Olimpia E. – Pogoń Sdl. 1:0 (koniec) | Znicz – Legionovia 4:0 (koniec) | Resovia – Garbarnia 1:2 (koniec)
Stal S. W. – Lech II P. 2:1 (koniec) | Błękitni – Górnik Ł. 1:2 (koniec) | Gryf – Stal Rz. 0:2 (koniec)
GKS K. – Polkowice 1:2 (koniec) | Bytovia – Skra 1:1 (koniec) | Widzew – Toruń 1:1 (koniec)
Olimpia Elbląg
1:0 (0:0)
Pogoń Siedlce
Środa 01.07.2020, 16:00 • Stadion Miejski, Elbląg • 2. Liga • 29. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Już niebawem rozpocznie się drugoligowe spotkanie Olimpia Elbląg – Pogoń Siedlce. Specjalnie dla państwa przeprowadzimy relację tekstową z tego wydarzenia.

Po wznowieniu rozgrywek Olimpia Elbląg radzi sobie w kratkę (bilans 2-2-2), lecz na swoim boisku potrafi być groźna. Po koronawirusowej pauzie elblążanie wygrali już u siebie dwukrotnie.

Kilkanaście dni temu Olimpia rozstała się z trenerem Adamem Noconiem i otwarcie przyznała, że nie jest zainteresowana walką o awans. Celem ekipy z Elbląga na końcówkę sezonu jest zgarnięcie jak największej liczby punktów w Pro Junior System i zajęcie jak najwyższej lokaty w tej klasyfikacji tak, aby zasilić klubową kasę z pieniędzmi od PZPN.

Po wznowieniu rozgrywek Pogoń Siedlce jest drugim najlepszym zespołem w lidze, po pokazuje bilans 4-0-2. Pogoniści w Elblągu liczą na trzecie z rzędu zwycięstwo, dające niemal pewne utrzymanie. Siedlczanie po cichu liczą też na włączenie się do grupy zespołów walczących o baraże, których stawką jest awans do 1 ligi.

Jak na razie Pogoń z Olimpią mierzyła się dziewięć razy i historia tych starć wygląda dla siedlczan fatalnie. Biało-niebiescy jeszcze nigdy elblążan nie pokonali, trzykrotnie zremisowali i ponieśli aż sześć porażek. Bilans bramkowy tych pojedynków wynosi 4:16.

Zapraszamy na naszą relację tekstową z tego spotkania. Zaczynamy o 16!

1

2
    Główka Braneckiego obok bramki Smyłka.

3
    Zła próba dośrodkowania Więdłochy. Grę wznowi Rutkowski.

5
    Jabłoński szukał podaniem Braneckiego w polu karnym, ale defensywa Pogoni w porę zażegnała niebezpieczeństwo.

7
    Lewandowski wybija głową piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu z wolnego Mójty.

9
    Olimpijczycy w agresywnym pressingu, nie pozwalają Pogoni swobodnie rozgrywać piłki na swojej połowie.

13
    Celny strzał w wykonaniu Firleja.

17
    Strzał Więdłochy po obrońcy Olimpii. Rożny Pogoni.

18
    Zakotłowało się pod bramką Rutkowskiego! Repka zbił głową piłkę uderzoną z rożnego przez Mójtę. Bramkarz Olimpii miał spore problemy z kontrolą futbolówki. Więdłocha nie zdołał tego wykorzystać, a mógł dobić piłkę do bramki z bliskiej odległości!

22
    Nieczysto uderzył Bednarski piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Smyłek bez problemu łapie piłkę po tym strzale.

24
    Mójta szukał dośrodkowaniem Firleja, ale te przyblokowany przez Wengera nie miał szans dojść do piłki, która trafiła w dłonie Rutkowskiego.

24
    Ładne, silne uderzenie Falona z około 27 metrów. Pewnie jednak chwyta Rutkowski.

28
    Pogoniści przez większą część spotkania na połowie Olimpii, ale zupełnie nic z tego jak na razie nie wynika.

29
    Kolejne dośrodkowanie Więdłochy. Silne, ale wprost w dłonie Rutkowskiego.

30
    Strzał Firleja z wolnego prosto w mur Olimpii.

31
    Marciniec widowiskowo przedryblował w polu karnym kilku zawodników gospodarzy, ale wywalczył tylko rzut rożny.

33
    Piłkarze Olimpii mają poważne problemy by wyjść z własnej połowy boiska. Częściej faulują, niż zawiązują akcje.

34
    Strzał głową Falona zbyt lekki by zaskoczyć Rutkowskiego.

38
    Groźna akcja Olimpii, która mogła zakończyć się bramką! Dośrodkował Kiełtyka, a główkował na długim słupku Filipczyk. Bardzo dobrze jednak obronił ten strzał Smyłek. Poprawka Krasy z dystansu innego piłkarza Olimpii okazała się bardzo nieskuteczna.

42
    Obudziła się Olimpia pod koniec połowy. Gospodarze starają się grać agresywnie i dynamicznie. Jabłoński szukał w pełnym biegu swoim dośrodkowaniem Braneckiego.

44
    Firlej przechwycił piłkę i zdobył kilkanaście metrów w tej akcji, ale zbyt mocno dograł do Falona.

45

W pierwszej połowie bez większych fajerwerków w tym spotkaniu. Pogoń w posiadaniu piłki i często na połowie przeciwnika, ale bez klarownych sytuacji bramkowych. Olimpia atakuje rzadziej, ale groźnie i trudno przewidzieć jak się zaprezentuje po przerwie. Wracamy za kilka minu!

46

46
    W obu zespołach bez zmian po przerwie.

46
    Niezłe uderzenie Marcińca z 20 metrów, ale pewnie piłkę łapie Rutkowski.

48
    Sedlewski z szesnastego metra, ale nie przyłożył się należycie piłkarz Olimpii do tego strzału.

50
    Bucio ośmiesza defensywę Pogoni sprytnym strzałem. Zupełne nieporozumienie na linii Wełna – Smyłek. Prowadzenie dla gospodarzy!

54
    Ostry, groźny centrostrzał Mójty, niewiele brakowało by sytuację zamknął Więdłocha.

56
    Sedlewski mocno dośrodkował w pole karne. Piłkę wyłapał Smyłek.

57
    Pogoniści wyglądają na zaskoczonych całym obrotem sytuacji. Olimpia przejmuje inicjatywę

57
    Ładny rajd Jabłońskiego na pełnej szybkości. Akcja kończy się rzutem rożnym.

60
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Marciniec, na boisku pojawia się Wiktoruk.

62
    Bednarski uderza z rzutu wolnego w słupek! Dobitkę Baranieckiego wybija z linii obrońca Pogoni. Mogło być już 2:0!

65
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Falon, na boisku pojawia się Walków.

68
    Uderzenie Wengera zablokowane przez defensora Pogoni.

69
    Trochę podwórkowej kopaniny w wykonaniu obu zespołów.

71
    Bardzo niecelny strzał Ocenasa z dystansu.

73
    Dobra sytuacja Pogoni po dośrodkowaniu Mójty. Niewiele brakowało, by Rutkowski został pokonany przez swojego obrońcę, naciskanego przez próbującego główkować Wełnę.

74
    Chwila przerwy. Branecki potrzebował pomocy masażysty.

77
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Jabłoński, na boisku pojawia się Kordykiewicz.

78
    Tym razem dużo szarpaniny. Pogoń nieudolnie szuka akcji ryzykownymi podaniami do przodu, a Olimpia ogranicza się do defensywy i biegania do kontr.

80
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Repka, na boisku pojawia się Margol.

83
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Więdłocha, na boisku pojawia się Balicki.

84
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Branecki, na boisku pojawia się Milanowski.

86
    Bednarski z dystansu. Bardzo niecelnie, ale zyskał kilka cennych sekund.

87
    Cały czas Mójta szuka dośrodkowaniami kolegów z drużyny, ale Olimpia rozczytuje te zagrania z łatwościa.

90
    Sędzia przedłuży spotkanie o 4 minuty.

90+2
    Groźnie huknął z dystansu Margol! Końcem palców piłkę wybił na rożny Rutkowski!

90+2
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Bucio, na boisku pojawia się Wierzba.

90+3
    Wiktoruk podcinką z głębi pola do Wełny, który strzałem głową minimalnie obok słupka bramki Olimpii!

90+4

Niemała niespodzianka dziś w Elblągu. Bardzo młody skład Olimpii pokonał Pogoń bardzo prostymi środkami – ambitną grą, pressingiem i bieganiem. Przyjezdni z pewnością spodziewali się łatwiejszego meczu, ale od początku spotkania razili tylko brakiem pomysłu i nieskutecznością. Dziękujemy za obserwowanie naszej relacji i zapraszamy na kolejne! (18:00:36)