Stal M. – GKS Bełchatów 1:0 (koniec) | Chrobry – Odra O. 3:2 (koniec) | Zagłębie S. – Jastrzębie 2:4 (koniec)
Chojniczanka – Radomiak 1:3 (koniec) | Sandecja – Warta 1:2 (koniec) | Termalica – Miedź 0:1 (koniec)
Chojniczanka Chojnice
1:3 (1:3)
Radomiak Radom
Sobota 21.09.2019, 18:00 • Stadion Miejski, Chojnice • Fortuna 1 Liga • 10. kolejka

Przed nami 10. kolejka Fortuna 1. Ligi. Jedno z sobotnich spotkań odbędzie się w Chojnicach, gdzie miejscowa Chojniczanka zmierzy się z Radomiakiem Radom.

Chojniczanka Chojnice:
    Żółto–biało–czerwoni przełamali passę czterech domowych meczów bez wygranej i pokonali w ostatniej kolejce GKS Bełchatów 3:0. Dzięki temu "odkleili" się od strefy spadkowej i zajmują jedenaste miejsce w tabeli. Jednak środek stawki jest niezwykle wyrównany, licząc Chojniczankę, aż sześć drużyn ma na koncie po jedenaście punktów. Więc w każdej chwili wiele może się zmienić. Pytanie, czy sobotni gospodarze po ostatnim zwycięstwie będą w stanie utrzymać formę?

Radomiak Radom:
    Zawodnicy pod wodzą Dariusza Banasika prezentują się nad wyraz dobrze. Plasują się na trzecim miejscu w tabeli i mają tyle samo punktów co Warta Poznań i Podbeskidzie Bielsko–Biała, czyli drużyny, które są nad Radomiakiem. Oprócz tego klub z Mazowsza jest obecnie najlepszym beniaminkiem Fortuna 1. Ligi. W ostatniej kolejce dość nieoczekiwanie pokonał Zagłębie Sosnowiec, co tylko podkreśla, że w tym sezonie Radomiak może być stać absolutnie na wszystko.

Do tej pory Chojniczanka ani razu nie mierzyła się z Radomiakiem. Kto zapisze historyczne, bo pierwsze spotkanie na swoją korzyść?

Chojniczanka jest w lepszych humorach po wygranej z GKS–em Bełchatów. Z kolei Radomiak nie przegrał od pięciu meczów, a ostatnie trzy wygrał. Mamy nadzieję na efektowne widowisko w wykonaniu obu drużyn. Serdecznie zapraszamy na relację na żywo z Chojnic, początek meczu o godzinie 18:00.

Chojniczanka Chojnice: Janukiewicz – Paprzycki, Wołąkiewicz, Zitko, Sylwestrzak – Obrocnik, Wolski – Mudra, Drozdowicz, Wachowiak – Kuzimski.

Rezerwowi: Witan – Michalski, Zawistowski, Mikołajczak, Trochim, Podgórski, Żukowski, Surdykowski, Rajch

Radomiak Radom: Kochalski – Jakubik, Grudniewski, Cichocki, Abramowicz – Michalski, Kaput, Lewandowski, Makowski, Leandro – Górski.

Rezerwowi: Haluch – Banasiak, Winszal, Nowak, Kawrot, Mikita

Sędziowie: Tomasz Marciniak – Krzysztof Nejman, Bartosz Heinig – Mariusz Korpalski.

Za moment oba zespołu udadzą się do szatni. Do pierwszego gwizdka sędziego pozostało dwanaście minut.

Sędziowie wyprowadzają zawodników na boisko.

1

1
    Kuzimski przedłużył dalekie zagranie na skrzydło. Mudra nie dobiegł do piłki.

2
    Mocne uderzenie Leandro z daleka poszybowało nad bramką Janukiewicza.

3
    Dośrodkowanie Abramowicza w kierunku Górskiego głową wybił Wołąkiewicz.

4
    Tym razem na bramkę Chojniczanki strzelał z daleka Makowski. Również niecelnie.

6
    Chwila przestoju w grze. Obie ekipy walczą o piłkę w środku pola.

7
    Po raz kolejny Radomiak atakuje lewą stroną. Uderzenie Michalskiego poleciało obok słupka.

9
    Gol dla Radomiaka!
    Goście skupili się na wyprowadzaniu ataków lewym skrzydłem i przyniosło to im efekt! Dośrodkowanie w okolice piątego metra do MACIEJA GÓRSKIEGO, który strzałem głową pokonał Janukiewicza!

11
    Chojniczanka próbowała szybko odrobić straty. Dośrodkowanie Wolskiego z lewej strony było za głębokie. Od bramki Kochalski.

13
    Znów oba zespoły skupiają się na konstruowaniu ataków pozycyjnych.

14
    Centra Wolskiego z rzutu wolnego prosto w ręce Kochalskiego.

15
    Gol dla Chojniczanki!
    Ogromne zamieszanie na boisku! Błąd defensywy Radomiaka, która straciła futbolówkę! Ta trafiła do EMILA DROZDOWICZA, który doprowadził do wyrównania! Goście wręcz rzucili się w kierunku sędziego Marciniaka, ale gol został uznany!

15
    W dodatku żółtą kartkę za dyskusje z arbitrem otrzymał Kochalski.

17
    Znów Radomiak rzucił się do ataku. Górski uprzedził rywala i zagrał do środka. Makowski nie zdążył oddać strzału, a Leandro został zablokowany przez Wachowiaka.

20
    Mocny strzał Obrocnika z linii pola karnego wyłapał Kochalski.

22
    Sporo walki w środku pola oglądamy na boisku, przez co okazji bramkowych jest stosunkowo niewiele.

24
    Goście drugi raz doprowadzają do wyrównania. Przy strzale Makowskiego piłka odbiła się od defensora Chojniczanki. Piłkarze Radomiaka domagali się rzutu wolnego, ale piłka trafiła do LEANDRO. Kapitan zespołu zachował zimną krew i mocnym uderzeniem pokonał Janukiewicza!

27
    Rzut wolny dla Radomiaka na około trzydziestym metrze od bramki Chojniczanki.

27
    Uderzenie Makowskiego wyłapał Janukiewicz.

29
    Radomiak ponownie w natarciu. Strzał Makowskiego został zablokowany, rzut rożny dla gości.

29
    Kuzimski głową wybił dośrodkowanie na bliższy słupek.

31
    Zitko naciskany przez Górskiego zdołał odegrać futbolówkę do Janukewicza.

32
    Faul Sylwestrzaka na Górskim na połowie Radomiaka.

33
    Dośrodkowanie Kuzimskiego w kierunku Mudry za mocne. Grę od bramki za moment wznowi Kochalski.

35
    Chojniczanka zaczyna minimalnie przeważać w posiadaniu piłki, ale nie jest w stanie zbliżyć się do pola karnego Radomiaka.

37
    Jakubik ukarany żółtą kartką za dyskusje po faulu na jednym z zawodników Chojniczanki.

37
    Centrę Wolskiego bez problemów wyłapał bramkarz gości.

38
    Faul Paprzyckiego na prawej stronie boiska.

39
    Goście powiększyli prowadzenie! Strzał z daleka w wykonaniu Kaputa odbił się od dwóch słupków i piłka wróciła w pole. Z najbliższej odległości do bramki trafił DAWID ABRAMOWICZ!

41
    Michalski minął obrońców Chojniczanki i przelobował Janukiewicza, ale zdaniem arbitra zawodnik gości był na spalonym.

43
    Wolski ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

45
    Mudra zablokował dośrodkowanie Lewandowskiego. Rzut rożny dla Radomiaka.

45
    Cichocki zebrał piłkę do wybiciu rywali, ale centrował już ze spalonego.

45
    Minuta doliczona do pierwszej połowy.

45+1

Do przerwy Chojniczanka Chojnice przegrywa z Radomiakiem Radom 1:3. Goście zdecydowanie przeważają na boisku i są w stanie wykorzystać swoje okazje. "Chojna" nie radzi sobie głównie z dalekimi podaniami, przez co często gubi futbolówkę. To doprowadza do wielu strat, a piłkarze z Mazowsza tylko czekają na takie prezenty. Niestety przez sporą część pierwszej połowy widzieliśmy wiele niedokładności, uniemożliwiało to wyprowadzanie wielu dogodnych sytuacji strzeleckich. Do Chojnic wracamy za kilkanaście minut.

46

46
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Sylwestrzak, na boisku pojawia się Mikołajczak.
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Kaput, na boisku pojawia się Banasiak.

46
    Mikołajczak próbował odegrać piętką do Paprzyckiego, ale drugi z piłkarzy Chojniczanki został uprzedzony przez rywala.

48
    Faul Drozdowicza na Abramowiczu.

50
    ZItko w ostatniej chwili zablokował uderzenie Górskiego. Rzut rożny dla Radomiaka.

50
    Mudra wślizgiem zatrzymał Leandro w polu karnym Janukiewicza. Znów goście spod chorągiewki.

52
    Leandro przekombinował przy wyprowadzeniu kontry i minimalnie za mocno zagrał do Górskiego.

53
    Wysokie dośrodkowanie z lewej strony w kierunku Paprzyckiego. Boczny defensor oddał strzał, ale z pozycji spalonej.

55
    Kolejny moment w spotkaniu, gdzie oba zespoły walczą o piłkę w środku pola.

57
    Atak Chojniczanki prawą stroną, ale zagranie Wolskiego w pole karne minimalnie za mocne.

58
    Mudra zobaczył żółtą kartkę za faul na Leandro na lewej stronie boiska.

59
    Michalski próbował przedrzeć się przez pole karne Janukiewicza, ale Paprzycki skutecznie go zatrzymał.

60
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Abramowicz, na boisku pojawia się Kawrot.

61
    Leandro pokusił się o strzał lewą nogą zza pola karnego. Piłka poleciała daleko obok słupka.

62
    Radomiak wyprowadził atak po tym, jak Drozdowicz odbił się od sędziego Marciniaka. Dośrodkowanie Górskiego trochę za wysokie dla Leandro.

63
    Radomiak ustawiony całym zespołem na własnej połowie. Goście oddali pole gry Chojniczance i skupiają się na defensywie.

64
    Lewandowski otrzymał żółtą kartkę za faul na Wachowiaku.

65
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Kuzimski, na boisku pojawia się Trochim.

66
    Znów Lewandowski faulował Wachowiaka na skrzydle.

67
    Faul Paprzyckiego na Kawrocie. Radomiak usiłuje wyjść z piłką z własnej połowy boiska.

68
    Tym razem Wachowiak zrewanżował się Lewandowskiemu, nieprzepisowo blokując go na skrzydle.

70
    Trochim wywalczył rzut wolny dla Chojniczanki na około dwudziestym piątym metrze.

71
    Do piłki podszedł właśnie Trochim, ale uderzył bardzo wysoko nad bramką.

73
    Paprzycki stracił panowanie nad piłką na prawej stronie boiska.

73
    Michalski wychodził sam na sam z Janukiewiczem, ale był na spalonym.

74
    Zitko przeciął zagranie rywala przy kontrze, czym prawdopodobnie uchronił zespół przed stratą czwartego gola.

75
    Przerwa w grze. Skurcze złapały Wachowiaka.

76
    Na murawie pojawiły się nosze. Zawodnik Chojniczanki nie jest w stanie opuścić boiska o własnych siłach.

77
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Wachowiak, na boisku pojawia się Żukowski.

78
    Dośrodkowanie Trochima do Mikołajczaka, napastnik Chojniczanki nieznacznie minął się z futbolówką.

79
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Leandro, na boisku pojawia się Mikita.

81
    Mikita zatrzymany na skrzydle przez Wołąkiewicza.

82
    Za wysokie dośrodkowanie z lewej strony w kierunku Drozdowicza. Od bramki Kochalski.

83
    Mikita uderzył wprost w stojącego na linii Janukiewicza.

83
    Wolski stracił piłkę w środku pola i Radomiak ruszył z kontrą. Makowski mógł dobić rywala, ale uderzył tuż nad poprzeczką!

84
    Odpowiedź Chojniczanki! Dośrodkowanie Drozdowicza i minimalnie niecelny strzał głową Żukowskiego!

85
    Rzut wolny dla Radomiaka na trzydziestym metrze.

86
    Banasiak odpalił prawdziwą bombę, którą na rzut rożny sparował Janukiewicz!

87
    Ponownie Janukiewicz efektownie broni strzał rywali, a konkretnie Makowskiego!

88
    Cichocki wślizgiem zatrzymał Drozdowicza. Rzut rożny dla Chojniczanki.

90
    Chojniczanka desperacko posyła wysokie piłki na Mikołajczaka, ale nie może wyjść z własnej połowy.

90
    Cztery minuty doliczone do spotkania.

90+2
    Faul w ataku jednego z piłkarzy Chojniczanki.

90+2
    Paprzycki faulowany na skrzydle przez Karwota.

90+3
    Chwilę później Drozdowicz odpłacił się tym samym na Górskim.

90+4

Niestety w drugiej połowie działo się jeszcze mniej niż przed przerwą. Nie padła już żadna bramka, za to fauli było co nie miara. Chojniczanka momentami wymieniała podania na połowie rywali, ale nic z tego nie wynikało. Radomiak umyślnie oddał pole gry przeciwnikom i skutecznie utrzymał prowadzenie do końca. Goście umocnili się w czołówce ligi, natomiast Chojniczanka po raz kolejny zbliża się do strefy spadkowej. To na tyle z Chojnic. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje. (19:58:09)