Lech II Poznań
0:3 (0:1)
Górnik Polkowice
Środa 18.09.2019, 17:00 • Stadion Leśny, Wronki • 2. Liga • 8. kolejka

Gonili lechici, ale ostatecznie nie zdołali odrobić strat. Górnik Polkowice zwycięża we Wronkach aż 3:0 i sięga po trzy punkty. Dziękuję za uwagę! (18:54:58)

90+4

90+3
    Yatsenko strzelił gola, ale arbiter go nie uznaje! Sędzia dopatrzył się wcześniejszego przewinienia Tupaja.

90+2
    Uderzenie Tupaja zablokowane, ale utrzymują się przy piłce lechici.

90+1
    Strzał z dystansu i słupek ratuje gospodarzy przed utratą czwartego gola!

90
    O trzy minuty przedłużony został mecz we Wronkach.

89
    Ostatnie minuty tego spotkania. Za nami ciekawa końcówka, szkoda, że wcześniej nie było tak dużo ciekawej gry.

86
    Ożywili się lechici, ale bardzo późno. Mocno naciskają poznaniacy, jednak wciąż skutecznie bronią się rywale.

84
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice: z boiska schodzi Bednarski, na boisku pojawia się Osiadły.

84
    Obiecująca akcja Lecha, ale na pozycji spalonej złapany został Tupaj.

82
    Ładna akcja Janiaka na prawym skrzydle, ale dogranie już mniej udane. Dobijał jeszcze z linii pola karnego Letniowski, ale został zablokowany.

80
    Dokładnie dziesięć minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry meczu we Wronkach. Zwycięzcę już znamy, ale czy Górnik zdoła podwyższyć prowadzenie?

78
    Znakomitą okazję miał Janiak, ale strzelił prosto w Kopanieckiego!

77
    Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Karbownik, na boisku pojawia się Janiak.

75
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice: z boiska schodzi Szuszkiewicz, na boisku pojawia się Karmelita.

75
    Kolejny zawodnik Lecha upomniany żółtą kartką. Tym razem jest to Mateusz Skrzypczak.

74
    Bardzo ładna akcja Lecha! Kończy ją strzałem Yatsenko, ale interweniuje Kopaniecki!

73
    Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Bartkowiak, na boisku pojawia się Letniowski.

72
    Zmiana w drużynie Górnik Polkowice: z boiska schodzi Baranowski, na boisku pojawia się Szymkowiak.

71
    Domagali się kolejnego rzutu karnego zawodnicy Górnika, ale arbiter nie dopatrzył się zagrania ręką.

69
    Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Zhamaletdinov, na boisku pojawia się Yatsenko.

68
    Gol dla Górnika Polkowice
    Rozklepana defensywa Lecha Poznań i akcję płaskim uderzeniem kończy MICHAŁ BEDNARSKI.

66
    Bartkowiak uderzał na bramkę rywali, ale zbyt lekko i spokojnie złapał piłkę Kopaniecki.

65
    Bartkowiak upomniany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego.

65
    Dwadzieścia pięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Poznaniacy przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

63
    Szansa Lecha, ale Karbownik w ostatniej chwili uprzedzony przez Azikiewicza.

61
    Poprzeczka ratuje lechitów przed utratą bramki po strzale Azikiewicza!

60
    Smajdor fauluje niedaleko narożnika pola karnego Lecha. Za moment znów może być groźnie pod bramką poznaniaków.

57
    Kontratak Górnika zakończony strzałem prosto w Miłosza Mleczko.

55
    Gol dla Górnika Polkowice!
    Pewnie wykonana jedenastka przez MICHAŁA BEDNARSKIEGO. Strzał po ziemi, tuż przy słupku, a Mleczko rzucił się w drugą stronę.

54
    Andrzejewski fauluje we własnym polu karnym i arbiter odgwizduje jedenastkę!

53
    Zdecydowanie za mało konkretni w ofensywie są miejscowi. Piłkarze z Polkowic spokojnie przerywają akcje swoich rywali.

52
    Poznaniacy budują akcję od wymiany podań na wysokości trzydziestego metra od własnej bramki.

51
    Zakotłowało się pod bramką rezerw Lecha, ale ostatecznie rywale nie zdołali skierować piłki do bramki.

47
    Kowalski-Huberek fauluje Tupaja. Rzut wolny dla gospodarzy z niebezpiecznej odległości.

46
    Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Moder, na boisku pojawia się Skrzypczak.

46

Do przerwy Górnik Polkowice prowadzi we Wronkach 1:0. Autorem jedynego gola Bancewicz. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45

44
    Dośrodkowanie gości z rzutu rożnego i faul na jednym z defensorów Lecha.

42
    Lechici od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

40
    Dośrodkowanie Bartkowiaka z rzutu wolnego, ale zupełnie nieudane. Od bramki Kopaniecki.

39
    Radziemski sfaulował Tupaja niedaleko własnego pola karnego i arbiter bez wahania odgwizdał przewinienie.

38
    Ogromne kłopoty z opuszczeniem własnej połowy boiska mają lechici. Bardzo słabo wygląda obecnie gra poznaniaków.

35
    Drugi rzut rożny z rzędu dla Górnika. Zobaczymy, czy tym razem uda się stworzyć zagrożenie pod bramką rywali.

33
    Nieudany wślizg Wacławczyka i w żółtych kartkach mamy remis.

33
    Strzelony gol bardzo pozytywnie zadziałał na przyjezdnych. Polkowiczanie wyraźnie szukają kolejnych bramek.

31
    Mucha dopadł do piłki spadającej na dwudziesty metr, ale jego uderzenie okazało się zupełnie nieudane.

30
    Taktyczny faul Pawlickiego i w pełni zasłużona żółta kartka dla zawodnika Lecha.

29
    Przyjezdni obejmują prowadzenie! Przepięknym uderzeniem z narożnika pola karnego popisał się MACIEJ BANCEWICZ!

28
    Grzegorz Wojtkowiak słownie upomniany za faul w środkowym sektorze boiska. Od rzutu wolnego goście.

28
    Gospodarze spokojnie wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska.

26
    Bardzo udanie interweniuje Mleczko i tylko korner dla Górnika!

25
    Bartkowiak nieudanie do Zhamaletdinova, ale w dalszym ciągu napierają poznaniacy.

24
    Nieudane dośrodkowanie z narożnika boiska i futbolówkę przechwytują zawodnicy z Polkowic.

23
    Długi przerzut Modera do Karbownika i napastnik Lecha zdołał wywalczyć rzut rożny.

21
    Dwadzieścia minut spotkania już za nami. Tempo gry nieco się uspokoiło.

19
    Rzut wolny dla Lecha w środku pola.

17
    Polkowiczanie wznawiają grę od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

15
    Łatwo stracili piłkę w środku pola poznaniacy i przyjezdni ruszają z akcją lewym skrzydłem.

14
    Odpowiadają lechici! Idealne dogranie na głowę Zhamaletdinova, ale jego strzał broni Kopaniecki!

12
    Bardzo dobra szansa dla Górnika. Bancewicz otrzymał podanie w pole karne, ale piłka po jego mocnym strzale poszybowała ponad poprzeczką!

11
    Nieudanie wykończenie akcji przez przyjezdnych i z piątego metra wznowi grę Mleczko.

9
    Z kontratakiem ruszyli lechici, ale niedokładnie zagrywał Zhamaletdinov.

8
    Na własnej połowie faulowany był Bartkowiak. Miejscowi od rzutu wolnego.

7
    Aktywni gospodarze od pierwszych minut. Poznaniacy częściej znajdują się przy piłce.

4
    Bardzo dobra interwencja Kopanieckiego po strzale karbownika i tylko rzut różny dla lechitów.

3
    Zagranie Radziemskiego na piąty metr. Jeden z jego kolegów dopadł do piłki, ale nie zdołał pokonać bramkarza Lecha.

2
    Karbownik przewrócił się w polu karnym gości, ale arbiter uznał, że faulu nie było.

1

Protokół meczowy:

Lech II Poznań:
    Mleczko – Smajdor, Wojtkowiak, Andrzejewski, Pawlicki – Kryg, Moder, Bartkowiak – Karbownik, Zhamaletdinov, Tupaj

Rezerwowi:
    Radliński – Białczyk, Yatsenko, Skrzypczak, A. Kaczmarek., Janiak, Niewiadomski, Letniowski, T. Kaczmarek

Górnik Polkowice:
    Kopaniecki – Opałacz, Azikiewicz, Szuszkiewicz, Bednarski, Baranowski, Bancewicz, Radziemski, Wacławczyk, Kowalski-Haberek, Mucha

Rezerwowi:
    Furtak – Małkowski, Galas, Ekwueme, Sobków, Karmelita, Osiadły, Król, Szymkowiak

Sędziowie: Mateusz Jenda (Warszawa).

Środowe spotkanie zaplanowano na godzinę 17:00. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Przyjezdni w dwóch ostatnich spotkaniach dwukrotnie zremisowali. Dotychczas wygrali tylko raz i zajmują miejsce w strefie spadkowej.

Lechici przystąpią do meczu podbudowani dwoma wyjazdowymi zwycięstwami. Najpiere wygrali w Siedlach 2:0, a następnie w Toruniu 4:2.

Serdecznie zapraszam na relację z zaległego meczu 8. kolejki polskiej drugiej ligi. Rezerwy Lecha Poznań podejmą we Wronkach Górnika Polkowice.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Gole: 29. Bancewicz, 55. Bednarski (kar.), 68. Bednarski

Kartki:   30. Pawlicki (LP2), 65. Bartkowiak (LP2) – 33. Wacławczyk (PLK)

Mleczko – Smajdor, Wojtkowiak, Andrzejewski, Pawlicki – Kryg, Moder (46. Skrzypczak), Bartkowiak (73. Letniowski) – Karbownik (77. Janiak), Zhamaletdinov (69. Yatsenko), Tupaj