Wisła Pł. – Górnik Z. 1:0 (koniec)
Wisła Płock
1:0 (0:0)
Górnik Zabrze
Poniedziałek 06.07.2020, 18:00 • Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock • PKO Ekstraklasa • Runda 34
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

Koniec dzisiejszego meczu w Płocku! Wisła wygrywa z Górnikiem 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu zainkasował w 68. minucie Adamczyk. Nie było to zbyt wielkie widowisko, powiedzmy sobie szczerze. (19:56:17)

90+4

90+3
    Trochę niepotrzebne te kartki na koniec spotkania. Niesportowe zachowania po jednej i drugiej stronie.

90+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Dawid Kocyła (Wisła Płock).

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Erik Janża (Górnik Zabrze).

90
    Sędzia dorzucił jeszcze cztery minuty.

89
    Żółtą kartkę otrzymuje Filip Bainović (Górnik Zabrze).

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Mateusz Szwoch (Wisła Płock).

87
    Do zakończenia spotkania około pięć minut. Wszystko wskazuje na to, że Górnik Zabrze wróci do domu z pustymi rękoma.

86
    Strzały: 9-7
    Strzały celne: 2-3.

84
    Gramy dalej. Płocczanie nie zwiększyli przewagi, co starają się wykorzystać przeciwnicy.

83
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Torgil Gjertsen, na boisku pojawia się Dawid Kocyła.

82
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Daniel Ściślak, na boisku pojawia się Piotr Krawczyk.
    82. Rzut karny.

82
    Ależ fatalnie zrobił to Furman. Piłka posłana praktycznie prosto w objęcia bramkarza! Rzut karny zaprzepaszczony.

81
    Sędzia Sulikowski pokazuje na wapno! Jednak do przewinienia doszło w polu karnym. Sfaulował Ściślak.

81
    Jeszcze sędzia Sulikowski rozmawia z wozem VAR.

80
    Rzut wolny dla Wisły Płock. Za moment znów może być bardzo groźnie. Piłka ustawiona prawie na linii pola karnego.

78
    Na ofsajdzie złapany został Piotr Tomasik. Właściwa sygnalizacja sędziego liniowego, nie ma złudzeń.
    77. Debiutuje Paluszek. :)

76
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Cillian Sheridan, na boisku pojawia się Karol Angielski.

75
    Żółtą kartkę otrzymuje Cezary Stefańczyk (Wisła Płock).

74
    Około kwadrans do końca tego spotkania. Już niebawem wszystko będzie jasne.

73
    Widać, że zabrzanie ostro zabrali się do pracy. Teraz to oni przeważają i mają większe szanse na zdobycie bramki.

72
    Posiadanie piłki: 58-42%

71
    Teraz gola szukali goście z Zabrza. Finalnie jednak absolutnie nic z tego nie wynikło. Piłka po stronie miejscowych.

70
    Około 20 minut do końca dzisiejszego meczu w Płocku. Obecnie lepiej prezentuje się Wisła.

69
    Dla Adamczyka jest to pierwsze trafienie w tym sezonie PKO Ekstraklasy.
    68. Hubert ADAMCZYK - 1:0

68
    Gol dla Wisły Płock!
    Strzelcem bramki HUBERT ADAMCZYK. Rewelacyjne uderzenie Adamczyka! Golkiper nie miał w tej sytuacji zbyt wiele do powiedzenia. Przymierzył praktycznie perfekcyjnie.

66
    Były ciosy z obu stron, ale mimo to wciąż mamy 0:0. Czekamy na otwarcie wyniku w ramach tego pojedynku, oj czekamy!

65
    Faule: 8-14.

64
    Mamy trochę ciekawych akcji.
    63. Jimenez bliski szczęścia!

63
    Ależ teraz było ciekawie! Jimenez świetnie zachował się z piłką. Zdołał oddać strzał, jednak na posterunku był golkiper.

62
    Trochę polepszyła nam się statystyka strzałów, ale mimo to nadal pozostawia ona sporo do życzenia.

61
    Strzały: 6-2
    Strzały celne: 1-0

60
    Janża na szczęście podniósł się z boiska o własnych siłach. Chyba jest z nim wszystko w porządku.

59
    Janża leży na boisku. Ma problemy zdrowotne po starciu z przeciwnikiem. Sygnalizował je już w pierwszej połowie.

58
    Dobra wrzutka w pole karne Górnika. Próbował zagrozić Dominik Furman!

57
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Giorgi Merebaszwili, na boisku pojawia się Piotr Tomasik.

56
    Trener zabrzan postanowił dokonać pierwszych korekt w swoim zestawieniu. Być może to ożywi grę gości.

55
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Aleksander Paluszek, na boisku pojawia się Filip Bainović.

54
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Roman Procházka, na boisku pojawia się Igor Angulo.

52
    Rzut rożny dla ekipy Sobolewskiego. Wisła Płock stara się strzelić premierowego gola w tym meczu.

51
    Trochę niedokładnych podań po jednej i drugiej stronie. Wracają problemy z pierwszej odsłony tego widowiska.

50
    Początek drugiej połowy bardzo obiecujący. Zarówno jedni, jak i drudzy starają się atakować.

48
    Potężna, ale niecelna bomba Ściślaka. Za dużo siły włożył w to uderzenie.

47
    Warto odnotować, że w obu zespołach nie doszło do żadnych roszad personalnych.

46
    Na początek niecelny strzał Szwocha. Przeniósł piłkę dość wysoko ponad poprzeczką.

46
    Czas na drugą odsłonę dzisiejszego starcia w Płocku. Oby tylko było ciekawiej niż w pierwszej połowie.

46

Koniec pierwszej połowy. Póki co mamy bezbramkowy remis, co wydaje się być sprawiedliwym rezultatem. Jedni i drudzy trochę poatakowali, ale nie udało się wprowadzić piłki do siatki.

45+1

45
    Sędzia Sulikowski dorzucił jeszcze 60 sekund.

44
    Obraz rywalizacji zbytnio się nie zmienia. Co jakiś czas mamy zrywy z jednej lub z drugiej strony, lecz niewiele z tego wynika.

42
    Wiele wskazuje na to, że przed przerwą bramek się nie doczekamy.

40
    Pięć minut do końca pierwszej połowy. Na tablicy wyników nadal 0:0.

38
    Czekamy na odpowiedź Górnika na tę groźną akcję Wisły.

37
    W końcu zrobiło się ciekawiej! W sporych tarapatach znaleźli się goście z Zabrza. Ostatecznie jednak kapitalnie spisał się Paluszek.

35
    Tymczasem jeden z płocczan został złapany na spalonym. Słuszna sygnalizacja arbitra liniowego, nie ma dyskusji.

34
    Tempo meczu nadal pozostawia sporo do życzenia. Tak naprawdę to nie ma czego komentować. Słabo to wygląda.

33
    Przytoczone przed chwilą statystyki mówią wręcz same za siebie. Zero celnych uderzeń od początku meczu. Słabo.

32
    Strzały: 2-1.
    Strzały celne: 0-0.

31
    Było dośrodkowanie w pole karne Górnika, ale tam jeden z płocczan przewinił, wobec czego akcja została przerwana. Właściwie zachował się sędzia Sulikowski.

30
    Teraz podkręcić tempo próbuje Wisła Płock. Ciekawe, czy coś sensownego z tego wyniknie.

28
    Powiewa nudą. Obecnie gra toczy się w środku boiska.

27
    Wciąż brakuje nam konkretów. Dużo szarpanych akcji oglądamy dziś w Płocku. To nie może się podobać.

26
    Merebaszwili przebywał na pozycji spalonej. Dobrze wychwycił to arbiter boczny.

25
    Kapitalna interwencja w defensywie autorstwa Stefańczyka. Gdyby nie on, mogłoby być naprawdę niebezpiecznie.

24
    Teraz jeszcze rzut rożny dla płocczan. On również nie przyniósł im żadnych korzyści. Piłka w posiadaniu przeciwników.

23
    Furman zdecydował się na oddanie strzału. Piłka poszybowała prosto w dobrze ustawiony mur.

22
    Sporo nieprzepisowych interwencji – czy to po jednej, czy to drugiej stronie boiska. Teraz będziemy mieli rzut wolny dla Wisły. Furman.

21
    Posiadanie piłki: 57-43%.

20
    Przewinienie i rzut wolny dla Wisły Płock. Doszło do ewidentnego faulu.

18
    Dośrodkowanie w pole karne Wisły Płock. Tam jeden z piłkarzy Górnika wpadł w Kamińskiego. Odgwizdany faul.

17
    Wiśniewski ładnie powalczył o futbolówkę. W końcu rywal musiał go sfaulować. Gra przerwana, rzut wolny.

16
    Wisła Płock ma spory problem z wyprowadzeniem składnej akcji. Wobec tego "Nafciarze" stawiają na długie podania, które z reguły są niecelne.

15
    Kwadrans za nami. Póki co mamy bezbramkowy remis. I powiewa nudą. Niestety.

14
    Wciąż nie brakuje niecelnych podań i łatwych strat po jednej czy drugiej stronie. Za mało płynności w poczynaniach obu ekip.

13
    Nieopodal płockiego stadionu pojawiły się ciemne chmury. Niebawem może spaść z nich deszcz.

12
    Janża ma problemy zdrowotne. Obecnie jest opatrywany przy linii bocznej przez medyków.

11
    Murawa dziś w dość dobrym stanie. Zawodnicy z pewnością nie powinni na nią narzekać.

10
    Dziesięć minut gry za nami. Póki co bez poważniejszych zagrożeń.

8
    Sporo niedokładności w poczynaniach obydwu zespołów. Przed chwilą kiepsko zaatakowali zabrzanie.

7
    Na razie bez rewelacji. Czuć, że rywalizują ekipy z niższych rejonów tabeli.

6
    Płocczanie próbowali zaatakować, ale absolutnie nic z tego nie wynikło. Inicjatywa wróciła w posiadanie przeciwników.

5
    Spore zamieszanie w polu karnym Górnika. Chudy wypuścił piłkę z rąk, ale w porę zdołał naprawić ten błąd.

4
    Na szczęście Kamińskiemu absolutnie nic się nie stało i jest w stanie grać dalej.

3
    Giakoumakis groźnie starł się z Kamińskim. Golkiper Wisły leży teraz na murawie.

2
    Na pozycji spalonej znalazł się jeden z zawodników Górnika Zabrze. Mimo to czujnie interweniował Kamiński. Pewnie wyszedł z bramki i wybił piłkę.

1
    Rozpoczynamy dzisiejsze spotkanie w Płocku. Ten mecz w roli sędziego głównego poprowadzi Dominik Sulikowski z Gdańska.

1

Wisła Płock: Kamiński – Stefańczyk, Uryga, Marcjanik, Garcia – Merebaszwili, Furman, Adamczyk, Szwoch, Gjertsen – Sheridan.
    Rezerwowi: Żynel – Michalski, Sielewski, Tomasik, Angielski, Sahiti, Kocyła, Pawlak, Witek.

Górnik Zabrze: Chudý – Bochniewicz, Paluszek, Wiśniewski – Janża, Ściślak, Procházka, Vasilantonopoulos – Giakoumakis, Jimenez, Jirka.
    Rezerwowi: Kudła – Koj, Pawłowski, Angulo, Krawczyk, Matuszek, Gryszkiewicz, Bainović, Ryczkowski..

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z tego spotkania. Ruszamy około godz. 18:00. Bądźcie z nami, do usłyszenia!
    W Zabrzu humory dopisują.
    Wiśle zostały jeszcze cztery mecze.

Z kolei Wisła Płock zdobyła dotychczas 42 "oczka" (11-9-13). Jest to piąty wynik w grupie spadkowej. "Nafciarze" są ostatnim zespołem nad strefą oznaczającą relegację do niższej ligi. Wydaje się jednak, że już nic im nie zagrozi – mają 8 punktów przewagi nad Arką Gdynia.

Górnik Zabrze jest obecnie trzecią ekipą w grupie spadkowej. Dorobek "Trójkolorowych" wynosi 47 punktów. Na ten wynik złożyło się 12 zwycięstw, 11 remisów, a także 10 porażek.

Przed nami ostatni mecz 34. kolejki PKO Ekstraklasy. Podczas tej relacji śledzić będziemy starcie Wisły Płock z Górnikiem Zabrze. Początek rywalizacji o godz. 18:00.

Mateusz

Gole: 68. Adamczyk

Kartki:   75. Stefańczyk (PLO), 88. Szwoch (PLO), 90+2. Kocyła (PLO) – 89. Bainović (GOR), 90+1. Janża (GOR)

Spudłowany karny!: 82. Furman (PLO), bramkarz Chudý obronił

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
    Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 6:5. Rzuty rożne: 2:3. Spalone: 4:3. Foule: 13:17.
    Wisła Płock: Kamiński – Stefańczyk, Uryga, Marcjanik, Garcia – Merebaszwili (57. Tomasik), Furman, Adamczyk, Szwoch, Gjertsen (83. Kocyła) – Sheridan (76. Angielski).
    Zmiany: Żynel – Michalski, Sielewski, Tomasik, Angielski, Sahiti, Kocyła, Pawlak, Witek.

Górnik Zabrze: Chudý – Bochniewicz, Paluszek (55. Bainović), Wiśniewski – Janża, Ściślak (82. Krawczyk), Procházka (54. Angulo), Vasilantonopoulos – Giakoumakis, Jimenez, Jirka.
    Zmiany: Kudła – Koj, Pawłowski, Angulo, Krawczyk, Matuszek, Gryszkiewicz, Bainović, Ryczkowski.

Sędziowie: Dominik Sulikowski (Gdańsk)