Gwardia – Industria 18:29 (koniec)
COROTOP Gwardia Opole
18:29 (10:16)
Industria Kielce
Środa 18.09.2019, 18:00 • Stegu Arena, Opole • Orlen Superliga mężczyzn • 4. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

W PGNiG Superlidze, na wielkie rzeczy nie trzeba czekać do weekendu. Na wielkie rzeczy, przyjdzie pora już w środku tygodnia. Przed nami crème de la crème czwartej kolejki – starcie brązowych medalistów poprzedniego sezonu z czwartą siłą Europy. Panie i Panowie, Chłopcy i Dziewczęta – KPR Gwardia Opole ugości PGE Vive Kielce!

Mecz pełen smaczków, hit absolutny, a dlaczego? Ano dlatego, że środowi rywale po 3 rundach spotkań, zajmują sąsiadujące szczebelki w ligowej drabince. Kielczanie plasują się tuż za płocką Wisłą, a "Gang Kuptela" – oczko pod Vive.

Goście po trzech kolejkach zbudowali nieprawdopodobny bilans bramkowy – 97/65, więc wyglądają na murowanego faworyta, jednak... nieco ponad 4 miesiące temu, 14.maja, w pierwszym meczu półfinałowym poprzedniego sezonu, również to kielczanie byli murowanym faworytem. Kibice piłki ręcznej doskonale pamiętają sensację dekady i przerwaną serię 103 meczów bez porażki w krajowych rozgrywkach. Po ponad 3 latach, ktoś odważył się "podskoczyć" krajowemu hegemonowi i byli to właśnie gwardziści.

Dlaczego więc zatem historia miałaby się nie powtórzyć? Oj, będzie się działo... hit 4. kolejki już w środę, odpalamy silniki punkt 18:00, musicie być z nami!

KPR Gwardia Opole: Zembrzycki, Malcher – Lemaniak, Siwak, Zarzycki, Klimków, Małecki, Mokrzki, Zieniewicz, Jankowski, Zadura, Mauer, Morawski, Działakiewicz, Stefani, Skraburski.

PGE Vive Kielce: Kornecki, Wolff – Karacić, A. Dujszebajew, Pehlivan, Aguinagalde, Janc, Lijewski, Jurkiewicz, Kulesz, Moryto, Fernandez, Karalek, Guillo.

Sędziowie: Sędziowie główni: Bartosz Leszczyński, Marcin Piechota
    Sekretarz: Ryszard Klimkowicz
    Delegat ZPRP: Olgierd Sikora.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
    1
    Jankowski otwiera wynik spotkania! (1:0)
    1
    Moryto błyskawicznie odpowiada ze skrzydła (1:1)
    2
    Kulesh po przechwycie i samotnej kontrze (1:2)

4
    Kolejny przechwyt Kulesha, kontra, trafia kolejny raz Arek Moryto (2:5)
    5
    Zieniewicz dzisiaj nie pozostawia złudzeń (3:5)
    5
    I jeszcze raz Moryto, kolejna kontra Vive (3:6)

6
    Karalek ogląda żółtą kartkę (3:6)

7
    Kontra gości, ale świetnie broni Malcher! (3:6)
    7
    Mauer skutecznie z prawego skrzydła (4:6)
    7
    Dujszebajew puszcza skutecznego "szczura" po parkiecie, ale chwilę wcześniej faul jednego z gwardzistów (4:7)

10
    Zieniewicz się przedarł, ale z kozłem ponad bramką (4:8)

10
    Mauer z czystej pozycji, ale Kornecki fenomenalnie broni (4:8)

11
    Malcher nie pozostaje dłużny! (4:8)
    12
    Mokrzki trafia z prawego rozegrania (5:8)

13
    Kapitan Gwardii ukarany żółtą kartką (5:8)
    13
    Petarda Kulesha właściwie bez nabiegu (5:9)
    14
    Jurkiewicz po profesorsku wykańcza kontrę gości (5:10)

14
    Timeout dla gospodarzy. (5:10)

15
    Będzie karny dla PGE Vive Kielce (5:10)
    15
    Moryto dzisiaj bezbłędny, drugie trafienie z siódmego metra, siódme ogółem (5:11)

16
    Guillo ukarany dwuminutową przerwą w grze (5:11)

18
    Janc bezbłędnie po krótkim słupku z prawego skrzydła (7:12)

18
    Kornecki zatrzymuje Mokrzkiego (7:12)
    20
    Pehlivan przewracany, ale trafia pod poprzeczkę (7:13)

21
    Klimków zatrzymany przez Korneckiego na kole (7:13)

22
    Kontrowersyjna kara dla Lemaniaka, gwizdy na trybunach (7:13)

23
    Kolejne trafienie Gwardii, melduje się Skraburski (9:14)
    25
    Guillo nie śpi na kole (9:15)

25
    Aguinagalde vs Klimków, ten pierwszy opuszcza plac gry na 2 minuty, będzie karny (9:15)
    25
    Mauer trafia z karnego (10:15)

26
    Przepiękna obrona Malchera, Zadura przez całe boisko do pustej bramki... ale minimalnie przestrzelił! (10:15)

27
    I jeszcze raz Malcher (10:15)

27
    Pehlivan z kolejną karą (10:15)

28
    Malcher w popisowy sposób zatrzymuje Janca pędzącego w kontrze (10:15)

29
    Skraburski z przechwytem, ale również przez całe boisko nie trafia do pustej bramki (10:15)
    30
    Janc z prawego skrzydła (10:16)

30
    Pierwsza połowa skończona. (10:16)

Moryto z pięcioma trafieniami, Kornecki z fenomenalnymi obronami, faworyt na razie nie zawodzi. Gwardia będzie musiała ostro wziąć się do roboty po przerwie, żeby odmienić losy tego spotkania. Mistrz Polski gra jak Mistrz Polski, choć opolanom nie brakuje ambicji. Kilka prostych strat na początku pierwszej połowy z pewnością podcięło skrzydła gospodarzom, jednak to dopiero połowa meczu.

Po przerwie z pewnością będzie się działo. Dopóki piłka w grze – wszystko jest możliwe. Wracamy za kilka minut!

32
    Kulesh dokłada swoje z lewego rozegrania (10:18)

33
    Mauer zatrzymany na prawym skrzydle, a następnie po drugiej stronie boiska – Fernandez na lewym (10:18)

34
    Karalek odpocznie na ławce za faul na Jankowskim (10:18)
    36
    Trafia Jurkiewicz z lewej strony (10:19)

36
    Zadura z karą 2 minut (10:19)
    37
    Kulesh z trzecim przechwytem i kolejną bramką, tym razem rzut do pustej (10:20)

39
    Timeout dla gospodarzy. (10:20)
    39
    Karalek pokonuje Zembrzyckiego, Gwardia wciąż bez bramki w drugiej połowie (10:21)

41
    Klimków brutalnie skasowany w kontrze przez Jurkiewicza. Bezmyślne zachowanie jednego z kielczan, błyskawicznie ukarane czerwonym kartonikiem i gwizdami z trybun. (10:21)
    41
    Mauer trafia z karnego (11:21)

42
    Podwójna kara 2 minut, po stronie Gwardii schodzi Jankowski... (11:21)

42
    ...a wśród gości ukarany Karalek (11:21)
    42
    Fernandez trafia z koła (11:22)
    42
    Ponownie Fernandez, do pustej bramki po przechwycie (11:23)
    43
    Mauer z prawego skrzydła (12:23)

43
    Zembrzycki z fenomenalną obroną! (12:23)

45
    Zembrzycki w genialnej podwójnej interwencji, ależ zmiana w bramce gospodarzy! (12:23)

48
    Pehlivan z trzecią karą, zatem czerwień dla kolejnego gracza Vive (14:23)

48
    Aguinagalde w słupek, Zembrzycki zaczarował bramkę (14:23)
    49
    Małecki melduje się na kole! (15:23)

50
    Tym razem Aguinagalde w poprzeczkę (15:23)

50
    Zadura ukarany dwuminutowym odpoczynkiem (15:23)
    51
    Wolff przez całe boisko do pustej bramki (15:24)

52
    No co ten "Keczup" wyprawia... tym razem Moryto zatrzymany na prawym skrzydle! (15:24)
    53
    Małecki skutecznie na środku (16:24)
    53
    Janc skutecznie na prawym skrzydle, "siatka" założona Zembrzyckiemu (16:25)
    54
    Ponownie Janc, tym razem bezbłędne wykończenie kontry po stracie Mokrzkiego (16:26)

54
    Timeout dla gospodarzy. (16:26)

54
    Skraburski nad bramką (16:26)

55
    Zembrzycki zatrzymuje Janca, rzuca przez całe boisko.. ale on również niecelnie! (16:26)
    56
    Stefani z bramką z prawego skrzydła (17:26)

60
    Jeszcze trafia Zarzycki po ziemi (18:29)

Koniec meczu. (18:29)

Nie było niespodzianki, nie było sensancji. Czwarta drużyna Europy wywozi z Opola komplet punktów. Gwardia po przerwie bardzo długo nie mogła zdobyć bramki. Losy spotkania chwilowo zaczęły przybierać dziwny obrót po brutalnym, bezmyślnym i kompletnie niepotrzebnym faulu Mariusza Jurkiewicza. Od tamtej pory kielczanie stanęli, a na ich drodze jeszcze efektowniej stanął Mateusz Zembrzycki (a także słupki i poprzeczka).

To właśnie "Keczup" został wybrany MVP tego spotkania w szeregach Gwardii. Analogiczną nagrodę po stronie gości, otrzymał jego vis-a-vis, Andreas Wolff.

Na dziś to wszystko ze Stegu Areny. W meczu KPR Gwardia Opole – PGE Vive Kielce, górą Mistrzowie Polski. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje! (19:34:44)