Zagłębie S. – Stal M. 0:3 (koniec) | Chrobry – Wigry 4:1 (koniec)
Piątek 17.07.2020, 20:10 • Stadion Chrobry, Głogów • Fortuna 1 Liga • Runda 33

76
    Gol dla Chrobrego!
    Strzelcem bramki MIŁOSZ KOZAK.

Skrzydłowy strzelał i strzelał aż wreszcie uderzona przez niego futbolówka zaliczyła lądowanie w bramce. Miłosz Kozak idealnie przymierzył w narożnik z kilkunastu metrów. Chrobry Głogów odzyskał trzybramkowe prowadzenie.

69
    Gol dla Wigier!
    Strzelcem bramki ROBERT BARTCZAK.

Piłkarze Wigier Suwałki poprawili wynik w drugiej połowie. Na razie bramka honorowa Roberta Bartczaka, ale może być ona ziarnem niepokoju dla Chrobrego Głogów. Wykorzystał on dośrodkowanie wykonane przez Denisa Gojkę.

40
    Strzelcem bramki DAMIAN KOWALCZYK.

Trwa punktowanie ligowego marudera. 3:0 dla Chrobrego Głogów, a Damian Kowalczyk cieszy się w towarzystwie pozostałych gospodarzy ze skompletowania dubletu w mniej niż kwadrans. Szybko przeprowadzona akcja została podsumowana strzałem przez piłkarza wprowadzonego z ławki rezerwowych.

26

Zmiennik nie potrzebował wielu minut na pokonanie swoim strzałem Jana Balawejdera. Dostał futbolówkę w prezencie od Martina Dobrotki i w sytuacji sam na sam z bramkarzem oddał uderzenie do sieci. Wigry Suwałki pomagają Chrobremu Głogów w budowaniu przewagi.

4
    Strzelcem bramki DAMIAN PIOTROWSKI.

Ekspresowe otwarcie wyniku w Głogowie. Chrobry nie musiał pracować długo nad rozmontowaniem defensywy przeciwnika. Doświadczony Damian Piotrowski pokonał swoim strzałem Jana Balawejdera. Wykorzystał on błąd po dośrodkowaniu popełniony przez bramkarza Wigier Suwałki oraz Pawła Gieracha.

Gole: 4. Piotrowski, 26. Kowalczyk, 40. Kowalczyk, 76. Kozak – 69. Bartczak

Kartki:   17. Ratajczak (CHR1) – 66. Wasilewski (SUW), 73. Dobrotka (SUW)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 6:3. Strzały niecelne: 8:5. Rzuty rożne: 3:6. Spalone: 1:0. Foule: 11:14.
    Chrobry Głogów: Szromnik – Ilków-Gołąb, Juraszek, Praznovsky, Ratajczak, Kozak, Drewniak, Kubica (79. Mandrysz), Piotrowski (61. Piła), Banaszewski, Lebedyński (20. Kowalczyk).

Zmiany: Makuchowski – Antochów, Diduszko, Mandrysz, Kulchawy, Ziemann, Piła, Kowalczyk.

Wigry Suwałki: Balawejder – Łapiński (81. Kunicki), Dobrotka, Gierach, Nowak (61. Gojko), Ozga, Czułowski, Wasilewski, Świątek (81. Karankiewicz), Bartczak, Wełniak.

Zmiany: Słowikowski – Zackiewicz, Kunicki, Karankiewicz, Gojko.

Sędziowie: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)