Widzew – Atletico 1:4 (koniec)
Widzew Łódź
1:4 (1:2)
Atletico Madryt
Czwartek 09.04.2020, 11:00 • Liga Mistrzów 1996, faza grupowa. Łódź • Retro Relacje Na Żywo

Nie było to udane przywitanie w Łodzi Ligi Mistrzów w wykonaniu Widzewa. Gospodarze dobrze rozpoczęli drugą połowę, ale po dwóch kolejnych ciosach rywali nie zdołali się podnieść.

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne retro-relacje na naszym portalu! (13:01:28)

90+2

90+1
    Brzydki faul Michalczuka na Lopezie i zasłużona żółta kartka dla piłkarza Widzewa.

90
    Zagranie Dembińskiego do Zająca przecięte przez jednego z zawodników Atletico.

88
    Tym razem zupełnie nieudane uderzenie Bejbla.

87
    Płaskie uderzenie Esnaidera minimalnie obok bramki strzeżonej przez Szczęsnego!

86
    Nieudane wykończenie akcji przez gospodarzy i od bramki wznawia grę Molina.

85
    Nieporozumienie wśród madrytczyków. Podanie Bejbla "do nikogo".

83
    Technicznie zza pola karnego uderzał Munoz i niewiele brakowało, a piłka trafiłaby idealnie w okienko!

82
    Kąśliwa centra w pole karne Widzewa i dla bezpieczeństwa Michalczuk wybił piłkę poza linię końcową.

81
    Ostatnia zmiana w zespole gości. Roberto wchodzi w miejsce Kiko Narvaeza.

80
    Indywidualna akcja Michalczuka zakończona jednak strzałem prosto w dobrze ustawionego golkipera rywali!

79
    Rzut wolny dla Atletico na wysokości trzydziestego metra.

78
    Zmiana w drużynie Atlético Madryt: z boiska schodzi Simeone, na boisku pojawia się Alfaro.

76
    Zmiany dokonuje również Smuda. Szymkowiak zastąpiony przez Zająca.

74
    Zmiana w zespole Atletico. Agullera zostaje zastąpiony przez Lopeza.

73
    Dośrodkowanie Agullery z prawego skrzydła, ale wybił piłkę głową Bajor.

72
    Minimalnie niecelne uderzenie Panticia! Z ogromnym luzem grają teraz przedstawiciele hiszpańskiej piłki.

70
    Dwadzieścia minut do końca regulaminowego czasu gry. W dalszym ciągu trzybramkowe prowadzenie Atletico.

69
    Odskoczyła piłka Simeone na dwudziestym metrze i z kontratakiem ruszają zawodnicy Franciszka Smudy.

68
    Łodzianie przy piłce na własnej połowie boiska.

67
    Słupek uratował teraz gospodarzy po strzale Panticia! Dobitka okazała się niecelna.

65
    Powstrzymany na prawym skrzydle Wojtala, ale jeszcze korner dla Widzewa.

63
    Minimalnie niecelnie uderzał Szymkowiak! Było naprawdę groźnie pod bramką rywali.

63
    Rzut rożny wywalczył Wojtala. Szybko chce wznowić grę Citko.

62
    Zmiana w drużynie Widzew Łódź: z boiska schodzi Wyciszkiewicz, na boisku pojawia się Miaszkiewicz.

62
    Ponad godzina gry za nami. Szanse Widzewa na korzystny rezultat są już praktycznie zerowe.
    60. NARVAEZ - 1:4

60
    Gol dla Atlético!
    Dwa ciosy bezpośrednio po sobie i sytuacja Widzewa wygląda teraz bardzo źle! Błąd łódzkiej defensywy i z sześciu metrów pewnie wykorzystał swoją szansę KIKO NARVAEZ.
    58. SIMEONE - 1:3

58
    Ależ szkoda! Dośrodkowanie z prawej strony i po raz kolejny strzałem głową Szczęsnego pokonał DIEGO SIMEONE!

57
    Zablokowane zagranie Aguilery i Bajor wybił piłkę na aut.

56
    Gorąco zrobiło się pod bramką Widzewa po akcji Esnaldera, ale skończyło się na szczęście tylko na strachu.

55
    Znakomita interwencja Szczęsnego po płaskim strzale jednego z rywali z dziesięciu metrów!

54
    Przy piłce znajdują się zawodnicy Franciszka Smudy. Znów donośny doping z trybun łódzkiego stadionu.

53
    Kolejny raz faulują rywalem, tym razem dużo bliżej własnego pola karnego. Może być groźnie!

52
    Ostro potraktowany w środku pola Wyciszkiewicz.

51
    Pogubili się przy narożniku pola karnego rywali łodzianie, ale Atletico nie zdołało wyjść z kontratakiem.

49
    Ależ szkoda! Niezwykle groźnie zapowiadała się akcja miejscowych, ale "spalił" Ctiko!

49
    Od rzutu wolnego w środku pola wznowią grę przyjezdni.

48
    Doskonała okazja Widzewa, ale Citko uderzył prosto w Molinę!

48
    Wysokim pressingiem starają się teraz zmusić rywali do błędu łodzianie. Majak wywalczył wrzut z autu.

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Gol do szatni daje nadzieje zawodnikom i kibicom Widzewa na pozytywne rozstrzygnięcie tego meczu! Warto jednak pamiętać o klasie rywala i pilnować defensywy. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+3

45+2
    Jeszcze żółtym kartonikiem za przepychanki z rywalami upomniany został Wyciszkiewicz.
    45. CITKO - 1:2

45
    Gol dla Widzewa!
    Co za sytuacja! Widzewiacy błyskawicznie ruszyli z kontratakiem. Po przebiegnięciu linii środkowej MAREK CITKO zauważył wysuniętego Molinę i strzałem z czterdziestu metrów umieścił piłkę w bramce!

44
    Korner dla Atietico, ale piłka pewnie wylądowała w objęciach Szczęsnego.

43
    Nieco lepiej w ostatnich minutach wygląda gra zawodników Franciszka Smudy. Cały czas brakuje jednak klarownych okazji strzeleckich.

41
    Spokojnie utrzymują się przy piłce na własnej połowie madrytczycy. Niespełna pięć minut do końca pierwszej połowy spotkania.

39
    Doskonała okazja Widzewa! Piłka trafiła do osamotnionego Dembińskiego, ale ten uderzył prosto w Molinę!

38
    Bardzo dobrym wyjściem na przedpole popisał się Molina. Chwilę później ostro wślizgiem zaatakował Simeone i gracz Atleti obejrzał kartkę.

36
    Gra toczy się obecnie w środku pola. Ucichły trybuny, kibice wyraźnie stracili wiarę w końcowy sukces po utracie drugiej bramki.

35
    Zbyt wysokie dośrodkowanie w pole karne Atletico i piłka ląduje w objęciach Moliny.

34
    Kolejna przerwa w grze spowodowana urazem. Zwija się z bólu jeden z zawodników Atletico.
    32. SIMEONE - 0:2

32
    Złe wybicie piłki przez defensywę Widzewa po rzucie rożnym. Chwilę później kolejna wrzutka i strzałem głową Szczęsnego pokonał DIEGO SIMEONE.

31
    Pierwsze indywidualne upomnienie w tym spotkaniu. Arbitrowi podpadł strzelec bramki, Pantic.

30
    18 000 widzów zasiada dziś na stadionie Widzewa.

29
    Łodzianie wznawiają grę od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

27
    Z kolejnym atakiem ruszają przyjezdni. Kłopoty Widzewa.
    25. PANTIĆ - 0:1

25
    Rozklepana defensywa Widzewa i gol dla rywali! Niepilnowany na czwartym metrze MILINKO PANTIĆ wpakował piłkę pod poprzeczkę!

24
    Zamieszanie pod bramką Widzewa, ostatecznie jednak tylko rzut rożny dla rywali.

22
    Zupełnie nieudane uderzenie Simeone z dystansu. Od bramki wznowi grę Szczęsny.

19
    Sfaulowany na czterdziestym metrze Majak. Obyło się bez kartki dla rywala.

17
    Zablokowane uderzenie na bramkę Atletico, ale utrzymują się przy piłce gospodarze.

16
    I jeszcze jedna przerwa w grze. Powoli wstaje z murawy zawodnik Atletico.

14
    Na razie nie jest to porywające spotkanie. Widać, że przede wszystkim będzie to mecz walki.

12
    Wymuszona zmiana w zespole Franciszka Smudy. Szarpak zostaje zastąpiony przez Wyciszkiewicza.

11
    Niecelne uderzenie Michalczuka zza pola karnego i od bramki rozpocznie Molina.

10
    Znów mamy przerwę. Szarpak źle stąpnął na nodze i na noszach opuszcza boisko. Niepokojąco to wygląda.

9
    Głośny doping niesie się z trybun łódzkiego stadionu. Gospodarze przedzierają się prawym skrzydłem.

7
    Na spalonym złapany Marek Citko.

6
    Wrzutka z lewej strony w pola karne rywali, ale pewnie wyłapał piłkę Molina.

5
    Wycofali piłkę przyjezdni i wymieniają teraz podania na własnej połowie boiska.

4
    Kolejna interwencja golkipera gospodarzy. Od rzutu rożnego Atletico.

3
    Pierwsza okazja madrytczyków i już było groźnie! Zza pola karnego mocno uderzał Aguilera, ale przytomnie interweniował Szczęsny!

2
    Krótko po pierwszym gwizdku mamy przerwę w grze. Ucierpiał jeden z zawodników Atletico w starciu w środku pola.

1

Składy wyjściowe obu drużyn:

Widzew Łódź:
    Szczęsny – Wojtala, Bajor, Mychalczuk – Szymkowiak, Michalski, Szarpak, Majak, Bogusz – Citko, Dembiński

Atlético Madryt:
    Molina – Munoz, Solozabal, Gell – Agullera, Bejbl, Pantić, Simeone, Denla – Esnaider, Narvaez.

Wracamy do naszych retro-relacji na Lajfach! W czwartek wspominać będziemy pierwszy mecz Widzewa w sezonie 1996/1997 Ligi Mistrzów. Łodzianie na własnym stadionie podejmowali Atletico Madryt. Zapraszamy na naszą relację od 11:00!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00.

Gole: 45. Citko – 25. Pantić, 32. Simeone, 58. Simeone, 60. Narvaez

Kartki:   45+2. Wyciszkiewicz (WID), 90+1. Michalczuk (WID) – 31. Pantić (ATM), 38. Simeone (ATM)

Szczęsny – Wojtala, Bajor, Mychalczuk – Szymkowiak (76. Zając), Michalski, Szarpak (12. Wyciszkiewicz, 62. Miaszkiewicz), Majak, Bogusz – Citko, Dembiński