Getafe – Mallorca 4:2 (koniec) | RCD Espanyol – Sociedad 1:3 (koniec) | Valencia – Leganés 1:1 (koniec)
Bilbao – Alaves 2:0 (koniec) | Sevilla – Real Madryt 0:1 (koniec)
Sevilla FC
0:1 (0:0)
Real Madryt
Niedziela 22.09.2019, 21:00 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sewilla • Hiszpańska LaLiga • Runda 5

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:57:18)

Karim Benzema rozstrzygnął mecz.

Real Madryt podbił Estadio Ramon Sanchez Pizjuan po latach oczekiwania na taki sukces. Dzięki bramce Karima Benzemy, który wykorzystał dośrodkowanie Daniego Carvajala, podopieczni Zinedine'a Zidane'a triumfują i częściowo rehabilitują się za klęskę w meczu Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain. 1:0 to wynik oddający przebieg spotkania, optycznie wyrównanego, ale takiego, w którym lepsze sytuacje podbramkowe stwarzali sobie Królewscy. W pierwszej połowie Real nie znalazł sposobu na pokonanie Tomasa Vaclika. Poprawił skuteczność po przerwie. Sevilla nie schowała się przed swoim przeciwnikiem, ale jej ataki były zdecydowanie mniej konkretne.

90+4

90+3
    Dośrodkowania. Thibault Courtois mobilizuje swoich szalejących w powietrzu kompanów. Przed momentem interweniował Raphael Varane.

90+2
    Ostatnie szanse zespołu z Sewilli na wyrównanie. Futbolówka jest jednak w posiadaniu Realu Madryt, a jego doświadczeni gracze mają pomysł na jej utrzymanie z bezpiecznej odległości od bramki Thibaulta Courtoisa.

90
    Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

90
    Zmiana w drużynie Real Madryt: z boiska schodzi Eden Hazard, na boisku pojawia się Lucas Vázquez.
    87. Chicharito nie może cieszyć się z gola z powodu spalonego!

87
    Piłka w bramce Realu Madryt, ale sędzia nie mógł uznać gola i pozwolić publiczności w Sewilli cieszyć się z wyrównania. Chicharito był na spalonym.

85
    Kolejne przyspieszenie Lucasa Ocamposa w bocznym sektorze boiska. Skrzydłowy trafił w przeciwnika. Wiele piłek wędruje do tego zawodnika, ale niewiele akcji z jego udziałem może być podsumowanych strzałem.

84
    Muszą spieszyć się gospodarze, którzy przeszli na ultraofensywne ustawienie. Real Madryt nie stosuje jednego wariantu w defensywie. Przed momentem podopieczni Zinedine'a Zidane'a postanowili zaatakować przeciwników na całej długości boiska.

82
    Zmiana w drużynie Sevilla FC: z boiska schodzi Daniel Carriço, na boisku pojawia się Nolito.

81
    Kolejne dośrodkowanie Lucasa Ocamposa, ale gorsze od tego sprzed kilku minut.

80
    Piłka pozostaje na połowie stołecznego zespołu. Sevilla FC stara się znaleźć miejsce do wyrównania między gęsto ustawionymi podopiecznymi Zinedine'a Zidane'a.

78
    Luuk De Jong nie potrafił wykorzystać dobrego dośrodkowania Lucasa Ocamposa. Bardzo dogodna szansa na wyrównanie po wyczekiwanej od dłuższego czasu dokładnej wrzutce. Holender nie imponuje skutecznością w barwach Sevilli!

76
    Zmiana w drużynie Real Madryt: z boiska schodzi James Rodríguez, na boisku pojawia się Federico Valverde.

Gole: 64. Benzema

Kartki:   26. Banega (SEV), 53. Jordán (SEV) – 20. Carvajal (REA), 62. Ramos (REA)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 0:4. Strzały niecelne: 8:2. Rzuty rożne: 9:6. Spalone: 2:1. Foule: 16:15.
    Sevilla FC: Vaclík – Navas (C), Diego Carlos, Carriço (82. Nolito), Reguilón – Banega, Fernando, Jordán (69. Chicharito) – Ocampos, L. de Jong, F. Vázquez (52. Ó. Torres).
    Zmiany: Bunú – Koundé, Ó. Torres, Escudero, Chicharito, Gudelj, Nolito.

Real Madryt: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), F. Mendy – Casemiro, Kroos – Bale, James Rodríguez (76. Valverde), E. Hazard (90. L. Vázquez) – Benzema.
    Zmiany: Aréola – Jović, Valverde, Vinícius Júnior, Militao, Nacho, L. Vázquez.

Sędziowie: Juan Martinez Munuera