KPR G.K. – KPR Ruch 25:24 (koniec) | Zagłębie – Młyny Stoisław 23:21 (koniec) | Eurobud JKS – EKS Start 29:29 (koniec)
KPR Gminy Kobierzyce
25:24 (13:13)
KPR Ruch Chorzów
Sobota 05.10.2019, 17:00PGNiG Superliga kobiet • 4. runda

Aż szkoda, że za walkę punktów nie dają, bo zamykające tabelę chorzowianki zostawiły dzisiaj na parkiecie dużo zdrowia. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na następne relacje live z meczów piłki ręcznej! (18:24:57)

Koniec meczu. (25:24)
    60
    Zorica Despodovska w pierwsze tempo i trzy punkty wędrują na konto miejscowych! (25:24)

60
    Rzut karny dla Kobierzyc. (24:24)
    60
    Bramka! Karolina Jasinowska! (24:24)

60
    Na jedenaście sekund przed końcem rzut karny dla KPR Ruchu Chorzów! (24:23)

60
    Pół minuty do ostatniego gwizdka sędziów. Niebieskie budują atak pozycyjny. (24:23)
    59
    Z koła Andjela Ivanović! (24:23)

59
    Czas dla miejscowych. (23:23)
    58
    Nie zadrżała ręka Agnieszce Piotrkowskiej! Remis! (23:23)

58
    Trener Marko Brezić prosi o czas. (23:22)

58
    Faul w ataku miejscowych. (23:22)
    57
    Potężna dawka emocji w sobotnim spotkaniu w Kobierzycach. Niebieskie łapią kontakt po trafieniu Magdaleny Drażyk. (23:22)

57
    Udane parady bramkarek po obu stronach boiska. (23:21)
    56
    Zorica Despodovska! (23:21)

55
    Dwójka dla Marceliny Polańskiej i rzut karny dla Kobierzyc. (22:21)
    54
    Kinga Jakubowska i gospodynie już na prowadzeniu! (22:21)
    54
    ...dobitka już skuteczna! Mariola Wiertelak na remis! (21:21)

53
    Nie wykorzystała go Kinga Jakubowska, ale... (20:21)

53
    Na domiar złego dla przyjezdnych, na ławkę kar wędruje Agnieszka Piotrkowska. Rzut karny dla miejscowych. (20:21)

53
    Nie ma bramki! Zatrzymana Joanna Rodak! (20:21)

53
    Rzut karny dla gości. (20:21)
    52
    W nerwowym momencie wzięła sprawy w swoje ręce Julia Walczak. (20:21)

51
    ...na razie nie wykorzysta. W posiadaniu już Niebieskie. (19:21)

50
    Dwie minuty kary dla Katarzyny Masłowskiej. Jak wykorzysta to KPR Gminy Kobierzyce? (19:21)

49
    Wracamy do gry. (19:21)

49
    Trener Edyta Majdzińska prosi o przerwę. (19:21)
    48
    Pierwsza, ale arcyważna bramka Dominiki Nimsz! (19:21)

48
    Aleksandra Kucharska zatrzymana przez bramkarkę. Ważny moment dla KPR Ruchu Chorzów. (19:20)
    47
    Klaudia Cygan! (19:20)
    47
    Z koła na remis Karolina Jasinowska! (19:19)

46
    I czas dla KPR Ruchu Chorzów. (19:18)

46
    Strata miejscowych. (19:18)

45
    KPR Gminy Kobierzyce przejmuje piłkę. (19:18)
    44
    Nie robią sobie nic z osłabienia zawodniczki z Kobierzyc. Na listę strzelczyń wpisuje się Kinga Jakubowska. (19:18)

44
    Dwie minuty kary dla Zoricy Despodovskiej. (18:18)
    44
    Klaudia Cygan i remis! (18:18)
    43
    Z szóstego metra Klaudia Grabińska i znów robi się ciekawie! (18:17)

43
    Faul w ataku miejscowych. (18:16)

42
    Chorzowianki nie zagroziły teraz bramkarce KPR Gminy Kobierzyce. (18:16)

41
    Zorica Despodovska pośpieszyła się i została zatrzymana przez bramkarkę. (18:16)
    41
    Odpowiedzialność na swoje barki wzięła Klaudia Cygan. (18:16)

40
    Niebieskie konstruują atak pozycyjny. (18:15)
    39
    Aleksandra Tomczyk podwyższa prowadzenie ekipy z Dolnego Śląska. (18:15)
    38
    Bramka! Nie zadrżała ręka Kindze Jakubowskiej! (17:15)

38
    Emocje udzieliły się także szkoleniowcowi KPR Ruchu Chorzów. Żółta kartka dla Marko Brezicia. (16:15)

38
    Dwie minuty kary dla Żanety Lipok i rzut karny dla miejscowych. (16:15)
    38
    W odpowiedzi Klaudia Cygan. (16:15)
    37
    Po raz kolejny Kinga Jakubowska! (16:14)

36
    Nie wiemy, co usłyszały w przerwie gospodynie, ale ich defensywa wygląda teraz naprawdę dobrze. (15:14)
    35
    Po szybkim ataku Mariola Wiertelak! (15:14)

34
    Nieudana akcja gości. (14:14)
    33
    Z prawej połówki na remis Kinga Jakubowska! (14:14)

Druga połowa rozpoczęta. (13:13)

Tak jak pisaliśmy wcześniej, Niebieskie nie przyjechały do Kobierzyc na pożarcie. Zawodniczki Marko Brezicia walczą w obronie jak lwice, w niezłej dyspozycji jest też bramkarka, która zanotowała już siedem udanych interwencji. Gdyby nie proste straty, chorzowianki zeszłyby do szatni ze skromną zaliczką przed drugą częścią spotkania.

30
    Pierwsza połowa skończona. (13:13)

30
    Mogła przywrócić prowadzenie miejscowym Natalia Janas, ale przegrała pojedynek z chorzowską golkiperką. (13:13)

30
    Michalina Gryczewska wędruje na ławkę kar. (13:13)

30
    Do końca pierwszej połowy 20 sekund. (13:13)
    30
    I trafia na remis! (13:13)

30
    Rzut karny dla gości. Na siódmy metr wędruje z piłką Joanna Rodak. (13:12)
    29
    I znów zostały skarcone przez szybką Mariolę Wiertelak! (13:12)

29
    Znów tracą piłkę chorzowianki. (12:12)
    28
    Kontratak, Mariola Wiertelak i bramka! (12:12)

28
    Strata Niebieskich! (11:12)
    28
    Doczekaliśmy się bramki autorstwa Kingi Jakubowskiej z ataku pozycyjnego. (11:12)
    27
    W odpowiedzi Magdalena Drażyk! (10:12)
    26
    Po szybkim wznowieniu Natalia Janas. (10:11)
    25
    Bez problemów trafia Kinga Jakubowska. (9:11)

25
    Rzut karny dla miejscowych. (8:11)
    24
    Klaudia Cygan i bramka! To właśnie jej kobierzyczanki obawiały się dzisiaj najbardziej. (8:11)
    23
    Zmniejsza straty Julia Walczak. (8:10)
    22
    Przerywa impas strzelecki Zorica Despodovska. (7:10)
    21
    KPR Gminy Kobierzyce w tarapatach, bo swoje dokłada także Klaudia Cygan! (6:10)
    21
    Po krótkiej przerwie powiększa prowadzenie gości Magdalena Drażyk. (6:9)
    20
    Robi się arcyciekawie! Trafia po szybkim ataku Katarzyna Masłowska i zmusza trener Edytę Majdzińską do wzięcia czasu na żądanie. (6:8)

19
    Strata zawodniczek z Kobierzyc. (6:7)
    18
    W odpowiedzi z rozegrania Klaudia Cygan. (6:7)
    17
    Nie pomyliła się Zorica Despodovska. Remis. (6:6)

17
    Rzut karny dla miejscowych. (5:6)

17
    Upomnienie dla Żanety Lipok. (5:6)
    16
    Niebieskie poszły za ciosem i objęły prowadzenie po indywidualnej akcji Magdaleny Drażyk. (5:6)

15
    Żółtą kartką ukarana Natalia Janas. (5:5)
    14
    Wskazówki Marko Brezicia przyniosły efekt. Na remis Karolina Jasinowska! (5:5)

13
    Czas dla gości. (5:4)

12
    Nieudana akcja miejscowych. (5:4)
    11
    Na siódmy metr podeszła Joanna Rodak i umieściła piłkę w siatce. (5:4)

11
    Teraz rozgrywająca odpocznie na ławce kar. Niebieskie przez dwie minuty w liczebnej przewadze i z rzutem karnym. (5:3)
    10
    Z prawej połówki przymierzyła Julia Walczak. (5:3)
    9
    Zmniejsza straty dynamiczna rozgrywająca gości, Magdalena Drażyk! (4:3)

5
    W pierwsze tempo Kinga Jakubowska! (4:1)

5
    Rzut karny dla miejscowych. (3:1)

5
    Upomniana żółtą kartą Klaudia Cygan. (3:1)
    4
    Przełamanie ekipy Niebieskich. Z szóstego metra Karolina Jasinowska. (3:1)
    3
    Mocny początek KPR Gminy Kobierzyce. W akcji po raz kolejny kapitan miejscowych, Mariola Wiertelak! (3:0)
    2
    Mariola Wiertelak kończy szybki kontratak. (2:0)
    1
    Na początek z koła Martyna Michalak. (1:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

KPR Gminy Kobierzyce: Kowalczyk, Zima, Jakubowska, Kucharska, Ilnicka, Piotrowska, Tomczyk, Janas, Wiertelak, Mokrzka, Ivanović, Walczak, Koprowska, Despodovska, Wicik, Michalak.

KPR Ruch Chorzów: Chojnacka, Cygan, Doktorczyk, Gryczewska, Grabińska, Gryczewska, Jaroszewska, Jasinowska, Lipok, Masłowska, Nimsz, Piotrkowska, Polańska, Sójka, Drażyk, Rodak.

Sędziowie: Mariusz Marciniak – Piotr Radziszewski.

- Oglądaliśmy wideo, analizowaliśmy grę rywalek. Wiemy, jaką stosują obronę. Będziemy przygotowani, ale piłkarki będą musiały pokazać to na boisku. I to jest największe wyzwanie. Jeśli przystąpimy do meczu z pozytywnym nastawieniem, motywacją, a do tego będziemy walczyć, to z pewnością mamy szanse, by coś zdziałać w tym meczu – dodaje trener KPR Ruchu Chorzów.

Chorzowianki nie pojechały do Kobierzyc na pożarcie. Drużyna Marko Brezicia wierzy, że zła seria w końcu zostanie przerwana. – Na pewno zrobimy kilka zmian. Zawsze szukam rozwiązań, próbuję nowych wariantów. Mam nadzieję, że zawodniczki zyskają więcej pewności siebie, poczują się na boisku bezpieczniej – mówi szkoleniowiec Niebieskich.

- Musimy się mocno skupić na obronie, ponieważ tam wszystkie zawodniczki grają ‘jeden na jeden’. Najbardziej z drugiej linii zagrażać nam będzie Klaudia Cygan. Zdecydowanie powinnyśmy zwrócić też uwagę na Magdę Drażyk, która jest motorem napędowym, dużo widzi i bardzo dużo potrafi – dodała kołowa.

- Chorzów jest niewygodnym przeciwnikiem. Będzie chciał się na naszym meczu odbudować i za wszelką cenę wygrać. Dziewczyny nie mają nic do stracenia i będą walczyć do końca – nie ma wątpliwości Andjela Ivanović, obrotowa kobierzyckiego klubu.

Zdecydowanym faworytem rywalizacji są zawodniczki Edyty Majdzińskiej, które plasują się obecnie na czwartym miejscu. Niebieskie takiego szczęścia nie mają. Ekipa ze Śląska przegrała wszystkie mecze i zamyka ligową stawkę.

Czwartą kolejkę zmagań w PGNiG Superlidze Kobiet zapoczątkuje mecz KPR Gminy Kobierzyce – KPR Ruch Chorzów. Szczypiornistki wracają do ligowych obowiązków po przeszło dwutygodniowej przerwie.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.