4:0 (2:0)
Polska
Wtorek 19.11.2019, 14:00 • Cardiff, Walia • Reprezentacja U19

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

W trzecim meczu eliminacji mistrzostw Europy do lat 19 biało-czerwoni zmierzą się z reprezentacją Rosji. Mecz zaplanowano na wtorek o godzinie 14:00.

Młodzi Polacy jak na razie mieli skrajne wyniki. Na inaugurację przegrali z Walią 0:3, by kilka dni później pokonać Kosowo 4:1. Aby awansować do Elite Round, Polacy muszą z Rosją co najmniej zremisować.

Rosjanie z kolei dwukrotnie podzielili się z rywalami punktami. Najpierw 1:1 zremisowali z Kosowem, a następnie 2:2 z Walią.

Obsada sędziowska:

Główny: Maurizio Mariani (Włochy)
    Asystenci: Daniele Bindoni (Włochy), Connor Thomas (Walia)
    Techniczny: John Andrew Jones (Walia).

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 14:00. Kilkanaście minut wcześniej zaprezentujemy składy obydwu zespołów. Bądźcie z nami!

Znamy składy wyjściowe:

Rosja:
    Budachew – Prokhin, Wakhanija, Agapow, Litwinow (C), Szkolik, Sewikjan, Krawcow, Bykowski, Mikuszyn, Kosarew

Polska:
    Miszta – Bejger, Bogacz, Nawrocki, Karbownik (C), Kamiński, Czyż, Marchwiński, Zalewski, Bida, Ajenjo Hyek.

1

4
    Nieźle zaczęli Polacy. Zablokowane uderzenie na bramkę rywali.

8
    Niecelne uderzenie Litwinowa i od bramki rozpocznie Miszta.

13
    Zalewski sfaulowany przez Prokhina i arbiter podyktował rzut wolny dla naszej reprezentacji.

15
    Uderzenie Bidy na bramkę rywali, ale skuteczną interwencją popisał się Budachew.

16
    Dośrodkowanie Zalewskiego z rzutu rożnego, ale bez zagrożenia pod bramką Sbornej.

20
    Mija dwudziesta minuta gry w Cardiff. Jak na razie utrzymuje się bezbramkowy rezultat, który zdecydowanie bardziej cieszy naszych reprezentantów.

20
    Gol dla Rosji!
    W złym momencie to napisaliśmy... KOSAREW wyprowadza Rosjan na prowadzenie! Zawodnik rywali wykorzystał niepewną interwencją Miszty.

23
    Strzał Karbownika, ale ponownie pewnie interweniował Budachew.

25
    Faul Nawrockiego i rywale wznawiają grę od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska.

28
    Słowne upomnienie dla Krawcowa za faul na Marchwińskim.

30
    Uderzenie Bidy zablokowane przez jednego z obrońców.

31
    Nieudany przerzut Ajenjo na prawe skrzydło i rywale ruszają z kontratakiem.

33
    To powinien być remis! Zagranie w pole karne do Bidy, który jednak z dziesięciu metrów strzelił w golkipera Rosji! Tylko korner dla naszych reprezentantów.

34
    Ładnie powalczył w szesnastce rywali Marchwiński, ale ostatecznie nieudanie dośrodkowywał. Z piątego metra grę wznowi Budachew.

36
    Polacy od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

37
    Aj, niedobrze! WAKHANIJA piękne uderzył zza pola karnego i Miszta nie był w stanie wybronić tego strzału.

40
    Pięć minut do końca pierwszej połowy. Sytuacja Polaków jest zła, ale można jeszcze to zmienić.

42
    Wakhanija sfaulował Marchwińskiego. Biało-czerwoni od rzutu wolnego.

43
    Taktyczny faul Czyża na rozpędzonym rywali i arbiter po raz pierwszy w tym meczu sięga po kartkę.

44
    Dośrodkowanie w nasze pole karne, ale czujnie wybił piłkę jeden z defensorów.

45
    Jeszcze atakują Rosjanie. Rzut wolny dla naszych rywali.

45

Do przerwy reprezentacja Rosji prowadzi z Polską 2:0. Nasi reprezentanci nie grali źle, ale dali sobie wbić dwa gole i są w trudnej sytuacji w kontekście walki o awans. Na drugą połowę tego spotkania wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

47
    Obie ekipy rozpoczęły drugą połowę w takim samym zestawieniu, jak pierwszą.

49
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Rosjan, ale spokojnie wyłapał futbolówkę Budachew.

50
    Składna akcja Rosjan prawym skrzydłem, zagranie do środka, odegranie w pole karne i SEWIKJAN płaskim uderzeniem pokonał Misztę.

52
    Długim wykopem próbował uruchomić kolegów Miszta, ale Rosjanie szybko przechwycili futbolówkę.

54
    Rzut wolny dla Polski z lewej strony boiska.

55
    Zaostrzyło się na moment między zawodnikami obu drużyn. Głośno pretensje do arbitra wyrażał ponadto Miszta i obejrzał za to żółtą kartkę.

56
    Wygląda na to, że to jednak Bogacz został upomniany przez arbitra.

58
    Zablokowane dośrodkowanie Kamińskiego z prawego skrzydła i od rzutu rożnego rozpoczną Polacy.

60
    Bejger podał piłkę wprost pod nogi rywala na własnej połowie, a na szczęście akcja Rosjan zakończyła się strzałem jedynie w boczną siatkę!

61
    Podwójna zmiana w polskiej reprezentacji. Za Ajenjo Hyeka i Zalewskiego na boisku meldują się Wędrychowski i Białek.

63
    Niedokładnie w ofensywie Polacy i kolejka okazja została zaprzepaszczona.

66
    Bezwzględni są Rosjanie. Znakomita indywidualna akcja Kosarewa, a następnie zagranie do niepilnowanego SZKOLIKA, który płaskim uderzeniem umieścił piłkę w bramce.

70
    Obiecująca akcja Polaków, ale Białek uderzył zbyt lekko, w sam środek bramki i nie miał kłopotów z interwencją Budachew.

72
    A teraz podwójna zmiana w reprezentacji Rosji. Za Szkolika i Litwinowa na murawie pojawiają się Petrow i Makarow.

75
    Petrow powalony na murawę przez Wędrychowskiego tuż przed linią pola karnego. Rzut wolny dla rywali z niebezpiecznej odległości i żółta kartka dla reprezentanta Polski.

75
    Bezpośrednie uderzenie Petrowa i niepewna, ale ostatecznie skuteczna obrona Miszty.

76
    Niecelne uderzenie Krawcowa po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

80
    Niepotrzebny faul Wędrychowskiego w środku pola. Druga żółta kartka i Polacy będą kończyć w dziesiątkę!

82
    Znów hurtowa zmiana w Polsce. Bejger i Marchwiński zakończyli swój występ, a w ich miejsce zobaczymy Dymerskiego i Żukowskiego.

83
    Zmiana także w reprezentacji Rosji. Kutowoi wszedł w miejsce Kosarewa.

84
    Polacy przy piłce, ale bardzo daleko od bramki swoich rywali.

86
    Uderzenie Sewikjana zablokowane przez jednego z naszych reprezentantów.

87
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Czyż, na boisku pojawia się Mruk.

87
    Zmiana w drużynie Rosja: z boiska schodzi Budachew, na boisku pojawia się Botnar.
    Zmiana w drużynie Rosja: z boiska schodzi Sewikjan, na boisku pojawia się Oganesjan.

90
    Aż o cztery minuty przedłużył arbiter to spotkanie.

90+3
    Na pozycji spalonej złapany został Kamiński.

90+4

Gra słaba, wynik bardzo słaby – tak należy podsumować dzisiejszy mecz z Rosjanami. Polacy ulegli aż 0:4 i nie zdołali wywalczyć awansu do Elite Round. Dziękuję za uwagę! (15:54:05)

Gole: 20. Kosarew, 37. Wakhanija, 50. Sewikjan, 66. Szkolik

Kartki:   43. Czyż (POL), 56. Bogacz (POL), 75. Wędrychowski (POL)   80. Wędrychowski (POL)