Lech II P. – Stal S. W. 2:2 (koniec) | Toruń – Widzew 0:1 (koniec) | Górnik Ł. – Błękitni 1:0 (koniec)
Górnik Łęczna
1:0 (0:0)
Błękitni Stargard
Niedziela 06.10.2019, 13:05 • Stadion Górnika, Łęczna • 2. Liga • 12. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:05.

Stargardzianie wyglądają poprawnie w meczach wyjazdowych. Zwyciężyli w trzech konfrontacjach i ponieśli tyle samo porażek. W poprzednim sezonie Błękitni zremisowali na stadionie Górnika Łęczna 1:1.

Błękitni byli tydzień temu pierwszą drużyną, która potrafiła pokonać na własnym stadionie Olimpię Elbląg. Podopieczni Adama Topolskiego zwyciężyli 2:1 i oddalili się od strefy spadkowej. W razie dobrego wyniku w Łęcznej zadomowią się w górnej połowie tabeli.
    Przygotowania piłkarzy z Łęcznej.

Górnik znajduje się po sobotnich meczach na piątym miejscu w drugoligowej tabeli. Jego strata do liderującej Resovii to cztery punkty. Na własnym stadionie drużyna prowadzona przez Kamila Kieresia ma bilans trzy zwycięstwa, remis i porażka.

Górnik wyłącznie zwyciężał od 25 sierpnia do 25 września. Passa łęcznian zakończyła się tydzień temu. Podopieczni Kamila Kieresia przegrali wyjazdowe spotkanie z Bytovią Bytów 1:2. W niedzielę wracają na własny stadion.

Zapraszamy na relację na żywo z Łęcznej. Górnik podejmie nieobliczalnych Błękitnych Stargard. Początek meczu w niedzielę o godzinie 13:05.
    Zestawienie Górnika Łęczna.

1

2
    Gospodarze w zielonych koszulkach i czarnych spodenkach, a Błękitni w biało-niebieskich strojach.

4
    Faul Wojciecha Fadeckiego na Dominiku Lewandowskim. Efektem rzutu wolnego dla Górnika Łęczna było wybite dośrodkowanie i sytuacyjne uderzenie Lewandowskiego obok bramki Mariusza Rzepeckiego.

6
    Górnik Łęczna w posiadaniu piłki, ale długie rozegranie nie było zaskakujące dla broniących stargardzian.

7
    Kolejne zagranie Krystiana Wójcika z rzutu wolnego w pole karne Błękitnych. Nie udało się tam oddać uderzenia żadnemu zawodnikowi w zielonej koszulce.

8
    Prostopadłe podanie do Dawida Dzięgielewskiego między zdezorientowanych środkowych obrońców Błękitnych. Płaskie uderzenie zawodnika Górnika Łęczna obronione przez Mariusza Rzepeckiego.

9
    Marisz Rzepecki ratuje Błękitnych Stargard w kolejnej sytuacji sam na sam z Dawidem Dzięgielewskim. Kapitalne wyczucie bramkarza gości, a napastnik powinien przymierzyć, ponieważ miał dużo czasu.

12
    Mnóstwo szczęścia mają Błękitni na początku meczu, ale jeżeli będą tak bronić, to niebawem stracą gola.

13
    Wstrzelenie Krystiana Wójcika z rzutu wolnego. Futbolówka zatrzymała się w gąszczu zawodników ze Stargardu.

15
    Kolejna sytuacja podbramkowa Górnika Łęczna. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła strzelał Michał Goliński, ale jakby zaskoczony, piłka przelała mu się po stopie i nie wylądowała w bramce Błękitnych. Dominacja gospodarzy!

16
    Dawid Dzięgielewski napomniany żółtą kartką za zagranie ręką w polu karnym przeciwnika.

17
    Piłka w zasadzie tylko na połowie Błękitnych. Suną kolejne ataki łęcznian, którym brakuje i to bardzo skuteczności.

18
    Dawid Dzięgielewski nie oddał soczystego uderzenia po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Nie mogło to zaskoczyć nakręconego od początku spotkania Mariusza Rzepeckiego.

19
    Michał Goliński szarżował przed polem karnym przeciwnika. Piłkę ułożył sobie na prawej stopie, a po zablokowanym strzale Górnik Łęczna miał jeszcze korner.

20
    Na moment piłka na połowie Górnika Łęczna, a tam wrzutka z rzutu wolnego zatrzymana przez czujnego na przedpolu Patryka Rojka.

22
    Mecz delikatnie wyrównał się. Błękitni znaleźli się kilka razy na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Nie oddali na razie groźnego strzału. Przed momentem za sprawą dobrze interweniującego Tomasza Midzierskiego.

25
    Przewinienie Marcina Stromeckiego na prowadzącym piłkę w środkowej strefie boiska Pawle Łysiaku. Od rzutu wolnego stargardzianie.

27
    Podjęli walkę Błękitni, ale brakuje im jakości. Piłka wylądowała za bramką Patryka Rojka po nieudanym dośrodkowaniu Krystiana Sanockiego.

29
    Krystian Wójcik po raz drugi w tym meczu zgłosił uraz. Niewykluczone, że pomocnik Górnika Łęczna będzie musiał przedwcześnie opuścić boisko.

30
    Filip Karmański napomniany żółtą kartką za faul na Leandro. Tradycyjny kartonik dla pomocnika ze Stargardu.

31
    Kontratak Błękitnych Stargard. Podanie w uliczkę, gdzie Leandro był szybszy od Piotra Kurbiela.

34
    Szarża Dominika Lewandowskiego zakończona wrzutką. Dobrze ustawieni tym razem goście nie pozwolili Dawidowi Dzięgielewskiemu na strzał. W odpowiedzi kontratak Błękitnych zahamowany przez Pawła Baranowskiego.

36
    Górnik Łęczna w posiadaniu piłki. Podopieczni Kamila Kieresia kreują grę w niedzielnym pojedynku.

38
    Atak pozycyjny gospodarzy zakończony mocnym, ale niecelnym strzałem Dominika Lewandowskiego z dystansu.

40
    Duża liczba fauli Błękitnych na własnej połowie. Gospodarze nie potrafią spożytkować żadnego stałego fragmentu gry. Po dośrodkowaniu Hubert Krawczun wybił piłkę na aut.

42
    Ostatnie szanse na objęcie prowadzenia w pierwszej połowie. Piłka tradycyjnie na połowie Błękitnych, ale częstotliwość sytuacji podbramkowych jest ostatnio niewielka.

43
    Tomasz Midzierski nie doszedł do piłki po wrzutce Krystiana Wójcika. Skutecznie bronili Błękitni Stargard.

45
    Doliczone dwie minuty.

45+2

Bezbramkowa pierwsza połowa. Po 20 minutach totalnej dominacji Górnika Łęczna przyjezdni opanowali sytuację na boisku i zmniejszyli częstotliwość sytuacji podbramkowych przeciwnika. Błękitni nie zagrażają gospodarzom, nie oddali żadnego celnego strzału.

46

46
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Karmański, na boisku pojawia się Cywiński.

46
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Kurbiel, na boisku pojawia się Bochnak.

48
    Igor Korczakowski już zatrudnił Mariusza Rzepeckiego po powrocie z szatni na boisko. Górnik stara się ponownie narzucić swoje warunki przeciwnikowi i tym razem strzelić gola.

52
    W odpowiedzi bardzo niecelne uderzenie Michała Cywińskiego zza pola karnego. Zmiennik stara się ożywić ofensywę zespołu z Pomorza Zachodniego.

55
    Błękitni Stargard wywalczyli korner. Szansa na zaskoczenie Patryka Rojka, jednak po dośrodkowaniu Pawła Łysiaka interweniował skutecznie Tomasz Midzierski.

56
    Patryk Paczuk ucierpiał w wyniku zderzenia z Tomaszem Midzierskim w polu karnym przeciwnika.

58
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Dzięgielewski, na boisku pojawia się Stasiak.

60
    Dominikowi Lewandowskiego nie udało się oddać niebezpiecznego strzału. Wydawało się, że stanie przed ogromną szansą na pokonanie Mariusza Rzepeckiego.

62
    Błękitni Stargard potrafią w drugiej połowie wymienić kilka podań i w ten sposób oddalili grę od bramki mocno zapracowanego w pierwszej połowie Mariusza Rzepeckiego.

64
    Wyrównana gra i niestety na niekorzyść dla widowiska przede wszystkim w centrum boiska.

68
    Górnik Łęczna pracuje nad powrotem do ofensywnej gry. Drużyna z Lubelszczyzny przygotowuje się do szturmu. Przed momentem Michał Goliński był na spalonym w momencie dośrodkowania.

69
    Paweł Łysiak napomniany kartką za faul na Michale Golińskim.

72
    Podanie otwierające Krystiana Wójcika do Arona Stasiaka, a cała akcja została zakończona wstrzeleniem Orłowskiego z okolic narożnika szesnastki w pole bramkowe.

74
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Lewandowski, na boisku pojawia się Zagórski.

75
    Po wrzutce Pawła Łysiaka z rzutu wolnego piłka w bramce Górnika Łęczna, ale sędzia nawet nie pomyślał o uznaniu gola z powodu wcześniejszego przewinienia Jakuba Ostrowskiego.

77
    Ponownie Błękitni. Tym razem Mateusz Bochnak strzelił z ostrego kąta po podaniu Wojciecha Fadeckiego. Pierwsza tak skomplikowana interwencja bramkarza Górnika Łęczna i spisał się bez zarzutu.

79
    Szarża Patryka Paczuka w kierunku Mateusza Bochnaka. Nie udało się gościom wywalczyć nawet rzutu rożnego.

82
    Akcja Górnika Łęczna zakończona poza boiskiem. Zabrakło placu gospodarzom i protesty publiczności są nieuzasadnione. Nie było podstaw do podyktowania rzutu rożnego.

84
    Gol dla Łęcznej!
    Strzelcem bramki JAKUB ZAGÓRSKI.

Zmiennik pokonał Mariusza Rzepeckiego. Pewne wykończenie obok wysuniętego na przedpole bramkarza. Jakub Zagórski znalazł się sam blisko bramki po podaniu prostopadłym. Górnik Łęczna nie atakował tak niebezpiecznie jak na początku meczu, ale paradoksalnie objął prowadzenie w końcówce.

86
    Paweł Baranowski ustawił się odpowiednio we własnym polu karnym i zablokował strzał swojego szarżującego imiennika Pawła Łysiaka.

89
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Theus, na boisku pojawia się Bednarski.

90
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Nowak, na boisku pojawia się Sitkowski.

90
    Doliczone cztery minuty.

90+2
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Korczakowski, na boisku pojawia się Sasin.

90+3
    Leandro napomniany żółtą kartką za faul.

90+4

Bramka zdobyta w końcówce regulaminowego czasu zdecydowała o skromnym, ale zasłużonym zwycięstwie Górnika Łęczna. Przez większą część meczu rządził na boisku. Błękitni niby zaatakowali po przerwie, ale efekt był tylko taki, że stracili gola.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (15:00:18)

Gole: 84. Zagórski

Kartki:   16. Dzięgielewski (LCZ), 90+3. Leandro (LCZ) – 30. Karmański (BSS), 69. Łysiak (BSS)

Górnik Łęczna: Rojek – Leandro, Midzierski, Baranowski, Orłowski, Goliński, Wójcik, Stromecki, Korczakowski (90. Sasin), Lewandowski (74. Zagórski), Dzięgielewski (58. Stasiak).

Zmiany: Kostrzewski – Pajnowski, Sasin, Stasiak, Cielebąk, Zagórski, Jaroszyński, Nakrosius.

Błękitni Stargard: Rzepecki – Theus (89. Bednarski), Krawczun, Ostrowski, Nowak (90. Sitkowski) – Sanocki, Karmański (46. Cywiński), Łysiak, Fadecki – Paczuk – Kurbiel (46. Bochnak).

Sędziowie: Marek Śliwa (Kielce)