Radomiak – Zagłębie S. 2:1 (koniec) | Puszcza – Podbeskidzie 0:1 (koniec) | GKS T. – Wigry 2:1 (koniec)
Termalica – Warta 1:1 (koniec) | Jastrzębie – Chrobry 1:0 (koniec)
Radomiak Radom
2:1 (1:0)
Zagłębie Sosnowiec
Sobota 14.09.2019, 16:00 • Stadion MOSiR im. Marszałka Józefa Piłsudskiego • Fortuna 1 Liga • 9. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Hit 9. kolejki Fortuna I ligi w Radomiu! Radomiak podejmie Zagłębie Sosnowiec.

Radomiak plasuje się na drugim miejscu w tabeli i zgromadził dotychczas 14 punktów. Zagłębie sklasyfikowane jest na dziewiątej lokacie, z 11 oczkami na koncie.

Tabela wskazuje, że faworytem będzie Radomiak, ale na papierze wcale tak nie będzie. Zagłębie jeszcze sezon temu występowało w ekstraklasie, podczas gdy radomianie rywalizowali na poziomie II ligi.

W składzie Zagłębia aż roi się od doświadczonych zawodników. Szymon Pawłowski, Patryk Małecki, Piotr Polczak, czy Tomasz Hołota to piłkarze, których nie trzeba przedstawiać szerszej publiczności.

Atutem Radomiaka będzie własny stadion oraz dobra sytuacja kadrowa. Poza kontuzjowanym od dłuższego czasu Maciejem Świdzikowskim, wszyscy piłkarze są do dyspozycji trenera Dariusza Banasika.

Start meczu o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy na naszą relację!
    Czy tak samo będzie po sobotnim meczu?
    Doświadczony Paweł Pskit poprowadzi sobotni mecz w Radomiu.

Witamy ze stadionu MOSiR w Radomiu!

Trwa rozgrzewka! Zaraz poznamy składy obu drużyn.

Radomiak Radom:
    Kochalski – Jakubik, Grudniewski, Cichocki, Abramowicz, Leandro, Kaput, Lewandowski, Makowski, Michalski, Górski

Rezerwowi: Haluch, Karwot, Pietrzyk, Winsztal, Kluska, Mikita, Klabnik, Banasiak, Nowak

Zagłębie Sosnowiec:
    Perdijić – Ryndak, Hołota, Polczak, Grzelak, Sinior, Nawotka, Radkowski, Pawłowski, Małecki, Piasecki

Rezerwowi: Stępniowski, Bieniek, Bilenkiy, Szwed, Mularczyk, Karbowy, Radwanek, Słomka

Sędziowie: Paweł Pskit (Łódź).

Już za chwilę początek spotkania. Piłkarze są już na murawie.

1

3
    Pierwsza niezła sytuacja Zielonych/ Leandro dośrodkowywał, ale Michalski nie zdołał domknąć tej akcji.

5
    Radomiak cały czas w ataku.

7
    Górski fauluje i od bramki zacznie Perdijić.

9
    Spore zamieszanie w polu karnym gości. Na szczęście obrońcy czujnie wybijają piłkę na aut.

11
    Abramowicz mocno uderzył z dystansu, ale trafił tylko w jednego ze swoich kolegów z drużyny.

12
    Michalski do Makowskiego, ale nie udało się zakończyć tej akcji.

15
    Ofensywna akcja Rydnaka i Nawotki prawym skrzydłem. Zawodnicy Radomiaka bardzo dobrze zachowali się w obronie.

18
    Niedokładne podanie Hołoty i piłka ląduje po za boiskiem.

20
    Jedna z pierwszych w tym meczu akcji gości. Ryndak wychodził sam na sam, ale szybszy okazał się Kochalski.

22
    Gra toczy się w środku pola.

25
    Kontra gości. Podanie z głębi pola do Pawłowskiego, ten jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i obrońcy Zielonych opanowali szybko sytuację.

27
    Uderzenie Michalskiego zablokowane.

28
    Gol dla Radomiaka!
    MATEUSZ CICHOCKI pokonuje bramkarza Zagłębia strzałem głową i wyprowadza swoją drużynę na jednobramkowe prowadzenie.

31
    Rożny dla drużyny z Sosnowca. Tym razem nie udało się dokładnie dośrodkować i piłka poszybowała daleko nad bramką.

33
    Michalskie ładnie przyjął piłkę, ale nie udało mu się dokładnie podać do swoich kolegów.

35
    Kartką ukarany zawodnik Sosnowca – Sinior.

38
    Radomiak znacznie lepszy w tej pierwszej odsłonie meczu. Mamy nadzieję, że to nie koniec 100% sytuacji.

40
    Leandro wysoko nad bramką Szkoda...

42
    Sędzia Paweł Pskit przerwał mecz i upomniał kartką kierownika Zagłębia za to, że od początku meczu stał poza strefą ławki gości.

44
    Zagłębie jakby się obudziło, ale jak na razie nie ma znaczącego zagrożenia pod bramką Radomiaka.

45
    Jeszcze kartka dla Radkowskiego.

45+1
    Leandro po rzucie wolnym trafia w mur.

45+2

Po pierwszych 45 minutach Radomiak Radom prowadzi 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec. Zapraszamy za kilka minut na kontynuację tego spotkania.

46

46
    Bilenkyi zmienił Małeckiego.

46
    Sinior opuścił plac gry. Jego miejsce zajął Mularczyk.

47
    Abramowicz dostał mocne podanie, ale sam nie zrobił już nic więcej z tej piłki.

50
    Dobre rozpoczęcie drugiej połowy w wykonaniu Radomiaka. Michalski uderza na bramkę gości, a Perdijić piąstkuje. Jeszcze dobitka Jakubika, ale niestety bardzo niecelna.

53
    Mularczyk wpada w pole karne, ale obrona Radomiaka nie dopuściła go do oddania strzału na bramkę.

55
    Groźne dośrodkowanie Zagłębia w pole karne. Zabrakło tylko zawodnika, który zamknął by tę akcję.

57
    Radkowski uprzedził Makowskiego.

60
    Kolejny świetny odbiór w środku pola w wykonaniu Górskiego.

62
    Radomiak w defensywie. Zagłębie walczy o swoje punkty w tym spotkaniu.

63
    Techniczny strzał Górskiego i... broni Perdijić

63
    Dośrodkowanie w pole karne Abramowicza. Piłkę wyłapuje MATEUSZ MICHALSKI i pakuje ją do siatki bramki Zagłębia. Brawo Radomiak!

64
    Gol dla Zagłębia!
    Cóż za odpowiedź gości! Do bramki Kochalskiego trafił FABIAN PIASECKI! Zagłębie zaczyna odrabiać straty!

66
    Ukarany żółtym kartonikiem Lewandowski.

69
    Goście naciskają na bramkę Radomiaka. Obrona ma co robić.

71
    Fauluje Michalski. Centra Pawłowskiego mija lewy słupek bramki Zielonych.

72
    Banasiak zmienia Lewandowskiego.

74
    Rzut rożny dla gości.

75
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 4072 widzów.

76
    Po raz kolejny uderza na bramkę Banasiak, ale tym razem po rykoszecie piłkę łapie bramkarz Sosnowca – Perdijić

76
    Kartka dla Banasiaka.

76
    Mikita już na boisku. Zmienił Michalskiego.