Radomiak – Termalica 1:0 (koniec) | Jastrzębie – Olimpia G. 2:0 (koniec) | GKS T. – Warta 1:1 (koniec)
Zagłębie S. – Chojniczanka 3:3 (koniec)
Zagłębie Sosnowiec
3:3 (1:2)
Chojniczanka Chojnice
Sobota 26.10.2019, 18:00 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • Fortuna 1 Liga • 15. kolejka

Dziękuje za śledzenie relacji live i zapraszam na kolejne na naszym portalu. (19:59:42)

Zagłębie Sosnowiec remisuje 3:3 z Chojniczanką Chojnice w meczu 15 kolejki Fortuna I ligi. Ten mecz obfitował w dużo zwrotów akcji. Trzy podyktowane rzuty karne, mocno agresywna gra obu drużyn i sześć bramek.

90+4
    Po 49 minutach kończy się druga połowa meczu Zagłębia Sosnowiec i Chojniczanki Chojnice.

90+1
    Nawotka podaje do Pawłowskiego, który zwodem ograł Paprzyckiego, ulozył sobie piłkę na prawej nodze i z strzelił z 20 metrów nad poprzeczką.

90
    Do drugiej połowy sędzia Złotnicki dolicza co najmniej 4 minuty.

87
    Kuzimski spudłował z kilkunastu metrów po wyrzucie z autu przez Paprzyckiego.

86
    Spiker zawodów rozśmieszył przed chwilą kibiców gospodarzy, komunikatem dla kibiców gości o pozostaniu w sektorze do około kilkunastu minut po zakończeniu spotkania, a jest ich dokładnie 3.

85
    Widać jednak, że to Zagłębie chce bardziej wygrać ten mecz niż Chojniczanka.

84
    Kilka fauli z obu stron w ostatnich minutach tego spotkania.

80
    Po chwili dwukrotnie Pawłowski przed szansą. Pierwsze uderzenie z trudem odbija Witan, a drugie kapitan Zagłębia uderza wysoko nad poprzeczką.

79
    Michalski ukarany za faul na Bilenkim.

79
    Szwed bliski wyprowadzenia Zagłębia na prowadzenie.

78
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Żukowski, na boisku pojawia się Rajch.

78
    Gol dla Zagłębia!
    PAWŁOWSKI pewnie wykorzystuje jedenastkę.

76
    Kolejny rzut karny dla Zagłębia Sosnowiec w dzisiejszym spotkaniu.

75
    Co raz częściej pod bramką gości melduje się Zagłębie, lecz na razie Witan broni te uderzenia.

73
    Małecki dwukrotnie próbował dośrodkować z prawej strony boiska, jednak przy drugiej próbie sędzia liniowy podnosi chorągiewkę.

72
    Żukowski mocno z około 20 metra, jednak wysoko nad bramką.

71
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Conejo, na boisku pojawia się Surdykowski.

69
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Drozdowicz, na boisku pojawia się Podgórski.

68
    Pawłowski po samotnej akcji próbował zaskoczyć Witana i prawie się to udało, bowiem po rykoszecie piłka mogło zaskoczyć bramkarza gości.

67
    Po dośrodkowaniu Seedorfa Jan Mudra wybija piłkę na rzut rożny.

64
    Stępniowski po interwencji masażystów z trudem podnosi się z boiska i widać, że odczuł to starcie z napastnikiem gości.

63
    Ostry atak Kuzimskiego na wychodzącego z bramki Stępniowskiego. Mamy kolejną przerwę w grze i niepokój na twarzy trenera Zagłębia, bowiem limit zmian już wykorzystany.

58
    Gol dla Chojniczanki!
    Wolski idealnie dośrodkował z narożnika boiska i MICHALSKI z najbliższej odległości umieszcza głową piłkę w bramce Zagłębia.

57
    Patrząc na ostatnie wyniki obu drużyn możemy się dziś w Sosnowcu spodziewać iście hokejowego wyniku.

54
    Ależ kontra w wykonaniu Zagłębia Sosnowiec. Po rzucie rożnym sosnowiczanie szybko przejęli piłkę i wyszli z kontratakiem. Szymon Pawłowski po przebiegnięciu kilkunastu metrów podał na prawą stronę do Małeckiego, a ten dośrodkował na dalszy słupek do SZWEDA, który z najbliższej odległości wpakował piłkę głową do bramki Witana.

52
    Żukowski dostał podanie prostopadłe i po uwolnieniu się od obrońców Zagłębia oddał strzał na bramkę Stępniowskiego. Mamy rzut rożny.

51
    Seedorf szybko ukarany żółtą kartką za faul w okolicach środka boiska.

49
    Szybkie wznowienie gry po faulu przez Nawotkę i przed szansą znalazł się Kuzimski. Stępniowski jednak pewnie broni ten strzał.

46
    Już po niespełna kilkunastu sekundach nieporozumienie w szeregach obronnych Zagłębia i Stępniowski musiał interweniować po strzale Conejo.

46
    Również po 45 minutach schodzi Piasecki, a w jego miejsce pojawia się Bilenkyi.

46
    Druga zmiana w Zagłębiu Sosnowiec. Z boiska schodzi Kraczunow, a pojawia się na nim Seedorf.

46

45+3

45+2
    Dwukrotnie przed szansą Zagłębie. Najpierw bardzo głębokie dośrodkowanie z rzutu wolnego piąstkuje WItan, a po chwili po dośrodkowaniu Polczaka lepiej w polu bramkowym odnajdują się obrońcy gości.

45+1
    Żukowski ukarany za faul na Tomaszu Nawotce.

45
    Do pierwszej połowy sędzia techniczny dolicza 180 sekund.

44
    Antonio Conejo ukarany za faul na Grzelaku.

42
    Odważna próba Kuzimskiego, który z około 40 metrów próbował przelobować Stępniowskiego.

40
    Chojniczanka po wyjściu na prowadzenie wyraźnie cofnęła się na własną połowę i próbuje zaskoczyć gospodarzy kontrami.

36
    Hołota dopada do piłki na 25 metrze i bez zastanowienia uderza na bramkę Witana. Ten z problemami wybija piłkę na rzut rożny.

33
    Dużo szczęścia miało teraz Zagłębie. Najpierw Stępniowski odbił piłkę po strzale Kuzimskiego, a po chwili po rzucie rożnym odbił strzał również Kuzimskiego.

30
    Piasecki dostał podanie od Małeckiego i ten po długim słupku próbował zaskoczyć Witana.

27
    Do piłki na 11 metrze podchodzi KUZIMSKI i po długim nabiegu pokonuje bez problemów Stępniowskiego.

26
    Rzut karny dla Chojniczanki Chojnice

26
    Szwed ukarany żółtą kartką za faul na Mateuszu Kuzimskim.

25
    Dużo gry w środku boiska i przed szansą Chojniczanka bowiem ma rzut wolny z około 35 metra.

22
    Mocno chaotycznie graja goście w ostatnich minutach tego spotkania.

19
    Polczak wyskakuje najwyżej do piłki zagranej z rzutu wolnego, lecz jego strzał głową mija bramkę Witana.

17
    Odważna próba Mularczyka, który najpierw próbował podaniem prostopadłym obsłużyć Piaseckiego, ale po odbitej przez obrońców piłce sam strzałem po ziemi próbował zakończyć tą akcje. Witan łapie z drobnymi problemami.

16
    Grzelak przy linii bocznej fauluje Drozdowicza.

13
    Doskonałe podanie przez dwie linie do Piaseckiego i zostaje sfaulowany przez Mudrę. Ten bez wahania zostaje przez arbitra ukarany żółtym kartonikiem.

12
    Do piłki na 11 metrze podszedł napastnik gospodarzy PIASECKI i na raty pokonuje Witana.

11
    Rzut karny dla Zagłębia Sosnowiec.

10
    Uraz Perdijica wydaje się, że jest poważny i opuszcza boisko po niespełna 10 minutach gry.

6
    Wydawało się, że to była niegroźna sytuacja. Z autu wznowili goście, prawą stroną pomknął Conejo i idealnie dośrodkował na bliższy słupek gdzie MATEUSZ KUZIMSKI strzałem głową pokonał bramkarza Zagłębia.

3
    Bez większego zagrożenia pierwszy rzut rożny w wykonaniu Chojnic.

3
    Mamy chwilową przerwę w grze bowiem jakiegoś urazu nabawił się bramkarz Zagłębia Sosnowiec.

2
    W angielskim stylu Chojniczanka próbowała wznowić z autu. Paprzycki mocno wrzucił futbolówkę w pole karne, tam obrońcy gospodarzy wybili przed bramkę i z okolic szesnastki mocno niecelnie uderzył Żukowski.

1
    Od środka dzisiejsze spotkanie rozpoczęli gospodarze, a konkretnie kapitan Szymon Pawłowski.

1

Drużyny wystąpią dziś w następujących zestawieniach:

Zagłębie Sosnowiec: Perdijic – Nawotka, Kraczunow, Polczak, Grzelak, Szwed, Hołota, Mularczyk, Małecki, Pawłowski (C), Piasecki
    Rezerwowi: Stępniowski, Babiarz, Bilenkyi, Karbowy, Radkowski, Seedorf, Kieca, Stewart, Sych

Chojniczanka Chojnice: Witan – Obroćnik, Mudra, Michalski, Sylwestrzak (C), Drozdowicz, Paprzycki, Wolski, Żukowski, Conejo, Kuzimski
    Rezerwowi: Janukiewicz, Zitko, Surdykowski, Mikołajczak, Podgórski, Bartosiak, Rajch

Sędziowie: Mateusz Złotnicki – Michał Sobczak, Mikołaj Kostrzewa.

Witam ze Stadionu Ludowego w Sosnowcu. Za niespełna 5 minut początek spotkania w ramach 15. kolejki Fortuna I Ligi. Zagłębie Sosnowiec podejmuje Chojniczankę Chojnice. Gospodarze zagrają dziś w strojach jednolitych czerwonych, a goście w strojach białych.

Do tej pory w pojedynkach między Zagłębiem i Chojniczanką, a było ich 12. Cztery razy wygrywali dzisiejsi gospodarze, 6 razy Chojniczanka, a dwa razy padł remis. Ostatni mecz mecz rozegrany wiosną poprzedniego roku zakończył się zwycięstwem Zagłębia 2:0.

Najbliższy rywal Zagłębia również jest w małym kryzysie. Chojniczanka ostatni raz zwyciężyła miesiąc temu. Dodatkowo defensywa Chojnic jest drugą najgorszą w całej stawce. W 14 kolejkach straciła 24 bramki. W ostatni weekend Chojnice udały się także jak w środę Zagłębie do Głogowa i uległy Chrobremu 1:0. W tabeli Chojniczanka jest tuż nad strefą spadkową.

Wydawało się, że w Zagłębiu po zmianie trenera wszystko wróciło na właściwe tory i po dwóch zwycięstwach z rzędu środowe spotkanie w Głogowie będzie tylko formalnością dla podopiecznych Dariusza Dudka. Stało się jednak inaczej i sosnowiczanie wrócili z Głogowa z bagażem trzech bramek i dodatkowo zawieszeniami niektórych piłkarzy.

W ostatnim tygodniu część drużyn pierwszoligowej stawki nadrabiało ligowe zaległości spowodowane powołaniami do drużyn narodowych. Również gospodarze musieli rozegrać dodatkowy mecz w środę.

Przed nami spotkanie w ramach 15 kolejki Fortuna I Ligi w sezonie 2019/2020. W Sosnowcu na Stadionie Ludowym miejscowe Zagłębie podejmie Chojniczankę Chojnice.

Dawid Koza

Gole: 12. Piasecki, 54. Szwed, 78. Pawłowski – 6. Kuzimski, 27. Kuzimski, 58. Michalski

Kartki:   26. Szwed (SOS), 51. Seedorf (SOS) – 13. Mudra (CHO), 44. Conejo (CHO), 45+1. Żukowski (CHO), 79. Michalski (CHO)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
    Strzały celne: 15:8. Strzały niecelne: 5:6. Rzuty rożne: 6:8. Spalone: 3:3. Foule: 18:16.
    Zmiany: Stępniowski, Babiarz, Bilenkyi, Karbowy, Radkowski, Seedorf, Kieca, Stewart, Sych

Zmiany: Janukiewicz, Zitko, Surdykowski, Mikołajczak, Podgórski, Bartosiak, Rajch

Sędziowie: Mateusz Złotnicki – Michał Sobczak, Mikołaj Kostrzewa