Raków – Piast 2:0 (koniec) | Jagiellonia – Lech P. 1:1 (koniec)
Jagiellonia Białystok
1:1 (1:0)
Lech Poznań
Piątek 28.02.2020, 20:30 • Stadion Miejski, Białystok • PKO Ekstraklasa • Runda 24

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:28:57)

Faule: 12:18.

Niby tylko dwa gole, mimo to ogrom wrażeń, sytuacji podbramkowych, niespodziewanych obrotów wydarzeń. Do 40. minuty drużyny grały niemrawo, ale kiedy już raz wystartowały, to nie zamierzały się zatrzymać. Stanęło na remisie 1:1 po golach Bogdana Tiru dla gospodarzy oraz Jakuba Modera dla Lecha Poznań.

90+8

90+8
    Jeszcze jedna akcja przeprowadzona przez Jagiellonię i Mickey van der Hart popisał się interwencją na refleks po uderzeniu z bliska. Piłkarze obu drużyn nieskuteczni w doliczonym czasie!

90+7
    Gra wznowiona i po dośrodkowaniu piłka meczowa na stopie Pedro Tiby! Pomocnik Lecha Poznań znalazł się sam kilka kroków od bramki Damiana Węglarza, ale jakby przestraszył się tej szansy i spudłował.

90+6
    Przerwa w grze spowodowana urazem Tarasa Romanczuka trafionego piłką. Kapitan Jagiellonii zamierza pozbierać się i kontynuować walkę w ostatnich minutach.

90+4
    Gospodarze domagali się rzutu wolnego blisko pola karnego przeciwnika po starciu z udziałem Jesusa Imaza. Sędzia nie zdecydował się na użycie gwizdka i nakazał Hiszpanowi podniesienie się z boiska.

90+2
    Jakub Moder napomniany żółtą kartką za przewinienie.

90+1
    Ariel Borysiuk pokusił się o uderzenie z dystansu. Mickey van der Hart nie musiał tym razem zrobić nic poza odprowadzeniem piłki wzrokiem poza boisko.

90
    Doliczone siedem minut.

89
    Lech Poznań poradził sobie z wrzutką z rzutu wolnego. Dobrze ustawieni podopieczni Dariusza Żurawia nie pozwolili na oddanie strzału gospodarzom.

87
    Pedro Tiba napomniany żółtą kartką za spóźniony wślizg w nogi przeciwnika.

86
    Piłka kierowana na połowę Jagiellonii Białystok, skąd jest wybijana na oślep do przodu. Gospodarze liczą jeszcze na przeprowadzenie zabójczego kontrataku.

85
    Dobra reakcja Jagiellończyków w obronie. Na stworzenie sytuacji podbramkowej nie pozwolił przyjezdnym z Wielkopolski czujny Bogdan Tiru.

83
    Chorągiewka sędziego asystenta w górze, ponieważ Christian Gytkjaer znalazł się na spalonym.

81
    Uciekają zawodnikom minuty na rozstrzygnięcie tego pojedynku. Lech Poznań ma przewagę w posiadaniu piłki, a Jagiellonia musi uwijać się w obronie.

79
    Christian Gytkjaer przed szansą na pokonanie Damiana Węglarza z bliska. Duńczyk wybiegł sam na sam z bramkarzem Jagiellonii, ale nawet nie oddał celnego uderzenia! Coraz dłuższa jest lista sytuacji podbramkowych zmarnowanych przez Gytkjaera.

78
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Tymoteusz Puchacz, na boisku pojawia się Filip Marchwiński.
    77. Pudło Chrystiana Gytkjaera!

77
    Pudło kolejki! Dopiero piątek, a już można ogłosić triumfatora plebiscytu. Trudno uwierzyć, jednak piłka nie znalazła się w bramce po uderzeniu z trzech metrów Christiana Gytkjaera. Fakt, podanie nie było perfekcyjne, ale to nie jest dostateczne usprawiedliwienie dla czołowego napastnika ligi.

76
    6886 kibiców na trybunach. Większość sympatyzująca z Jagiellonią Białystok jest umiarkowanie zadowolona, ale liczy na jeszcze więcej niż kompromisowe 1:1.

75
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Jakov Puljic, na boisku pojawia się Jesus Balleste Imaz.

Niezła szansa Tarasa Romanczuka na pokonanie Mickeya van der Harta. Uderzenie pomocnika Jagiellonii z kilkunastu metrów nieznacznie ponad bramką Lecha Poznań i odetchnęli przyjezdni.

71
    Wołodymyr Kostewycz nie porozumiał się z kompanem na lewym skrzydle. Defensor Lecha Poznań ani nie wykonał dośrodkowania, ani nie oddał strzału.

70
    Ariel Borysiuk napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Tymoteuszu Puchaczu.

69
    Maciej Makuszewski miał kawałek drogi do ławki rezerwowych Jagiellonii Białystok. Przy okazji zebrał owacje od rozśpiewanych kibiców za bramką Mickeya van der Harta.

68
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Przemysław Mystkowski, na boisku pojawia się Bartłomiej Wdowik.

67
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Maciej Makuszewski, na boisku pojawia się Juan Camára.

66
    Co dalej? W atrakcyjnym pojedynku trudno o snucie przewidywań. Druga połowa ze wskazaniem na Lecha Poznań, ale przecież Jagiellonia również przeprowadziła atak zakończony strzałem w słupek.

64
    Atakowali, atakowali aż wyrównali piłkarze z Poznania. To musiało się tak skończyć, ponieważ Jagiellonia broniła coraz mniej szczelnie. Spotkanie rozpoczyna się od początku, tylko czasu już niewiele.
    62. Jakub MODER - 1:1

62
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki JAKUB MODER.

Mistrzowska zmiana trenera Lecha Poznań. Dariusz Żuraw dopiero co wprowadził z ławki rezerwowych Jakuba Modera, a ten już wpłynął na wynik. Po podaniu Tymoteusza Puchacza miał dużo miejsca przed polem karnym i pokonał Damiana Węglarza. Mógł lepiej zachować się bramkarz Jagiellonii. Dał się kompletnie zaskoczyć.

61
    Płaskie dośrodkowanie Daniego Ramireza w kierunku agresywnego w polu bramkowym Christiana Gytkjaera. Napastnik z Poznania nie przymierzył z bliska do siatki. Kolejna niezła szansa Duńczyka.

60
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Karlo Muhar, na boisku pojawia się Jakub Moder.

59
    Sędzia asystent zasygnalizował spalonego na połowie Lecha Poznań. Krótkie wznowienie przyjezdnych od rzutu wolnego.
    57. Taras Romanczuk strzelił w słupek!

57
    Jagiellonia odpowiedziała na atak Christiana Gytkjaera szybkim wypadem z wykorzystaniem prawego skrzydła. Mocne uderzenie Tarasa Romanczuka po podaniu Martina Pospisila i piłka odbiła się od słupka w bramce Lecha Poznań!

56
    Pierwsza sytuacja podbramkowa Christiana Gytkjaera w tym meczu! Miał nawet dwie szanse na pokonanie Damiana Węglarza w ciągu kilku sekund. Najpierw nie trafił czysto w futbolówkę, a następnie strzelił za lekko w Damiana Węglarza.

55
    Piłka w posiadaniu przyjezdnych, którzy nacierają na stłoczonych na własnej połowie zawodników Jagiellonii.

54
    Białostoczanie odrobinę odetchnęli po okresie szturmu przeciwnika. Jagiellonia miała korner i na przedpolu musiał wykazać się Mickey van der Hart.

52
    Temperatura tego widowiska zrobiła się w pewnym momencie bardzo wysoka. Kibice na sinusoidzie emocjonalnej.
    50. Nie ma rzutu karnego. Sytuacja sporna!

50
    Nie ma rzutu karnego po starciu Zorana Arsenicia z Tymoteuszem Puchaczem. Sędziowie po raz drugi po przerwie uratowali Jagiellonię. Całe pasmo ważnych wydarzeń na początku drugiej połowy, ale rezultat bez zmian.

49
    Sędzia biegnie sprawdzić sytuację przy monitorze. Denerwują się zawodnicy obu drużyn.

48
    Rzut karny po przewinieniu Zorana Arsenicia na Tymoteuszu Puchaczu. Ogromna szansa na wyrównanie dla Lecha Poznań!
    46. Nieuznany gol Kamila Jóźwiaka!

46
    Spóźnienie na drugą połowę spotkania było niewskazane. Piłka poszła jak po sznurku między ofensywnymi zawodnikami Lecha Poznań po banalnej stracie Jagiellonii blisko własnego pola karnego. Kamil Jóźwiak znalazł się sam na sam z Damianem Węglarzem i pokonał go strzałem, ale nie ma gola! Wszystko z powodu minimalnego spalonego.

46

Jeżeli druga połowa będzie tak dynamiczna jak czas od 40. minuty w pierwszej części, to kibice będą nieustannie podnosić się z miejsc i ekscytować się widowiskiem. Po pierwszej połowie Jagiellonia prowadzi skromnie, choć zasłużenie 1:0 z Lechem Poznań dzięki strzałowi z bliska Bogdana Tiru.

45+2

45+1
    Gwizdek sędziego po przewinieniu na Martinie Pospisilu blisko ławek rezerwowych.

45
    Doliczone dwie minuty.
    44. Tymoteusz Puchacz huknął w poprzeczkę!

44
    Zrodziła się szansa na doprowadzenie do remisu! Po strzale Tymoteusza Puchacza piłka trafiła w poprzeczkę bramki Damiana Węglarz. Dźwięk obijanego aluminium odbił się echem od wszystkich trybun na stadionie.

43
    Jagiellonia nie zamierza stracić prowadzenia przed przerwą i stara się trzymać poznaniaków w bezpiecznej odległości od bramki Damiana Węglarza.
    41. Bogdan TIRU - 1:0

41
    Gol dla Jagiellonii!
    Strzelcem bramki BOGDAN TIRU.

Jagiellonia na prowadzeniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka wrzucona przez Martina Pospisila spadła na głowie Jakova Puljicia, którego uderzenie obronił widowiskowo Mickey van der Hart. Wobec dobitki z bliska Bogdana Tiru bramkarz Lecha Poznań był bezradny. Lech Poznań skapitulował.
    40. Ariel Borysiuk mierzył z woleja.

40
    Niebezpiecznie! Lech Poznań nieroztropnie wybił piłkę przed pole karne pod nogi Ariela Borysiuka, którego potężne uderzenie z woleja wybił na korner Mickey van der Hart. Dobrze mierzył pomocnik Jagiellonii.

38
    Płaskie dośrodkowanie i po interwencji Dorde Crnomarkovicia gospodarze mieli korner. Stały fragment gry wykonany przez Martina Pospisila i nie musiał wykazać się Mickey van der Hart.

37
    W posiadaniu futbolówki byli podopieczni Dariusza Żurawia. Po stracie jej sędzia gwizdnął przewinienie Pedro Tiby.

36
    Bez sytuacji podbramkowych w ostatnich minutach spotkania. Damian Węglarz praktycznie nie był egzaminowany przez Lecha Poznań.

34
    Wszystko w porządku ze zdrowiem Tymoteusza Puchacza, ale musi pogodzić się z żółtą kartką. Napomnienie za atak na Damiana Węglarza.

33
    Ryzykowna, ale skuteczna interwencja Damiana Węglarza poza polem karnym. Zrobił krzywdę szarżującemu Tymoteuszowi Puchaczowi, który na dodatek był na spalonym.

31
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Thomas Rogne, na boisku pojawia się Djordje Crnomarković.

31
    Przerwa w grze spowodowana kontuzją Thomasa Rogne. Szykuje się wymuszona zmiana w Lechu.

30
    Na zakończenie drugiego kwadransa zanosiło się na strzał Macieja Makuszewskiego, ale nie pozwolił na niego sędzia asystent, który zasygnalizował spalonego byłego reprezentanta Polski.

29
    Martin Pospisil rozpędził się na połowie Lecha Poznań. Za daleko wypuścił sobie futbolówkę i w efekcie wpadł na przeciwnika pilnującego obrzeży pola karnego.

27
    Odpowiedź Lecha Poznań i mocne wstrzelenie w pole karne Jagiellonii zostało wybite na korner. Zorganizowali się na czas gospodarze.

25
    Jeszcze korner i tym razem Zoran Arsenić strzelił celnie. Mickey van der Hart miał szczęście, że futbolówka po kolejnej próbie gospodarza poleciała prawie tam, gdzie stał.
    24. Mickey van der Hart skutecznie w bramce.

24
    Głębokie zagranie z rzutu wolnego w kierunku dalszego słupka i strącenie piłki w kierunku bramki. Lecha ratowała w tej sytuacji interwencja Mickeya van der Harta. Przysnęli goście w obronie.

24
    Tym razem Kamil Jóźwiak popełnił faul na skrzydle na Andreju Kadlecu. Szansa na dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Kolejorza.

23
    Zbyt duży rozmach miał rajd Kamila Jóźwiaka i razem z futbolówką znalazł się poza boiskiem.

22
    Tymoteusz Puchacz przyspieszył i wywalczył rzut rożny dla Lecha Poznań. Za jego wykonanie zabrał się Dani Ramirez, a późniejsze uderzenie Thomasa Rogne nie miało znaczenia, ponieważ zostało oddane po faulu.

20
    Lech Poznań bezskutecznie próbuje zagrozić gospodarzom. W konfrontacji z Lechią Gdańsk stworzył do tego momentu kilka sytuacji podbramkowych.

18
    Jeszcze rzut wolny po przewinieniu Macieja Makuszewskiego na Wołodymyrze Kostewyczu. Piłka została wybita z okolic bramki Jagiellonii przez Damiana Węglarza.

18
    Kamil Jóźwiak zbiegł z lewego skrzydła w pole karne Jagiellonii. Uderzenie skrzydłowego z kilkunastu metrów w blokującego rozpaczliwym wślizgiem defensora Jagiellonii.

17
    Jakov Puljić na spalonym, co wyraźnym gestem zasygnalizował sędzia asystent.

16
    Tym razem bez kartonika od Krzysztofa Jakubika. Gospodarze domagali się takiego napomnienia dla faulującego Karlo Muhara.

15
    Kwadrans rywalizacji za kibicami i Jagiellonia nie odstaje od przeciwnika. To drużyna ze wschodu Polski oddała dotychczas groźniejsze uderzenia.

13
    Taras Romanczuk napomniany żółtą kartką za wślizg w nogi Tymoteusza Puchacza.

12
    Ariel Borysiuk szukał miejsca do oddania strzału zza pola karnego. Doskoczyli do niego gracze z Poznania i nie pozwolili na zagrożenie Mickeyowi van der Hartowi.

11
    Zoran Arsenić napomniany żółtą kartką za faul taktyczny na Kamilu Jóźwiaku.

10
    Jeszcze jeden rzut rożny dla Jagiellonii Białystok, a dośrodkowanie zostało wyekspediowane przez Lubomira Satkę.
    9. Ivan Runje główkował niebezpiecznie.

9
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ivan Runje doszedł do piłki w polu karnym Lecha Poznań i uderzył głową metr ponad bramką strzeżoną przez Mickeya van der Harta.

8
    Nieudane rozegranie rzutu wolnego w wykonaniu Pedro Tiby oraz Daniego Ramireza. Jagiellonia sprowokowana do przeprowadzenia kontrataku i zagranie Macieja Makuszewskiego wybił w ostatnim momencie Lubomir Satka.

7
    W rozegraniu drużyna z Wielkopolski. Pedro Tiba został wypchnięty z okolic pola karnego Jagiellonii, ale drużyna z Białegostoku powstrzymała go ostatecznie faulem.

5
    Dwa dośrodkowania Lecha Poznań. Pierwsze z rzutu wolnego, a drugie już z ruchomej piłki. Nie dali się zaskoczyć gospodarze.

3
    Pedro Tiba zagrał prostopadle w pole karne Jagiellonii. Sunąca po murawie piłka miała trafić do Tymoteusza Puchacza, jednak została sprzątnięta przez czujnego na przedpolu Damiana Węglarza.

2
    Pierwsza sytuacja podbramkowa stworzona przez Jagiellonię. Puljić oderwał się od obrońców z Poznania i oddał z dogodnej pozycji strzał zbyt anemiczny i prosto w Mickeya van der Harta.

2
    Punktualnie pierwszy gwizdek w Białymstoku. Gospodarze w żółto-czerwonych pasiakach, a Lech Poznań w białych koszulkach i spodenkach z niebieskimi akcentami.

1
    Ustawienie Jagiellonii.
    Jedenastka Lecha Poznań.

Jagiellonia Białystok: Węglarz – A. Kadlec, Runje, Tiru, Arsenić – Romanczuk (C), Borysiuk – Mystkowski, Pospisil, Makuszewski – Puljic.

Rezerwowi: Gostomski – Szymanowicz, Wójcicki, Camára, Imaz, Přikryl, Wdowik, Struski, Toporkiewicz.

Lech Poznań: van der Hart – Kamiński, Šatka, Rogne (C), Kostewycz – Jóźwiak, Muhar, Tiba, Puchacz – Ramirez – Gytkjaer.

Rezerwowi: Szymański – Crnomarković, Žamaletdinov, Moder, Letniowski, Marchwiński, Butko.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Zapraszamy na relację na żywo z Białegostoku. Jagiellonia powalczy o punkty w PKO Ekstraklasie z Lechem Poznań. Początek spotkania w piątek o godzinie 20:30.

Jagiellonia zaliczyła falstart na początku rundy wiosennej w PKO Ekstraklasie. Drużyna z Białegostoku zdobyła zaledwie punkt w trzech meczach. W tabeli znalazła się w efekcie niepowodzeń na dziewiątym miejscu poza lokatami premiowanymi grą w grupie mistrzowskiej.
    Trener Jagiellonii liczy na przełamanie.

Piłkarze ze wschodu Polski zaprezentowali się fatalnie w poprzednim, przegranym 0:4 meczu z Legią Warszawa. Już w 7. minucie przy Łazienkowskiej stracili gola po strzale Marko Vesovicia. Później przewaga stołecznego klubu jeszcze rosła do wstydliwych dla Jagiellonii rozmiarów.

Znacznie lepiej poradził sobie w poprzednim meczu Lech Poznań. Drużyna z Wielkopolski zwyciężyła 2:0 z Lechią Gdańsk na własnym stadionie. Dała pokaz ofensywnego futbolu, oddała 42 uderzenia na bramkę Dusana Kuciaka, z których 14 było celnych.
    Młodzi Lechici w Białymstoku.

Kolejorz wypracował sobie w tabeli siedem punktów przewagi nad Jagiellonią. Lech po niezłym początku rundy wiosennej odważnie spogląda w kierunku wyższych niż jego piąta lokat. W razie korzystnego wyniku w Białymstoku może zrównać się w tabeli z trzecią Pogonią Szczecin.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Gole: 41. Tiru – 62. Moder

Kartki:   11. Arsenić (JAG), 13. Romanczuk (JAG), 70. Borysiuk (JAG) – 34. Puchacz (LPO), 87. Tiba (LPO), 90+2. Moder (LPO)

Posiadanie piłki: 41 % : 59 %.
    Strzały celne: 10:2. Strzały niecelne: 9:10. Rzuty rożne: 8:7. Spalone: 4:4. Foule: 12:18.
    Jagiellonia Białystok: Węglarz – A. Kadlec, Runje, Tiru, Arsenić – Romanczuk (C), Borysiuk – Mystkowski (68. Wdowik), Pospisil, Makuszewski (67. Camára) – Puljic (75. Imaz).
    Zmiany: Gostomski – Szymanowicz, Wójcicki, Camára, Imaz, Přikryl, Wdowik, Struski, Toporkiewicz.

Lech Poznań: van der Hart – Kamiński, Šatka, Rogne (C) (31. Crnomarković), Kostewycz – Jóźwiak, Muhar (60. Moder), Tiba, Puchacz (78. Marchwiński) – Ramirez – Gytkjaer.
    Zmiany: Szymański – Crnomarković, Žamaletdinov, Moder, Letniowski, Marchwiński, Butko.

Sędziowie: Krzysztof Jakubik (Siedlce)