Galatasaray – Club Bruggy 1:1 (koniec) | Lokomotiw M. – Bayer 0:2 (koniec) | Real Madryt – PSG 2:2 (koniec)
Tottenham – Olympiakos 4:2 (koniec) | Crvena Zvezda – Bayern 0:6 (koniec) | Man City – Szachtar 1:1 (koniec)
Atalanta – Dinamo Z. 2:0 (koniec) | Juventus – Atletico 1:0 (koniec)
Lokomotiw Moskwa
0:2 (0:1)
Bayer Leverkusen
Wtorek 26.11.2019, 18:55 • Stadion Lokomotiv, Moskva • Liga Mistrzów UEFA • Grupa D

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:50:17)
    Lokomotiw pokonany po raz czwarty z rzędu.

Posiadanie piłki: 45% : 55%.
    Strzały na bramkę: 5:5.
    Strzały niecelne: 4:8.
    Rzuty rożne: 4:5.
    Spalone: 2:3.
    Faule: 20:19.

Skuteczny rewanż w Moskwie. Bayer Leverkusen wyciągnął wnioski z porażki na własnym stadionie z Lokomotiwem i na wyjeździe zwyciężył 2:0. Aptekarze wyszli na prowadzenie w początkowym kwadransie, a swoją przewagę powiększyli krótko po powrocie z szatni na boisko. Aktywna w pierwszej połowie drużyna Macieja Rybusa i Grzegorza Krychowiaka nie zaproponowała dużo interesującego w drugiej części. Bayer jeszcze ma szansę na awans, a w zapasie pozostaje możliwość występu wiosną w fazie pucharowej Ligi Europy.

90+3

90
    Doliczone trzy minuty.

90
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Kerem Demirbay, na boisku pojawia się Lars Bender.

88
    Lucas Alario oddał sytuacyjne uderzenie mimo asysty przeciwnika i to mogło być zaskakujące dla Guilherme. Efektowna przewrotka!

85
    Dmitrij Barinow poderwał się na prawej stronie boiska. Świetne wejście pomocnika w pole karne Bayeru Leverkusen i wstrzelenie w pole bramkowe w kierunku Fiodora Smołowa. Pech gospodarzy, ponieważ delikatnie strącona przez defensora piłka poleciała za plecy wprowadzonego z ławki rezerwowych napastnika. Mogła być bramka kontaktowa.

83
    Dmitrij Barinow napomniany żółtą kartką za przewinienie w pobliżu narożnika własnego pola karnego.

81
    Poderwał się zmiennik Kulikow, którego uderzenie z ostrego kąta po podaniu Macieja Rybusa było drugim egzaminem po przerwie dla zachowującego czyste konto Lukasa Hradeckiego.

81
    Guilherme sprzątnął futbolówkę po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Na dodatek gwizdek sędziego, więc nawet ewentualne uderzenie byłoby bez znaczenia.

80
    Dogorywa nam to spotkanie. Mówiąc nieładnie – dożynki w Moskwie.

77
    Zmiana w drużynie Lokomotiw Moskwa: z boiska schodzi Éder, na boisku pojawia się Fjodor Smolov.

77
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Karim Bellarabi, na boisku pojawia się Lucas Alario.

77
    Przewinienie blisko linii bocznej boiska na Władysławie Ignatjewie. Żółta kartka dla Wendella.

74
    Podanie w pole karne gości do Edera, który miał obok siebie Jonathana Taha. Obrońca Bayeru Leverkusen utrudnił napastnikowi Lokomotiwu Moskwa do maksimum pokonanie strzałem Lukasa Hradeckiego.
    To ostatnia bramka w meczu?

72
    Druga połowa wyraźnie gorsza od pierwszej. Trafienie Svena Bendera będzie nazwane zamykającym spotkanie, jeżeli nagle nie dojdzie do żadnego zwrotu akcji.

70
    Akcja reprezentantów Polski. Maciej Rybus dośrodkował w rękawice Lukasa Hradeckiego po otrzymaniu podania od Grzegorza Krychowiaka.

69
    Płaskie wstrzelenie w pole bramkowe gospodarzy. Sędzia asystent zasygnalizował spalonego i uratował zdekoncentrowanych i chyba zdemobilizowanych zawodników Lokomotiwu.

68
    Vedran Corluka również napomniany żółtą kartką za zbyt ostrą walkę o futbolówkę.

67
    Władysław Ignatjew napomniany żółtą kartką za faul blisko linii bocznej boiska.

66
    Eder nie zabrał się z futbolówką w kierunku bramki Lukasa Hradeckiego. Po przerwie golkiper Bayeru Leverkusen nie ma okazji do pokazania możliwości.

65
    Zmiana w drużynie Lokomotiw Moskwa: z boiska schodzi Rifat Žemaletdinov, na boisku pojawia się Daniil Kulikov.

63
    Przewinienie w centralnej części boiska na Baumgartlingerze można uznać za przejaw frustracji gospodarzy. Przygotowuje pierwszego zmiennika trener Lokomotiwu.

60
    Nieporozumienia w szeregach Lokomotiwu Moskwa. Nie sprzyja to pościgowi za przeciwnikiem.

58
    Karim Bellarabi znalazł się za plecami Macieja Rybusa, a przepuszczona przez reprezentanta Polski piłka nieomal została wykorzystana do oddania strzału przez skrzydłowego Bayeru.

57
    Trochę ciszej zrobiło się na trybunach, ale trudno się temu dziwić. Lokomotiw jest punktowany przez dobrze usposobiony na początku obu połów Bayer Leverkusen.
    54. Sven Bender (LEV) - 0:2

54
    Gol dla Bayeru!
    Strzelcem bramki SVEN BENDER.

Bayer potwierdził dobre otwarcie drugiej połowy spotkania golem! Aptekarze blisko zwycięstwa w stolicy Rosji. Miękkie podanie wrzucone w pole karne Lokomotiwu, a Sven Bender nie zastanawiał się nawet przez sekundę, co zrobić z piłką. Uderzenie z powietrza, prostym podbiciem, w kierunku dalszego narożnika. Efektownie!

52
    Lokomotiw na własnej połowie boiska. Jest szansa na zmienienie optyki tego spotkania po niedokładnym podaniu crossowym wykonanym przez Charlesa Aranguiza.

50
    Spokojne otwarcie drugiej części spotkania przez podopiecznych Petera Bosza, którzy nie pozwalają rozpędzić się przeciwnikom.

48
    Bilard w polu karnym gospodarzy i uderzenie Kerema Demirbaya. Sędzia przyznał zawodnikom z Bundesligi rzut rożny po rykoszecie od zawodnika w zielonej koszulce.

46
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Leon Bailey, na boisku pojawia się Julian Baumgartlinger.

46
    Liczby po pierwszej połowie.

Żwawa pierwsza połowa w Moskwie. Gola strzelił z pomocą przeciwników Bayer Leverkusen i to on jest bliżej zwycięstwa. Aptekarze prowadzą 1:0. Stołeczna drużyna atakuje, stwarza podobną liczbę sytuacji podbramkowych i wymienia ciosy z przeciwnikiem, ale wciąż musi gonić wynik.

45+2
    45+2. Guilherme skutecznie po strzale Diaby'ego!

45+2
    Guilherme! Dwa razy. Świetne interwencje bramkarza Lokomotiwu Moskwa. Moussa Diaby nie pokonał go uderzeniem z linii pola karnego. Po chwili próba wykonania dobitki, ale golkiper pozbierał się na równe nogi i zatrzymał również tę próbę.

45
    Doliczone dwie minuty.

43
    Benedikt Hoewedes napomniany żółtą kartką za faul w centrum boiska.

42
    Niecelne podanie Grzegorza Krychowiaka do Rifata Żemaletdinowa.

41
    Nie ma chwili na oddech w pierwszej połowie meczu. Dynamiczna szarża Edera zakończona uderzeniem zza pola karnego nieznacznie obok bramki strzeżonej przez Lukasa Hradeckiego.

38
    Leon Bailey uruchomił majestatycznym podaniem zewnętrzną częścią buta Kerema Demirbaya. Uderzenie nie było już równie udane i Guilherme nie musiał interweniować.

37
    Timur Żemaletdinow główkował po krótkim rozegraniu rzutu rożnego oraz dośrodkowaniu. Futbolówka przeleciała ponad bramką Lukasa Hradeckiego.

36
    Antonowi Miranczukowi nie udało się przepchnąć piłki w szesnastkę Bayeru Leverkusen. Zrobił to Grzegorz Krychowiak podając do Timura Żemaletdinowa, a ten wywalczył korner.
    34. Guilherme zatrzymał na przedpolu Leona Baileya!

34
    Niebezpieczna kolizja w polu karnym Lokomotiwu. Pogubiła się jego defensywa w momencie podania prostopadłego Kevina Vollanda i ratunkowa interwencja Guilherme na przedpolu powstrzymała biegnącego na bramkę Leona Baileya.

31
    Żwawe jest to spotkanie. Dwa kwadranse nie dłużyły się. Przed momentem Lukas Hradecky powstrzymał na przedpolu futbolówkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

30
    Jonathan Tah sfaulował na połowie Bayeru Leverkusen rozpędzającego się Edera.

28
    Skutecznie zabrali piłkę gospodarzom Aptekarze. Drużyna reprezentantów Polski podjęła wyższy pressing.
    26. Lukáš Hrádecký lepszy w pojedynku z Antonem Miranczukiem.

26
    Lukas Hradecky! Tym razem perfekcyjna interwencja bramkarza Bayeru Leverkusen. Zostawił dłoń i sparował piłkę po strzale z bliska Antona Miranczuka. Rosjanin miał szansę po tym jak wymiana podań Aleksieja Miranczuka z Ederem została nieskutecznie przerwana.

24
    Wrzutka w pole karne Bayeru Leverkusen. Co prawda wybita, ale pod nogi przytomnie ustawionego blisko szesnastki Grzegorza Krychowiaka.

22
    Drużyna Macieja Rybusa i Grzegorza Krychowiaka potrzebuje wrócić do dobrego rytmu. Po zmianie wyniku gospodarze jeszcze nie zaproponowali żadnego konkretnego ataku na bramkę Bayeru Leverkusen.

20
    Próba wrzucenia futbolówki za plecy obrońców Bayeru Leverkusen. Zorientowali się w sytuacji gracze z Niemiec.

17
    Drybling Edera w bocznym sektorze boiska miał za duży rozmach i Portugalczyk zabrał piłkę poza plac.
    15. Kerem Demirbay nie przymierzył z rzutu wolnego do bramki Lokomotiwu.

15
    Odbita rykoszetem futbolówka po strzale Kerema Demirbaya z rzutu wolnego tym razem nie poleciała w bramkę Guilherme, a przeleciała obok niej. Korner, ale tym razem bez zagrożenia dla Loko.

14
    Rzut wolny dla gości blisko pola karnego Lokomotiwu.
    11. Rifat Žemaletdinov (LEV) - 0:1

11
    Samobójcze trafienie zalicza RIFAT ŻEMALETDINOW.

Lokomotiw nie strzelił gola gościom, ale strzelił sam sobie. Zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a próbujący wyekspediować piłkę Eder trafił w Rifata Żemaletdinowa. Odbita od niekontrolującego sytuacji gospodarza zaskoczyła Guilherme. Bayer Leverkusen prowadzi w Moskwie!
    10. Grzegorz Krychowiak miał pierwszą szansę na gola!

10
    Grzegorz Krychowiak! Szkoda. Piłka zatańczyła blisko bramki Bayeru Leverkusen po uderzeniu reprezentanta Polski z okolicy linii pola karnego. Lukas Hradecky miał ogromny problem ze złapaniem futbolówki, ale zdążył ją zatrzymać na dwa tempa.

9
    Poważne ostrzeżenie mistrza Rosji dla przeciwnika. Lokomotiw przeprowadza niebezpieczne szybkie ataki.
    7. Aleksiej Miranczuk na spalonym! Nie ma gola!

7
    Nie ma gola, choć piłka w siatce. Sędzia asystent poczekał z podniesieniem chorągiewki. Aleksiej Miranczuk wybiegł sam na sam z Hradeckim i wykorzystał szansę, ale w momencie podania był na spalonym.

5
    Piłkarze z Niemiec przejęli futbolówkę po początkowych minutach spędzonych w pobliżu własnego pola karnego.

3
    Anton Miranczuk wpadł w pole karne przeciwnika po podaniu Grzegorza Krychowiaka. Akcja indywidualna zakończona bardzo niecelnym i anemicznym uderzeniem.

2
    Lokomotiw w zielonych koszulkach, czerwonych spodenkach oraz getrach. Z kolei Bayer Leverkusen w srebrnych strojach z czarnymi akcentami.

1

Piłkarze zameldowali się na murawie. Pora przypomnieć sobie hymn Ligi Mistrzów po kilkutygodniowej przerwie.

Lokomotiw Moskwa: Guilherme – Ignatěv, Ćorluka (C), Höwedes, Rybus – Žemaletdinov, Krychowiak, Barinov, An. Mirančuk – Al. Mirančuk, Éder.

Rezerwowi: Kočenkov – Idowu, Smolov, Kolomejcev, Cerqueira, S. Kvěrkvelija, Kulikov.

Bayer 04 Leverkusen: Hrádecký – P. Retsos, Tah, Bender, Wendell – Bellarabi, Aránguiz, Demirbay, Diaby – Volland (C), Bailey.

Rezerwowi: R. Özcan, Lomb – Dragović, Paulinho, Bender, Alario, Baumgartlinger.

Sędzia: Michael Oliver (Anglia).
    Zestawienie Bayeru Leverkusen.
    Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak zagrają od początku.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu klubu Macieja Rybusa i Grzegorza Krychowiaka. Lokomotiw Moskwa podejmie Bayer 04 Leverkusen w ramach 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Michael Oliver rozpocznie spotkanie we wtorek o godzinie 18:55.

W grupie D pewny awansu jest Juventus FC. Za plecami turyńczyków znajduje się Atletico Madryt. W Moskwie zobaczymy konfrontację trzeciego Lokomotiwu z czwartym Bayerem 04 Leverkusen. Lepsza drużyna może jeszcze awansować, a już na pewno przybliży się do występów wiosną w Lidze Europy.
    Przygotowania piłkarzy Lokomotiwu.

Do pierwszego starcia klubów doszło na początek rywalizacji w grupie D w Leverkusen. Lokomotiw zwyciężył w Niemczech 2:1. Gole dla stołecznego zespołu strzelili Grzegorz Krychowiak oraz Dmitrij Barinow.
    Grzegorz Krychowiak może ponownie zranić Bayer.

Po przerwie reprezentacyjnej Lokomotiw wygrał mecz w lidze rosyjskiej 3:2. Z kolei Bayer Leverkusen zremisował 1:1 z Freiburgiem. Piłkarze z Moskwy zwyciężyli po pięciu konfrontacjach bez zdobycia kompletu punktów.

Bayer Leverkusen tak samo jak Lokomotiw ma trzy punkty po czterech występach w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Wywalczył je w poprzedniej kolejce za zwycięstwo 2:1 z Atletico Madryt. We wtorek przedstawiciel Bundesligi spróbuje po raz pierwszy w tej edycji zapunktować na wyjeździe.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:55.

Gole: 11. Žemaletdinov (sam.), 54. Bender

Kartki:   43. Höwedes (LMO), 67. Ignatěv (LMO), 68. Ćorluka (LMO), 83. Barinov (LMO) – 77. Wendell (LEV)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 5:5. Strzały niecelne: 4:8. Rzuty rożne: 4:5. Spalone: 2:3. Foule: 20:19.
    Lokomotiw Moskwa: Guilherme – Ignatěv, Ćorluka (C), Höwedes, Rybus – Žemaletdinov (65. Kulikov), Krychowiak, Barinov, An. Mirančuk – Al. Mirančuk, Éder (77. Smolov).
    Zmiany: Kočenkov – Idowu, Smolov, Kolomejcev, Cerqueira, S. Kvěrkvelija, Kulikov.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – P. Retsos, Tah, Bender, Wendell – Bellarabi (77. Alario), Aránguiz, Demirbay (90. Bender), Diaby – Volland (C), Bailey (46. Baumgartlinger).
    Zmiany: R. Özcan, Lomb – Dragović, Paulinho, Bender, Alario, Baumgartlinger.

Sędziowie: Michael Oliver (Anglia)