Fiorentina – Udinese 1:0 (koniec) | AS Roma – Cagliari 1:1 (koniec) | Atalanta – Lecce 3:1 (koniec)
Bologna – Lazio 2:2 (koniec) | Torino – Napoli 0:0 (koniec) | Inter – Juventus 1:2 (koniec)
Inter Mediolan
1:2 (1:1)
Juventus FC
Niedziela 06.10.2019, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza, Mediolan • Włoska Serie A • Runda 7

Juventus górą w hicie kolejki! Mistrzowie Włoch pokonują liderujący po sześciu kolejkach Inter i teraz to Stara Dama wskakuje na pierwszą lokatę. Z dobrej strony pokazał się Szczęsny – interwencja z 86. minuty była na wagę zwycięstwa. Dziękuję za uwagę! (22:47:11)

90+3
    Can fauluje jednego z rywali w akcji ofensywnej. Spieszą się ze wznowieniem gry gospodarze.

90+1
    Sypią się kartki w końcowych minutach! Puszczają nerwy zawodnikom Interu. Żółta kartka dla Barelli.

90
    O cztery minuty przedłużony został hit w Mediolanie!

89
    Szczęsny bezbłędnie interweniuje po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

88
    Zbyt ostro walczył o piłkę Vecino i on także zostaje upomniany przez arbitra.

86
    Mogło być 2:2! Ponownie na bramkę Juve uderzał Vecino, ale znakomita interwencją popisał się Szczęsny!

85
    Kolejny z zawodników Juventusu podpadł arbitrowi. Tym razem padło na Cuadrado.

84
    Żółtym kartonikiem upomniany został Emre Can.

82
    Próbują odpowiedzieć miejscowi. Złapany na ofsajdzie został jednak Barella.
    80. Gonzalo Higuaín (JUV) - 1:2

80
    Gol dla Juventusu!
    Bentacur znakomicie zagrał w pole karne do GONZALO HIGUAINA, a ten płaskim strzałem pokonał Handanovicia!

79
    Cuadrado nieprzepisowo powstrzymywany na prawym skrzydle. Rzut wolny dla Juventusu, do przewrotki składa się Ronaldo, ale przed nim wyrasta jeden z obrońców i wybija piłkę głową.

78
    Zmiana w drużynie Inter Mediolan: z boiska schodzi Lautaro Martínez, na boisku pojawia się Matteo Politano.

76
    Zablokowane uderzenie na bramkę Juventusu i od rzutu rożnego wznowią grę Nerazzurri.

75
    Zbyt długie zagranie z głębi pola w szesnastkę Interu i futbolówka wylądowała w objęciach Handanovcia.

73
    Domagają się odgwizdania jedenastki przyjezdni! Próbował uderzać Bentacur, ale ostro został zablokowany! Arbiter jednak decyzji nie zmienił – gramy dalej!

71
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Paulo Dybala, na boisku pojawia się Emre Can.

70
    Handanović wyrasta na prawdziwego bohatera gospodarzy! Kolejna udana interwencja, tym razem po płaskim uderzeniu Ronaldo.
    69. Matías Vecino (INM)

69
    Po strzale Vecino piłka odbiła się od pleców jednego z rywali i minimalnie minęła słupek! Kompletnie zaskoczony był Szczęsny. Inter wraca do gry!

67
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła, ale bardzo pewnie wyłapuje piłkę golkiper Nerazzurri.

66
    Bez zagrożenia po dośrodkowaniu z narożnika boiska, ale utrzymali się przy piłce miejscowi.

65
    Lautaro Martinez na pełnej szybkości wparował w pole karne rywali, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg wślizgiem wybił mu obrońca! Tylko korner dla Interu.

63
    Zahaczony w polu karnym Lukaku, ale nie ma mowy o odgwizdaniu jedenastki.

62
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Federico Bernardeschi, na boisku pojawia się Gonzalo Higuaín.

62
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Sami Khedira, na boisku pojawia się Rodrigo Bentancur.

61
    W środku pola faulowany został jeden z zawodników Interu i arbiter podyktował rzut wolny.

60
    Niewiele są w stanie zrobić mediolańczycy po zmianie stron. Mało powodów do optymizmu mogą mieć obecnie kibice gospodarzy.

58
    Gra została przerwana, przez dłuższy czas nie podnosił się z murawy Bernardeschi.

57
    Długo wymieniali się podaniami turyńczycy, ale ostatecznie zakończyło się to stratą.
    55. Paulo Dybala (JUV)

55
    Znakomite zagranie do Dybali, ale ten z ostrego kąta trafia w wychodzącego z bramki Handanovicia!

55
    Dziesięć minut drugiej połowy za nami. Inicjatywa po stronie gości.

54
    Zmiana w drużynie Inter Mediolan: z boiska schodzi Diego Godin, na boisku pojawia się Alessandro Bastoni.

53
    Ogromne kłopoty mają w drugiej połowie zawodnicy Antonio Conte z dłuższym utrzymaniem się przy piłce.

52
    Zupełnie nieudane dośrodkowanie Cuadrado z prawej strony. Nerazzurri od autu.

51
    Ryzykownie, ale skutecznie pod własną bramką gospodarze. Po chwili jednak futbolówka wróciła w posiadanie rywali.

49
    Ładne uderzenie Bernardeschiego zza pola karnego, ale bezbłędnie interweniował Handanović.

49
    Zamknięci w okolicach własnego pola karnego są obecnie mediolańczycy. Zobaczymy, co wyniknie z tego oblężenia.

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46
    Remis do przerwy:

Pierwsze trzy kwadranse już za nami! Premierowa odsłona tego widowiska nie zawiodła – działo się naprawdę sporo z obydwu stron. Miejmy nadzieję, że po przerwie poziom gry nie ulegnie zmianie, a jeśli już, to na lepsze. Zostańcie z nami!

45+4

45+3
    Dybala wrzucał piłkę w pole karne z rzutu wolnego, ale znów bezbłędnie wybijają ją defensorzy Nerazzurri.

45+1
    Trzy minuty doliczył arbiter!

45+1
    Obrońcy Interu pewnie wybijają futbolówkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

45
    Bernardeschi wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu. Nie odpuszczają w końcówce pierwszej części przyjezdni.

44
    Tym razem na spalonym złapany został Ronaldo. Za moment dowiemy się, o ile przedłużona zostanie pierwsza połowa spotkania.
    42. Paulo Dybala (JUV)

42
    Cristiano Ronaldo strzelił gola, ale arbiter po krótkiej konsultacji go anulował! i słusznie – asystujący Dybala w momencie podania znajdował się na ofsajdzie.
    41. Cristiano Ronaldo (JUV)

41
    Wystawienie piłki przed pole karne do Ronaldo, ale jego płaskie uderzenie świetnie obronił Handanović!

39
    Zbyt mocne dośrodkowanie Dybali i de Ligt nie był w stanie sięgnąć futbolówki. Od bramki gospodarze.

38
    Teraz niepotrzebnie w okolicach własnego pola karnego bawili się miejscowi i sprezentowali tym samym rzut rożny rywalom.

37
    Bardzo ryzykowne zagranie Cuadrado przez własne pole karne, ale ostatecznie wyszli z opresji przyjezdni.

36
    Sporo sztuczek technicznych i efektownej gry prezentuje dziś Ronaldo. Przed momentem jego zagranie piętą nie trafiło jednak do adresata.

34
    Alex Sandro faulowany teraz dużo bliżej szesnastki Interu. Muszą być czujni w obronie zawodnicy Interu.

34
    Sensi nie będzie jednak w stanie kontynuować gry. Jego miejsce jeszcze przed przerwą zajmuje Vecino.

33
    Rzut wolny dla Juventusu z bocznego sektora boiska. Można spodziewać się dośrodkowania w szesnastkę Interu.

32
    Nieco spokojniejsze są ostatnie minuty na murawie stadionu w Mediolanie. Generalnie jednak mecz stoi na bardzo wysokim poziomie!

30
    Jakiegoś urazu doznał przed momentem Sensi i już znajdują się przy nim medycy Interu Mediolan.

28
    Błąd defensywy Juve i dobrą okazję miał Lautaro. Strzelec pierwszej bramki oddał mocny strzał, ale efektowną paradą popisał się Szczęsny!

26
    Lautaro Martinez złapany na spalonym. Szczęsny od rzutu wolnego.

25
    Nie zdołał utrzymać piłki w boisku Alex Sandro po akcji Juve lewym skrzydłem. Z piątego metra grę wznowi Handanović.

24
    Długo rozgrywają teraz piłkę na połowie rywali mistrzowie Włoch.
    22. Cristiano Ronaldo (JUV)

22
    Mamy teraz krótką przerwę w grze związaną z problemami zdrowotnymi Lukaku. Snajper Interu cierpi po tym, jak został trafiony w rękę po strzale Ronaldo z rzutu wolnego.

21
    Jak można się było spodziewać – uderzał Portugalczyk, ale ze słabym skutkiem. Piłka zatrzymała się na murze.

20
    Dybala sfaulowany na trzydziestym metrze przez Brozovicia. Arbiter dyktuje rzut wolny, ale Cristiano już poluje na piłkę.

19
    Trafiony przez Lukaku w twarzy został de Ligt. Ogromna porcja gwizdów kibiców Interu dla zawodnika rywali.
    18. Lautaro Martínez (INM) - 1:1

18
    Gol dla Interu!
    LAUTARO MARTINEZ pewnym strzałem pokonał Szczęsnego i doprowadził do wyrównania! Polski bramkarz wyczuł intencję rywala, strzał był zbyt mocny, a piłka leciała zbyt blisko słupka!

18
    Decyzja podtrzymana, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze podchodzi Lautaro Martinez!
    18. Matthijs de Ligt (JUV)

18
    Konsultuje jeszcze swoją decyzję arbiter z wozem VAR.

17
    Rzut karny dla Interu Mediolan! Trafiony w rękę we własnym polu karnym został de Ligt!

15
    Dośrodkowanie Barelli z prawego skrzydła, ale przytomnie wybijają piłkę defensorzy "Starej Damy".

14
    Zawodnicy Antonio Conte wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska.

13
    Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Upomniany za niesportowe zachowanie Alex Sandro. Zawodnik Juve chcąc przeszkodzić rywalom w wyprowadzeniu akcji, kopnął na boisko drugą piłkę.

11
    Przyjezdni wznawiają grę od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

10
    Odpowiedź Interu. Zagranie do boku do Lukaku, ale ten nieco zakręcił się w dryblingu i uderzył w jednego z obrońców!
    9. Cristiano Ronaldo (JUV)

9
    Cóż to była za akcja! Rajd Ronaldo zakończony potężnym uderzeniem w poprzeczkę z szesnastu metrów!

8
    Błyskawiczna akcja gospodarzy, ale w rękę trafiony został Lukaku.

8
    Indywidualnie Cristiano Ronaldo, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Dodatkowo w taki sposób, że od bramki zacznie Handanović.

7
    Niezbyt udane wykonanie stałego fragmentu gry przez Nerazzurri. Przy piłce turyńczycy.

6
    D'Ambrosio faulowany w okolicach trzydziestego piątego metra. Rzut wolny dla gospodarzy.
    4. Paulo Dybala (JUV) - 0:1

4
    W środku pola na murawę padł Ronaldo. Arnbiter nie przerwał gry, a dalekim podaniem uruchomiony został PAULO DYBALA. Argentyńczyk wbiegł w pole karne rywali i strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał Handanovicia!

3
    Kolejna wrzutka w szesnastkę Juventusu, ale wyłapuje piłkę Wojciech Szczęsny.

2
    Alex Sandro ofiarnym wślizgiem zablokował dośrodkowanie D'Ambrosio z prawego skrzydła. Rzut rożny dla Interu.

1

Protokół meczowy:

Inter Mediolan: Handanovič – Godin, de Vrij, Škriniar – D'Ambrosio, Barella, Brozović, Sensi, Asamoah – Lukaku, Lautaro Martínez.
    Rezerwowi: D. Padelli – Biraghi, Lazaro, Valero, Vecino, Bastoni, Politano, Ranocchia, S. Esposito, Dimarco, Gagliardini, Candreva.

Juventus Turyn: Szczęsny – Cuadrado, Bonucci, de Ligt, Aléx Sandro – S. Khedira, Pjanić, Matuidi – Bernardeschi – Ronaldo, Dybala.
    Rezerwowi: Buffon, Pinsoglio – Bentancur, Ramsey, Can, Demiral, Rabiot, Rugani, Higuaín.

Sędzia główny: Gianluca Rocchi
    Asystenci: Filippo Meli, Ciro Carbone
    Sędzia techniczny: Fabio Maresca.

Start spotkania:

Pierwszy gwizdek hitowego starcia w niedzielę o godzinie 20:45. Składy obydwu drużyn podamy około trzydziestu minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Obsada sędziowska:

Bezpośrednie starcia:

Historia meczów obydwu drużyn jest po stronie Juventusu. Przynajmniej ta najświeższa, bo po raz ostatni Inter wygrał w bezpośrednim starciu... ponad trzy lata temu! W kolejnych pięciu meczach ligowych trzykrotnie wygrywała ekipa z Turynu, a dwa razy padł remis.
    Tak od zewnątrz prezentuje się arena niedzielnego pojedynku:

Juventus:

Przyjezdni również trzymają wysoki poziom. Zdarzyła im się jednak jedna mała wpadka – bezbramkowy remis na wyjeździe z Fiorentiną. To sprawia, że "Stara Dama" zajmuje drugie miejsce, tracąc do liderujących Nerazzurri dwa punkty.

Inter Mediolan:

W Lidze Mistrzów na razie nie porywają, ale w Serie A spisują się rewelacyjnie. Zawodnicy Antonio Conte w sześciu pierwszych spotkaniach uzbierali komplet punktów. Przed tygodniem wygrali na wyjeździe 3:1 z Sampdorią.

O meczu:

To hit nie tylko kolejki, ale też i całej rundy! Znakomicie spisujący się Inter podejmie na własnym terenie Juventus. Starcie lidera z obrońcą mistrzowskiego tytułu nie może być nudne!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Gole: 18. Lautaro Martínez (kar.) – 4. Dybala, 80. Higuaín

Kartki:   88. Vecino (INM), 90+1. Barella (INM) – 13. Aléx Sandro (JUV), 84. Can (JUV), 85. Cuadrado (JUV)

Strzały celne: 3:6. Strzały niecelne: 2:6. Rzuty rożne: 7:2. Spalone: 2:2. Foule: 22:9.
    Inter Mediolan: Handanovič – Godin (54. Bastoni), de Vrij, Škriniar – D'Ambrosio, Barella, Brozović, Sensi (34. Vecino), Asamoah – Lukaku, Lautaro Martínez (78. Politano).
    Zmiany: D. Padelli – Biraghi, Lazaro, Valero, Vecino, Bastoni, Politano, Ranocchia, S. Esposito, Dimarco, Gagliardini, Candreva.

Juventus FC: Szczęsny – Cuadrado, Bonucci, de Ligt, Aléx Sandro – S. Khedira (62. Bentancur), Pjanić, Matuidi – Bernardeschi (62. Higuaín) – Ronaldo, Dybala (71. Can).
    Zmiany: Buffon, Pinsoglio – Bentancur, Ramsey, Can, Demiral, Rabiot, Rugani, Higuaín.

Sędzia techniczny: Fabio Maresca