Man Utd – Brighton 3:1 (koniec) | Wolves – Aston Villa 2:1 (koniec) | Liverpool – Man City 3:1 (koniec)
Liverpool F.C.
3:1 (2:0)
Manchester City
Niedziela 10.11.2019, 17:30 • Anfield Road, Liverpool • Angielska Premier League • Runda 12

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Bitwa o Anglię!

Na ten mecz czekają nie tylko sympatycy obu drużyn, ale większa część futbolowej społeczności! Triumfator Ligi Mistrzów zmierzy się z mistrzem Anglii. Obie ekipy to główni faworyci do mistrzowskiego tytułu także w tym roku, a o końcowym rezultacie tej walki mogą również decydować bezpośrednie mecze.

Liverpool FC:

Jak na razie w wyścigu prowadzą "The Reds". Zawodnicy Jurgena Kloppa w znakomitym stylu rozpoczęli sezon i szybko zbudowali sobie odpowiednią przewagę. Jedynym meczem, w którym nie wygrali, było starcie na Old Trafford z Manchesterem (1:1). Ostatnie spotkania przyniosły fanom Liverpoolu sporo nerwów, ale ostatecznie wicemistrzowie wygrywali spotkania dzięki zabójczym końcówkom.
    W niedzielne popołudnie fani "The Reds" będą trzymać kciuki za kolejny błysk Senegalczyka:

Manchester City:

Różnie wiedzie się za to przyjezdnym. Machina Pepa Guardioli w jednym tygodniu potrafi rozbić Watford 8:0, by dwie kolejki później ulec u siebie 0:2 Wolves. Ponadto "The Citizens" podzielili się również punktami z Tottenhamem i z sześciopunktową stratą do Liverpoolu zajmują obecnie drugie miejsce w lidze.
    "Obywatele" ostatnie wyjazdowe zwycięstwo nad Liverpoolem odnieśli... w 2003 roku!

Bezpośrednie starcia:

Obie ekipy w niedawnym czasie mierzyły się ze sobą nie tylko w Premier League, ale tez innych rozgrywkach. W 2018 roku Liverpool okazał się lepszy w ćwierćfinałowym dwumeczu Ligi Mistrzów (3:0, 2:1). Dwa lata wcześniej w finale Pucharu Ligi Angielskiej po rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy Manchesteru.

City wygrało również minionego lata w meczu o Superpuchar Anglii (także po rzutach karnych). Jeśli chodzi o zmagania ligowe, w dziesięciu ostatnich spotkaniach pięć razy wygrywał Liverpool, trzy razy City, a dwa mecze zakończyły się remisem.

Obsada sędziowska:

Główny: Michael Oliver
    Asystenci: Stuart Burt, Simon Bennett
    Techniczny: Mike Dean.

Start spotkania:

Początek wielkich emocji w niedzielę o godzinie 17:30. Około trzydziestu minut wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obydwu zespołów. Zapraszam do śledzenia naszej relacji "minuta po minucie"!

Protokół meczowy:

Liverpool F.C.:
    Alisson – Alexander-Arnold, Lovren, van Dijk, Robertson – Henderson, Fabinho, Wijnaldum – Salah, Firmino, Mane

Rezerwowi:
    Adrian – Gomez, Keita, Lallana, Milner, Origi, Oxlade-Chamberlain

Manchester City F.C.:
    Bravo – Walker, Stones, Fernandinho, Angelino – De Bruyne, Rodri, Gundogan – Silva, Aguero, Sterling

Rezerwowi:
    Carson – Cancelo, Gabriel Jesus, Foden, Mahrez, Otamendi, Silva

Goście meldują się z Anfield:

1

1
    Bitwa o Anglię rozpoczęta! Gospodarze na czerwono, przyjezdni w błękitnych koszulkach i białych spodenkach.

2
    Bardzo szybko pierwszy rzut rożny wywalczyli zawodnicy Pepa Guardioli.

3
    Alexander-Arnold sfaulowany przez Sterlinga w okolicach pola karnego Liverpoolu. Nie zgadza się z decyzją arbitra zawodnik City.

4
    Jeszcze jeden korner dla ekipy Manchesteru. Początek spotkania wyraźnie pod dyktando mistrzów kraju.

5
    Do piłki dośrodkowanej z narożnika boiska przez De Bruyne wyskoczył Stones, ale jego strzał głową nie był udany.

6
    Sygnalizowali zagranie ręką zawodniku Liverpoolu w polu karnym, ale gwizdek arbitra milczy!
    6. Trent Alexander-Arnold (LIV)

6
    Gol dla Liverpoolu!
    Obejmują prowadzenie gospodarze! Przepiękne trafienie FABINHO z dużej odległości! Nie zdołał sięgnąć piłki po tym znakomitym uderzeniu golkiper Manchesteru!
    6. Fabinho (LIV) - 1:0

7
    Trwa jeszcze zamieszanie, ponieważ arbiter może jeszcze sprawdzić sytuację z szesnastki LFC. Jeśli faktycznie tam była ręka, zamiast gola dla gospodarzy będzie karny dla City!

8
    Nie zmienił decyzji arbiter! Nie ma jedenastki, jest za to prowadzenie "The Reds".

9
    Ależ to mogła być odpowiedź gości! Dośrodkowanie z rzutu wolnego na krótszy słupek i minimalnie niecelnie głową uderzał Sterling!

10
    Realizator nieustannie karmi nas powtórkami z szóstej minuty. Wydaje się, że Alexander-Arnold faktycznie został trafiony w rękę! Spora kontrowersja.

11
    Fernandinho podcięty na dwudziestym metrze przez Fabinho. Rzut wolny dla Manchesteru z niebezpiecznej odległości.

12
    Zbyt mocne dośrodkowanie z tego stałego fragmentu gry.

13
    Mierzona centra Robertsona ze skrzydła i z bliskiej odległości piłkę do bramki rywali wpakował MOHAMED SALAH!
    13. Mohamed Salah (LIV) - 2:0

15
    No nie mogło się to spotkanie lepiej rozpocząć dla gospodarzy. W niespełna kwadrans podopieczni Jurgena Kloppa wypracowali dwubramkową przewagę.

16
    Kolejne dośrodkowanie w szesnastkę miejscowych, ale i tym razem obyło się bez strzału na bramkę strzeżoną przez Alissona.

18
    Na spalonym złapany został Salah.

21
    Zablokowane dośrodkowanie Wijnalduma ze skrzydła i "The Reds" będą wykonywać rzut rożny.

22
    Bezbłędnie radzą sobie przyjezdni z wyekspediowaniem futbolówki po tym kornerze.

23
    Szukają kontaktowego gola przyjezdni. Dobrze teraz w defensywie van Dijk, który wybił piłkę poza linię końcową.

25
    Aguero ładnie odwrócił się z piłką w polu karnym rywali, następnie oddał strzał, który jednak świetnie wybronił Alisson!

26
    Bardzo wysoko ustawieni są przyjezdni, chcąc utrudnić rywalom rozegranie akcji.

27
    Niedokładne zagranie Firmino do Roberstona i wybił futbolówkę jeden z defensorów City.

28
    Od dłuższego czasu utrzymują się przy piłce goście, ale to wszystko dzieje się zbyt daleko od pola karnego Liverpoolu.

29
    Van Dijk czujnie wybija piłkę dośrodkowaniu rywali z prawego skrzydła.

29
    Ależ teraz okazję miał Angelino! Po jego strzale piłka zahaczyła jeszcze o jednego z rywali, odbiła się od słupka i wyszła poza linię końcową! Tylko korner dla City.

31
    Ponad trzydzieści minut tego meczu już za nami. Zleciało bardzo szybko, ale też działo się naprawdę sporo. Zobaczymy, co przyniesie ostatni kwadrans pierwszej połowy.

32
    Zbyt głęboka centra Angelino z lewej flanki. Z piątego metra wznowi grę Alisson.

33
    Zamieszanie w polu karnym City i rzut rożny wywalczyli gospodarze.

35
    Atak Manchesteru przerwany przez defensywę rywali i teraz to "The Citizens" będą wykonywać rzut rożny.

36
    Uderzenie Firmino z linii pola karnego, ale wyraźnie zabrakło precyzji.

38
    Ponownie uderzał Firmino, Tym razem celnie, ale udaną interwencją popisał się Bravo.

39
    Z większej odległości strzelał Walker, ale piłka w sporej odległości minęła słupek bramki Liverpoolu.

40
    Mamy teraz przerwę w grze związaną z jakimiś problemami zdrowotnymi Salaha.

41
    Z Egipcjaninem wszystko jest już w porządku, gramy dalej!

42
    Znów niewiele brakowało przyjezdnych! Zagranie De Bruyne w szesnastkę LFC, ale minimalnie chybił Sergio Aguero!
    42. Sergio Agüero (MAC)

43
    Akcja Liverpoolu przerwana, na spalonym złapany został Sadio Mane.

45
    Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza połowa.
    45. Mohamed Salah (LIV)

45+1
    W odpowiedzi gospodarze, ale piłkę po strzale Salaha umiejętnie sparował Bravo!

45+2

Do przerwy Liverpool prowadzi w hicie Premier League z Manchesterem City 2:0! Kluczowa okazała się szósta minuta spotkania, gdy arbiter mógł podyktować karnego dla gości, ale tego nie uczynił. Miejscowi ruszyli z kontrą, którą zakończyli golem.

Czy po przerwie zawodnicy Pepa Guardioli zdołają odrobić dwubramkową stratę? Przekonamy się niebawem, zostańcie z nami!

46

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

48
    Zablokowane dośrodkowanie w pole karne Liverpoolu i korner dla City. Druga połowa rozpoczyna się podobnie do pierwszej.

49
    Dobrze zapowiadała się akcja Manchesteru, ale okazało się, że Aguero znajduje się na ofsajdzie.

51
    Faktycznie zaczyna się bliźniaczo druga odsłona do pierwszej! Sześć minut po rozpoczęciu gry przez arbitra gospodarze strzelają gola! Tym razem skutecznym wykończeniem po dośrodkowaniu z prawego skrzydła popisał się SADIO MANE!
    51. Sadio Mané (LIV) - 3:0

52
    Arcytrudne zadanie przez Manchesterem. Liverpool jest dziś zabójczo skuteczny. Odrobić trzybramkową stratę na Anfield to zadanie z tych niemożliwych do spełnienia.

53
    Nieudane zagranie De Bruyne w pole karne, ale szybko odzyskali futbolówkę przyjezdni.

54
    Indywidualny rajd Sterlinga. Uderzenie z szesnastego metra, wślizgiem podbił jeszcze piłkę w górę Lovren i futbolówka poszybowała minimalnie ponad poprzeczką!
    54. Raheem Sterling (MAC)

55
    Zupełnie nieudane uderzenie Firmino z dość ostrego kąta. Chciał to zrobić technicznie, ale coś nie wyszło.

57
    Nieskończenie wiele dośrodkowań w pole karne Liverpoolu, ale wciąż bez większego efektu.

59
    Zablokowane uderzenie De Bruyne zza pola karnego i jeszcze jeden rzut rożny dla gości.

60
    Zbyt głębokie dośrodkowanie z rzutu rożnego i spokojnie wyłapał piłkę Alisson.

60
    Zbyt mocny przerzut piłki na lewe skrzydło do Salaha i Egipcjanin nie miał szans na jej utrzymanie w placu gry.

61
    Ni to centra, ni to strzał w wykonaniu Sterlinga. Efekt – piłka w objęciach golkipera Liverpoolu.

61
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Jordan Henderson, na boisku pojawia się James Milner.

62
    Zawodnicy Jurgena Kloppa od wrzutu z autu na wysokości środkowej linii boiska.

63
    Nieco spokojniejszy fragment gry. Gospodarze wymieniają podania na własnej połowie, chcąc wciągnąć na nią rywali.

64
    Dwa dośrodkowania w szesnastkę Manchesteru, ale defensorzy mistrza Anglii skutecznie oddalili zagrożenie.

65
    Sterling upadł na murawę w polu karnym, ale arbiter wyraźnie pokazuje, że nie ma mowy o jedenastce!

65
    Niepotrzebnie dyskutował z arbitrem Rodri i został upomniany żółtą kartką.

67
    Dośrodkowywał z rzutu rożnego De Bruyne, ale po raz kolejny przyjezdnym nie udało się stworzyć zagrożenia.

68
    Zbyt mocne zagranie De Bruyne do Aguero i Argentyńczyk nie zdołał wykończyć akcji.

70
    Do końca regulaminowego czasu gry pozostało dokładnie dwadzieścia minut! Wydaje się, że zwycięzcę już znamy. Pozostaje jeszcze kwestie końcowego rezultatu.

71
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Sergio Agüero, na boisku pojawia się Gabriel Jesus.

72
    Zablokowane zagranie Robertsona i teraz to gospodarze rozpoczną od rzutu rożnego.

73
    Defensorzy Manchesteru skutecznie wybijają futbolówkę po dośrodkowaniu Milnera z narożnika boiska.

75
    Nie rezygnują z walki o choćby honorowe trafienie Pepa Guardioli. Zobaczymy, czy starczy im czasu.

77
    Wparował z piłką w pole karne rywali Sterling, ale ciut za mocno zagrywał do De Bruyne.

78
    Gol dla City!
    Jest wykrakane honorowe trafienie! Angelino zagrał po ziemi w pole karne, a z kilkunastu metrów piłkę do bramki tuż przy słupku wpakował BERNADRO SILVA!
    78. Bernardo Silva (MAC) - 3:1

79
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Roberto Firmino, na boisku pojawia się Alex Oxlade-Chamberlain.

80
    Przedzierał się w polu karnym Liverpoolu Gabriel Jesus, ale zabrakło wykończenia tej akcji!
    80. Gabriel Jesus (MAC)

81
    Wyraźnie podbudowani zdobyciem bramki "Obywatele" chcą powalczyć o coś więcej!

83
    Zamieszanie w polu karnym Liverpoolu! Alexander-Arnold bliski zagrania piłki ręką, ale ostatecznie nie ma jedenastki!

85
    Ogromne emocje na Anfield, a to jeszcze nie koniec! Za kilka minut dowiem się, o ile minut arbiter główny przedłuży to spotkanie.

86
    Dobre dośrodkowanie Angelino, ale Walker posyła piłkę głową ponad poprzeczką!

87
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Mohamed Salah, na boisku pojawia się Joe Gomez.

89
    Wszystko wskazuje na to, że Liverpool utrzyma prowadzenie do końca. Zwycięstwo pozwoli gospodarzom powiększyć przewagę w tabeli Premier League nad resztą stawki do ośmiu punktów.

90
    O cztery minuty przedłużył sędzia to spotkanie!

90+1
    Na spalonym złapany Gabriel Jesus.

90+2
    Trzynasty rzut rożny dla drużyny Pepa Guardioli, ale efekt podobny do tych wcześniejszych.

90+4

Liverpool zwyciężył na Anfield z Manchesterem City 3:1! Goście dużo częściej utrzymywali się przy piłce, ale nic z tego nie wynikło. Zawodnicy Jurgena Kloppa byli dziś zabójczo skuteczni – 3 z pięciu celnych strzałów zakończyło się golem.

Kartki:   65. Rodri (MAC)

Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 5:7. Rzuty rożne: 4:13. Spalone: 3:5. Foule: 10:5.
    Liverpool F.C.: Alisson – Alexander-Arnold, Lovren, V. van Dijk, Robertson – J. Henderson (C) (61. Milner), Fabinho, Wijnaldum – M. Salah (87. Joe Gomez), Firmino (79. Oxlade-Chamberlain), Mané.
    Zmiany: Adrián – Joe Gomez, Keïta, Lallana, Origi, Oxlade-Chamberlain, Milner.

Manchester City: Bravo – Walker, Stones, Fernandinho (C), Angeliño – De Bruyne, Rodri, Gündoğan – B. Silva, Agüero (71. Jesus), Sterling.
    Zmiany: Carson – Jesus, Foden, Mahrez, Otamendi, D. Silva, Cancelo.

Techniczny: Mike Dean