Stal S. W. – Lech P. 0:2 (koniec) | Lechia – Zagłębie L. 3:2 (koniec) | GKS T. – ŁKS 2:0 (koniec)
Lechia Gdańsk
3:2 (0:2)
Zagłębie Lubin
Środa 04.12.2019, 17:45 • Stadion Energa, Gdańsk • Fortuna Puchar Polski • 1/8 finału
    Wielki triumf Lechii:

Zwariowany mecz w Gdańsku dobiegł końca! Po pierwszych minutach drugiej połowy chyba nikt nie spodziewał się, że Lechia zdoła odwrócić losy tego pojedynku, ale jednak. Gdańszczanie pokonali Zagłębie 3:2 i wywalczyli awans do ćwierćfinału Totolotek Pucharu Polski. Dziękuję za uwagę! (19:43:43)

90+5

90+4
    Piłka meczowa! Strzał Szysza z kilkunastu metrów, ale ofiarnie zablokował to jeden z rywali!

90+2
    Płaskie uderzenie Bohara zza pola karnego, ale bez najmniejszych kłopotów interweniował Alomerović.

90+1
    Przechwycili piłkę gdańszczanie i teraz przetrzymują ją na połowie rywali.

90
    O cztery minuty przedłużony został ten mecz!

89
    Faulowany Starzyński na lewym skrzydle. Szybko chcieli wznowić grę przyjezdni, co skończyło się łatwą utratą futbolówki.

87
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Haraslin, na boisku pojawia się Arak.

86
    Żółta kartka jest anulowana i Żivec ogląda czerwoną! Zagłębie będzie kończyć mecz w dziesiątkę.

85
    Faul Żivca w polu karnym rywali i trzeci zawodnik Zagłębia został upomniany żółtą kartką.

84
    Alomerović od bramki po zupełnie nieudanym uderzeniu Szysza z większej odległości.

83
    Zbyt mocno dośrodkowywał Oko, ale zdołał utrzymać piłkę w boisku Czerwiński.

81
    Niespełna dziesięć minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Zobaczymy, czy Miedziowi powalczą jeszcze o wyrównanie.

79
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Białek, na boisku pojawia się Sirk.

78
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Poręba, na boisku pojawia się Szysz.

78
    Ostry faul Starzyńskiego na własnej połowie boiska i arbiter ukarał zawodnika Zagłębia żółtą kartką.

76
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Peszko, na boisku pojawia się Wolski.

75
    Slisz sprezentował piłkę Paixao w środku pola. Portugalczyk zauważył wysuniętego golkipera Zagłębia i zdecydował się na lob, ale zbyt lekki i Forenc zdołał zatrzymać piłkę!

74
    Nieciekawe ostatnie minuty pojedynku w Gdańsku. Gra toczy się w środku pola, brakuje akcji podbramkowych.

73
    Niedokładnie w ofensywie zawodnicy Piotra Stokowca i od bramki wznowi grę Forenc.

71
    Przyjezdni od wrzutu z autu na wysokości pola karnego swoich rywali.

68
    Dwójkowa akcja Lipskiego z Haraslinem zakończona mocno niecelnym strzałem tego drugiego.

66
    Odpowiedź lubinian! indywidualna akcja Bohara, sprytny strzał i bardzo dobra interwencja Alomerovicia! Tylko korner dla Zagłębia!

64
    Spóźniony wślizg Sobiecha w środku pola. Nie zgadza się z decyzją arbitra napastnik Lechii.

63
    Gol dla Lechii!
    Ależ comeback w wykonaniu gdańskiej Lechii! Bardzo pewnie wykonany rzut karny przez FLAVIO PAIXAO i miejscowi obejmują prowadzenie!

62
    Jest rzut karny dla Lechii! Arbiter uznał, że Fila został wyraźnie zahaczony i wskazał na jedenasty metr!

62
    Tomasz Musiał zbiega do linii bocznej, aby samemu zapoznać się z powtórką.

61
    Jeszcze trwają konsultacje arbitra z wozem VAR. Powtórki pokazują, że kontakt był między Filą, a zawodnikiem gości. Niewielki, ale był.

60
    Fila upadł na murawę w polu karnym Zagłębia, ale arbiter nie zdecydował się na użycie gwizdka.

58
    Nie podłamują się szybą utratą dwóch goli Miedziowi i od razu ruszają do przodu, aby powrócić na prowadzenie.

56
    Jeszcze dwie minuty temu kibice gdańskiej Lechii skandowali: "Lechia grać, kur*a mać". Zadziałało błyskawicznie!

55
    Dwie minuty – dwie bramki! Długi przerzut piłki w pole karne do LUKASA HARASLINA, który pewnie pokonał golkipera Zagłębia!

54
    Miejscowi wracają do gry! Świetne płaskie uderzenie TOMASZA MAKOWSKIEGO zza pola karnego! Piłka posłana tuż przy słupku i Forenc nie miał szans na sięgnięcie piłki!

53
    Łatwo wbiegł w pole karne rywali Bohar, ale jego zgranie do środka nie było już tak udane.

51
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego, strzał głową jednego z lubinian i wyłapał piłkę Alomerović.

50
    Bardzo źle w drugą połowę weszli lechiści. Absolutna dominacja Miedziowych, którzy poszukują trzeciego trafienia.

49
    Maloca dobrym wślizgiem na wysokości linii środkowej wybił piłkę na aut i uniemożliwił rywalom wyprowadzenie szybkiej kontry.

47
    Zaskakujące zagranie Starzyńskiego, ale Alomerović zdołał przerzucić piłkę ponad poprzeczkę!

47
    Nalepa sfaulował Białka niemal na linii pola karnego. Rzut wolny dla Zagłębie z niebezpiecznej odległości.

46
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Guldan, na boisku pojawia się Dąbrowski.

46
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Łukasik, na boisku pojawia się Sobiech.

46

Do przerwy Zagłębie Lubin w pełni zasłużenie prowadzi w Gdańsku 2:0. Miedziowi są na dobrej drodze do awansu i jeśli Piotr Stokowiec nie przemówi w szatni do swoich zawodników, to w ćwierćfinale zabraknie obrońców trofeum.

45+2

45+1
    Złe dośrodkowanie Bohara po kontrze lewą stroną.

45
    Dwie minuty doliczył arbiter.

43
    Gol dla Zagłębia!
    Podwyższają prowadzenie lubinianie! Rozpędzony DAMJAN BOHAR zbiegł z lewego skrzydła w pole karne i płaskim uderzeniem pokonał Alomerovicia!

40
    Zupełnie nieudane dośrodkowanie Haraslina z prawej strony boiska. Od autu wznowią grę Miedziowi.

39
    To powinien być gol! Haraslin w polu karnym Zagłębia odegrał do niepilnowanego Paixao, ale strzał Portugalczyka znakomicie wybronił Forenc!

38
    Mladenović w pole karne do Paixao, który jednak posłał piłkę obok słupka.

36
    Zza pola karnego huknął Makowski, ale zablokował jego próbę Guldan.

35
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne Zagłębia, ale bez strzału na bramkę przyjezdnych.

34
    Faulowany Slisz na własnej połowie boiska.

33
    Zbyt mocny przerzut na prawą stronę i jeden z gospodarzy nie zdołał utrzymać piłki w placu gry.

31
    Niespełna kwadrans pozostał do końca pierwszej połowy spotkania. Zobaczymy, czy miejscowi będą w stanie odpowiedzieć na gola rywali.

29
    Na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Mladenović, ale to była zupełnie nieudana próba.

28
    Sfaulowany na połowie rywali Fila. Rzut wolny dla Lechii w odległości trzydziestu metrów od bramki Zagłębia.

27
    Lubinianie obejmują prowadzenie! Slisz zagrał do SASY ŻIVCA, który zdołał się uporać z Łukasikiem i przepięknym uderzeniem zza pola karnego posłał piłkę w samo okienko!

25
    Kolejna akcja lubinian lewym skrzydłem, ale zdołali się wybronić miejscowi.

24
    Zrobiło się gorąco pod bramką gospodarzy! Znów w roli głównej Bohar, ale znów niezbyt udane uderzenie z pola karnego Lechii!

22
    Niezła centra Starzyńskiego, ale zdołał przejąć piłki wracający do defensywy Paixao.

21
    Dryblował na prawym skrzydle Kopacz. Na murawę w nieprzepisowy sposób powalił go Peszko. Uniknął kartki, ale i tak jest rzut wolny dla gości.

20
    Zupełnie nieudane uderzenie Poręby zza linii pola karnego. Rywale rozpoczną od... autu.

19
    Cały czas czekamy na jakieś przyspieszenie gry. Obecnie przy piłce znajdują się lubinianie.

17
    Rzut wolny dla Zagłębia w środku pola.

15
    Piętnaście minut gry w Gdańsku już za nami. Jak na razie spotkanie bez szału. Nieco lepiej grają przyjezdni, ale póki co bez stuprocentowych sytuacji.

14
    Zdecydowanie zbyt lekkie uderzenie Bohara zza pola karnego.

13
    Zawodnicy Piotra Stokowca wymieniają się podaniami wzdłuż linii środkowej boiska.

12
    Celny strzał Makowskiego, ale pewnie interweniował Forenc.

11
    Centra Starzyńskiego wybita przez defensorów za pole karne. Do piłkę dopadł Bohar, uderzył z woleja, ale bardzo niecelnie.

10
    Sfaulowany na prawym skrzydle Starzyński. Za moment może być groźnie pod bramką Lechii po tym rzucie wolnym.

8
    Ostre wejście Oko w nogi Fili na lewym skrzydle i arbiter szybko zdecydował się na indywidualne napomnienie.

7
    Lewym skrzydłem atakowali gdańszczanie, ale skutecznie powstrzymany został Peszko.

6
    Białek złapany na pozycji spalonej.
    Nie tak powinny wyglądać trybuny obrońców trofeum:

5
    Zbyt mocne zagranie z głębi pola Paixao adresowane do Haraslina i futbolówkę przejął Forenc.

4
    Faulowany w środkowej strefie boiska Poręba i Miedziowi rozpoczną od rzutu wolnego.

2
    Kontratak Zagłębie. Zagranie do Bohara, który przebiegł z piłką kilkanaście metrów, po czym niedokładnie odegrał do Starzyńskiego.

1

W takich składach obie ekipy rozpoczną to spotkanie:

Lechia Gdańsk:
    Alomerović – Fila, Nalepa, Maloca, Mladenović – Łukasik, Makowski – Peszko, Lipski, Haraslin – Paixao (C)

Zagłębie Lubin:
    Forenc – Kopacz, Zivec, Starzyński, Białek, Poręba, Guldan (C), Bohar, Czerwiński, Oko, Slisz.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19:45. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Obie ekipy mierzyły się ze sobą niecałe dwa miesiące temu w ramach PKO Ekstraklasy. W Gdańsku lepsi okazali się przyjezdni, którzy zwyciężyli 2:1.

Lubinianie już w pierwszym meczu rywalizowali z klubem z Ekstraklasy. Pod koniec września wyruszyli do Kielc, gdzie tamtejszą Koronę pokonali 1:0. W kolejnej rundzie rozbili trzecioligowy KS Stilon Gorzów Wielkopolski 5:1.
    Rzut oka na historię bezpośrednich starć:

W pierwszej rundzie obvrońcy trofeum pokonali Gryfa Wejherowo 3:2, choć do przerwy przegrywali dwoma golami. W 1/16 finału było już łatwiej – Lechia pewnie pokonała 2:0 niżej notowaną Chełmiankę Chełm.

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z meczu 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski! Na Stadionie Energa w Gdańsku miejscowa Lechia zmierzy się z Zagłębiem Lubin.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:45.

Gole: 54. Makowski, 55. Paixao, 63. Paixao (kar.) – 27. Żivec, 43. Bohar

Kartki:   8. Oko (ZAG), 78. Starzyński (ZAG)   86. Żivec (ZAG)

Alomerović – Fila, Nalepa, Maloca, Mladenović – Łukasik (46. Sobiech), Makowski – Peszko (76. Wolski), Lipski, Haraslin (87. Arak) – Paixao (C)