.

17:40
    Interwencja Krzysztofa Iwanka poza własnym polem bramkowym. To odpowiedź na niedawne zachowanie Bernardo Paco.

16:45
    Szkoda, że ostatnie podanie w pole bramkowe Portugalii było niedokładne. Zanosiło się na groźną sytuację strzelecką.

16:20
    Swego rodzaju przeorganizowanie na boisku. Na pewno dobre byłoby strzelenie gola kontaktowego jeszcze w pierwszej połowie, ale nie jest to koncert życzeń.

15:30
    Drugi faul reprezentacji Polski.

15:10
    Świetne wyjście Bernardo Paco poza własne pole bramkowe. Na raty, ale sprzątnął piłkę i wyekspediował ją poza boisko.

14:20
    Mało fauli, płynna gra.

13:55
    Mecz wyrównał się. Polska nabrała pewności siebie i wiary w możliwość zapunktowania mimo nieudanego początku.

13:30
    Gra wznowiona. Akcja Portugalii zakończona złym dośrodkowaniem do Tomasa Paco.

12:40
    Przerwa na żądanie selekcjonera Portugalii.

12:39
    Gol dla Polski!
    Strzelcem bramki TOMASZ PALONEK.

Polska zraniła przeciwnika. Pierwszy gol stracony przez Portugalię w turnieju. Do ataku podłączył się Krzysztof Iwanek, po którego rozrzuceniu na skrzydło Tomasz Palonek uderzył z ostrego kąta do bramki. Interweniował Bernardo Paco, ale nie sparował piłki nigdzie indziej niż do siatki.

11:30
    Najlepsza szansa na gola dla reprezentacji Polski. Prokop strzelił po składnej wymianie podań i Bernardo Paco interweniował nogami. Tak mocno jeszcze nie musiał się wysilić.

10:43
    Płaski strzał obok bramki Bernardo Paco. Matlęga tak samo jak poprzednicy nie wyregulował jeszcze odpowiednio celownika.

10:15
    Groń strzelił z dystansu mocno, ale niecelnie. Bernardo Paco ponownie nie został zmuszony do interwencji przez reprezentanta Polski.

09:55
    Portugalia zza linii bocznej. Nie udało się rozegrać futsalówki niebezpiecznie dla Polski.

09:30
    Na półmetku pierwszej połowy meczu nie ma optymistycznych wiadomości dla Biało-Czerwonych. Zresztą wystarczy spojrzeć na rezultat.

08:20
    Gol dla Portugalii!
    Strzelcem bramki RICARDO LOPES.

Ricardo Pinto uruchomił znakomitym podaniem prostopadłym Ricardo Lopesa, a ten dziobnął piłkę miękko obok Krzysztofa Iwanka. Portugalia jest coraz bliżej zwycięstwa. Suwerennie buduje przewagę.

07:55
    Portugalia ma coraz bezpieczniejszą zaliczkę i stara się utrzymywać w posiadaniu piłki.

07:16

Rośnie przewaga reprezentacji Portugalii. Ricardo Lopes dostał dobre podanie z drugiej linii i sprytnym zwodem ominął Palonka. Pozostało pokonać strzałem ze szpica Iwanka.

06:55
    Przerwa na żądanie trenera Łukasza Żebrowskiego.

06:50
    Kolejna próba Reisa, który oddał płaski strzał w nogi broniącego reprezentanta Polski.

06:10
    Bernardo Paco przerwał interwencją na przedpolu dobrze zapowiadające się rozegranie reprezentacji Polski.

05:20
    Po zmianie wyniku była jedna szansa reprezentacji Polski na wyrównanie. Iwanek uruchomił Gronia. Odrobinę większy spryt w pojedynku z Bernardo Paco mógł pomóc strzelić gola.

05:00
    Pierwszy faul na koncie Polski.

04:00
    Strzelcem bramki REIS.

Szybka i skuteczna akcja zespołu z południa kontynentu. Reis strzelił z bliska do bramki Krzysztofa Iwanka po podaniu Sevio, którego uruchomił sekundę wcześniej Neves. Portugalia na prowadzeniu.

03:15
    Coraz większe rumieńce mają ataki obu reprezentacji.

02:35
    Bardzo niebezpiecznie! Krzysztof Iwanek interweniował nogami. Strzelał Neves, po tym jak utrzymał się w posiadaniu piłki między kilkoma Polakami w polu bramkowym.

02:30
    Pierwsza, również niecelna riposta reprezentacji Polski. Próbował Matras.

01:40
    Jeszcze jedno potężne uderzenie z dystansu. Ponownie obok bramki Krzysztofa Iwanka.

01:05
    Celio huknął zza pola bramkowego. Piłka poleciała na jego stopę po dobrym rozegraniu rzutu rożnego, ale nie trafił w bramkę Krzysztofa Iwanka.

00:45
    Polska w białych strojach z czerwonymi wstawkami, a Portugalia na bordowo ze złotymi elementami.

00:30

Polska: Iwanek (Puzio, Warszawski) – Groń, Raszkowski, Borowik, Jekiełek – Prokop, Matlęga, Piór, Matras, Palonek, Lisiński, Lewandowski.

Portugalia: Bernardo Paco (Figueira) – Celio, Neves, Tomas Paco, Sevio – Chuva, Rui Moreira, Dani, Ricardo Pinto, Reis, Gustavo Rodrigues, Chico, Ricardo Lopes.

Sędziowie: Wowczok, Christofides – Kresta, Babić.

1

Zapraszamy na relację na żywo z drugiego meczu reprezentacji Polski do lat 19 w mistrzostwach Europy. Przeciwnikiem Biało-Czerwonych będzie Portugalia. Początek starcia w poniedziałek o godzinie 19.

Poniedziałkowa konfrontacja będzie zderzeniem drużyn, które zwyciężyły na początek fazy grupowej. Polska pokonała 3:2 Rosję, a Portugalia nie miała litości dla gospodarzy turnieju. Kolejny przeciwnik Biało-Czerwonych zdemolował 6:0 Łotwę.
    Polacy wśród zwycięzców z pierwszego dnia.

Pokonanie 3:2 Rosji było bardzo dobrym otwarciem turnieju przez Polskę. Gole dla zespołu prowadzonego przez Łukasza Żebrowskiego strzelili bramkarz Krzysztof Iwanek, a także futsaliści z pola Jakub Raszkowski oraz Bartosz Borowik.
    Tak Polacy strzelili jednego z goli w niedzielę.

Pojedynek z Portugalczykami będzie kolejnym wymagającym wyzwaniem dla młodych Polaków. Drużyna z południa kontynentu udzieliła już futsalowej lekcji Łotyszom. W niedzielnym spotkaniu oddała 17 strzałów więcej i o 11 uderzeń celnych więcej. Wynik odzwierciedlał obraz spotkania zdominowanego przez Portugalię.

Piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego są w wielu przypadkach świetnie dysponowani technicznie. Powszechne w ich szkoleniu jest wykorzystywanie futsalu. W 2018 roku Portugalczycy zostali seniorskimi mistrzami Europy, a od 2007 roku tylko raz byli poza strefą medalową kontynentalnego czempionatu

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Gole: 13. Palonek – 4. Reis, 8. Ricardo Lopes, 9. Ricardo Lopes

Sędziowie: Wowczok, Christofides – Kresta, Babić