Korona – Raków 0:1 (koniec) | Arka – Zagłębie L. 3:2 (koniec) | ŁKS – Górnik Z. 1:3 (koniec)
Wisła K. – Wisła Pł. 1:0 (koniec)
Arka Gdynia
3:2 (2:1)
Zagłębie Lubin
Wtorek 23.06.2020, 18:00 • Stadion Miejski, Gdynia • PKO Ekstraklasa • 32. kolejka

Miedziowi znajdują się na 11. miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy. Do dziewiątego Górnika Zabrze tracą trzy punkty. Ich przewaga nad Arką Gdynia wynosi z kolei aż 11 "oczek". W ich przypadku nie ma zagrożenia degradacją z elity.
    Zagłębie wygrało poprzedni mecz z ŁKS-em.

KGHM Zagłębie Lubin spisało się lepiej w poprzednim spotkaniu. Miedziowi wygrali 1:0 z ŁKS-em Łódź dzięki strzałowi Damjana Bohara w końcówce pierwszej części spotkania. Słoweniec zdobył 14. bramkę w sezonie i jest na drugim miejscu w klasyfikacji snajperów PKO Ekstraklasy.

Na początek rywalizacji w grupie spadkowej PKO Ekstraklasy podopieczni Ireneusza Mamrota zremisowali bezbramkowo na stadionie Wisły Płock. Po raz drugi podzielili się punktami z przeciwnikiem, ale powiększanie dorobku w takim tempie to za mało, żeby opuścić strefę spadkową.
    Przygotowania Arki Gdynia.

Arka Gdynia ma coraz mniej czasu na obronienie się przed spadkiem z PKO Ekstraklasy. Przedostatnia drużyna w tabeli traci aż pięć punktów do będącej na najniższej bezpiecznej lokacie Wisły Kraków.

Arka Gdynia podejmie KGHM Zagłębie Lubin w ramach 32. kolejki PKO Ekstraklasy. Liga ponownie przyspiesza. Na relację na żywo z tego meczu zapraszamy już we wtorek o godzinie 18.

Arka Gdynia: Staniszewski – Zbozień, Danch, Marić, Marciniak (C) – Młyński, Kopczyński, Nalepa, Jankowski – Serrarens, Zawada.

Rezerwowi: Krzepisz – Helstrup, Vinicius, Schirtladze, Siemaszko, Antonik, Markiewicz, Tomczak, Chmielnicki.

Zagłębie Lubin: Hładun – Czerwiński, Kopacz, Jończy, Tosik – Poręba, Starzyński (C) – Dražić, Żivec, Bohar – Białek.

Rezerwowi: Forenc – Sirk, Pakulski, Bogacz, Szysz, Soszyński, Chodyna, Nowak, Kruk.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).
    Jedenastka KGHM Zagłębia Lubin.
    Wybrańcy trenera Ireneusza Mamrota.

1

1
    Ruszyli do przodu jako pierwsi podopieczni Martina Seveli grający w jasnych strojach. Damjan Bohar wywalczył na zakończenie swojej szarży korner dla gości.

3
    Nawet dwa dośrodkowania z rzutu rożnego powracającego do podstawowego składy Filipa Starzyńskiego, ale poradzili sobie obrońcy Arki Gdynia.

4
    Ostre powalenie rozpędzającego się zawodnika Arki Gdynia, jednak Paweł Raczkowski nie zdecydował się na przyznanie rzutu wolnego drużynie w żółtych koszulkach i niebieskich spodenkach.

5
    Interwencja Damiana Zbozienia blisko bramki Marcina Staniszewskiego po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Czwarty korner dla Miedziowych.

6
    Oskar Zawada wygrał konfrontację w powietrzu i wyekspediował futbolówkę po kolejnym dośrodkowaniu. Arka Gdynia w skutecznej defensywie.

8
    Maciej Jankowski złapany na spalonym. Błyskawicznie wyprowadzona piłka z pola karnego Arki Gdynia i odrobinę pospieszył się skrzydłowy gospodarzy w momencie podania.

9
    Alan Czerwiński nie przebił się swoim ulubionym prawym skrzydłem, którego pilnował Mateusz Młyński. Arka Gdynia, po przechwycie, nie utrzymała się długo w posiadaniu futbolówki.

10
    Mateusz Młyński nie przebił się z kolei przez centrum boiska. Alan Czerwiński zrewanżował się młodzieżowcowi za interwencję sprzed minuty.

12
    Sporo przewinień w tym fragmencie spotkania. Podopieczni Ireneusza Mamrota postanowili podostrzyć i w ten sposób poskromił serię ataków KGHM Zagłębia Lubin.

13
    Rzut wolny wywalczony przez Arkę Gdynia na połowie Miedziowych. Wrzutka Michała Nalepy wyglądała niebezpiecznie i rywale ratowali się wybiciem na korner.

14
    W pierwszym tempie Zagłębie poradziło sobie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak futbolówka wróciła w pole karne i oddał tam uderzenie Oskar Zawada. Napastnik Arki Gdynia nie trafił z woleja w lustro bramki Dominika Hładuna!

15
    W odpowiedzi po przeciwnej stronie boiska Damjan Bohar strzelił po ziemi nieznacznie obok bramki Marcina Staniszewskiego.

17
    Podanie Sasy Ziveca po ziemi w pole karne. Wystartował do niego Bartosz Białek i już sposobił się do oddania uderzenia z kilkunastu metrów. Po profesorsku interweniował Luka Marić i tylko korner dla przyjezdnych.

19
    Niecelne strącenie piłki po wrzutce Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego. Futbolówka uciekła zawodnikom z Lubina poza boisko. Trudno nazwać zagranie Dominika Jończego strzałem.

20
    Fabian Serrarens nie wygrał pojedynku z Alanem Czerwińskim w polu karnym Zagłębia. Zamieszanie wyjaśnił Dominik Hładun.

21
    Sędzia jeszcze zobaczy na monitorze, czy nie było faulu Alana Czerwińskiego na Fabianie Serrarensie. Może też chodzić o zagranie ręką defensora Miedziowych.

22
    Rzut karny dla Arki Gdynia!

22
    Żółtą kartkę otrzymuje Alan Czerwiński za zagranie ręką we własnym polu karnym.

23
    Gol dla Arki!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa MICHAŁ NALEPA.

Pewne uderzenie pomocnika Arki Gdynia do bramki. Po wymanewrowaniu Dominika Hładuna pozostało skierować piłkę płasko w odsłonięty lewy narożnik. Gospodarze na prowadzeniu!
    23. Michał NALEPA - 1:0

24
    Po zmianie rezultatu Arka Gdynia przeprowadziła kolejny atak z wykorzystaniem lewego skrzydła. Tym razem zdążyli do płaskiego dośrodkowania przyjezdni.

26
    Bartosz Białek dopadł do piłki w szesnastce Arki Gdynia. Uderzenie do bramki utrudnił do maksimum będący blisko napastnika Luka Marić. Wyglądało to niebezpiecznie dla zespołu Ireneusza Mamrota.
    26. Bartosz Białek nie przymierzył w bramkę rywala!

27
    Zablokowane rozegranie Miedziowych. Ponadto Bartosz Białek sfaulował przechwytującego futbolówkę przeciwnika.

28
    Piłka uciekła gospodarzom po nieudanym podaniu Macieja Jankowskiego. Jedynym adresatem mógł być Dominik Hładun.

30
    Dobiega końca drugi kwadrans rywalizacji. Arka Gdynia jest konkretniejsza od przeciwnika, potrafiła przeprowadzić dotychczas najważniejszy atak i wykorzystać szansę na zdobycie przewagi.

32
    Rozrzucenie akcji przez lubinian na prawe skrzydło, skąd dośrodkowanie Alana Czerwińskiego zostało poskromione przez Damiana Zbozienia. Kolejny korner dla Zagłębia, ale nic z nich nie wynika.

33
    Łukasz Poręba nie poradził sobie z twardo poczynającym sobie w defensywie Michałem Nalepą.

33
    Fabian Serrarens napomniany żółtą kartką za faul na Łukaszu Porębie.

35
    Rewelacyjna szansa na wyrównanie! Kapitalnie znalazł się w polu karnym Filip Starzyński, ale nie sfinalizował dośrodkowania z obrzeży szesnastki. Blisko pomocnika Miedziowych nie było żadnego przeciwnika, mimo to ten główkował obok słupka.
    35. Filip Starzyński nie trafił ze świetnej pozycji!

37
    Arkowcy bronią się coraz mniej pewnie. Rośnie presja wywierana przez lubinian.

38
    Zagłębie Lubin próbuje a to lewym skrzydłem, a to prawą flanką przebić się w pole karne przeciwnika i poprawić rezultat zanim Paweł Raczkowski zarządzi przerwę.

40
    Piłka przepuszczona przez Damjana Bohara między nogami przeciwnika. Słoweniec stworzył przewagę, ale cała akcja niebawem straciła tempo.

42
    Strzelcem bramki MACIEJ JANKOWSKI.

Po przechwycie Michała Nalepy futbolówka trafiła na skraj pola karnego do Fabiana Serrarensa, a jego płaskie wstrzelenie pod bramkę zostało wykorzystane przez Macieja Jankowskiego. Celne uderzenie z bliska zawodnika, który idealnie się odnalazł.
    42. Maciej JANKOWSKI - 2:0

44
    Gwarno na stadionie w Gdyni. Gospodarze na odpowiedniej drodze do wyczekiwanego zwycięstwa.

45
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

45+2
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki BARTOSZ BIAŁEK.

Trafienie kontaktowe w doliczonych minutach i zrobiło się cicho na trybunach stadionu. Bartosz Białek z kolejnym golem w PKO Ekstraklasie. Sprawnie rozegrana futbolówka trafiła w środek pola karnego od Filipa Starzyńskiego do młodzieżowca, który chytrze przepuścił sobie Lukę Maricia i pokonał strzałem Marcina Staniszewskiego.
    45+2. Bartosz BIAŁEK - 2:1

45+4

Długa i pełna wrażeń pierwsza połowa na Stadionie Miejskim w Gdyni. Arka schodzi na przerwę z zaliczką gola. Jej sytuacja była jeszcze lepsza, ale w doliczonych minutach pozwoliła Miedziowym odpowiedzieć golem Bartosza Białka na wcześniejsze trafienia Michała Nalepy oraz Macieja Jankowskiego. Dlatego po nieco ponad 45 minutach zespół Ireneusza Mamrota prowadzi 2:1. Przyjezdni odpowiadają częstymi atakami i na pewno nie można ich jeszcze skreślać.
    Arka bliżej odniesienia zwycięstwa.
    Zagłębie musi gonić przeciwnika.

46

47
    Arka Gdynia, niesiona dopingiem, znalazła się po rozpoczęciu drugiej połowy na części boiska należącej do przeciwnika.

48
    Fabian Serrarens pomagał sobie ręką przy opanowywaniu futbolówki w polu karnym Zagłębia Lubin. Paweł Raczkowski przyznał piłkę gościom.

49
    Przerwa w grze spowodowana drobnym urazem Oskara Zawady, który zaliczył bolesne lądowanie poza boiskiem po odepchnięciu przeciwnika.

50
    Michał nalepa zabrał się za wykonanie rzutu rożnego. Dośrodkowanie autora pierwszego gola w tym meczu było niebezpieczne. Adam Danch mógł strzelić gola będącego karą za złe wyjście na przedpole Dominika Hładuna, ale interweniował w ostatnim momencie Bartosz Kopacz.

51
    Ponownie kocioł w pobliżu bramki Zagłębia Lubin. Seria uderzeń została zablokowana. Ostatnia interwencja Dominika Hładuna tuż przed nosem strzelającego z bliska Adama Dancha.

53
    Najlepszą obroną jest atak i w myśl tej koncepcji drużyna z Gdyni zagościła po przerwie na połowie przeciwnika.

54
    Z kolei na Miedziowych kwadrans spędzony w przerwie zadziałał usypiająco i jeszcze nie zagrozili w drugiej połowie bramce Marcina Staniszewskiego.

56
    Przyspieszenie gospodarzy. Piłkarze wrzucili wyższy bieg i starali się zagrozić przeciwnikowi szybką wymianą podań w centrum boiska.

58
    Dejan Drazić podjął drybling z przeciwnikiem. W ten sposób wypracował sobie miejsce blisko pola karnego Arkowców, ale następnie wykonał wstrzelenie prosto w nogi defensora.

59
    Łukasz Poręba napomniany żółtą kartką za przewinienie na rozpędzającym się Fabianie Serrarensie.

59
    Oskar Zawada oddał aż dwa uderzenia zza pola karnego. Oba zostały przyblokowane, pierwsze przez Dominika Jończego, drugie przez Łukasza Porębę. Drugi rykoszet był już nieszczęśliwy dla Dominika Hładuna. Piłka znalazła się w siatce, ale gol został anulowany po weryfikacji wideo!
    59. Nieuznana bramka Oskara Zawady!

60
    Po lądowaniu piłki w siatce przerwa w grze spowodowana urazem Dominika Jończego, który oberwał szybującą z ogromną prędkością piłką.

66
    Strzelcem bramki DEJAN DRAŽIĆ.

Wyrównanie w Gdyni! Zagłębie zlikwidowało całą przewagę wypracowaną wcześniej przez Arkę. Perfekcyjne uderzenie zza pola karnego Serba i futbolówka znalazła się w okienku bramki strzeżonej przez Marcina Staniszewskiego!
    66. Dejan DRAŽIĆ - 2:2

67
    Miedziowi już mogli znaleźć się na prowadzeniu. Dwa chybione uderzenia z doskonałych pozycji. Futbolówka zaliczyła lądowanie na słupku w bramce Arki Gdynia. Świetna szansa niewykorzystana przez Sasę Ziveca.

69

Arka Gdynia odpowiedziała i ponownie jest na prowadzeniu. Maciej Jankowski skompletował dublet uderzeniem z bliska po płaskim dośrodkowaniu. Nie poddali się gospodarze i kontynuują strzelaninę w kapitalnym widowisku.
    69. Maciej JANKOWSKI - 3:2

71
    Damian Zbozień napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

72
    Podanie do ustawionego szeroko zawodnika, który rozpędził się na boku boiska. Zapachniało niebezpiecznym atakiem, jednak zabrakło precyzyjnego dośrodkowania.

75
    Pojedynek szybkościowy blisko linii bocznej boiska. Piłkarze starli się ze sobą i ostatecznie razem z futbolówką wylądowali poza placem. Sędziowie przyznali wznowienie gospodarzom.

76
    Jeszcze około kwadrans pasjonującej rywalizacji zespołów z Gdyni i z Lubina. Ponownie zobligowani do przeprowadzania pościgu są podopieczni Martina Seveli. Nie nacieszyli się oni remisem.

77
    Alan Czerwiński napomniany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. To efekt przewinienia w bocznym sektorze boiska na rozpędzającym się Mateuszu Młyńskim. Zagłębie w osłabieniu!

79
    Interweniował wślizgiem w pobliżu własnego pola karnego Michał Nalepa. Piłka wybita na korner. Po dośrodkowaniu spod chorągiewki wybronili się gospodarze.

80
    Sędziowie sprawdzają skrzętnie na monitorach, czy Zagłębiu Lubin należy się rzut karny za zagranie ręką broniącego Oskara Zawady.

81
    Nie ma gwizdka Pawła Raczkowskiego. Interwencja Oskara Zawady w ramach przepisów piłkarskich i nie ma ogromnej szansy na wyrównanie dla Zagłębia.

83
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Fabian Serrarens, na boisku pojawia się Marcus Vinicius.

85
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Sasa Żivec, na boisku pojawia się Patryk Szysz.

86
    Piłka przeleciała wyraźnie ponad bramką Arki Gdynia po uderzeniu z dystansu. Golkiper gospodarzy nie musiał robić nic ponad odprowadzenie jej wzrokiem poza boisko. Wznowienie z pola bramkowego.

86
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Damjan Bohar, na boisku pojawia się Dawid Pakulski.

88
    Ekipa z Lubina ruszyła na połowę przeciwnika większą liczbą piłkarzy. Zrobiło się niebezpiecznie, ale zdążyli powrócić na czas gospodarze wtorkowego spotkania.

88
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Mateusz Młyński, na boisku pojawia się Kamil Antonik.

89
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Filip Starzyński, na boisku pojawia się Rok Sirk.

90
    Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

90+1
    Piłkarski maraton na Stadionie Miejskim w Gdyni. Ta konfrontacja potrwa ponad sto minut. Na szczęście jest na czym zawiesić oko.

90+1
    Adam Marciniak napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

90+2
    Dejan Drazić napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Michale Nalepie na połowie przeciwnika.

90+5
    Oskar Zawada napomniany żółtą kartką za utrudnianie przeciwnikom wznowienia gry.

90+5
    Żółta kartka pokazana również awanturującemu się blisko boiska trenerowi zespołu z Lubina.

90+6

Ponad 100 minut rewelacyjnego widowiska na Stadionie Miejskim. Bogatsi o komplet punktów są po nim piłkarze Arki, a że ich zwycięstwo było długo wyczekiwane, to smakuje wyjątkowo. Swoimi uderzeniami zapewnili je Michał Nalepa oraz Maciej Jankowski. Ten ostatni ustalił rezultat na 3:2 w 69. minucie. Zwroty akcji, ogrom sytuacji podbramkowych, do tego czerwona kartka, ale zadowoleni po dreszczowcu są wyłącznie podopieczni Ireneusza Mamrota. Zagłębie okazało się lepsze w wielu statystykach, nie odstawało od przeciwnika, ale musiało pogodzić się z porażką.

Miedziowi wracają na tarczy z Gdyni!

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na kolejne relacje. (20:07:37)

Gole: 23. Nalepa (kar.), 42. Jankowski, 69. Jankowski – 45+2. Białek, 66. Dražić

Kartki:   33. Serrarens (ARK), 71. Zbozień (ARK), 90+1. Marciniak (ARK), 90+5. Zawada (ARK) – 22. Czerwiński (ZAG), 59. Poręba (ZAG), 90+2. Dražić (ZAG)   77. Czerwiński (ZAG)

Posiadanie piłki: 36 % : 64 %.
    Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 6:9. Rzuty rożne: 3:10. Spalone: 2:1. Foule: 23:13.
    Arka Gdynia: Staniszewski – Zbozień, Danch, Marić, Marciniak (C) – Młyński (88. Antonik), Kopczyński, Nalepa, Jankowski – Serrarens (83. Vinicius), Zawada.
    Zmiany: Krzepisz – Helstrup, Vinicius, Schirtladze, Siemaszko, Antonik, Markiewicz, Tomczak, Chmielnicki.

Zagłębie Lubin: Hładun – Czerwiński, Kopacz, Jończy, Tosik – Poręba, Starzyński (C) (89. Sirk) – Dražić, Żivec (85. Szysz), Bohar (86. Pakulski) – Białek.
    Zmiany: Forenc – Sirk, Pakulski, Bogacz, Szysz, Soszyński, Chodyna, Kruk, Nowak.

Sędziowie: Paweł Raczkowski (Warszawa)