FC Koln – Bayern 1:4 (koniec) | Mainz – Schalke 04 0:0 (koniec)
1. FC Koln
1:4 (0:3)
Bayern Monachium
Niedziela 16.02.2020, 15:30 • RheinEnergieStadion, Kolonia • Niemiecka Bundesliga • Runda 22

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:29:18)
    Wysokie zwycięstwo Bayernu w Kolonii. Zaatakował od pierwszych minut i wcześnie wypunktował 1. FC Koeln.

Faule: 12:10.

Druga połowa już bardziej wyrównana niż pierwsza, ale zaliczka wypracowana przez Bayern na początku spotkania wystarczyła w stu procentach do odniesienia przekonującego zwycięstwa 4:1. Lider Bundesligi przeprowadził huraganową nawałnicę w kilkunastu minutach otwierających konfrontację, a jej efektem były trzy gole. Serge Gnabry jeszcze powiększył zaliczkę podopiecznych Hansiego Flicka po powrocie z szatni na boisko, a dość ambitnych w drugiej połowie gospodarzy było stać tylko na gola honorowego Marka Utha. W pozostałych sytuacjach gospodarzy zatrzymywał dobrze dysponowany Manuel Neuer.

90

88
    Manuel Neuer nie ma spokoju między słupkami do ostatnich minut konfrontacji. Weteran wykazał się umiejętnościami po uderzeniu Anthony'ego Modesta. 1. FC Koeln potrafił kilkakrotnie tego popołudnia zatrudnić bramkarza Bayernu. Szczególnie po przerwie.

86
    1. FC Koeln nie ma już szans na zapunktowanie kosztem Bayernu, ale kibice zachęcają miejscowych zawodników do jeszcze jednego, może dwóch ataków, żeby ewentualnym drugim golem zepsuć samopoczucie mistrzowi Niemiec.

86
    Anthony Davies starał się uruchomić swoim dośrodkowaniem Thomasa Muellera, który odrobinę zniknął z radarów po aktywnej grze w pierwszej połowie. Niemcowi nie udało się dosięgnąć piłki i w efekcie po przechwyceniu futbolówki 1. FC Koeln zostało sprowokowane do przeprowadzenia kontrataku.

84
    Ostatnie minuty konfrontacji i jednocześnie szanse na zmienienie wyniku. Dotychczas pięć goli, a ochotę na zdobycie kolejnego miał Robert Lewandowski. Jego mocne uderzenie nie było jednocześnie precyzyjne i piłka poleciała obok bramki.

82
    Benjamin Pavard napomniany żółtą kartą za ostre przewinienie.

81
    Zmiana w drużynie 1. FC Köln: z boiska schodzi Jhon Córdoba, na boisku pojawia się Anthony Modeste.

79
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Kinglsley Coman, na boisku pojawia się Leon Goretzka.

79
    Sebastiaan Bornauw napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie. Postanowił przerwać groźnie zapowiadający się atak Bayernu faulem i Felix Zwayer odpowiednio to wycenił.

79
    Natychmiastowa odpowiedź zespołu z Kolonii, a jego akcja zakończyła się uderzeniem Jhona Cordoby, po którym musiał interweniować Manuel Neuer. Bramkarz ratował Bawarczyków w konfrontacji sam na sam z napastnikiem!

77
    Szansa Roberta Lewandowskiego na strzelenie drugiego gola. Nieskuteczne uderzenie najlepszego snajpera Bayernu Monachium. Piłka poleciała poza lustro bramki strzeżonej przez Timo Horna.

75
    Manuel Neuer przekonująco rozpędził stłoczonych zawodników blisko własnej bramki i wykonał podręcznikowy chwyt po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

73
    Zagranie w kierunku ustawionego w polu karnym Roberta Lewandowskiego. Napastnika reprezentanta Polski uprzedził obrońca i interweniował ryzykownie. Przed golem samobójczym uratował go bramkarz Timo Horn.

72
    Zmiana w drużynie 1. FC Köln: z boiska schodzi Ismail Jakobs, na boisku pojawia się Benno Schmitz.

71
    Kolejna wymiana podań przez zawodników Bayernu. Futbolówka krążyła blisko koła środkowego i zabrakło pomysłu na przetransportowanie jej w okolicę bramki Horna. Już coraz mniej koncepcji w repertuarze monachijczyków.

Gole: 70. Uth – 3. Lewandowski, 5. Coman, 12. Gnabry, 65. Gnabry

Kartki:   79. Bornauw (KLN) – 28. Boateng (BAY), 49. Alcántara (BAY), 82. Pavard (BAY)

Posiadanie piłki: 38 % : 62 %.
    Strzały celne: 6:8. Strzały niecelne: 6:15. Rzuty rożne: 1:6. Spalone: 4:1. Foule: 12:10.
    1. FC Koln: T. Horn – Ehizibue, Bornauw, Czichos, Katterbach (28. Kainz) – Schirí, Hector (C) – Drexler, Uth, Jakobs (72. Schmitz) – J. Córdoba (81. Modeste).
    Zmiany: Krahl – Höger, Schmitz, Rexhbecaj, Terodde, Modeste, Thielmann, Kainz, Leistner.

Bayern Monachium: Neuer (C) – Pavard, Boateng (46. Lucas Hernández), Alaba, A. Davies – Kimmich (58. Tolisso) – Gnabry, Müller, Alcántara, Coman (79. Goretzka) – Lewandowski.
    Zmiany: Ulreich – Lucas Hernández, Odriozola Arzallus, Coutinho, Cuisance, Goretzka, Tolisso, Zirkzee.

Sędziowie: Felix Zwayer