Clearex – Rekord 5:7 (koniec) | AZS UŚ – Piast 2:5 (koniec) | PA Nova Gliwice – Lubawa 5:2 (koniec)
FC Reiter – Red Dragons 2:6 (koniec) | Zduńska Wola – GI Malepszy 5:2 (koniec)
Gatta Active Zduńska Wola
5:2 (3:1)
GI Malepszy Arth Soft Leszno
Sobota 15.02.2020, 18:00 • Hala przy ul. Złotej, Zduńska Wola • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 16

Do ciekawie zapowiadającego się starcia 16. kolejki Futsal Ekstraklasy dojdzie w Zduńskiej Woli. Miejscowa Gatta podejmie GI Malepszy Futsal Leszno.

Gospodarze plasują się w ścisłej czołówce. Z dorobkiem 26 punktów zajmują piąte miejsce, ale do drugiego w tabeli Cleareksu tracą zaledwie trzy "oczka". W poprzedniej kolejce zremisowali na wyjeździe z Red Dragons Pniewy 4:4.

Dużo gorzej wiedzie się przyjezdnym. Beniaminek uzbierał dotychczas piętnaście punktów i zajmuje dziesiątą lokatę. przed przerwą reprezentacyjną leszczynianie ulegli na własnym terenie AZS-owi UŚ Katowice 3:5.

Obsada sędziowska:

Sędzia I: Jakub Orliński
    Sędzia II: Adamonis Jewgienij
    Sędzia III: Szymon Przytuła
    Sędzia czasowy: Patryk Adamczyk.

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 18:00. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy z odpowiednim wyprzedzeniem. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

Gatta Active Zduńska Wola:
    Miłosiński, Słowiński – Dudek, Olczak, Dregier, Krawczyk, Sobalczyk, Marciniak, Szymczak

GI Malepszy Futsal Leszno:
    Długosz, Budych – Niedźwiedzki, Pietruszko, Bartnicki, Molicki, Martin, Kruszyński, Radliński, Witek, Siecla, Olszak

1

2
    Od początku przy piłce utrzymują się przyjezdni, wymieniając podania na własnej połowie boiska.

3
    Gol dla Gatty Active!
    Znakomity początek w wykonaniu gospodarzy! DANIEL KRAWCZYK jako pierwszy w tym spotkaniu wpisuje się na listę strzelców!

4
    Nieudane zagranie Sobalczyka w pole karne leszczynian.

5
    Szarżował Bartnicki, ale jego indywidualna akcja została zakończona zablokowanym uderzeniem.

5
    Faule: 1-0.

7
    Podwyższają prowadzenie miejscowi! Krawczyk zagrał do niepilnowanego MICHAŁA MARCINIAKA, a ten strzałem pod poprzeczkę zmienił wynik na 2:0!

7
    Przerwa na życzenie szkoleniowca drużyny gości.

9
    Łatwo stracili piłkę w środku pola miejscowi. Od autu zawodnicy z Leszna.

10
    Dziesięć minut gry w Zduńskiej Woli za nami. W dobrej sytuacji są miejscowi, którzy szybko wypracowali dwubramkową zaliczkę.

11
    Przerwa na życzenie szkoleniowca zduńskowolan.

12
    Lekkiego urazu doznał Niedźwiedzki, na szczęście szybko zasygnalizował gotowość do dalszej gry.

12
    Zbyt ostro walczył o piłkę Krawczyk i arbiter upomniał go żółtą kartką.

13
    Faule: 3-1.

14
    Rzut wolny dla leszczynian niedaleko pola karnego Gatty. Za moment może być groźnie pod bramką miejscowych.

16
    Przycisnęli teraz nieco przyjezdni, ale póki co dobrze w defensywie grają gospodarze.

18
    Bardzo dobrym wyjściem z bramki popisał się Długosz, zapobiegającym tym samym utracie bramki przez swój zespół.`

18
    Gol dla Klubu Sportowego Futsal Leszno!
    Wreszcie skuteczne wykończenie akcji gości! Autorem kontaktowej bramki PIOTR PIETRUSZKO.

19
    Faule: 3-2.

20
    Błyskawicznie na trafienie rywali odpowiedzieli gospodarze! Po raz drugi w tym spotkaniu na listę strzelców wpisał się DANIEL KRAWCZYK!

20

Do przerwy grająca zduńskowolanie prowadzą z beniaminkiem z Leszna 3:1. Na więcej emocji zapraszamy z powrotem za niecały kwadrans!

21

23
    Mocno ofensywnie nastawieni na drugą połowę wyszli przyjezdni. Szykuje się bardzo ciekawa druga odsłona tego pojedynku!

25
    Bardzo dobra interwencja Słowińskiego i tylko korner dla przyjezdnych.

27
    Nieudane wykończenie akcji przez gospodarzy. Podaniem do Witka wznowił grę Długosz.

28
    Wymieniali się podaniami w środku pola przyjezdni, ale skończyło się to łatwą stratą futbolówki.

29
    Faule: 0-4.

30
    Bardzo dobre zawody rozgrywa Słowiński. Kolejna skuteczna interwencja golkipera Gatty. A dążenia rywali do zdobycia kontaktowego gola trwają dalej.

31
    Piąte przewinienie przyjezdnych! Każde kolejne oznaczać będzie przedłużony rzut karny. Gatta póki co bez faulu po zmianie stron.

32
    Duży krok w stronę końcowego triumfu robią miejscowi! Prowadzenie gospodarzy podwyższa MATEUSZ OLCZAK!

33
    Ogromne zamieszanie pod bramką gospodarzy. Uderzał m. in. Pietruszko, ale ostatecznie gracze Gatty zdołali wybić piłkę na aut.

34
    Losy spotkania mamy już chyba rozstrzygnięte. MICHAŁ MARCINIAK powiększa przewagę gospodarzy do czterech trafień!

36
    Niecałe pięć minut do końca spotkania. Z wysuniętym golkiperem graja goście, którzy teraz zamknęli rywali w futsalowym zamku.

38
    Gra w przewadze w polu wreszcie przyniosła skutek! ADRIAN NIEDŹWIEDZKI zdołał pokonać Słowińskiego!

39
    Nieustannie z lotnym golkiperem grają przyjezdni. Leszczynianie chcą zmniejszyć rozmiary porażki.

40
    Mogło być 6:2, ale nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego Daniel Krawczyk!

Ważne dla układy ligowej tabeli zwycięstwo zduńskowolan! Gatta obecnie plasuje się na trzeciej lokacie, mają tyle samo punktów co wicelider z Chorzowa. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne na nasz portal! (19:32:38)

Gole: 3. Krawczyk, 7. Marciniak, 20. Krawczyk, 32. Olczak, 34. Marciniak – 18. Pietruszko, 38. Niedźwiedzki

Kartki:   12. Krawczyk (ZDW)

Słowiński (Miłosiński)– Dudek, Olczak, Dregier, Krawczyk, Sobalczyk, Marciniak, Szymczak