Piast – ŁKS 2:1 (koniec) | Korona – Cracovia 1:0 (koniec) | Jagiellonia – Lechia 3:0 (koniec)
Piast Gliwice
2:1 (0:1)
ŁKS Łódź
Niedziela 15.12.2019, 12:30 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • 19. kolejka
    Trzy punkty zostają w Gliwicach:

Piast Gliwice odwrócił losy pojedynku z ŁKS Łódź! Mistrz Polski przegrywał do przerwy po golu Wolskiego, ale w przerwie trener Fornalik musiał odpowiednio natchnąć swoich podopiecznych. Na drugą odsłonę wyszedł zupełnie inny zespół i za sprawą trafień Parzyszka i Felixa gospodarze zgarnęli trzy punkty. (14:23:17)

90+4

90+3
    Nieudana kontra Piasta. ŁKS organizuje swoją ostatnią akcję w tym meczu.

90+1
    Frankowski dorzucił trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    Drugą asystą w tym meczu popisał się kapitan Piasta – Gerard Badia.
    88. Jorge FÉLIX - 2:1

88
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki JORGE FÉLIX.

Mistrz Polski obejmuje prowadzenie! Badia centrował z lewej flanki, a wbiegający Felix sięgnął futbolówkę wślizgiem. Malarz bezradny!

86
    Tuszyński skutecznie zwiódł rywala, ale jego uderzenie było już kompletnie nieudane. Posłał futbolówkę wysoko w trybuny.
    85. Poprzeczka po strzale Badii:

85
    Poprzeczka ratuje gości! Najpierw Hateley doskonale przerzucił do Felixa, ale ten został powstrzymany w próbie ataku. Jorge wyłożył zatem futbolówkę do ustawionego przed polem karnym Badii, który huknął w poprzeczkę!

83
    Kontr ŁKS są coraz groźniejsze. Łodzianie starają się wykorzystać lukę, jaką po sobie pozostawiają gospodarze.

81
    Pirulo został przyblokowany przez Huka. Bardzo dobrze, szybkie podanie do Hiszpana w pole karne.

80
    Fatalne wstrzelenie Tuszyńskiego. Trudno stwierdzić, czy była to próba centrostrzału czy dośrodkowanie.

80
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Piotr Parzyszek, na boisku pojawia się Patryk Tuszyński.

79
    Piastunki pozostają w natarciu. W drugiej połowie bardzo mocno przycisnęli rywali, lecz wciąż zbyt rzadko fatygują Malarza.

77
    Bardzo dobra interwencja Sobocińskiego, który wygarnął futbolówkę spod nóg nadciągającego Felixa.

77
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Maciej Wolski, na boisku pojawia się Piotr Pyrdoł.

75
    Zbyt mocne podanie Badii na lewe skrzydło do wbiegającego Kirkeskova.

Krzysztof

Gole: 53. Parzyszek, 88. Félix – 25. Wolski

Kartki:   42. Huk (PIA), 50. Hateley (PIA) – 61. Klimczak (LKS), 63. Sobociński (LKS), 72. Pirulo (LKS)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały celne: 6:3. Strzały niecelne: 6:3. Rzuty rożne: 7:3. Spalone: 3:1. Foule: 8:22.
    Piast Gliwice: Plach – Pietrowski, Huk, Korun, Kirkeskov – Hateley, Jodłowiec (61. Sokołowski) – Badia (C), Steczyk (46. Milewski), Félix – Parzyszek (80. Tuszyński).
    Zmiany: Szmatuła – Sokołowski, Konczkowski, Milewski, Rymaniak, Mokwa, Malarczyk, Borkała, Tuszyński.

ŁKS Łódź: Malarz – Grzesik, Rozwandowicz (C), Sobociński, Klimczak – Ł. Piątek – Trąbka (63. Sekulski), Wolski (77. Pyrdoł), Kalinkowski, Ramirez – Pirulo.
    Zmiany: Budzyński – Rozmus, Ratajczyk, Pyrdoł, Sekulski, Juraszek, Sajdak, Srnić.

Główny: Bartosz Frankowski

Widownia: 3 892