Red Devils – GI Malepszy 3:4 (koniec)
Red Devils Futsal Club
3:4 (2:0)
GI Malepszy Arth Soft Leszno
Niedziela 08.03.2020, 18:00 • Hala Centrum Park Chojnice • FOGO Futsal Ekstraklasa • 18 • 18. kolejka

Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne prowadzone na naszym portalu! (19:49:35)

Mnóstwo emocji w drugiej połowie, nie tylko za sprawą bramek, ale też wielu fauli oraz aż dwóch czerwonych kartek! Sędziowie mieli dużo pracy w tym meczu i na pewno będzie się dyskutować o ich decyzjach, niezależnie od tego czy były dobre, czy też nie. Nie zmienia to faktu, że to leszczynianie wywożą 3 punkty, które dają im awans na bezpieczną pozycję. Z kolei ta porażka dla chojniczan nie wróży nic dobrego – są oni coraz bliżej spadku i już niewiele może ich od niego uchronić.

39:56
    Czerwona kartka dla Sobański (Red Devils Chojnice). Tym razem bezpośrednia czerwona kartka, druga dla chojniczan! Musiał w mocno niecenzuralnych słowach zwrócić się do sędziego, aby ten zdecydował się na taki krok!

39:25
    Gol dla Klubu Sportowego Futsal Leszno!
    Samobójcze trafienie zalicza MEDON. Podanie w pole karne i nieszczęśliwa interwencja kończy się trafieniem samobójczym!

38:49
    Sędzia uznał, że Mikita Storozhuk próbował wymusić faul i został ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną!

38:29
    Kolesnik zagrał piłkę na dalszy słupek, ale nie zamknął tego Morad!

37:00
    Kartuszyński strzela ponad poprzeczką z 10 metrów!

36:58
    Szóste przewinienie Leszna! Będzie przedłużony rzut karny!

36:38
    O czas prosi trener gospodarzy.

34:44
    Olszak wyprowadził dobrą akcję i podał do Niedźwieckiego, ale broni bramkarz!

33:37
    Kąkol fantastycznie minął rywala i podał do Morada, który miał przed sobą tylko bramkarza! Fantastycznie broni jednak Długosz!

32:30
    Gol dla Red Devils!
    Strzelcem bramki MALLOUK MORAD. Storozhuk wyprowadził szybką kontrę, podał na lewą stronę, a tam był Mallouk Morad, który szybkim strzałem pokonał bramkarza!

31:49
    O czas prosi trener gości.

29:44
    Strzelcem bramki OLSZAK. Bardzo szybka kontra, podanie w pole karne i Olszak bardzo mocnym strzałem nie daje szans Kartuszyńskiemu! Leszczynianie wychodzą na prowadzenie!

29:37
    Szybka akcja i strzał Kąkola, ale piłkę odbija Długosz!

28:39
    Leży na parkiecie Pietruszko, był faulowany. Potrzebna będzie pomoc medyczna.

27:47
    Kolejna próba Mallouka Morada, ale jeszcze raz górą Długosz!

27:28
    Starcie Storozhuka z bramkarzem i ten pierwszy otrzymuje żółtą kartkę. Nieczysto grają futsaliści obu ekip w drugiej połowie.

26:27
    Mallouk Morad wstrzelił piłkę na dalszy słupek, ale nikt nie zamykał tej akcji!

24:17
    Piąte przewinienie leszczynian. Jeszcze prawie 16 minut do końca meczu, a każdy kolejny ich faul będzie skutkował przedłużonym rzutem karnym.

23:34
    Strzelcem bramki WOJCIECHOWSKI. Wysokim pressingiem znowu podszedł zespół z Leszna, szybko odebrali piłkę i Wojciechowski zdobywa swoją drugą bramkę, doprowadzając do remisu!

22:39
    Po niespełna trzech minutach już trzy przewinienia na koncie leszczynian. Muszą się zacząć pilnować goście.

22:23
    Siecla faulował Mallouka Morada blisko pola karnego i został ukarany żółtą kartką.

21:39
    Jeszcze żółtą kartką ukarany bramkarz gości, Michał Długosz.

21:30
    Co za szansa Mallouka! To powinien być gol! Wszystko jednak skończyło się na uderzeniu w słupek, a dobitka wyszła już poza bramkę!

20:37
    Strzelcem bramki WOJCIECHOWSKI. Szybka akcja prawą stroną w wykonaniu Synowca, podanie pod samą bramkę i Wojciechowski strzela bramkę z najbliższej odległości!

20:01

Raczej to zespół z Leszna był uznawany jako faworyt tego spotkania, ale to gospodarze już na początku zaskoczyli wszystkich, strzelając szybką bramkę w 2. minucie. Potem konsekwentnie walczyli o kolejne, co przyniosło skutek w 14. minucie pierwszej połowy. Leszczynianie próbowali się zrewanżować, ale na razie brakuje wykończenia. Miejmy nadzieję, że druga połowa będzie bardzo emocjonująca i będziemy świadkami kolejnych bramek!

20:00

19:10
    Uderzenie Mallouka Morada z ostrego kąta, broni Długosz.

18:48
    Cztery faule ma już na koncie Red Devils, trzy przewinienia po stronie Leszna.

17:56
    Próba strzału Molickiego z dystansu, ale piłka odbiła się od Kąkola i wyleciała na aut.

16:01
    Błąd Kolesnika i gorąco zrobiło się pod bramką Chojnic, ale udało im się wyjść cało z tej sytuacji.

15:55
    Laskowski ukarany został żółtą kartką. Będzie rzut wolny dla gości.

15:27
    O czas prosi teraz trener leszczynian.

13:55
    Sobański wyszedł sam na sam, ale nie zdołał pokonać Długosza!

13:11
    Strzelcem bramki KOLESNIK. Fantastyczne rozegranie rzutu wolnego i Kolesnik strzela bramkę na 2:0!

13:10
    Storozhuk wyprowadził akcję i oddał strzał, ale sędzia uznał, że Wojciechowski przeszkadzał mu zbyt agresywnie. Żółta kartka dla zawodnika gości.

12:02
    O czas prosi trener Red Devils Chojnice.

12:00
    Słupek po strzale Bartnickiego i piłkę na rzut rożny wybijają obrońcy!

11:47
    Bartnicki podał w kierunku dalszego słupka, ale nikt nie zamykał tej akcji.

11:25
    Długa piłka do Sobańskiego i ten chciał przelobować bramkarza, ale powstrzymali go obrońcy.

10:47
    Kolejna kontra w wykonaniu Mallouk Morad – Kąkol, ale ten drugi nie trafia do siatki!

08:52
    Pietruszko dostał piłkę z rzutu rożnego i uderzył z dystansu, ponad bramką.

07:47
    Storozhuk wyprowadził akcję i podał do Kąkola, ale ten niecelnie z ostrego kąta.

07:02
    Olszak mocno uderza z lewej strony, ale broni to Kartuszyński!

06:06
    Leży na parkiecie Olszak, sędzia przerywa grę.

05:14
    Dobra okazja chojniczan, wielkie zamieszanie w polu karnym, ale obronną ręką wychodzi z tej sytuacji bramkarz.

04:30
    Rozegranie rzutu rożnego przez gości i strzelał Pietruszko, ale niecelnie.

03:56
    Dobra piłka do Radlińskiego i ten oddał strzał, ale fantastyczna intuicyjna obrona bramkarza ratuje gospodarzy przed stratą bramki!

03:15
    Mallouk Morad próbował sprytnie wycofać piłkę, ale zorientowali się w tym obrońcy.

03:00
    Strzał Kąkola po wykonaniu rzutu rożnego, ale bardzo wysoko.

02:50
    Sporo chaosu w grze obronnej gości, próbuje pójść za ciosem Red Devils i zdobyć drugą bramkę.

01:34
    Strzelcem bramki SOBAŃSKI. Dobra indywidyualna akcja Sobańskiego i przy strzale pod poprzeczkę nie miał żadnych szans bramkarz! Gospodarze otwierają wynik spotkania!

01:07
    Kąkol dobrze uderzał z dystansu, ale broni bramkarz.

00:01
    Zaczynamy! Red Devils Chojnice w czerwono-czarnych strojach, Futsal Leszno w całych białych kompletach.

00:01

Przed Państwem składy oraz obsada sędziowska:

Red Devils Chojnice: Sobański, Storozhuk, Laskowski, Kąkol, Medon, Mallouk Morad, Kolesnik, Rodowicz, Laskowski, Kaczorowski, Kartuszyński

GI Malepszy Futsal Leszno: Długosz, Niedźwiedzki, Synowiec, Pietruszko, Bartnicki, Molicki, Martin, Kruszyński, Radliński, Witek, Budych, Wojciechowski, Siecla, Olszak

Sędziowie: Michał Żurawki, Jewgienij Adamonis – Marcin Skwiot, Arkadiusz Żynis.

Nie ulega wątpliwości, że oba zespoły muszą zacząć regularnie punktować, jeśli chcą utrzymać się w Futsal Ekstraklasie. W nieco lepszej sytuacji są goście, którzy mają kilka punktów więcej na swoim koncie. Pierwszy mecz między tymi zespołami, rozgrywany w Lesznie, skończył się zwycięstwem Red Devils 8:5. Miejmy nadzieję, że i w niedzielnym meczu padnie wiele bramek i będziemy świadkami wielu emocji! Już teraz zapraszamy na relację, z którą startujemy o 18:00!

Futsal Leszno zajmuje 12. miejsce, więc jest o oczko wyżej od swoich najbliższych rywali. Od wyjścia ze strefy spadkowej dzieli ich jednak tylko jeden punkt, więc nawet remis stawia ich w dość dobrej sytuacji. Najlepsze byłoby jednak zwycięstwo, które pozwoliłoby gościom nieco odetchnąć.

Zespół gospodarzy z Chojnic nie spisuje się zbyt dobrze – zajmuje obecnie przedostatnie miejsce z dorobkiem 9 punktów. Do znajdującego się nad nimi w tabeli właśnie zespołu z Leszna tracą aż 6 punktów, więc całkiem sporo. Spadek jest bardzo prawdopodobny, więc chojniczanie muszą zacząć wygrywać, jeśli chcą jednak powalczyć o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W niedzielny wieczór Red Devils Chojnice podejmie zespół GI Malepszy Futsal Leszno. Spotkanie odbędzie się w ramach 18. kolejki Futsal Ekstraklasy.

Maria Wyrzykowska

Gole: 2. Sobański, 14. Kolesnik, 33. Morad – 21. Wojciechowski, 24. Wojciechowski, 30. Olszak, 40. Medon (sam.)

Kartki:   16. Laskowski (CHO), 28. Storozhuk (CHO) – 14. Wojciechowski (LES), 22. Długosz (LES), 23. Siecla (LES)   39. Storozhuk (CHO)   40. Sobański (CHO)

Red Devils Futsal Club: Sobański, Storozhuk, Laskowski, Kąkol, Medon, Mallouk Morad, Kolesnik, Rodowicz, Laskowski, Kaczorowski, Kartuszyński
    GI Malepszy Arth Soft Leszno: Długosz, Niedźwiedzki, Synowiec, Pietruszko, Bartnicki, Molicki, Martin, Kruszyński, Radliński, Witek, Budych, Wojciechowski, Siecla, Olszak

Sędziowie: Michał Żurawki, Jewgienij Adamonis – Marcin Skwiot, Arkadiusz Żynis