Zduńska Wola – Clearex 3:4 (koniec) | Red Devils – Piast 2:5 (koniec)
Gatta Active Zduńska Wola
3:4 (1:2)
Clearex Chorzów
Niedziela 13.10.2019, 17:00 • Henryka Dąbrowskiego 113, Chorzów • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 6

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Drużyna ze Zduńskiej Woli kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Dotychczas wygrała ze Słonecznym Stokiem Białystok, Red Dragonsami Pniewy, GI Malepszy Futsalem Leszno oraz Piastem Gliwice. Przed nią seria meczów wyjazdowych, która rozpocznie się w Chorzowie.

Gatta Active Zduńska Wola jest liderem Futsal Ekstraklasy. Drużyna z województwa łódzkiego wywalczyła komplet 12 punktów w swoich czterech dotychczasowych meczach. Strzeliła 15 goli, a straciła tylko sześć.

Pozytywnymi akcentami dla Clearexu Chorzów są wyniki spotkań w roli gospodarza. Były mistrz Polski zwyciężył we własnej hali 3:1 z Piastem Gliwice, a także ostatnio aż 10:2 z rewelacją początku sezonu AZS UŚ Katowice.

Clearex Chorzów rozegrał więcej meczów od swojego przeciwnika. Na boisko wyszedł pięć razy, mimo to ma mniej punktów. To efekt kompletu trzech porażek poniesionych w spotkaniach wyjazdowych.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Clearexu Chorzów z Gattą Active Zduńska Wola. To mocni kandydaci do walki w górnych rejonach tabeli Futsal Ekstraklasy. Początek w niedzielę o godzinie 17.

1

00:30
    Clearex Chorzów w białych koszulkach, czarnych spodenkach i białych getrach. Goście w ciemnozielonych na górze i czarnych na dole strojach.

02:22
    Gol dla Gatty Active!
    Strzelcem bramki WIKTOR KRAWCOW.

Wczesne otwarcie wyniku. Rafał Krzyśka na łopatkach i bezradnie rozkłada ręce po celnym strzale Wiktora Krawcowa. Świetne otwarcie przyjezdnych.

02:50
    Po zmianie wyniku przyjezdni nadal ustawieni wysoko na połowie przeciwnika, a ich kolejna akcja zakończyła się nieznacznie niecelnym strzałem.

03:45
    Dużo głośnych podpowiedzi z ławki rezerwowych Gatty Active Zduńska Wola. Lider dobrze rozpoczął spotkanie i nie pozwala przeciwnikowi złapać rytmu.

04:29
    Rozegranie Clearexu Chorzów, ale w bezpiecznej odległości od bramki Dariusza Słowińskiego. Gospodarze mają jeszcze sporo czasu, ale muszą poprawić grę w ofensywie.

04:58
    Pierwszy faul na koncie Clearexu.

05:50
    Piłka była w posiadaniu zduńskowolan, jednak zbyt nerwowo i Rafał Krzyśka odprowadził bezpańskie podanie poza boisko.

05:57
    Przerwa na żądanie trenera Clearexu.

06:57
    Mikołaj Zastawnik strzelił z ostrego kąta, po czym podbita rykoszetem piłka zatrzymała się na poprzeczce i wyszła w pole. Pierwszy raz tak zagotowało się pod bramką Gatty Active Zduńska Wola.

07:50
    Trochę groźniejsze ataki chorzowian. Przed momentem mieli korner. Wstrzelenie z narożnika boiska przyjął na ciało zawodnik ze Zduńskiej Woli.

08:05
    Gol dla Clearexu!
    Strzelcem bramki ADAM WĘDZONY.

Kolejny rzut rożny dla Clearexu. Piłka trafiła w Krawcowa, jednak tym razem blok nie był szczęśliwy dla przyjezdnych. Adam Wędzony raz jeszcze przysposobił piłkę, ułożył ją sobie na lewej stopie i pokonał Dariusza Słowińskiego strzałem z półdystansu.

09:06
    Michał Szymczak napomniany żółtą kartką za faul.

09:40
    Kolejne wejście w pole bramkowe Gatty Active Zduńska Wola. Kolejne uderzenie zablokowane przez rozpaczliwie interweniującego defensora.

10:20
    Chwyt Dariusza Słowińskiego po tym jak futsalówka zatańczyła w jego polu bramkowym.

10:41
    Przerwa na żądanie trenera gości.

11:40
    Dobrze zapowiadał się kontratak przyjezdnych, ale świetnie powrócił zawodnik Clearexu i korner. Po nim płaskie dośrodkowanie i mocny strzał. Interweniował Rafał Krzyśka.

11:50
    Przerwa spowodowana urazem Rafała Krzyśki.

12:30
    Cztery faule Clearexu i dwa jego przeciwnika. Gwoli informacji, Rafał Krzyśka pozostaje w bramce.

12:30
    Sebastian Leszczak przedarł się lewym skrzydłem i potężnie huknął. Piłka trafiła z olbrzymią energią w poprzeczkę bramki Dariusza Słowińskiego. Kolejne obramowanie Gatty Active Zduńska Wola.

12:55
    Słupek! Clearex Chorzów rozpędził się, pokazuje lepszą twarz i jest coraz bliżej objęcia prowadzenia. Ponownie dźwięk aluminium po uderzeniu gospodarza.

14:30
    Dwa chybione strzały zza pola bramkowego w kierunku bramki Clearexu Chorzów. Próbował między innymi rozpędzony na prawym skrzydle Michał Marciniak.

16:03
    Szybka akcja Gatty Active Zduńska Wola zakończona niecelnym uderzeniem z ostrego kąta. Rafał Krzyśka miał sytuację pod kontrolą, ale jednocześnie pretensje do swoich obrońców.

16:41
    Strzelcem bramki MACIEJ MIZGAJSKI.

Clearex na prowadzeniu. Gospodarze już poprawili swoją grę, a efektem jest odwrócenie wyniku. Maciej Mizgajski wybiegł w tempo do podania i strzelił obok Dariusza Słowińskiego do bramki.

17:17
    Wyraźnie rozpędzony Clearex na połowie przeciwnika. Tym razem rzutu rożnego nie udało się przekuć w gola.

17:25
    Quiles pojawił się w bramce Gatty Active Zduńska Wola.

17:45
    Jesus Quiles już popisał się interwencją na linii bramkowej. Potężna próba spoza pola bramkowego, ale golkiperowi Gatty Active Zduńska Wola udało się sparować piłkę nad poprzeczkę.

18:30
    Wysoki pressing zastosowany przez przyjezdnych bez specjalnego efektu.

20:00

Początek dla Gatty Active Zduńska Wola, która przeważała i objęła prowadzenie. Po przerwie na żądanie trenera obudził się Clearex Chorzów, zaczął przejmować inicjatywę i już odwrócił rezultat na 2:1. Przerwa.

21

21:30
    Gatta Active Zduńska Wola stara się prowadzić grę. Przyjezdni byli w posiadaniu futsalówki, ale nie przedarli się z nią pod bramkę Rafała Krzyśki.

22:40
    Już dwa faule po przerwie grających bezpardonowo w pressingu zawodników ze Zduńskiej Woli.

23:30
    Mariusz Seget zwiódł przeciwnika w polu bramkowym Gatty Active Zduńska Wola, ale jak spod ziemi wyrósł kolejny defensor i podbił uderzenie. Tylko korner mieli gospodarze.

24:40
    Przemysław Dewucki oczekuje na podania między defensorami ze Zduńskiej Woli. Nie pozwala on ryzykować zawodnikom Gatty Active.

25:40
    Świetnie w obronie Krzysztof Salisz, który był osamotniony między dwoma zawodnikami Gatty Active Zduńska Wola.

26:16

Rośnie przewaga futsalistów z Górnego Śląska. Teoretycznie prosta bramka. Długo szybowała piłka, a Maciej Mizgajski wyprzedził bramkarza przyjezdnych i główkował ponad nim do bramki. Porażka lidera wisi w powietrzu.

27:25
    Strzelcem bramki SEBASTIAN LESZCZAK.

Podręcznikowa akcja bramkowa rozegrana między zdezorientowanymi obrońcami Gatty Active Zduńska Wola. Ważne podanie wykonał Przemysław Dewucki, a wszystko zakończył strzałem z bliska Sebastian Leszczak.

28:40
    Dopiero pierwszy faul zawodnika Clearexu po przerwie.

29:30
    Atak zduńskowolan zakończony niecelnym uderzeniem. Rafał Krzyśka obserwował piłkę, która pofrunęła wyraźnie obok spojenia słupka z poprzeczką jego bramki.

29:40
    Po dwa faule z obu stron.

29:54
    Strzelcem bramki DANIEL KRAWCZYK.

Strzelec gola wymienił podania z Michałem Marciniakiem po przechwyceniu piłki na połowie Clearexu, po czym mocnym uderzeniem z bliska zmniejszył stratę Gatty Active Zduńska Wola.

30:30
    Druga połowa za półmetkiem. Mamy już sześć bramek w chorzowskiej hali i to oczywiście nie musi być koniec mocnych wrażeń.

31:20
    Przerwana w ostatnim momencie kombinacyjna akcja na połowie Clearexu Chorzów.

32:10
    Przerwa w grze spowodowana urazem Szymona Łuszczka.

33:20
    Gatta Active Zduńska Wola atakuje. Jej ostatnia akcja zakończona niecelnym uderzeniem z dystansu, a czasu na odrobienie strat do Clearexu jest coraz mniej.

34:50
    Kolejna próba z dystansu, ale zablokowana. Clearex Chorzów stoi odpowiednio ustawiony na własnej połowie i przybliża się do zwycięstwa.

35:20
    Szóste przewinienie Clearexu. Przedłużony rzut karny.

35:27
    Daniel Krawczyk strzelił potężnie z przedłużonego rzutu karnego w spojenie słupka z poprzeczką. Złapał się za głowę nieszczęśliwy egzekutor.

35:40

36:10
    Gatta Active Zduńska Wola atakuje z wycofanym bramkarzem.

37:10
    Kontratak Przemysława Dewuckiego, ale zaplątał się i nie zatrzymał piłki uciekającej poza boisko. Szansa na oddanie strzału została zmarnowana.

38:10
    Piłka w posiadaniu gospodarzy. Ich akcja na połowie przeciwników zakończyła się niepowodzeniem, choć dwóch atakujących nieomal wypracowało świetną pozycję do powiększenia przewagi.

38:40
    Ostatnie akcje Gatty Active Zduńska Wola. Nadzieja na zapunktowanie gaśnie ostatnia.

39:39
    Samobójcze trafienie zalicza KRZYSZTOF SALISZ.

Na koniec spotkania niefortunna interwencja głęboko cofniętego Salisza po wstrzeleniu w pole bramkowe Clearexu. Zepsuł on stosunek goli gospodarzom, ale zwycięstwo jest ich.

40:00

Clearex odniósł trzecie w sezonie zwycięstwo w roli gospodarza. Drużyna z Górnego Śląska pokonała 4:3 Gattę Active Zduńska Wola i jest pierwszym pogromcą tego klubu w rozgrywkach. Lepsza drużyna ospale weszła w spotkanie, ale rozpędzała się i potrafiła strzelić cztery gole z rzędu. Przyjezdni powalczyli, ale po zmarnowaniu przedłużonego rzutu karnego nadzieja na zapunktowanie gasła.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na kolejne relacje. (18:51:30)

Gole: 3. Krawcow, 30. Krawczyk, 40. Salisz (sam.) – 9. Wędzony, 17. Mizgajski, 27. Mizgajski, 28. Leszczak

Kartki:   10. Szymczak (ZDW)

Gatta Active Zduńska Wola: Słowiński (Quiles) – Stanisławski, Krawczyk, Marciniak, Szymczak – Olczak, Dregier, Sobalczyk, Zanata, Krawcow, Bonifacio.

Clearex Chorzów: Krzyśka (Bednarczyk) – Golly, Zastawnik, Salisz, Łuszczek – Seget, Mizgajski, Leszczak, Wachuła, Dewucki, Wędzony, Bidelski, Iwanow.

Sędziowie: Orliński, Curyło – Kandzia, Netkowska