Lechia – Cracovia 1:3 (koniec) | Piast – Górnik Z. 0:0 (koniec) | Zagłębie L. – Korona 1:1 (koniec)
Lech P. – Pogoń 4:0 (koniec)
Lech Poznań
4:0 (2:0)
Pogoń Szczecin
Wtorek 09.06.2020, 20:30 • INEA Stadion, Poznań • PKO Ekstraklasa • 29. kolejka
    To nie był udany wieczór Portowców:

Znakomity mecz Lecha, fatalny Pogoni! Kolejorz był bezlitosny dla rywali i pewnie wygrał 4:0, gwarantując sobie grę w grupie mistrzowskiej. Dobrze spisali się młodzieżowcy Lecha, zwłaszcza Jakub Moder. Dziękujemy za uwagę! (22:20:33)

90
    Ależ niewiele brakowało! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zakotłowało się pod bramką Lecha, ale ostatecznie piłka nie trafiła między słupki!

89
    Spokojnie rozgrywają akcję lechici. Zawodnicy Dariusza Żurawia nie mają ciśnienia na zdobycie piątej bramki.

88
    Znów niedokładnie w ataku Portowcy. Od bramki wznowi grę van der Hart.

86
    Zbyt późno obudzili się szczecinianie. Długie podanie za plecy obrońców do Cibickiego, który jednak nie zdołał utrzymać piłki na placu gry.

85
    Rzut rożny dla Pogoni. Do dośrodkowanej piłki wyskoczył Drygas, ale jego strzał głową okazał się niecelny.

83
    Gospodarze od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

81
    Przerwa w grze związana z urazem sygnalizowanym przez Zecha.

80
    Doskonała okazja Lecha, ale Kamiński nie opanował piłki w polu karnym rywali.

79
    Kamiński wygrał walkę o piłkę z Listkowskim. Aut dla Kolejorza.

77
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Bogdan Butko, na boisku pojawia się Robert Gumny.

77
    Szczecinianie od rzutu wolnego na wysokości linii środkowej boiska.

75
    Ostatni kwadrans tego spotkania. Zobaczymy, czy Portowcom uda się jakoś odpowiedzieć na trafienia rywali.

74
    Jóźwiak w ostatniej chwili uprzedzony przez Żurawskiego. Tylko aut dla Lecha.

72
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Christian Gytkjaer, na boisku pojawia się Timur Žamaletdinov.

71
    Po raz kolejny ucierpiał Listkowski. Tym razem po starciu z Tibą.

69
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Dani Ramirez, na boisku pojawia się Filip Marchwiński.

68
    Próbują powalczyć o choćby honorowe trafienie przyjezdni. Korner dla gości.

67
    Szczecinianie przy piłce w środkowej strefie boiska.

64
    Bezbłędnie grają dziś lechici, którzy tym zwycięstwem zapewnią sobie grę w grupie mistrzowskiej.

62
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Sebastian Kowalczyk, na boisku pojawia się Paweł Cibicki.
    61. Jakub KAMIŃSKI - 4:0

61
    Gol dla Lecha!
    Kolejny cios Kolejorza! Ramirez zagrał w pole karne do JAKUBA KAMIŃSKIEGO, który ze stoickim spokojem pokonał Stipicę!

60
    Nic już złego Lechowi nie powinno się w tym meczu przydarzyć. Gospodarze kontrolują grę, a rywale nie bardzo potrafią odpowiedzieć.
    57. Dani RAMIREZ - 3:0

57
    Strzał Modera wybronił Stipica, Po chwili dobijał Butko oraz DANI RAMIREZ i to własnie byłemu zawodnikowi ŁKS-u udało się umieścić piłkę w bramce!

55
    Dośrodkowanie Kowalczyka, ale żaden z jego kolegów nie zdołał oddać strzału.

54
    Rzut wolny dla Lecha z okolic trzydziestego metra.

52
    Coraz wyższy pressing stosują przyjezdni, ale póki co niewiele potrafią zdziałać w destrukcji.

51
    Poznaniacy od wrzutu z autu na własnej połowie boiska.

48
    Dobrze rozpoczęli drugą połowę Portowcy. Są zdecydowanie aktywniejsi, niż przed zmianą stron.

46
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Santeri Hostikka, na boisku pojawia się Hubert Turski.

46
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Michalis Manias, na boisku pojawia się Kamil Drygas.

46
    Radość katów Pogoni:

Do przerwy Lech Poznań prowadzi z Pogonią Szczecin 2:0. Trzeba przyznać, że jest to jak najbardziej zasłużone prowadzenie. Gracze Dariusza Żurawia częściej znajdują się przy piłce i grają dojrzały futbol. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+2

45+1
    Jedną minutę doliczył Łukasz Szczech.

45
    Koronkowa akcja Lecha, zakończona jednak zbyt słabym wykończeniem.

43
    Najlepsza okazja Pogoni w tym meczu! Podstawski znalazł się z piłką w ;polu karnym rywali, ale jego płaski strzał z niedużej odległości intuicyjnie wybronił van der Hart!

42
    Ramirez do Jóźwiaka, który jednak został złapany na ofsajdzie.

40
    Ucierpiał w starciu z Puchaczem Listkowski. Rzut wolny dla Pogoni w środku pola.

38
    Na spalonym złapany Żurawski.

37
    Niespełna dziesięć minut do końca pierwszej połowy spotkania. Pogoń nie wygląda na drużynę, która ma pomysł na rozpracowanie defensywy rywali.

35
    Van der Hart pewnie broni strzał jednego z rywali zza pola karnego.

33
    Mają chrapkę na kolejnego gola gospodarze. Jak pokazała poprzednia kolejka, prowadzenie wcale nie gwarantuje końcowego triumfu.
    31. Christian GYTKJAER - 2:0

31
    Moder naciskał na jednego z rywali, zmuszając go do błędu. Piłkę przejął CHRISTIAN GYTKJAER, który strzałem z dystansu zaskoczył Stipicę!

29
    Zawodnicy Dariusza Żurawia spokojnie wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska.

27
    Przekombinowali w ofensywie przyjezdni, nie oddając nawet strzału w dogodnej sytuacji.

25
    Rzut rożny dla Portowców, ale bez większego zagrożenia pod bramką Lecha.

24
    Dośrodkowanie Bartkowskiego z prawego skrzydła, ale spokojnie wybili piłkę defensorzy Lecha.
    22. Jakub MODER - 1:0

22
    Akcja młodzieżowców Lecha Poznań! Rajd Puchacza, a następnie dośrodkowanie w pole karne do JAKUBA MODERA, który precyzyjnym strzałem w stronę dalszego słupka otworzył wynik spotkania!

21
    Niewiele zmienia się, jeśli chodzi o scenariusz gry. Brakuje jakichkolwiek okazji strzeleckich.

19
    Jedna z nielicznych akcji Pogoni, ale piłka bezpiecznie ląduje w objęciach van der Harta.

18
    Stipica ucierpiał jeszcze w starciu z Podstawskim i mamy krótką przerwę w grze.

17
    Niewiele brakowało! Dobre dośrodkowanie Modera, ale nie sięgnął piłki Gytkjaer!

16
    Jóźwiak faulowany na lewym skrzydle niedaleko pola karnego Pogoni. Może być groźnie pod bramką gości.

15
    Faul Listkowskiego na Ramirezie. Żółta kartka, która oznacza, że gracz Portowców będzie pauzował w następnym spotkaniu.

14
    Pierwsze uderzenie w tym spotkaniu. Z dystansu strzelał Ramirez, ale zabrakło dokładności.

13
    Poznaniacy od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

11
    Obecnie przy piłce Portowcy. Cały czas spotkanie w żaden sposób nie porywa.

9
    Lechici od wrzutu z autu na połowie rywali.

7
    Niewiele dzieje się jak na razie w Poznaniu. Długo wymieniają się podaniami gospodarze.

4
    Sfaulowany Ramirez i lechici zaczynają od rzutu wolnego w środkowym sektorze boiska.

3
    Długo przy piłce utrzymują się zawodnicy Dariusza Żurawia, ale to wszystko ma miejsce daleko od pola karnego rywali.

2
    Niedokładnie na własnej połowie Portowcy i od autu rozpocznie Lech.

1

Protokół meczowy:

Lech Poznań: van der Hart (C) – Butko, Šatka, Crnomarković, Puchacz – Kamiński, Moder, Tiba, Jóźwiak – Ramirez – Gytkjaer.
    Rezerwowi: Szymański – Gumny, Muhar, Žamaletdinov, Dejewski, Letniowski, Skóraś, Kostewycz, Marchwiński.

Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski, Nunes, Podstawski, Zech – Listkowski, Malec – Żurawski, Hostikka, Manias – Kowalczyk (C).
    Rezerwowi: Bursztyn – Triantafyllopoulos, Matynia, Stec, D. Dąbrowski, Drygas, Cibicki, Frączczak, Turski.

Sędzia główny: Łukasz Szczech
    Asystenci: Michał Pierściński, Bolesław Rosa
    Sędzia techniczny: Piotr Urban
    VAR: Szymon Marciniak
    AVAR: Jarosław Przybył.

Pierwszy gwizdek sędziego Łukasza Szczecha usłyszymy o godzinie 20:30. Składy zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Obsada sędziowska:

W ostatniej kolejce lechici przeżyli prawdziwą huśtawkę nastrojów. Po pierwszej połowie przegrywali w Lubinie z Zagłębiem 1:3, ale ostatecznie wyrwali remis. Pogoń z kolei pokonała u siebie Cracovię 1:0.
    Kreatywna akcja Portowców:

Obie ekipy plasują się w górnej połowie tabeli, ale jeszcze nie mają zapewnionej gry w grupie mistrzowskiej. Goście mają 44 punkty i są na trzecim miejscu, Lech z jednym oczkiem mniej na koncie jest piąty.
    Kamil Jóźwiak prezentuje ostatnio wyborną formę:

Do jednego z ciekawiej zapowiadających się meczów 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy dojdzie w Poznaniu. Miejscowy Lech podejmie Pogoń Szczecin.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Gole: 22. Moder, 31. Gytkjaer, 57. Ramirez, 61. Kamiński

Kartki:   15. Listkowski (POG)

Strzały celne: 9:2. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 1:4. Spalone: 2:3. Foule: 14:16.
    Lech Poznań: van der Hart (C) – Butko (77. Gumny), Šatka, Crnomarković, Puchacz – Kamiński, Moder, Tiba, Jóźwiak – Ramirez (69. Marchwiński) – Gytkjaer (72. Žamaletdinov).
    Zmiany: Szymański – Gumny, Muhar, Žamaletdinov, Dejewski, Letniowski, Skóraś, Kostewycz, Marchwiński.

Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski, Nunes, Podstawski, Zech – Listkowski, Malec – Żurawski, Hostikka (46. Turski), Manias (46. Drygas) – Kowalczyk (C) (62. Cibicki).
    Zmiany: Bursztyn – Triantafyllopoulos, Matynia, Stec, D. Dąbrowski, Drygas, Cibicki, Frączczak, Turski.

AVAR: Jarosław Przybył