Orlen Wisła – Górnik 25:20 (koniec)
Orlen Wisła Płock
25:20 (14:8)
Górnik Zabrze
Wtorek 24.09.2019, 18:15 • Orlen Arena, Płock • Orlen Superliga mężczyzn • 5. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:15.

Zapraszam na relację z kolejnego spotkania PGNiG Superligi Mężczyzn, w którym zmierzą się ze sobą zespoły Orlen Wisły Płock i NMC Górnika Zabrze.

W ostatniej kolejce rozgrywek ligowych, Sandra Spa Pogoń nie zdołała sprawić sensacji w Netto Arenie. Niemniej, po zaciętej batalii przegrała z Orlenem Wisłą Płock tylko 23:28. Faworyt tego spotkania był tylko jeden, ale już od pierwszego gwizdka Nafciarzy dopadła jakby niemoc w ataku. Sądzono, że wicemistrzowie już od samego początku będą budowali przewagę, aby móc w spokoju kontrolować ten mecz. Pogoń jednak udowodniła, że rywale nie będą mieli u nich tak łatwo.

NMC Górnik Zabrze, jak na razie radzi sobie beż żadnych problemów. Cztery zwycięstwa i komplet punktów sprawił, iż zabrzanie plasują się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli. W ostatnim meczu, Górnik na własnym boisku zmierzył się z ekipą MKS-u Kalisz, wygrywając 28:23.

Kto jest faworytem tego spotkania? Jak będzie wyglądał dzisiejszy mecz? Która z drużyn zdobędzie kolejne ważne punkty?

Na relację z tego spotkania zapraszam dzisiaj na godzinę 18.15. Bądźcie z nami na portalu Lajfy com!

Orlen Wisła Płock: Morawski, Stevanovic, Stenmalm, Szita, Igropulo, Mlakar, Riuz, Mindegia Mihić, Matulić, Góralski, Czapliński, Zabic, Susnja, Piechowski, Sulić.

NMC Górnik Zabrze: Skrzyniarz, Galia, Kazimier, Łyżwa, Sluijters, Kondratiuk, Tomczak, Sićko, Buszkow, Bondzior, Bis, Czuwara, Daćko, Pawelec.

Główni: Filip Fahner i Łukasz Kubis
    Delegat: Marek Żabczyński.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
    2
    Na początek dzisiejszego spotkania skutecznie w ataku melduje się Stelman, który trafia bez żadnego problemu z koła. (1:0)
    3
    Bramka! Podwyższa prowadzenie płocczan Stelman. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie. (2:0)

3
    Stelman otrzymuje żółtą kartkę. (2:0)
    4
    Zabić potężnie rzuca z drugiej linii. Gospodarze pewnie rozpoczynają ten mecz! (3:0)
    5
    I po raz kolejny w ataku nie myli się Zabić. Tym razem swobodnie trafia z lewego skrzydła. (4:0)

5
    Timeout dla gości. (4:0)
    6
    Tomczak pokonuje Morawskiego z rzutu karnego, i zdobywa tym pierwszą bramkę dla Górnika. (4:1)

7
    Żółta kartka wędruje do zawodnika gospodarzy – Ruiza. (4:1)

9
    Świetna interwencja Morawskiego! Buszkow nie miał z nim żadnych szans! (4:1)

10
    Skrzyniarz w kontrze zatrzymuje Matulicia! Wspaniałe interwencje obu bramkarzy! (4:1)
    12
    Bramka! Mlakar skutecznie rzuca ze skrzydła. Przewaga Wisły zaczyna się powiększać. (5:1)

13
    Dwie minuty kary dla Tomczaka. (5:1)
    13
    Kondratiuk fenomenalnie przedziera się przez defensywę gospodarzy na środku. (5:2)
    14
    Błyskawicznie odpowiada z drugiej linii Riuz. (6:2)
    15
    Potężnie z dystansu rzuca Szita. Płocczanie ewidentnie czują się dzisiaj pewnie w ataku, co potwierdza wynik. (7:2)
    17
    Co za akcja! Mihić wychodzi zwycięsko z pojedynku 'jeden na jednego' ze Skrzyniarzem. (8:2)

19
    Susnja otrzymuje żółtą kartkę. (8:2)
    19
    Daćko skutecznie z prawej strony. Jeden z nielicznych dobrych ataków w drużynie Górnika Zabrze. (8:3)

19
    Susnja odpocznie przez dwie minuty na ławce. (8:3)
    19
    Mlakar pewnie rzuca po ciasnym skosie. Sześć bramek przewagi gospodarzy w tej partii. (9:3)
    20
    Błyskawicznie odpowiada techniczną wkrętką Sicko. (9:4)
    21
    Bramka! Riuz popisuje się potężnym rzutem z koła. Prowadzenie Nafciarzy wzrasta. (10:4)

22
    Timeout dla gości. (10:4)

22
    Szita otrzymuje dwie minuty kary za faul, który popełnił na zawodniku gości. (10:4)
    22
    Tomczak swobodnie trafia z siódmego metra. (10:5)

23
    Kolejne dwie minuty kary dla płocczan. Tym razem na dwie minuty schodzi Matulić. (10:5)

24
    Tomczak nie wykorzystuje rzutu karnego dla swojej drużyny, trafiając bezpośrednio w słupek. (10:5)

24
    Timeout dla gospodarzy. (10:5)
    25
    Bramka! Po raz kolejny w ataku skutecznie Szita. (11:5)
    26
    Czuwara po bardzo dobrej asyście ze skrzydła, potężnie rzuca w sam narożnik bramki. (11:6)
    26
    Trafia z prawej strony Szita. Gospodarze zupełnie kontrolują to spotkanie, utrzymując bezpieczną przewagę. (12:6)
    28
    Bramka! Czuwara sprytnie rzuca nad głowami obrońców. Liczymy na to, iż gra przyjezdnych nabierze więcej skuteczności. (12:7)
    28
    Nie myli się z drugiej linii Szita. (13:7)
    29
    Daćko szybko odpowiada z prawego skrzydła, trafiając nad rękami Morawskiego. (13:8)
    30
    Mihic popisuje się bardzo pewnym atakiem z dystansu, tuż przed gwizdkiem, kończącym pierwszą partię. (14:8)

30
    Pierwsza połowa skończona. (14:8)

Orlen Wisła Płock prowadzi po pierwszej połowie 14:8 z drużyną Górnika Zabrze. Nafciarze bardzo pewnie weszli w to spotkanie, od samego początku wypracowując sobie kilkupunktową przewagę. Atak pozycyjny i obrona w ekipie gości mają dzisiaj dużo problemów, czego potwierdzeniem jest wynik po pierwszej połowie. Miejmy nadzieje, że druga partia przyniesie kibicom jeszcze więcej pozytywnych emocji oraz lepszej gry po obu stronach.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (14:8)
    32
    Na początek drugiej połowy skutecznie w ataku melduje się Mlakar, który trafia z drugiej linii. (15:8)

33
    Susnja odpocznie przez dwie minuty na ławce kar. (15:8)
    34
    Fenomenalna akcja Mihicia z lewego skrzydła, który trafia po przekątnej! (16:8)
    35
    Gogola pewnie rzuca z koła. Gospodarze nadal utrzymują kilku punktową przewagę nad przyjezdnymi. (16:9)
    36
    Skutecznie Mlakar. (17:9)
    37
    Bramka! Mihić popisuje się techniczną wkrętka tuz nad rękami Skrzyniarza. (18:9)
    37
    Kondratiuk swobodnie uderza ze skrzydła, idealnie mieszcząc piłkę w bramce. (18:10)
    38
    Czuwara nie myli się z drugiej linii. Kolejna bramka pada łupem zabrzan. (18:11)
    40
    Zabić świetnie rzuca w pierwsze tempo. (20:11)
    41
    Gogola bez większego trudu zdobywa bramkę z rzutu karnego. (20:12)
    42
    Bondzior melduje się bardzo dobrym atakiem z kontrze! Goście powoli odrabiają straty! (20:13)
    43
    Bramka! Mlakar znowu bezbłędny w ataku! (21:13)

44
    Morawski popisuje się kolejną udaną interwencją w bramce! (21:13)
    45
    Sicko skutecznie z prostopadłego ataku. (21:14)
    46
    Mlakar wspaniale przymierzył, trafiając idealnie pod poprzeczkę. Nafciarze nadal utrzymują wysoką przewagę. (22:14)
    47
    Bondzior sprytnie wykorzystuje wyjście do przodu, zdobywając tym samym piętnastą bramkę dla Górnika. (22:15)

48
    Timeout dla gospodarzy. (22:15)
    50
    Łyżwa odważnie trafia z koła. Goście zaczynają się coraz bardziej rozkręcać. (22:16)
    51
    Igropulo bez większych problemów zdobywa bramkę z siódmego metra. (23:16)
    52
    Trafia ze skrzydła Dacko. (23:17)
    53
    Szita skutecznie rzuca z drugiej linii. Węgier jest dzisiaj nie do zatrzymania! (24:17)
    53
    Bramka! Gogola nie myli się z siódmego metra. (24:18)
    54
    Igropulo po raz drugi zdobywa bramkę z rzutu karnego. (25:18)

55
    Kondratiuk trafia prosto w słupek! (25:18)

57
    Timeout dla gości. (25:18)
    57
    Daćko umiejętnie przedziera się na środku przez defensywę gospodarzy. (25:19)
    59
    Kolejna bramka pada łupem ekipy z Zabrza. Tym razem Gogola pewnie trafia z lewego skrzydła. (25:20)

59
    Timeout dla gospodarzy. (25:20)

Koniec meczu. (25:20)

Orlen Wisła Płock wygrywa dzisiejsze spotkanie, pokonując 25:20 ekipę NMC Górnika Zabrze. Nafciarze wyraźnie dominowali w tym meczu, przez cały czas utrzymując kilku punktowe prowadzenie.

Dziękuję za dzisiaj oraz zapraszam na kolejne relacje na portalu Lajfy com! Bądźcie z nami na bieżąco! (20:09:20)