Clearex – Rekord 5:7 (koniec) | AZS UŚ – Piast 2:5 (koniec) | PA Nova Gliwice – Lubawa 5:2 (koniec)
FC Reiter – Red Dragons 2:6 (koniec) | Zduńska Wola – GI Malepszy 5:2 (koniec)
Clearex Chorzów
5:7 (2:3)
Rekord Bielsko-Biała
Sobota 15.02.2020, 16:00 • Hala MORiS, Chorzów • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 16

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Tydzień temu obu klubom powiodło się w Pucharze Polski. Clearex efektowną kanonadą w drugiej połowie pokazał swoją wyższość nad Heiro Rzeszów i wygrał 8:3. Rekord zwyciężył we własnej hali 4:2 z Acaną Orłem Futsalem Jelcz-Laskowice.
    Rekord wygrał poprzedni mecz w Pucharze Polski.

Rekord ponownie sieje postrach w Futsal Ekstraklasie. Drużyna z Bielska-Białej zmierza po kolejne mistrzostwo Polski. Od początku sezonu wywalczyła 40 punktów za 13 zwycięstw oraz remis. Rekordziści przegrali tylko jedno spotkanie ligowe.

Wicelider z Chorzowa ma 29 punktów za dziewięć zwycięstw oraz dwa remisy. Ponadto Clearex poniósł od początku sezonu cztery porażki. Do prowadzącego w wyścigu po mistrzostwo Polski najbliższego przeciwnika traci aż 11 punktów.

Konfrontacja jest hitem kolejki, a może nawet rundy w Futsal Ekstraklasie. Wicelider ligi zmierzy się we własnej hali z liderem. Clearex oraz Rekord mają najwięcej punktów oraz strzelają najwięcej goli w rozgrywkach.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu w Chorzowie. Clearex podejmie Rekord Bielsko-Biała. Początek walki o punkty w Futsal Ekstraklasie w sobotę o godzinie 16.

1

00:30
    Michał Marek pozostawiony bez opieki blisko bramki Rafała Krzyśki. Nieznacznie niecelne uderzenie, a przyjezdni już mogli prowadzić.

01:05
    Zaatakowali niebezpiecznie również futsaliści Clearexu Chorzów i Mariusz Seget był o włos od wpakowania do siatki tańczącej blisko linii bramkowej piłki.

01:30

Clearex Chorzów: Krzyśka (Burza, Bednarczyk) – Zastawnik, Seget, Salisz, Łuszczek – Golly, Mizgajski, Leszczak, Wachuła, Rotuski, Wędzony, Bidelski.

Rekord Bielsko-Biała: Nawrat (Iwanek, Burzej) – Popławski, Budniak, Marek, Kubik – Surmiak, Biel, Gąsior, Viana, Korpela, Bondar.

Sędziowie: Grzębowski, Żurawski – Wiercioch, Wanicki.

01:45
    Po jednym przewinieniu z obu stron w początkowej fazie spotkania. Futsaliści zameldowali się przeciwnikom ostrym i nieprzepisowym zagraniem.

02:30
    Podanie Sebastiana Leszczaka w kierunku Adama Wędzonego w ostatnim momencie przejęte przez Pawła Budniaka. Ratunkowa interwencja filigranowego zawodnika Rekordu.

03:20
    Nieudane przyjęcie Bartosza Biela i piłka uciekła bielszczanom poza boisko na połowie Clearexu Chorzów.

03:45
    Skutecznie interweniuje na początku konfrontacji Rafał Krzyśka, który tym razem zatrzymał nogami piłkę po uderzeniu z czystej pozycji Ołeksandra Bondara.

04:17
    Gol dla Rekordu!
    Strzelcem bramki BARTOSZ BIEL.

Premierowe trafienie w meczu dla Rekordu. Bartosz Biel znalazł sposób na pokonanie Rafała Krzyśki i to Clearex jako pierwszy musi odrabiać stratę do przeciwnika.

06:05
    Po objęciu prowadzenia nie rezygnuje z atakowania Rekord Bielsko-Biała. Rafał Krzyśka wygrał pojedynek z Michałem Markiem, a kolejne uderzenie Artura Popławskiego ponad poprzeczką.

06:40
    Maciej Mizgajski uderzył na bramkę strzeżoną przez Bartłomieja Nawrata. Futsalówka ugrzęzła w bocznej siatce i doświadczony bramkarz nie musiał interweniować.

06:50
    Artur Popławski strzelił płasko z rzutu wolnego w ustawionego w murze Sebastiana Leszczaka. Średnio dwa strzały bielszczan na jedno chorzowian.

06:55
    Przerwa w grze spowodowana urazem Rafała Krzyśki.

07:15
    Mateusz Bednarczyk był tylko przez moment w bramce w zastępstwie Rafała Krzyśki. Podstawowy golkiper już wrócił na posterunek.

08:20
    Bartosz Biel opanował piłkę w polu bramkowym przeciwnika i znalazł miejsce do strzału lewą stopą. Futsalówka uciekła zawodnikowi Rekordu ponad poprzeczkę.

08:45
    1:1 w faulach.

09:15
    Teraz drugi faul mistrza Polski.

09:45
    Beznadziejne zagranie crossowe Mikołaja Zastawnika. Krzysztof Salisz nie miał szansy na opanowanie piłki na prawym skrzydle i ta uciekła poza boisko.

10:10
    Przed oddaniem strzału Bartosz Biel, który próbował się oswobodzić, uderzył dłonią w twarz Macieja Mizgajskiego. Trzeci faul Rekordu.

11:05
    Sebastian Leszczak zachował się sprytnie, ale nie pokonał swoim mocnym strzałem Bartłomieja Nawrata, który dawno nie miał możliwości zaprezentowania umiejętności.

11:20
    Adam Wędzony przesadził w pojedynku z Pawłem Budniakiem. Drugi faul gospodarzy.

11:40
    Twardo bronią Rekordziści i nie pozwalają przeciwnikom na odebranie sobie prowadzenia. Strzał z dystansu Sebastiana Leszczaka został powstrzymany przez defensora.

12:15
    Maciej Mizgajski strzelił groźnie i piłka ominęła w bliskiej odległości bramkę Rekordu Bielsko-Biała. Chyba najlepsza szansa na doprowadzenie do remisu przez Clearex.

13:40
    Roman Wachuła miał jeszcze lepszą szansę na dogonienie Rekordu Bielsko-Biała. Odsłonięta, prawie pusta bramka przed zawodnikiem Clearexu, mimo to spudłował z bliska. Nie do wiary!

14:11
    Strzelcem bramki OŁEKSANDR BONDAR.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Wyświechtany slogan pasuje jak ulał. Ołeksandr Bondar strzelił z metra do pustej bramki po podaniu Bartosza Biela.

14:20
    Gol dla Clearexu!
    Strzelcem bramki MACIEJ MIZGAJSKI.

Po kilku sekundach gol kontaktowy. Maciej Mizgajski pomknął prawym skrzydłem i zaskoczył najwyraźniej zdekoncentrowanych przyjezdnych potężnym strzałem obok Bartłomieja Nawrata.

16:06
    Strzelcem bramki ARTUR POPŁAWSKI.

Rozstrzelali się futsaliści. Tym razem defensywa Clearexu została rozrzucona przez Pawła Budniaka. Po jego podaniu Artur Popławski oddał uderzenie między nogami Rafała Krzyśki do bramki.

16:45
    Coraz więcej emocji i coraz bardziej widoczna na tablicy różnica na korzyść Rekordu Bielsko-Biała.

17:25
    Adam Wędzony był w dogodnej pozycji do strzelenia gola, ale brawurowo interweniujący Bartłomiej Nawrat udaremnił próbę poprawienia rezultatu.

18:06
    Strzelcem bramki MIKOŁAJ ZASTAWNIK.

Poprawili rezultat gospodarze i po raz drugi złapali kontakt z liderem. Efektowne uderzenie z woleja Mikołaja Zastawnika i Bartłomiej Nawrat nie zdążył na nie zareagować w bramce.

18:20
    2:4 w faulach na nieco ponad minutę przed końcem pierwszej połowy spotkania.

18:45
    Rafał Krzyśka opuścił boisko z powodu kontuzji, o której informowaliśmy kilkanaście minut temu. Okazała się ona dużym utrapieniem i dlatego gra Mateusz Bednarczyk.

20:00

Pięć goli w pierwszej połowie. Solidnie postrzelali futsaliści, a trafień mogło być jeszcze więcej, ponieważ sytuacji podbramkowych nie brakowało. Rekord Bielsko-Biała bliżej zwycięstwa w pojedynku na szczycie tabeli, ale zaliczka 3:2 nie daje bezpieczeństwa. Jeszcze powinno być ciekawie w Chorzowie.

21

20:15
    Strzelcem bramki PAWEŁ BUDNIAK.

Po kilkunastu sekundach bramka Rekordu i ponownie ma dwugolową zaliczkę. Mateuszowi Bednarczykowi nie udało się powstrzymać uderzenia Pawła Budniaka, który otworzył drugą połowę mocnym akcentem.

21:10
    Clearex stara się natychmiast odpowiadać atakami na gole Rekordzistów, ale poza jednym momentem ewidentnej dekoncentracji, są czujni podopieczni Andrzeja Szłapy.

22:20
    Artur Popławski napomniany żółtą kartką za faul.

22:50
    Rekord w posiadaniu piłki i w takich okresach Clearex nie ma łatwości w notowaniu przechwytów. Przyjezdni w zielonych strojach zyskują cenny czas.

23:18
    Strzelcem bramki ADAM WĘDZONY.

Adam Wędzony i Clearex ponownie strzelił gola kontaktowego. W sytuacji sam na sam z Bartłomiejem Nawratem przymierzył między nogami bramkarza po podaniu od Macieja Mizgajskiego.

24:10
    Mocne, jednak niecelne uderzenie Mikołaja Zastawnika i próba doprowadzenia do remisu okazała się nieskuteczna.

24:45
    Bartosz Biel odpowiedział podobną próbą po przeciwnej stronie boiska. Również temu zawodnikowi nie udało się zatrudnić golkipera, którym jest Mateusz Bednarczyk.

25:30
    Drugi faul Clarexu po przerwie. Maciej Mizgajski zbyt agresywnie starał się odebrać piłkę Michałowi Markowi.

25:35
    Podanie Pawła Budniaka do Ołeksandra Bondara z rzutu wolnego. Dali się zaskoczyć chorzowianie i mieli szczęście, że Ukrainiec nie wcelował do bramki odsłoniętej w 75 procentach.

26:50
    Pomknął Sebastian Leszczak w kierunku bramki przeciwnika. W ostatnim momencie sposobiącego się do oddania strzału zawodnika Clearexu powstrzymał defensor.

27:30
    Podanie otwierające do Pawła Budniaka, po którego strzale piłka poleciała prosto w Mateusza Bednarczyka. Bramkarz gospodarzy nie miał prawa do popełnienia błędu.

27:40
    Po trzy w faulach.

28:10
    Czwarty faul Clearexu. Szymon Łuszczek powalił Bartosza Biela. Robi się gorąco gospodarzom.

28:40
    Sebastian Leszczak utrzymał się w posiadaniu piłki w polu bramkowym przeciwnika mimo towarzystwa defensora, ale oddał uderzenie w boczną siatkę.

29:05
    Alex Viana w spojenie słupka z poprzeczką! Potężne techniczne uderzenie obok Mateusza Bednarczyka po wymanewrowaniu Mikołaja Zastawnika. Zabrakło odrobiny precyzji.

29:50
    Szymon Łuszczek w konfrontacji z Bartoszem Bielem. Zawodnik z Bielska-Białej domagał się podyktowania rzutu karnego, ale tylko rozwścieczył publiczność, a nie doczekał się gwizdka sędziego.

30:20
    Mniej niż 10 minut do końca rywalizacji w Chorzowie. Ostatnim wartym zauważenia wydarzeniem było nieznacznie niecelne uderzenie Alexa Viany.

31:10
    Michał Marek ułożył sobie piłkę na prawej stopie i oddał uderzenie prostym podbiciem. Nie udało się strzelić eleganckiego gola. Pudło.

33:05

33:12
    Strzelcem bramki SEBASTIAN LESZCZAK.

Remis w Chorzowie! Sebastian Leszczak urwał się obrońcom Rekordu i strzelił z bliska bez przyjęcia po podaniu Romana Wachuły z rzutu rożnego. Udany pościg Clearexu za gośćmi.

34:18

Clearex na prowadzeniu. Coraz gorętsza atmosfera w Chorzowie. Maciej Mizgajski popisał się atakiem indywidualnym, a na jego zakończenie oddał uderzenie do bramki Rekordu.

34:25
    Piąte przewinienie Clearexu.

34:26
    Szymon Łuszczek napomniany żółtą kartką za oporne ustawianie muru.

34:38
    Ołeksandr Bondar napomniany żółtą kartką za czwarte przewinienie Rekordu w drugiej połowie.

35:42
    Strzelcem bramki MICHAŁ MAREK.

Piłka odbita rykoszetem zatańczyła w polu bramkowym Clearexu zanim dopadł do niej Michał Marek i oddał uderzenie z bliska w narożnik bramki Clearexu. Rekordziści doprowadzili do remisu.

35:42
    Andrzej Szłapa napomniany żółtą kartką za zachowanie na ławce.

36:30
    Sebastian Leszczak huknął z ostrego kąta w boczną siatkę. Podniósł się doping, choć nieśmiały, dla dzielnie walczących z liderem chorzowian.

36:58
    Piąte przewinienie Rekordu. Obie drużyny dobrnęły do limitu fauli.

37:36
    Po faulu na Michale Marku przedłużony rzut karny dla Rekordu Bielsko-Biała.

37:40
    Nie ma gola z przedłużonego rzutu karnego. Mateusz Bednarczyk obronił strzał Ołeksandra Bondara.

37:41
    Samobójcze trafienie zalicza ROMAN WACHUŁA.

Zabrakło asekuracji po obronieniu strzału z przedłużonego rzutu karnego. Próbował ratować sytuację Roman Wachuła, jednak wpakował piłkę pechowo do własnej bramki.

37:45
    Przerwa na żądanie trenera Clearexu.

38:05
    Clearex Chorzów z wycofanym bramkarzem.

38:10
    Przedłużony rzut karny dla Clearexu za zagranie ręką Michała Marka.

38:19
    Bartłomiej Nawrat obronił strzał Mikołaja Zastawnika z przedłużonego rzutu karnego.

38:50
    Rekord w posiadaniu futbolówki i musi już przetrwać z prowadzeniem już tylko przez niego ponad minutę.

39:40
    Uderzenie Sebastiana Leszczaka obronione przez Bartłomieja Nawrata. To mogła być ostatnia szansa zespołu z Chorzowa na zapunktowanie w hicie.

40:00
    Strzelcem bramki JANI KORPELA.

Podsumowanie meczu golem. Piłka wtoczyła się już po syrenie do bramki, ale uderzenie było oddane przed nią. Jani Korpela strzelił przez prawie całe boisko i potwierdził wyższość Rekordu.

40:00

Rekord coraz bliżej mistrzostwa Polski. W pasjonującym hicie rundy pokonał 7:5 Clearex Chorzów. Drużyna z Bielska-Białej potrafiła powiedzieć ostatnie słowo w klasyku, w którym nie zabrakło dramaturgii oraz zwrotów akcji. Aż 12 goli. To była świetna wizytówka obu drużyn, ale cieszą się tylko podopieczni Andrzeja Szłapy.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:56:45)

Gole: 15. Mizgajski, 19. Zastawnik, 24. Wędzony, 34. Leszczak, 35. Mizgajski – 5. Biel, 15. Bondar, 17. Popławski, 21. Budniak, 36. Marek, 38. Wachuła (sam.), 40. Korpela

Kartki:   35. Łuszczek (CHZ) – 23. Popławski (BIE), 35. Bondar (BIE), 36. Szłapa (BIE)

Sędziowie: Grzębowski, Żurawski – Wiercioch, Wanicki