Błękitni – Stal M. 1:2 (koniec) | Miedź – Stomil 1:1 (4:3 po rz. karnych) | Cracovia – Raków 0:0 (4:1 po rz. karnych)
koniec po rz. karnych (4:3)
Miedź Legnica
1:1 (0:0)
Stomil Olsztyn
Czwartek 05.12.2019, 17:45 • Stadion im. Orła Białego, Legnica • Fortuna Puchar Polski • 1/8 finału

Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na naszej stronie! (20:41:25)
    Miedź Legnica pokonała Stomil Olsztyn w rzutach karnych 4:3!

Statystyki:

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały na bramkę: 9:16.
    Strzały niecelne: 7:6.
    Rzuty rożne: 5:9.
    Spalone: 2:2.

Koniec! Miedź Legnica po rzutach karnych pokonali Stomil Olsztyn! Pierwsza połowa była dość wyrównana, z lekką przewagą Miedzi, w drugiej połowie dominowali olsztynianie, ale w doliczonym czasie stracili bramkę, dogrywka była dość wyrównana, ale w rzutach karnych lepsi byli legniczanie i to oni zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski! Bohaterem spotkania zdecydowanie został Łukasz Załuska, który popisał się kilkoma fantastycznymi interwencjami, w trakcie spotkania, a do tego jeszcze obronił jeszcze jeden rzut karnym w konkursie!

6. serie
    4:3
    Waldemar GANCARCZYK nie trafia. Fatalne wykonanie rzutu karnego, piłka poszybowała obok spojenia słupka z poprzeczką!

3:2
    Grzegorz BARTCZAK nie trafia. Bardzo źle wykonany rzut karny i dobrze broni Michał Leszczyński!

4. serie
    3:2
    Eric MOLLOY nie trafia. Irlandczyk trafił w poprzeczkę!

4. serie
    3:2
    Dawid KORT trafia. Podcinka w wykonaniu byłego piłkarza Pogoni Szczecin – prawie jak Panenka!

1:0
    Valerijs ŠABALA nie trafia. Tym razem świetnie interweniował Michał Leszczyński tuż przy słupku!

1. serie
    1:0
    Grzegorz LECH nie trafia. Kapitalna interwencja Łukasza Załuski!

1. serie
    1:0
    Marquitos trafia.

Rozpoczynają się rzuty karne.

Po 120 minutach nadal mamy wynik 1:1, choć w drugiej części dogrywki także obie ekipy miał dobre sytuacje na zdobycie zwycięskiego gola. Żadna ekipa nie wykorzystała, przez co będziemy mieć konkurs rzutów karnych. Dla Miedzi będzie to drugi mecz w Pucharze Polski, który zakończy się konkursem jedenastek, a dla Stomilu już trzeci, a jest to... trzeci mecz olsztynian w tych rozgrywkach!

120
    Druga połowa dogrywki skończona.

120
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Artur Pikk, na boisku pojawia się Marcin Warcholak.

119
    Po akcji Henrika Ojamy z lewej strony uderzał z ponad 25 metrów Patryk Makuch, lecz nad bramką.

118
    Z lewego skrzydła znów dośrodkował w szesnastkę Mateusz Gancarczyk, jednak dobrze wybił futbolówkę poza boisko Artur Pikk.

117
    Valerijs Šabala zagrał prostopadłe podanie w szesnastkę w kierunku Patryka Makucha, lecz bardzo dobrze ubiegł go Michał Leszczyński.

114
    Po prostopadłym podaniu od Dawida Korta do sytuacji sam na sam z bramkarzem doszedł Valerijs Šabala, jednak świetnie na linii pola karnego interweniował Michał Leszczyński!

113
    Po indywidualnej akcji zza narożnika pola karnego uderzał Eric Molloy, lecz znów za lekko i pewnie znów obronił Łukasz Załuska.

112
    Po świetnym podaniu z lewej strony Artura Siemaszki w szesnastce znalazł się Mateusz Gancarczyk, który uderzył z pierwszej piłki z 5 metrów, jednak za lekko i dobrze interweniował Łukasz Załuska!

110
    W polu karnym Miedzi znalazł się Mateusz Gancarczyk, ale ten zamiast strzelać faulował Pawła Zielińskiego i od rzutu wolnego wznowił grę Łukasz Załuska.

109
    Marquitos zagrał w pole karne do nadbiegającego Dawida Korta, lecz ostatecznie uprzedził go Janus Bucholc, który wybił piłkę.

109
    Mateusz Gancarczyk zagrał z lewego skrzydła w szesnastkę, jednak nikt przeciął piłki, którą przejęli legniczanie.

107
    Po podaniu z prawej flanki Dawida Korta głową z 10 metrów uderzał Patryk Makuch, ale obok bramki.

106
    Po indywidualnej akcji na prawej stronie Marquitos dośrodkował w pole karne, lecz dobrze interweniował głową Wiktor Biedrzycki.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

Po 105 minutach nadal mamy wynik 1:1 i obie ekipy miały po jednej świetnej sytuacji. Drugiego gola w tym meczu mógł zdobyć Patryk Makuch, a także mógł strzelić Eric Molloy, jednak nadal mamy 1:1 i czekamy na kolejny kwadrans dogrywki.

105+2
    Pierwsza dogrywka skończona.

105+2
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego Artura Siemaszki wybił głową Damian Byrtek.

105+1
    Co najmniej 60 sekund doliczonych do pierwszej połowy dogrywki.

105
    Odpowiedź Stomilu! Po indywidualnej akcji Eric Molloy doszedł do linii pola karnego i oddał mocny strzał, lecz kapitalnie po raz kolejny interweniował Łukasz Załuska!

105
    Po centrze z kornera Marquitosa głową uderzał Grzegorz Bartczak, ale wysoko nad bramką.

104
    Po świetnym podaniu Marquitosa w polu karnym znalazł się Patryk Makuch, który próbował oddać strzał, jednak w ostatniej chwili wybił mu piłkę spod nóg Maciej Pałaszewski!

101
    Po dośrodkowaniu od Lukasa Kubania z lewej strony na offsajdzie złapany został Eric Molloy.

101
    Za mocne podanie prostopadłe w kierunku Valerijsa Šabali, dzięki czemu pewnie piłkę złapał Michał Leszczyński.

100
    Z rzutu wolnego dośrodkował Dawid Kort, ale pewnie interweniowali we własnej szesnastce obrońcy Stomilu.

98
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Jakub Tecław, na boisku pojawia się Maciej Pałaszewski.

97
    Jakub Tecław potrzebuje pomocy medycznej, jednak już jest szykowana zmiana.

96
    Na boisku leży Jakub Tecław, którego złapały skurcze i nie wiadomo, czy będzie mógł kontynuować grę.

94
    Po podaniu od Artura Siemaszki z 18 metrów uderzał Grzegorz Lech, lecz za lekko i pewnie złapał piłkę Łukasz Załuska.

92
    Z lewej strony w pole karne dośrodkował Valerijs Šabala, lecz żaden z piłkarzy Miedzi nie przeciął podania, a obrońca Stomilu wybił piłkę poza boisko.

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

Stomil Olsztyn zdecydowanie przeważał w drugiej części spotkania, miał mnóstwo sytuacji, prowadził, jednak niewykorzystane okazje się zemściły i w doliczonym czasie wyrównał Patryk Makuch i obie drużyny w swoim trzecim meczu Pucharu Polskim rozegrają trzecią dogrywkę! Zdecydowanym bohaterem spotkania jest do tej pory Łukasz Załuska, bo dzięki niemu Miedź rozegra dogrywkę, ponieważ gdyby nie jego kilka kapitalnych interwencji, Stomil pewnie by wygrał po 90 minutach.

90+6
    Druga połowa skończona.

90+6
    Valerijs Šabala świetnie przejął piłkę i podał ją do Patryka Makucha, jednak ten źle sobie przyjął futbolówkę i nie oddał strzału.

90+4
    Patryk Makuch wpakował po raz drugi piłkę do bramki, jednak podający w tej sytuacji Dawid Kort był na wyraźnym spalonym i nie ma gola!
    I będziemy mieć prawdopodobnie dogrywkę!

90+2
    Gol dla Miedzi!
    Strzelcem bramki PATRYK MAKUCH.

Po kapitalnym dośrodkowaniu z prawej strony Marquitosa w polu karnym znalazł się Patryk Makuch, który uciekł Januszowi Bucholcowi i strzałem głową wyrównał rezultat! 1:1!

90+1
    Co najmniej 5 minut doliczonych do drugiej części spotkania.

90
    Żółtą kartkę za grę na czas otrzymuje Michał Leszczyński (Stomil Olsztyn).

89
    Z lewej strony dośrodkował w szesnastkę Patryk Makuch, jednak dobrze interweniowali obrońcy z Warmii i Mazur, którzy wybili piłkę.

86
    Żółtą kartkę za faul na Ericu Molloyu otrzymuje Artur Pikk (Miedź Legnica).

85
    Kolejna kontra w wykonaniu Stomilu, po której mocny strzał oddał Grzegorz Lech tuż po wejściu z ławki, jednak świetnie znów interweniował Łukasz Załuska.

84
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Szymon Sobczak, na boisku pojawia się Grzegorz Lech.

83
    Po centrze z kornera głową uderzał Szymon Sobczak, jednak minimalnie obok bramki.

80
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Wojciech Hajda, na boisku pojawia się Waldemar Gancarczyk.

79
    Po kapitalnym podaniu od Artura Siemaszki bliski do dojścia sytuacji sam na sam z bramkarzem był Szymon Sobczak, jednak Łukasz Załuska wyszedł przed pole karne i wybił piłkę.

78
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Maciej Śliwa, na boisku pojawia się Patryk Makuch.

77
    Artur Siemaszko faulował na linii pola karnego przeciwnika Grzegorza Bartczaka i szybko wznowili grę legniczanie.

75
    Olsztynianie po zdobyciu bramki "złapali wiatr w żagle" i zamiast się bronić coraz bardziej atakują i widać większą chęć do gry.

73
    Szymon Sobczak zagrał na prawą stronę do Erica Molloya, a ten dośrodkował w pole karne na głowę Artura Siemaszki, który oddał strzał, jednak mając przed sobą tylko bramkarza trafił w poprzeczkę!

71
    Po kolejnej dobrej akcji Artur Siemaszko ograł kilku obrońców gospodarzy i oddał strzał z kąta, jednak kapitalnie nogą obronił Łukasz Załuska, następnie dobijał jeszcze Mateusz Gancarczyk, ale niecelnie!

70
    Świetną okazję miał Dawid Kort, który oddał strzał zza pola karnego, jednak pewnie interweniował Michał Leszczyński.

68
    Po indywidualnej akcji groźny strzał oddał z kąta Artur Siemaszko, jednak pewnie złapał piłkę Łukasz Załuska.

66
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Jakub Łukowski, na boisku pojawia się Henrik Ojamaa.

65
    Żółtą kartkę za faul na Dawidzie Korcie otrzymuje Wojciech Hajda (Stomil Olsztyn).

64
    Po dośrodkowaniu z prawej strony Erica Molloya piłkę na rzut rożny wybił Artur Pikk.

62
    Po podaniu z lewej strony od Artura Pikka w polu karnym znalazł się Valerijs Šabala, który przeciął piłkę, jednak ta minęła bramkę.

60
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Krzysztof Danielewicz, na boisku pojawia się Dawid Kort.

59
    Po indywidualnej akcji Artur Siemaszko zszedł z lewej strony w pole karne, po czym oddał strzał z kąta z kilkunastu metrów, jednak nad bramką! Świetna akcja zawodnika z Olsztyna!

57
    Gol dla Stomilu!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa SZYMON SOBCZAK.

Bardzo pewne uderzenie z jedenastki Szymona Sobczaka, który nie dał szans na skuteczną interwencję Łukaszowi Załusce, który dobrze wyczuł jego intencje! 0:1!

56
    Żółtą kartkę za faul na Szymonie Sobczaku otrzymuje Damian Byrtek (Miedź Legnica).

56
    Rzut karny dla Stomilu Olsztyn po faulu Damian Byrtka na Szymonie Sobczaku!

55
    Szymon Sobczak leży w polu karnym po starciu z Damianem Byrtkiem i potrzebuje pomocy medycznej. Arbiter po tej sytuacji zadecydował, że skorzysta z wideoweryfikacji, bo są wątpliwości, czy obrońca Miedzi nie faulował napastnika Stomilu.

54
    Zza szesnastki uderzał Eric Molloy, lecz tym razem strzał zablokował Damian Byrtek.

52
    Po centrze z prawej strony Pawła Zielińskiego głową z 8 metrów strzelał Valerijs Šabala, lecz obok słupka bramki Michała Leszczyńskiego.

50
    Po wrzucie z autu Janusza Bucholca Jakub Tecław faulował w polu karnym Miedzi Adriana Purzyckiego i od rzutu wolnego wznowi grę Łukasz Załuska.

49
    Najpierw po podaniu z prawej strony Pawła Zielińskiego w pole karne piłkę głową wybił Oleg Tarasenko, następnie tym razem to Jakub Łukowski zagrał w szesnastkę z prawego skrzydła, jednak nikt nie przeciął futbolówki.

48
    Mamy dość spokojny początek drugiej połowy spotkania, jednak to Miedź stara się częściej atakować.

46
    Drugą połowę obie ekipy rozpoczęły bez roszad w składach.

46
    Czy znowu będzie taka sytuacja? Dowiemy się po zakończeniu drugiej połowy spotkania.
    Do przerwy bezbramkowy remis w Legnicy.

Do przerwy mamy bezbramkowy remis na Stadionie imienia Orła Białego w Legnicy w meczu Miedzi ze Stomilem Olsztyn. Lekką przewagę mają gospodarze, którzy są częściej przy piłce i częściej atakują. Stomil też wychodzi z kontrami, jednak nie w takiej ilości jak gospodarze, tylko nic z tego nie wynika, ponieważ obie ekipy oddały po zaledwie jednym celnym strzale, w dodatku te strzały w światło bramki były słabe, stąd mamy wynik 0:0.

45+2

45+1
    Żółtą kartkę za faul taktyczny na Jakubie Tecławie otrzymuje Adrian Purzycki (Miedź Legnica).

45
    Co najmniej 2 minuty doliczone do pierwszej połowy spotkania.

45
    Po dośrodkowaniu z prawej strony Artura Siemaszki uderzał Szymon Sobczak, lecz znów niedokładnie i niecelnie.

42
    Po kolejnym bardzo dobrym podaniu od Pawła Zielińskiego z prawej strony tym razem uderzał z linii szesnastki Krzysztof Danielewicz, lecz za słabo i pewnie złapał piłkę Michał Leszczyński.

40
    Wojciech Hajda zagrał prostopadle w pole karne, lecz nie do końca dokładnie, przez co Szymon Sobczak źle oddał strzał z kąta i spokojnie interweniował Łukasz Załuska.

39
    Mamy sporo walki na boisku, jednak to Miedź przeważa i wydaje się, że to właśnie drużyna z Legnicy zgodnie z przewidywaniami jest bliżej zdobycia bramki.

37
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Bartłomiej Niedziela, na boisku pojawia się Mateusz Gancarczyk.

36
    Po akcji kombinacyjnej Valerijs Šabala odegrał do Marquitosa, a ten uderzył z pierwszej piłki z 20 metrów, ale obok bramki.

35
    Centrę z kornera Marquitosa bardzo pewnie złapał Michał Leszczyński.

34
    Bartłomiej Niedziela powrócił na boisko, ale... tylko na chwilę, bo znów leży na boisku i będzie konieczna zmiana.

33
    Wojciech Hajda faulował na połowie rywala Krzysztof Danielewicz i od rzutu wolnego rozpoczęli legniczanie.

31
    Po starciu z Arturem Pikkiem Bartłomiej Niedziela mocno ucierpiał i potrzebuje pomocy medycznej.

29
    Kolejny nie najlepiej rozegrany rzut wolny przez Artura Siemaszkę, który mocno dośrodkował w pole karne, lecz po raz kolejny spokojnie poradzili sobie podopieczni Dominika Nowaka.

28
    Żółtą kartkę za przewinienie wślizgiem na Bartłomieju Niedzieli otrzymuje Valerijs Šabala (Miedź Legnica).

25
    Damian Byrtek w środku pola przewinił na... Szymonie Sobczaku i obrońca Miedzi powinien się cieszyć, że nie został ukarany kartką.

24
    Mocno z prawej strony w pole karne dośrodkował Paweł Zieliński, ale dobrze ustawiony był Wiktor Biedrzycki, który wybił piłkę głową.

23
    Tym razem Maciej Śliwa faulował Szymona Sobczaka i od rzutu wolnego zaczną olsztynianie. Można odnieść wrażenie, że legniczanie nie radzą sobie z napastnikiem Stomilu.

21
    Żółtą kartkę za taktyczny faul na Szymonie Sobczaku otrzymuje Krzysztof Danielewicz (Miedź Legnica).

18
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Artura Siemaszki piłka została przedłużona przez zawodnika Stomilu, aż w końcu doszedł do niej Eric Molloy, lecz uderzył za słabo i piłka minęła bramkę.

17
    Jakub Łukowski zagrał futbolówkę ręką, a potem Fabian Purzycki faulował na własnej połowie i rzut wolny będą mieć goście.

16
    Po indywidualnej akcji Eric Molloy zszedł z lewej strony w pole karne, jednak na posterunku był Paweł Zieliński, który świetnie zatrzymał pomocnika Stomilu.

15
    Faulowany na własnej połowy był Maciej Śliwa i od rzutu wolnego wznowił grę Grzegorz Bartczak.

14
    Na pozycji spalonej złapany został Artur Siemaszko.

13
    Mocno z rzutu rożnego dośrodkował Marquitos, jednak dobrze głową przy słupku wybił piłkę Wiktor Biedrzycki.

11
    Jak na razie to Miedź ma lekką przewagę, która jest częściej przy piłce i częściej na połowie rywala, jednak nie jest ona na spora, gdyż Stomil też atakuje.

9
    Po indywidualnej akcji Marquitos uderzał zza szesnastki, lecz niepewnie, ale ostatecznie skutecznie złapał piłkę Michał Leszczyński.

7
    Po akcji na prawej stronie Marquitosa podanie dostał Paweł Zieliński, który strzelał zza narożnika szesnastki, lecz bardzo niecelnie.

6
    Znów zza szesnastki zdecydował się na strzał Eric Molloy, ale tym razem wprost w ręce Łukasza Załuski.

5
    Po podaniu od Szymona Sobczaka zza pola karnego uderzał Eric Molloy, jednak obok bramki.

3
    Po centrze z kornera w wykonaniu piłkarzy Stomilu doszło do zamieszania w polu karnym Miedzi, jednak Wojciech Hajda zagrał ręką i od rzutu wolnego zaczął Łukasz Załuska.

2
    Krzysztof Danielewicz zagrał w pole karne w kierunku nadbiegającego Valerijsa Šabali, jednak niedokładnie, przez co łotewski napastnik nie doszedł do piłki.

1
    Od środka boiska rozpoczęli mecz legniczanie.

1

Oba zespoły wyszły na murawę Stadionu imienia Orła Białego w Legnicy. Zawodnicy Miedzi wystąpią w czerwonych strojach, za to olsztynianie zagrają w żółto-białych trykotach.
    Skład drużyny z Olsztyna.
    Jedenastka drużyny Dominika Nowaka.

Miedź Legnica: Załuska – Zieliński, Bartczak (C), Byrtek, Pikk – Łukowski, Danielewicz, Purzycki, Marquitos, Śliwa – Šabala.

Rezerwowi: Hewelt – Kort, Hereida, Koziara, Warcholak, Ojamaa, Antkowiak, Makuch, Zatwarnicki.

Stomil Olsztyn: Leszczyński – Bucholc (C), Biedrzycki, Tecław, Kubań – Tarasenko, Molloy, Hajda, Niedziela – A. Siemaszko, Sobczak.

Rezerwowi: Skiba – Mosakowski, Lech, M. Gancarczyk, Hinokio, Skrzecz, Pałaszewski, Cetnarski, W. Gancarczyk.

Sędziowie: Artur Aluszyk (główny), Daniel Stefański (VAR).

W tym sezonie w Pucharze Polski Miedź pokonała najpierw rezerwy Zagłębia Lubin po rzutach karnych 3:1 (po 120 minutach był remis 2:2), a potem wygrała z GKS-em Jastrzębie-Zdrój 1:0 po dogrywce. Za to Stomil najpierw zwyciężył po rzutach karnych 4:3 w Chorzowie z Ruchem (po 120 minutach było 3:3), a w następnej rundzie także po serii jedenastek olsztynianie wygrali 4:1 z Wisłą Płock (po dogrywce był bezbramkowy remis). Za to w poprzednim sezonie podopieczni Dominika Nowaka zakończyli udział w tzw. "Pucharze Tysiąca Drużyn" dopiero na półfinale, przegrywając w Białymstoku z Jagiellonią 1:2, a Stomil na 1/16 finału, ulegając w Suwałkach Wigrom 2:3.

Oba zespoły spotkały się już w tym sezonie w październiku w ramach 14. kolejki I ligi. Legniczanie pokonali na własnym boisku Stomil aż 4:1, choć przegrywali po trafieniu Mateusza Gancarczyka, ale potem strzelali Marcin Warcholak, Valērijs Šabala, Jakub Łukowski i Dawid Kort, dzięki czemu zwyciężyli.
    Skrót z wygranego meczu w Jastrzębiu-Zdroju.

Za to Stomil dość niespodziewanie wygrał w Jastrzębiu-Zdroju z miejscowym GKS-em 2:1. Choć najpierw przegrywał po golu Jakuba Wróbla, to potem wyrównał Wojciech Hajda, a przed końcem spotkania wynik ustalił z rzutu karnego Grzegorz Lech. Dzięki temu na koniec rundy olsztynianie zajmują 11. lokatę w tabeli zaplecza PKO BP Ekstraklasy z dorobkiem 26 oczek, mając 6 punktów przewagi nad strefą spadkową i 5 punktów straty do szóstej Miedzi. Warto też dodać, że z klubu po meczu odszedł Willian Pozo-Venta.
    Skrót z wygranych derbów w Głogowie.

Miedź Legnica w ostatniej kolejce Fortuny I ligi w 2019 r. pokonała w Głogowie 2:0 po golach Jakuba Łukowskiego i Marquitosa. Jednak podopieczni Dominika Nowaka są rozczarowaniem rundy, ponieważ mieli być głównym faworytem do awansu, a zajmują dopiero 6. miejsce (ostatnie gwarantującej udział w barażu o ekstraklasę) i ma 7 punktów straty do Stali Mielec, która jest na pozycji wicelidera tabeli.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:45.