Podbeskidzie – Sandecja 3:1 (koniec) | Warta – Chojniczanka 2:0 (koniec) | Puszcza – GKS Bełchatów 1:4 (koniec)
GKS T. – Stomil 1:0 (koniec) | Wigry – Chrobry 1:1 (koniec) | Stal M. – Zagłębie S. 1:1 (koniec)
Puszcza Niepołomice
1:4 (0:1)
GKS Bełchatów
Niedziela 03.11.2019, 15:00 • Stadion Miejski, Niepołomice • Fortuna 1 Liga • 16. kolejka

Witamy. Mecz rozpocznie się o 15:00 i będziemy informować o zmianach stanu.

Zapraszamy na kolejny niedzielny pojedynek w ramach 16 kolejki Fortuna 1 Ligi. W Niepołomicach miejscowa Puszcza stawi czoła GKS-owi Bełchatów. Równorzędni rywale, więc szykuje się wyrównane starcie.

Puszcza to średniak zaplecza Ekstraklasy o czym świadczą pozycje osiągane w minionych sezonach. O walce o awans raczej nie ma mowy i utrzymanie powinno raczej się udać, choć na starcie tego sezonu bywa różnie. W piętnastu występach niepołomiczanie sięgnęli po pięć triumfów i dwa remisy, co daje łącznie osiem porażek. Aktualnie pozwala to na uplasowanie się na czternastej lokacie z dorobkiem osiemnastu punktów, czyli tylko dwa więcej niż pierwsza ekipa w strefie spadkowej. Wydaje się, że największym problemem podopiecznych Tomasza Tułacza jest skuteczność bowiem do tej pory strzelili tylko dziesięć goli.

Bełchatowianie wrócili na zaplecze ekstraklasy po aż trzech latach przerwy. Dla tak rozpoznawalnego klubu w Polsce z pewnością był to cios, jednak w końcu udało się zanotować upragniony awans. Na razie zapowiada się jednak, że pozostaną oni na tym poziomie rozgrywkowym bowiem w pierwszych piętnastu kolejkach gra GKS-u nie powala na kolana. Pięć triumfów i trzy remisy, a także siedem porażek. Taki bilans powoduje, że oglądamy ich w tym momencie na trzynastym miejscu z osiemnastoma punktami na koncie. Do strefy spadkowej brakuje niewiele, więc podopieczni Artura Derbina muszą mieć się na baczności.

Na relację z zapowiadanego meczu zapraszamy w niedzielę na godzinę 15:00. Liczymy na sporo emocji i przede wszystkim bramek. Będziemy na bieżąco podawać informacje z murawy. Do usłyszenia na lajfach!

Wyjściowe jedenastki:

Puszcza Niepołomice:
    Niemczycki – Furtak, Czarny, Bartków, Mikołajczyk, Stefanik, Żytek, Tomalski, Serafin, Żurek, Orłowski

GKS Bełchatów:
    Lenarcik – Grzelak, Grolik, Kołodziejski, Szymorek – Małachowski, Czajkowski, Biel, Marzec, Thiakane – Kocyła

1

3
    Gol dla GKS-u!

Doskonały początek przyjezdnych! Na uderzenie z dystansu zdecydował się MATEUSZ MARZEC i zaskoczył Niemczyckiego! Bełchatowianie na prowadzeniu!

16
    Za nami bardzo wyrównane pierwsze piętnaście minut tego spotkania. Ciężko wskazać zespół przeważający, jednak to goście mają korzystny wynik.

31
    Obraz gry jak na razie nie ulega zmianie. Ciągle oglądamy wyrównaną grę obu zespołów i zarówno jedni jak i drudzy co jakiś czas zagrażają bramce przeciwników. Na razie wynik bez zmian.

42
    Przed nami końcówka pierwszej odsłony. Gospodarze ambitnie walczą o wyrównanie, lecz na razie nie popełniają błędów bełchatowianie. Czy utrzymają ten dobry rezultat do przerwy?

45+2

Do przerwy na minimalnym prowadzeniu bełchatowianie, którzy wyszli na nie już na samym początku. Udało im się zaskoczyć niepołomiczan i ci przez całe czterdzieści pięć minut starali się odrobić straty. Na razie im się to nie udało, jednak na pewno nie można stawiać Puszczy na straconej pozycji bowiem oglądamy bardzo wyrównane starcie.

46

46
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Stefanik, pojawia się na nim Szczepaniak.

50

Podwyższają prowadzenie przyjezdni! Kapitalna indywidualna akcja napastnika bełchatowian – DAWIDA KOCYŁY! Minął on kilku przeciwników i na końcu zachował zimną krew w polu karnym! 0:2!

61
    Obraz drugiej połowy na razie jest niemal identyczny jak pierwszej. Szybkie trafienie bełchatowian, a następnie wyrównany pojedynek. Czy Puszczę stać na trafienie honorowe?

65
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Orłowski, pojawia się na nim Bąk.

66
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Żurek, pojawia się na nim Embalo.

70
    Gol dla Puszczy!

Jednak nie składają broni gospodarze! MATEUSZ BARTKÓW zdołał złamać solidną defensywę bełchatowian i pokonać Lenarcika! Będziemy mieli jeszcze emocje bowiem została różnica już tylko jednego trafienia!

73
    Żółtą kartkę otrzymuje Małachowski (GKS Bełchatów).

76
    Przekroczenie przepisów przez jednego z graczy gospodarzy we własnym polu karnym! Sędzia nie miał wyjścia i wskazał na "wapno"!

77

Do podyktowanej jedenastki podchodzi MATEUSZ MARZEC, który pewnym strzałem pokonuje bramkarza Puszczy! Bardzo szybka odpowiedź bełchatowian i już jest 1:3!

78
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Kocyła, pojawia się na nim Mas.

85
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Marzec, pojawia się na nim Bartosiak.

86
    Żółtą kartkę otrzymuje Grolik (GKS Bełchatów).

87

Świetne wejście notuje BARTŁOMIEJ BARTOSIAK! Pewnie wykończył on akcję całego zespołu i podwyższył wynik na 1:4! Zwycięstwo przyjezdnych już niezagrożone.

89
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Thiakane, pojawia się na nim Putin.

90+3
    Żółtą kartkę otrzymuje Furtak (Puszcza Niepołomice).

90+4
    Jeszcze mieli okazję na podwyższenie wyniku bełchatowianie! Do kolejnego rzutu karnego podszedł tym razem Mas! Rezerwowy gości nie zdołał wpakować futbolówki do siatki!

90+5

Bezdyskusyjne zwycięstwo GKS Bełchatów w wyjazdowym spotkaniu z Puszczą Niepołomice. Pojedynek ten co prawda był wyrównany, jednak przyjezdni byli bezlitośni w wykańczaniu swoich okazji pod bramką przeciwników, dlatego padł tak jednostronny rezultat. Niepołomiczanie ambitnie walczyli, lecz w ofensywie podejmowali złe decyzje, a dodatkowo defensywa z pewnością nie była monolitem.

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i jednocześnie zapraszamy na pozostałe relacje na lajfach. Dobrego wieczoru! (16:57:57)