Augsburg – Mainz 2:1 (koniec) | Borussia D. – Düsseldorf 5:0 (koniec) | Freiburg – Wolfsburg 1:0 (koniec)
Borussia M. – Bayern 2:1 (koniec) | RB Lipsk – Hoffenheim 3:1 (koniec) | Bayer – Schalke 04 2:1 (koniec)
Borussia Monchengladbach
2:1 (0:0)
Bayern Monachium
Sobota 07.12.2019, 15:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Niemiecka Bundesliga • Runda 14

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

O meczu:

Do ciekawie zapowiadającego się starcia 14. kolejki Bundesligi dojdzie w Monchengladbach. Miejscowa Borussia podejmie mistrza Niemiec, Bayern Monachium.

Borussia Monchengladbach:

Gospodarze to aktualny lider ligi niemieckiej. Borussia w trzynastu spotkaniach zgromadziła 28 punktów i ma jedno oczko przewagi nad drugim RB Lipski. W poprzedniej kolejce miejscowi pokonali u siebie SC Freiburg 4:2.

Bayern Monachium:

Nieco gorzej spisują się przyjezdni, którzy tylko dzięki znakomitej dyspozycji Roberta Lewandowskiego znajdują się w czołówce. Bawarczycy mają obecnie 24 punkty i ze stratą czterech oczek do liderującej Borussii zajmują czwarte miejsce. Przed tygodniem zaliczyli wpadkę na własnym stadionie i przegrali 1:2 z Bayerem Leverkusen.
    Takim trafieniem w jednym z meczów z Borussią popisał się były gwiazdor Bayernu, Franck Ribery:

Obsada sędziowska:

Sędzia główny: Marco Fritz
    Asystenci: Dominik Schaal, Guido Kleve
    Sędzia techniczny: Robert Kampka.

Start spotkania:

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 15:30. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Znamy składy wyjściowe!

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Binsibajní – Bénes, Zakaria, J. Hofmann – Stindl (C) – Pléa, Thuram

Bayern Monachium: Neuer (C) – Kimmich, Boateng, Alaba, A. Davies – Goretzka, Alcántara, Tolisso – Müller, Lewandowski, Coman..
    Już za moment zaczynamy!

1

3
    Od pierwszych minut chcą stworzyć przewagę przyjezdni.

4
    Akcja Borussii przerwana, na spalonym złapany został Thuram.

5
    Kolejna udana pułapka ofsajdowa Bawarczyków.

6
    Ostre wejście Benesa w nogi Daviesa i zasłużona żółta kartka dla zawodnika gospodarzy.

7
    Davies był opatrywany, ale wszystko wskazuje na to, że lewy obrońca Bayernu będzie w stanie kontynuować grę.

9
    Pierwsza dobra okazja gości, ale Muller nie trafił w światło bramki!

10
    Davies faulem przerywa akcję rywali, ale obyło się bez indywidualnego upomnienia.

12
    Kolejne przewinienie Daviesa, ale w dalszym ciągu arbiter jest dla niego pobłażliwy.

14
    Bardzo groźne uderzenie Roberta Lewandowskiego z woleja, jednak piłka poszybowała obok słupka!

15
    Rzut wolny dla monachijczyków z obiecującej odległości.

16
    Do dogranej z rzutu wolnego piłki dopadł Lewy, ale znów nie zdołał skierować piłki między słupki!

18
    Nieco uspokoiła się teraz sytuacja na boisku. Czekamy na kolejne podbramkowe okazje.

19
    Krótka przerwa w grze spowodowana sygnalizacją jakiegoś urazu przez Tolisso.

20
    I mamy wymuszoną zmiane. Tolisso zostaje zastąpiony przez Perisicia.

21
    Niedokładnie dogranie Thurama i żaden z jego kolegów nie zdołał sięgnąć piłki.

23
    Dośrodkowanie na głowę Comana, ale pewnie jego uderzenie wybronił Sommer.

24
    Wrzutka Comana ze skrzydła, ale czujni byli defensorzy Borussii, którzy przechwycili futbolówkę.

26
    Kolejna znakomita okazja Bayernu! Znów w centrum wydarzeń znalazł się Muller. Niemiec tym razem strzelił celnie, ale na drodze stanął znakomicie interweniujący Sommer!

27
    Raz jeszcze golkiper Borussii ratuje swoim kolegom skórę, tym razem po uderzeniu Kimmicha! Centymetry dzieliły gości od zdobycia bramki!

28
    Napór Bayernu przerwany przez faul Alaby na jednym z defensorów.

30
    Pół godziny gry już za nami. Początek względnie wyrównany, ale ostatnie minuty zdecydowanie na korzyść Bayernu.

31
    Lewandowski w niełatwej sytuacji zdecydował się na strzał. Piłka poszybowała wysoko ponad bramką.

32
    Dośrodkowanie Kimmicha z rzutu rożnego, ale piłka nie trafiła do żadnego z jego kolegów.

34
    Lewandowski nieprzepisowo walczył o pozycję i arbiter odgwizdał przewinienie. Miejscowi od rzutu wolnego na własnej połowie.

35
    Przebudzenie gospodarzy, którzy wreszcie także zaatakowali. Borussia od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

36
    Znalazł sobie miejsce w polu karnym rywali Perisić, ale nie zdołał oddać celnego strzału.

37
    Drobnego urazu doznał Perisić, na szczęście na razie obejdzie się bez kolejnej wymuszonej zmiany.

40
    Sommer pewnie broni zbyt lekkie uderzenie głową Comana.

41
    W odpowiedzi gospodarze, ale Plea także uderzył ze zbyt małą siłą, aby zaskoczyć golkipera mistrzów Niemiec.

43
    Strzelał głową Goretzka, ale przeniósł piłkę wysoko ponad poprzeczką.

44
    Uderzenie Comana zablokowane.

45
    O dwie minuty przedłużona została pierwsza połowa spotkania.

45+1
    Defensorzy Borussii skutecznie zablokowali uderzenie Perisicia.

45+2

Do przerwy bez goli na Borussia-Park! Jest to remis ze wskazaniem na przyjezdnych, którzy atakowali częściej i zdecydowanie groźniej. Miejmy nadzieję, że worek z golami zostanie rozwiązany po przerwie. Zostańcie z nami!
    Bayern przeważał, ale nie zdołał przełożyć tego na wynik:

46

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

49
    Gol dla Bayernu!
    No i mamy otwarcie wyniku w Monchengladbach! Szybka akcja Bayernu zakończona świetnym strzałem IVANA PERISICIA z linii pola karnego!

51
    Zasłużone prowadzenie Bayernu. Ten gol może sprawić, że spotkanie nam się otworzy i będzie jeszcze ciekawiej!

52
    Zagranie ręką Thurama i od rzutu wolnego monachijczycy.

54
    Muller nieprzepisowo walczył o piłkę na połowie rywali i arbiter dyktuje rzut wolny dla Borussii.

55
    Rajd Goretzki i zagranie w pole karne, które zostało jednak przerwane przez jednego z rywali.

57
    Zagranie Goretzki zablokowany i od rzutu rożnego wznowią grę zawodnicy Bayernu.

58
    Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi László Bénes, na boisku pojawia się Breel Embolo.

60
    Gol dla Borussii M.!
    Gospodarze doprowadzają do wyrównania! Precyzyjnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego popisał się RAMI BINSIBAJNI!

62
    Trafił rywala łokciem Boateng i arbiter słusznie sięga po kartkę.

64
    Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Alassane Pléa, na boisku pojawia się Patrick Herrmann.

66
    Podciął rywala Hofmann i arbiter ponownie sięga po kartkę.

68
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Jérôme Boateng, na boisku pojawia się Javi Martínez.

69
    Rzut wolny dla Borussii, ale niecelnie na bramkę rywali uderzał Elvedi.

71
    Niespełna dwadzieścia minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Czy którejś z drużyn uda się strzelić zwycięskiego gola?

72
    Zagranie Kimmicha przed polem karnym rywali przecięte przez defensorów Borussii.

74
    Nieprzepisowo walczył o piłkę Alcantara i arbiter dyktuje rzut wolny dla gospodarzy.

76
    Poszedł na przebój Coman, ale skutecznie został powstrzymany przez obrońców Monchengladbach.

77
    Poza linią boczną opatrywany jest Lainer. Chwilę w przewadze grać będą Bawarczycy.

79
    Nieudane wykończenie akcji przez Mullera i z piątego metra wznowi grę Sommer.

80
    Mogło być 2:1 dla gospodarzy, ale w dogodnej sytuacji nie trafił w światło bramki Stindl!

81
    Błyskawiczna odpowiedź Bawarczyków! Niezbyt udanie uderzał jednak Kimmich i po raz kolejny skuteczną interwencją popisał się Sommer!

82
    Za spóźnioną interwencję żółtym kartonikiem upomniany został Javi Martinez.

83
    Tym razem nieprzepisowo walczył o piłkę Binsibajni.

85
    Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Lars Stindl, na boisku pojawia się Raffael.

86
    Zapisał się do protokołu meczowego Lewandowski, niestety nie ze względu na strzelonego gola.

88
    Brzydszy fragment tego meczu. Tym razem upomniany został Zakaria.

89
    Ucierpiał w starciu z rywalem Binsibajni. Mamy kolejną przerwę w grze związaną z urazem jednego z piłkarzy.

90
    Cztery minuty dłużej potrwa ten pojedynek!

90+1
    Rzut karny dla Borussii! Goście nie dokończą meczu w jedenastu! Drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną ogląda Javi Martinez!

90+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Thiago Alcántara (Bayern Monachium).

90+2
    RAMI BINSINAJNI skutecznym egzekutorem jedenastki i gospodarze są o krok od triumfu nad Bayernem!

Faule: 14:18.

Niezwykle ważny triumf Borussii! Ekipa z Monchengladbach pokonała mistrzów Niemiec i umocniła się tym samym na pozycji lidera Bundesligi. Robert Lewandowski tym razem bez gola, a z żółtą kartką. Dziękuję za uwagę! (17:31:10)
    Mają powody do radości gospodarze!

Gole: 60. Binsibajní, 90+2. Binsibajní (kar.) – 49. Perišić

Kartki:   6. Bénes (MNC), 66. J. Hofmann (MNC), 88. Zakaria (MNC) – 62. Boateng (BAY), 82. Javi Martínez (BAY), 86. Lewandowski (BAY), 90+2. Alcántara (BAY)   90+1. Javi Martínez (BAY)

Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 3:7. Rzuty rożne: 2:5. Spalone: 5:1. Foule: 14:18.
    Borussia Monchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Binsibajní – Bénes (58. Embolo), Zakaria, J. Hofmann – Stindl (C) (85. Raffael) – Pléa (64. Herrmann), Thuram.
    Zmiany: Sippel – Raffael, Strobl, Wendt, Embolo, Kramer, Herrmann, Neuhaus, Jantschke.

Bayern Monachium: Neuer (C) – Kimmich, Boateng (68. Javi Martínez), Alaba, A. Davies – Goretzka, Alcántara, Tolisso (20. Perišić) – Müller, Lewandowski, Coman.
    Zmiany: Ulreich – Perišić, Cuisance, Gnabry, Coutinho, Pavard, Javi Martínez.

Sędzia techniczny: Robert Kampka