Resovia – Widzew 1:0 (koniec) | Gryf – Polkowice 0:3 (koniec) | Olimpia E. – Legionovia 2:1 (koniec)
Błękitni – Garbarnia 2:3 (koniec) | Stal S. W. – GKS K. 2:0 (koniec) | Skra – Pogoń Sdl. 2:2 (koniec)
Górnik Ł. – Stal Rz. 2:2 (koniec) | Bytovia – Lech II P. 1:1 (koniec) | Znicz – Toruń 3:2 (koniec)
Olimpia Elbląg
2:1 (1:0)
Legionovia Legionowo
Niedziela 19.07.2020, 16:00 • Stadion Miejski, Elbląg • 2. Liga • Runda 33

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Serdecznie zapraszam na relację z meczu drugiej ligi. W Elblągu miejscowa Olimpia podejmie Legionovię Legionowo.

Protokół meczowy:

Olimpia Elbląg:
    Rutkowski – Sedlewski, Wenger (C), Wierzba, Filipczyk, Kordykiewicz, Bednarski, Krasa, Jabłoński, Milanowski, Kiełtyka

Rezerwowi:
    Lechowid – Sarnowski, Ryk, Morys, Czernis, Bucio, Branecki

Trener: Dariusz Kaczmarczyk

Legionovia Legionowo:
    Podleśny – Koziara, Zembrowski, Kaczorowski, Weremko, Kluska, Koprowski, Koziara (C), Turkowski, Podliński, Lewandowski, Choroś

Rezerwowi:
    Krzywański – Maślanka, Małek, Sobota, Błeszniowski

Trener: Bogdan Jóźwiak.

1

1
    Gol dla Olimpii!
    Niesamowite rozpoczęcie meczu w Elblągu! Niedługo po pierwszym gwizdku arbitra piłkę do bramki skierował DAWID JABŁOŃSKI!

4
    Fenomenalnie zaczęła ten mecz elbląska młodzież. Zwycięstwo w tym spotkaniu pozwoli być pewnym utrzymania.

8
    Miejscowi od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

9
    Z problemami, ale ostatecznie skutecznie oddalili grę od własnej bramki przyjezdni.

12
    Przy piłce na własnej połowie utrzymują się gospodarze.

14
    W środkowej strefie boiska faulowany był Krasa. Potrzebna będzie pomoc fizjoterapeutki.

16
    Niewiele jak na razie są w stanie zaprezentować goście. Dobrze w defensywie zachowują się piłkarze z Elbląga.

17
    Dobre dośrodkowanie Kordykiewicza z prawego skrzydła, ale minął się z futbolówkę jeden z jego kolegów.

18
    Nieudane wykonanie rzutu wolnego przez Legionovię. Z piątego metra wznowi grę Rutkowski.

19
    Świetne uderzenie Jabłońskiego z woleja zza pola karnego, ale dobrą interwencją popisał się Podleśny!

21
    Dobre zagranie z głębi pola w szesnastkę Olimpii do Koziary, który jednak oddał niecelne uderzenie.

22
    Znów groźnie pod bramką gospodarzy, ale ostatecznie wyszli z opresji miejscowi. Chwilę później arbiter podyktował rzut wolny dla Olimpii.

24
    Nieudane wykończenie akcji przez przyjezdnych. Od bramki wprowadza piłkę do gry Rutkowski.

26
    Od autu na wysokości własnego pola karnego wznawiają grę elblążanie.

28
    Żółtą kartką za faul na własnej połowie boiska upomniany został Zembrowski.

30
    Pół godziny gry za nami. Tempo spotkania w Elblągu póki co nie jest porywające.

31
    Przerwa na uzupełnienie płynów.

34
    Defensorzy Olimpii bezbłędnie radzą sobie z wybiciem piłki po dośrodkowaniu rywali z rzutu rożnego.

35
    Ładna akcja elblążan zakończona jednak niecelnym uderzeniem Kiełtyki.

37
    Przebudzili się nieco w ostatnich minutach przyjezdni, ale w dalszym ciągu brakuje strzałów na bramkę rywali.

38
    Kontratak elblążan prawym skrzydłem zakończony zupełnie nieudanym uderzeniem Jabłońskiego.

40
    Rzut wolny dla Legionovii z okolic narożnika boiska.

41
    Zamieszanie pod bramką Olimpii. Ostatecznie pewnie wyłapał futbolówkę Rutkowski.

42
    Zablokowane w pole karne Olimpii i korner dla przyjezdnych.

43
    Koziara niecelnie zza pola karnego.

45
    Obiecująco zapowiadała się kontra elblążan, ale zabrakło dokładności w kluczowym momencie.

45+3
    Jeszcze rzut wolny dla Olimpii na czterdziestym metrze.

45+4
    Świetna interwencja Podleśnego na sam koniec pierwszej połowy!

45+4

Pierwsza połowa już za nami! Olimpia prowadzi po golu strzelonym w pierwszej minucie gry. Na drugą odsłonę pojedynku wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

48
    Spokojny początek drugiej połowy spotkania. Przy piłce zawodnicy Legionovii.

50
    W dalszym ciągu przy futbolówce przyjezdni. Goście lepiej weszli w drugą połowę spotkania.

52
    Nieudanie wyprowadzali kontrę lewym skrzydłem miejscowi, co skończyło się utratą piłki na rzecz rywali.

53
    Zbyt wysokie zagranie w pole karne Olimpii i pewnie wyłapał piłkę Rutkowski.

55
    Od wrzutu z autu zaczynają miejscowi po akcji prawą stroną.

56
    Zbyt głęboka centra Lewandowskiego i futbolówka wylądowała w objęciach Rutkowskiego.

57
    Gol dla Legionovii!
    Świetna akcja gości. W końcowej fazie zagranie na jedenasty metr do PATRYKA KOZIARY, który płaskim strzałem doprowadził do remisu!

58
    Zmiana w drużynie Legionovia Legionowo: z boiska schodzi Lewandowski, na boisku pojawia się Maślanka.
    Zmiana w drużynie Legionovia Legionowo: z boiska schodzi Turkowski, na boisku pojawia się Małek.

60
    Rzucili się do ataku elblążanie, chcąc jak najszybciej wrócić na prowadzenie.

62
    Potężne uderzenie na bramkę Olimpii, ale zablokował tę próbę jeden z defensorów.

64
    Było niebezpiecznie! Głową z niedużej odległości uderzał Podliński, ale trafił w dobrze ustawionego Rutkowskiego!

66
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Milanowski, na boisku pojawia się Ryk.

68
    Defensorzy Olimpii pewnie wybijają piłkę po dośrodkowaniu rywali z rzutu rożnego.

70
    Po zagraniu Morysa z prawej strony z najbliższej odległości piłkę do bramki skierował MICHAŁ KIEŁTYKA!

71
    W środku pola sfaulowany został Morys.

72
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Kordykiewicz, na boisku pojawia się Bucio.

73
    Bednarski w brzydki sposób zatrzymywany przez Chorosia, który obejrzał za swoje zagranie żółtą kartkę.

75
    Przepychanki pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Mogą posypać się kartki.

75
    Żółtą kartkę otrzymuje Krasa (Olimpia Elbląg).

75
    Żółtą kartkę otrzymuje Kluska (Legionovia Legionowo).

76
    Kolejna przerwa na uzupełnienie płynów.

78
    Na własnej połowie wymieniają się podaniami zawodnicy z Legionowa.

81
    Walczą o wyrównanie przyjezdni. Korner dla Legionovii.

82
    Wreszcie na dłużej utrzymują się przy piłce miejscowi. Olimpia od autu.

83
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Jabłoński, na boisku pojawia się Branecki.

85
    Pięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Z pewnością doliczyć coś jeszcze arbiter.

86
    Legionovia od wrzutu z autu na wysokości pola karnego Olimpii.

87
    Przerwa w grze związana z jakimś urazem jednego z zawodników gospodarzy.

89
    Nieporozumienie między Rutkowskim i Kiełtyką. Rzut rożny dla Legionovii.

90
    Tym razem jakieś kłopoty zdrowotne dotknęły Wengera. Kolejna przerwa w grze.

90
    Jeszcze jedna przerwa... Z murawy nie podnosi się Krasa.

90+2
    Do samego końca walczą o doprowadzenie do remisu zawodnicy z Legionowa.

90+4
    Nie spieszy się ze wznowieniem gry z piątego metra Rutkowski.

90+5

Spotkanie w Elblągu dobiegło końca! Olimpia pokonała Legionovię 2:1 i po trzech porażkach z rzędu wreszcie sięga po trzy punkty. Dziękuję za uwagę! (17:56:40)

Gole: 1. Jabłoński, 70. Kiełtyka – 57. Koziara

Kartki:   75. Krasa (OLE) – 28. Zembrowski (LGN), 73. Choroś (LGN), 75. Kluska (LGN)

Rutkowski – Sedlewski, Wenger (C), Wierzba, Filipczyk, Kordykiewicz (72. Bucio), Bednarski, Krasa, Jabłoński (83. Branecki), Milanowski (66. Ryk), Kiełtyka