Zduńska Wola – Clearex 3:4 (koniec) | Red Devils – Piast 2:5 (koniec)
Gatta Active Zduńska Wola
3:4 (1:2)
Clearex Chorzów
Niedziela 13.10.2019, 17:00 • Henryka Dąbrowskiego 113, Chorzów • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 6

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na kolejne relacje. (18:51:30)

Clearex odniósł trzecie w sezonie zwycięstwo w roli gospodarza. Drużyna z Górnego Śląska pokonała 4:3 Gattę Active Zduńska Wola i jest pierwszym pogromcą tego klubu w rozgrywkach. Lepsza drużyna ospale weszła w spotkanie, ale rozpędzała się i potrafiła strzelić cztery gole z rzędu. Przyjezdni powalczyli, ale po zmarnowaniu przedłużonego rzutu karnego nadzieja na zapunktowanie gasła.

40:00

39:39
    Gol dla Gatty Active!
    Samobójcze trafienie zalicza KRZYSZTOF SALISZ.

Na koniec spotkania niefortunna interwencja głęboko cofniętego Salisza po wstrzeleniu w pole bramkowe Clearexu. Zepsuł on stosunek goli gospodarzom, ale zwycięstwo jest ich.

38:40
    Ostatnie akcje Gatty Active Zduńska Wola. Nadzieja na zapunktowanie gaśnie ostatnia.

38:10
    Piłka w posiadaniu gospodarzy. Ich akcja na połowie przeciwników zakończyła się niepowodzeniem, choć dwóch atakujących nieomal wypracowało świetną pozycję do powiększenia przewagi.

37:10
    Kontratak Przemysława Dewuckiego, ale zaplątał się i nie zatrzymał piłki uciekającej poza boisko. Szansa na oddanie strzału została zmarnowana.

36:10
    Gatta Active Zduńska Wola atakuje z wycofanym bramkarzem.

35:40
    Przerwa na żądanie trenera gości.

35:27
    Daniel Krawczyk strzelił potężnie z przedłużonego rzutu karnego w spojenie słupka z poprzeczką. Złapał się za głowę nieszczęśliwy egzekutor.

35:20
    Szóste przewinienie Clearexu. Przedłużony rzut karny.

34:50
    Kolejna próba z dystansu, ale zablokowana. Clearex Chorzów stoi odpowiednio ustawiony na własnej połowie i przybliża się do zwycięstwa.

33:20
    Gatta Active Zduńska Wola atakuje. Jej ostatnia akcja zakończona niecelnym uderzeniem z dystansu, a czasu na odrobienie strat do Clearexu jest coraz mniej.

32:10
    Przerwa w grze spowodowana urazem Szymona Łuszczka.

31:20
    Przerwana w ostatnim momencie kombinacyjna akcja na połowie Clearexu Chorzów.

30:30
    Druga połowa za półmetkiem. Mamy już sześć bramek w chorzowskiej hali i to oczywiście nie musi być koniec mocnych wrażeń.

29:54
    Strzelcem bramki DANIEL KRAWCZYK.

Strzelec gola wymienił podania z Michałem Marciniakiem po przechwyceniu piłki na połowie Clearexu, po czym mocnym uderzeniem z bliska zmniejszył stratę Gatty Active Zduńska Wola.

29:40
    Po dwa faule z obu stron.

29:30
    Atak zduńskowolan zakończony niecelnym uderzeniem. Rafał Krzyśka obserwował piłkę, która pofrunęła wyraźnie obok spojenia słupka z poprzeczką jego bramki.

Gole: 3. Krawcow, 30. Krawczyk, 40. Salisz (sam.) – 9. Wędzony, 17. Mizgajski, 27. Mizgajski, 28. Leszczak

Kartki:   10. Szymczak (ZDW)

Gatta Active Zduńska Wola: Słowiński (Quiles) – Stanisławski, Krawczyk, Marciniak, Szymczak – Olczak, Dregier, Sobalczyk, Zanata, Krawcow, Bonifacio.

Clearex Chorzów: Krzyśka (Bednarczyk) – Golly, Zastawnik, Salisz, Łuszczek – Seget, Mizgajski, Leszczak, Wachuła, Dewucki, Wędzony, Bidelski, Iwanow.

Sędziowie: Orliński, Curyło – Kandzia, Netkowska