Legia – Rosenborg 3:1 (koniec)
Legia Warszawa
3:1 (0:0)
Rosenborg BK
Sobota 28.03.2020, 13:00 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • Najlepsze momenty polskiej piłki: Liga Mistrzów 1995/1996 • 1. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

W sobotę cofniemy się do lat 90. XX wieku i zmagań Legii w Lidze Mistrzów! W rundzie kwalifikacyjnej mistrzowie Polski mierzyli się ze szwedzkim Goteborgiem. Dzięki dwóm zwycięstwom – 1:0 i 2:1 – wywalczyli awans do fazy grupowej. Na jej inaugurację na własnym stadionie podejmowali norweski Rosenborg BK. Właśnie z tego meczu przeprowadzi retro-relację we wczesne sobotnie popołudnie. Bądźcie z nami!

Składy wyjściowe obu drużyn:

Legia Warszawa:
    Szczęsny – Jóźwiak, Zieliński, Ratajczyk – Lewandowski, Mandziejewicz, Pisz, Wieszczycki, Bednarz – Kubica, Staniek

Rosenborg BK:
    Jamtfall – Kvarme, Bragstad, Hoftun, Stensaas – Loken, Strand, Skammelsrud, Soltvedt, Jakobsen – Iversen

Sędziowie: Adrian Porumboiu (Rumunia).

1

3
    Na pozycji spalonej złapany Iversen i akcja Rosenborga została przerwana.

4
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Pisza z rzutu rożnego. Od bramki wznowi grę golkiper gości.

6
    Ładnie urwał się Bednarz rywalom na lewym skrzydle i ostatecznie jeden z obrońców sfaulował go na linii pola karnego.

7
    Bardzo dobra interwencja Jamtfalla po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego.

8
    Naciskany był Szczęsny pod bramką Legii, ale uniknął błędu i spokojnie odegrał do boku.

9
    Dobra interwencja Macieja Szczęsnego po strzale głową Iversena. Korner dla Rosenborga.

10
    Zbyt mocne zagranie w pole karne warszawian i ze spokojem wyłapał piłkę golkiper Legii.

11
    Znów indywidualnie Bednarz, niestety w porę powstrzymali go defensorzy mistrza Norwegii.

13
    W środku pola sfaulowany został Strand. Rosenborg od rzutu wolnego.

14
    Płaski strzał Stranda z dystansu, ale na posterunku był Szczęsny.

15
    Nieudane wykończenie akcji przez Wojskowych i z piątego metra wznawia grę Jamtfall.

16
    Tym razem na spalonym złapany został Jakobsen. Nieco spokojniejszy fragment gry obserwujemy obecnie.

17
    Kąśliwie dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Legii, ale wszystko skończyło się pomyślnie dla gospodarzy.

19
    Nieporozumienie w ofensywnych szeregach Legii, ale rywale nie zdążyli wyprowadzić kontry, bo w porę interweniował Jóźwiak.

20
    Znakomita okazja Legii! Najpierw uderzał Mandziejewicz, ale trafił w poprzeczkę, a po chwili niecelnie dobijał Bednarz!

21
    Warszawianie od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

23
    Od dłuższego czasu Norwegowie utrzymują się przy piłce na połowie Legii, ale niewiele z tego wynika.

24
    Strand powalony na murawę przez Zielińskiego. Ostre wejście zawodnika Legii, na szczęście obyło się bez kartki.

25
    Drugi w tym spotkaniu rzut rożny dla mistrzów Norwegii.

27
    Nieudany atak legionistów na prawym skrzydle. Piłka w posiadaniu Rosenborga.

28
    Dośrodkowanie Bednarza z lewej strony, ale piłka adresowana do Stańka trafiła prosto pod nogi jednego z defensorów rywali.

30
    Pół godziny gry za nami. Jak na razie wyrównany mecz w Warszawie, choć to legioniści byli bliżej zdobycia bramki.

31
    Strzał Wieszczyckiego z ostrego kąta, niestety niecelny.

32
    Groźne, prostopadłe podanie do Stranda, którego jednak ubiegł wychodzący z bramki Szczęsny!

34
    Dwójka legionistów złapana na ofsajdzie i arbiter przerwał akcję mistrzów Polski.

35
    Tym razem to Jakobsen złapany na spalonym. Warszawianie od rzutu wolnego.

35
    Huknął z dystansu Staniek, ale jedynie w boczną siatkę!

36
    Tym razem z dużej odległości uderzał Mandziejewicz. Na raty, ale ostatecznie skutecznie interweniował Jamtfall.

37
    Lewandowski skiksował teraz przy próbie strzału zza pola karnego.

39
    W głębokiej defensywie znajdują się teraz przyjezdni. Ostatnie minuty wyraźnie pod dyktando Wojskowych.

40
    Ależ niewiele brakowało! Bednarz uderzał z kilkunastu metrów, ale w ostatniej chwili wślizgiem zablokował go Hoftun! Tylko korner dla Legii.

41
    Jeszcze jeden rzut rożny dla mistrzów Polski. Rozkręcili się stołeczni!

42
    Strzał głową Mandziejewicza ponad bramką. Chwila oddechu dla przyjezdnych.

44
    Niebezpiecznie było pod bramką Legii po niepewnej interwencji Szczęsnego, na szczęście nie wykorzystali tego rywale!

45
    Złapany na spalonym Kubica. Za moment dowiemy się, czy doliczy cokolwiek do pierwszej części arbiter.

45+1

Pierwsza połowa już za nami! Początkowo mecz był wyrównany, ale z czasem wyraźnie zaczęła przeważać Legia, która jednak nie potrafiła przekuć tego w zdobycz bramkową. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

46
    Zmiana w zespole Legii. Kubicę zastąpił Kucharski.

47
    Ofensywnie nastawieni na drugą połowę wyszli przyjezdni. Rosenborg od wrzutu z autu na wysokości pola karnego Legii.

48
    Faulowany na przedpolu był Maciej Szczęsny i od rzutu wolnego wznowią grę legioniści.

49
    Powstrzymany na lewym skrzydle Ratajczyk. Piłka dla rywali.

51
    Bednarz ostrym wślizgiem potraktowany przez Kvarme, ale arbiter uznał, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

52
    Na spalonym złapany Kucharski.

54
    Bednarz w pole karne do Kucharskiego, który jednak został uprzedzony przez Stensaasa.

55
    Leszek Pisz odpychany niedaleko własnego pola karnego i arbiter dyktuje rzut wolny dla mistrzów Polski.

56
    Ależ było blisko! Zagranie na szósty metr do Kucharskiego, który jednak w ostatniej chwili został zablokowany!

57
    Błyskawiczna kontra Rosenborga po błędzie legionistów, na szczęście Iversen przegrał pojedynek ze Szczęsnym!

58
    Dobrze w defensywie Lewandowski po dośrodkowaniu rywali z prawego skrzydła.

60
    Mija sześćdziesiąta minuta spotkania. Trzeba przyznać, że w drugiej połowie tempo gry wyraźnie się ożywiło!

62
    Zablokowany strzał Bendarza, ale w dalszym ciągu napierają legioniści.

63
    Zagranie w pole karne do Lokena, który został w szesnastce sfaulowany przez Jóźwiaka! Będzie rzut karny dla Rosenborga!
    Faul Jóźwiaka:

63
    Jeszcze żółtą kartką ukarany Jóźwiak.

64
    Gol dla Rosenborga!
    Obejmują prowadzenie przyjezdni! Pewnie wykonana jedenastka przez JAHNA IVARA JAKOBSENA i Legia musi gonić wynik!
    0:1 - JAKOBSEN

65
    Gol dla Legii!
    Ależ fenomenalna odpowiedź mistrzów Polski! Kapitalnym strzałem z dystansu tuż przy słupku popisał się LESZEK PISZ i już jest remis!
    1:1 - PISZ

66
    Tym razem nieudany atak gospodarzy i od bramki wznawia grę Jamtfall.

67
    Chwila przerwy, ponieważ serpentyny został wrzucone na boisko. Za moment gra będzie kontynuowana.
    2:1 - STANIEK

69
    Ależ koszmarny błąd Jamtfalla! Z dystansu uderzył RYSZARD STANIEK i golkipera Rosenborga najpierw skutecznie interweniował podbijając piłkę do góry, po czym jednak wbił ją sobie do bramki!

71
    Rozpędzony Bednarz powalony na murawę przez Kvarme i zawodnik drużyny gości został upomniany żółtą kartką.

72
    Leszek Pisz zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, jednak zabrakło precyzji.

73
    Zagranie ręką jednego z Norwegów niedaleko własnego pola karnego i kolejny rzut wolny dla legionistów.

74
    Tym razem dużo lepszy strzał Pisza z rzutu wolnego i piłka ugrzęzła w siatce! Płaskim uderzeniem przy słupku zaskoczył Jamtfalla zawodnik Legii!
    3:1 - PISZ

75
    Kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Długo czekaliśmy na pierwszą bramkę, a gdy już piłkarze zaczęli strzelać, to hurtowo!

77
    Niesamowita atmosfera panuje na stadionie Legii w Warszawie. Kibice już wiwatują, ale zawodnicy muszą uważać, aby nie dać rywalom nadziei na odrobienie strat.

78
    Ładna akcja legionistów zakończona celnym strzałem, ale skutecznie interweniował Jamtfall.

79
    Zmiana w drużynie Rosenborg BK: z boiska schodzi Soltvedt, na boisku pojawia się Heggem.

81
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Wieszczycki, na boisku pojawia się Michalski.

82
    Groźna akcja przyjezdnych prawym skrzydłem, na szczęście udanie interweniował Szczęsny. Korner dla Rosenborga.

84
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Bednarz, na boisku pojawia się Fedoruk.

85
    Nie rezygnują z walki o kontaktowego gola przyjezdni, ale dobrze w defensywie spisują się zawodnicy Pawła Janasa.

86
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Stańka z prawego skrzydła i pewnie wyłapał futbolówkę golkiper mistrzów Norwegii.

87
    Długo wymieniają się teraz podaniami goście, ale to wszystko dzieje się daleko od pola karnego warszawian.

88
    Ucierpiał Iversen w starciu przy narożniku boiska i konieczna będzie pomoc medyczna.

89
    Zmiana w drużynie Rosenborg BK: z boiska schodzi Iversen, na boisku pojawia się Staurvik.

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Coraz bliżej końcowego triumfu są legioniści!

90+1

Znakomicie rozpoczynają fazę grupową Ligi Mistrzów mistrzowie Polski! Legia po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonała Rosenborg 3:1, mimo, że to rywale jako pierwsi trafili do siatki. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne retro-relacje na naszym portalu! (14:52:38)

Gole: 65. Pisz, 69. Staniek, 74. Pisz – 64. Jakobsen (kar.)

Kartki:   63. Jóźwiak (LEG) – 71. Kvarme (RSN)

Szczęsny – Jóźwiak, Zieliński, Ratajczyk – Lewandowski, Mandziejewicz, Pisz, Wieszczycki (81. Michalski), Bednarz (84. Fedoruk) – Kubica (46. Kucharski), Staniek

Jamtfall – Kvarme, Bragstad, Hoftun, Stensaas – Loken, Strand, Skammelsrud, Soltvedt (79. Heggem), Jakobsen – Iversen (89. Staurvik)

Sędziowie: Adrian Porumboiu (Rumunia)